Farovi vs. obrtomer

Alfa Romeo 75 | Alfa Romeo Alfetta | Alfa Romeo GTV | Giulietta | Alfa 90 | SZ/RZ
Legende koje jure.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Farovi vs. obrtomer

Čet Jun 15, 2006 10:10 am

Ovih dana vozam 75-icu, čekam da Aleksa i Mi&šo nađu malo vremena i za mene i sređujem ono &što umem sam. Primetio sam prilično čudan problem - obrtomer mi poludi kad upalim pozicije ili farove. Umesto da stoji na svojih 700-800 obrtaja skače negde između 1000 i 1500. Izgleda mi da akumulator nije u top formi. Može li to da bude razlog? Neka druga ideja?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 15, 2006 11:06 am

U je zar nebi trabao da padne broj obrtaja, kao ono veca potrosnja struje vece opterecenja pa ako alternator nije dobro tj. nepuni dobro dolazi do pada obrataj a, kod tebe obrnuto, pitam li se sta se desava kad ukljucus grejac zadnjeg stakla a?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 15, 2006 11:55 am

Ne ne, ne dolazi do promene broja obrtaja. Samo obrtomer poludi. Akumulator mi pada na pamet zato &što sam na 33 jednom gledao kako kazaljka brzinomera ide do 120 na uga&šenom autu zbog praznog akumulatora.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 15, 2006 12:38 pm

E proveri kleme dal dobro stoje, meni hoce da divlja cela tabla da mi sama brzina skace, rpm nerade kad mi kleme nestoje dobro.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 15, 2006 12:47 pm

A da ti se žice negdje ne diraju???
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 15, 2006 1:10 pm

Ako si mene pitao jok, to se samo desava kad stavim kemu ovlaz onako kad nesto isporbavam, kad je lepo segnem sve ok.

Mislim .divlja tabala. neradi mi nikava signalizacija, obrtomer neradi, samo brzinomer i to nekao neartikulisano povecava ili smanjuje brzinu.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 15, 2006 1:37 pm

Moguće je da svetla negde prave kratak spoj, povuku ludu struju i obore napon. Intezitet svetla se takođe povećava kad dam gas. Probaću danas-sutra da otkačinjem jednu po jednu sijalicu, pa da vidim &šta je. Kleme su OK.

Povratak na “Alfa Romeo Transaxle”