33 vs 75

Alfa Romeo 75 | Alfa Romeo Alfetta | Alfa Romeo GTV | Giulietta | Alfa 90 | SZ/RZ
Legende koje jure.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jun 11, 2006 11:00 pm

Boxer? :?
Promasili ste temu... ovde se prica o Alfama!!! :lool:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 12, 2006 10:02 am

Fris75turbo napisao:Boxer? :?
Promasili ste temu... ovde se prica o Alfama!!! :lool:
Hmmm... već duže vreme me proganja jedna misao - realno poređenje 33 16v vs. 75 2.0. čini mi se da su Englezi tvrdili da je 33 na stazi brža.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 12, 2006 11:38 am

Fris75turbo napisao:Boxer? :?
Promasili ste temu... ovde se prica o Alfama!!! :lool:
Upravo tako, boxer koji je razvijan krajem `60-ih i pocetkom `70-ih godina od strane Alfinih inzenjera...
Boxer koji se ugradjivao punih 25 godina, od `71 do decembra `96.
Koji je krajem `80-ih iz svoje 16v varijante vadio toliko snage, da je drugim proizvodjacima trebao turbo punjac da bi mogli da urade isto iz iste kubikaze...
Ko ga je vozio, sigurno pamti zvuk te masine, koji prosto vuce da ga stisnes jos malo, i koji obozava da se vrti do blokade u bilo kojoj brzini.

Ostaje žal za nekom 2.0 16v ili T verzijom, i činjenica da je njegov početak predstavljao predhodnicu poniranja Alfa Romea, a njegov kraj predhodnicu izlaska iz krize.

Možda je Boxer bio ipak malo više Alfa, nego što je to većina Alfista mogla da prihvati.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 12, 2006 1:27 pm

Hm ovo mi sve lici da ce morati da se resi na nekoj stazi .... jednom za svagda ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 12, 2006 2:20 pm

hehe, sta cine pristrasnosti!? :P
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 12, 2006 3:13 pm

Nikola napisao:
Fris75turbo napisao:Boxer? :?
Promasili ste temu... ovde se prica o Alfama!!! :lool:


Možda je Boxer bio ipak malo više Alfa, nego što je to većina Alfista mogla da prihvati.
:headbang2: :headbang2: :headbang2:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 12, 2006 3:21 pm

Eto... :(
Ubedi me covek... :?
Prodajem 75-icu i kupujem Arnu Boxer...
Bice jedina u klubu, pa jos i prava... :cool



hahahaha hahahaha hahahaha


Nikola & Zen drugari, OPUSTITE SE ;) :lool:
Ja sam samo hteo da na saljiv nacin podsetim DA SE OVDE RAZGOVARA ISKLJUCIVO O 75-icama ;)
Niko od nas nece pisati u .Feel the Boxer Power. kako je NORD bolji agregat od boxera...
Ipak smo mi SEKTA :lool:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 12, 2006 3:25 pm

Ma naravno Sale, nisam ja planirao da ulazim u bilo kakve rasprave, vec sam samo hteo da iznesem neko svoje misljenje o Boxeru i tome da on ipak predstavlja pravi Alfin motor. ;)

Mozda sam malo promasio temu, ali eto cinilo mi se kao zgodno.... :lool:

Primetices da 75-icu nisam nigde spomenuo u VS kontekstu sa boxerima :|
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 12, 2006 3:28 pm

:cool ;) :lool: :cooldude1: :plavi_voli: :yinyang: :palac_gore:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 12, 2006 7:40 pm

33 je ok ali nece nikad biti bolja a kamoli brza od 75ice,kal se neko slaze samnom
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 12, 2006 7:57 pm

Ta dva automobila uopste nisu ista klasa, tako da ih je i glupo porediti. Mislim ok 33 16v je ok ide to sve je to ok, ali to je top model iz te klase a pogledaj samo koji je top model 75 tice, tako da to poredjenje tesko da moze da pije vodu....e i mojne da pisemo o tome ko je bolji izmedju ta dva auta, mozemo da pisemo dal je bolja BMW 3 ojka ili Mercedes 190 u odnosu na 75 ticu a ne 33ka (uz svo duzno postovanje vlasnicima 33 jki- e moje se ljutite nisam mislio nikog da spustam ).
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 12, 2006 10:54 pm

@75ts
Ma oni su mislili na Boxer kao agregat... ;)
Meni iskreno boxer ne bi trebao ni kod komsije u ves masini, a kamoli u mom vozilu :shock:
Ima snagu, vrti se, juri, ali...
Meni je to toliko off u Alfi :(
Neka se niko ne vredja, ovo je moje subjektivno misljenje. Isto tako me uopste ne tangira ako neko misli da je 75-ica bez veze :cool

@kankkunen
Mislim da Englezi nisu napravili realno poredjenje modela:
33-16v ima 1000kg i 137ks a 75 2.0ts ima 1160kg i 148ks :?
Koga ne mrzi, neka sam izracuna odnos ks/kg...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jun 13, 2006 9:09 am

pobedice bolji vozac... pa i sa vecim manjkom snage pobedjuje srce i iskustvo... mozemo pricati o brojkama do sutra...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jun 13, 2006 9:59 am

Par puta čitam poruku, delim, oduzimam i tako u krug i stalno dobijam isto - 33 je jednostavno suvi&še jaka za 75 :devil_grin: . 16v sa katalizatorom ima 129 ili 133ks u zavisnosti od modela/trži&šta, a masa je negde oko 1050kg. U svakom slučaju, razlika nije prevelika i 75 bi sa svojim rasporedom mase i obrtnim momentom trebalo da je brža na stazi. Forum na kome je bilo reči o poređenju vi&še ne postoji. Ako ne&što iskopam, javiću.

Sad, slažem se da se radi o 2 potpuno različita koncepta, o automobilima koji pripadaju različitim klasama, ali bokser za mene ostaje perjanica Alfine produkcije. Ako samo pogledamo koji su automobili kroz istoriju imali boksere - buba, spaček, gomila Porsche-a, Subaru (Impreza :happybigeyes:), da ne spominjem BMW motocikle, jasno je da auto industrija prilično duguje ovoj zverki. Svako ima pravo na svoje mi&šljenje i za mene su dve glave jednostavno - dve glave :) .

[color=darkblue:36928c1ded]Molio bih moderatora da poslednjih nekoliko poruka baci u posebnu temu kako bismo odredili tačno parove za veliko 33 vs. 75 peglanje. Ja dolazim sa oba i peglam sam sebe :lool: [/color]
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Uto Jun 13, 2006 10:53 am

33 vs 75

Duboko sam ubedjen kada bi se napravio pravican odnos snaga/masa da dileme uopste ne bi bilo. :cool
Ali zar je to zaista bitno?

33ka je pravljena kao 'narodno' vozilo. Jeftino i samim tim manje kvalitetano. Boxer je prakticno ispravljeni V motor. Zato se moze porediti samo sa V motorima.

Sa 75icom je fabrika zaokruzila svoj dotadasnji rad. Ona je napravljena kao simbol svega sto je Alfa do tada postigla. Sama ta cinjenica je stavlja stepenicu iznad ostalih modela. Zbog cene, nije svako mogao da je vozi. Oni koji jesu, nisu lako mogli da je zaborave. :cool

Sve u svemu, oba modela su imala svoje kupce koji su se opredeljivali prema sojim afinitetima. Imaju ih i danas iako su to (za zapad) odavno isluzena vozila. Bitno je da ih mi volimo uz sve njihove prednosti i mane. :dugokosi:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Jun 14, 2006 10:03 am

E ovako cemo prvo par gajbi piva i koje kilo mesa pa kad sve to lepo sabijemo u usis, e onda cemo da se trkamo.....i da vidimo ciji :beerchug: ciji hik 16v twins boxer hik crnu vunu prede.... :mrgreen:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Jun 14, 2006 1:20 pm

1. Trides'trojka je lepsa :besserwisser:
2. Zadnja vuca je za kamione :besserwisser:

Salim se... u vezi zadnje vuce :)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Jun 14, 2006 4:26 pm

[size=18:45497602bc]Da ne bude zabune, JA NISAM AUTHOR OVE TEME[/size] :evil:
Sto se mene tice, 75-ica i 33-ojkaca NE MOGU DA SE POREDE...
Killaz je preselio .raspravu. iz teme Alfa 75 i tako nama sektasima .snizio pritisak. ;)

Jos jedanom mu, Veliko Hvala! :lool:
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Sre Jun 14, 2006 7:23 pm

Videcemo kakav ce kome pritisak biti posle slalom vozhnje u Novom Sadu... :twisted: :twisted: :twisted:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Jun 14, 2006 8:44 pm

Ja bi svojoj dragoj kupio 33, jer ja vozim 75, pa se iz toga može izvući zaključak, da je 33ca auto za žene a 75-ca za muškarce :devil_grin: :devil_grin: :devil_grin: :green_many:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Jun 14, 2006 10:15 pm

killaz napisao:Videcemo kakav ce kome pritisak biti posle slalom vozhnje u Novom Sadu... :twisted: :twisted: :twisted:
E sad sam se us%* u gace :bluecry:

Kad krenemo na Frusku Goru, mozemo da stanemo na Miseluku, pa da vozimo na stopericu mali krug, posto veliki ne mogu sva .kola. da izdrze :mrgreen:
:pod auto:

:thinkof:

Moja pogotovo...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 15, 2006 2:09 am

Daj Fris sta si se okomio na 33ke, te nisu prave Alfe, te motor nije ni za ves masinu.... misllim da si malo preterao.
Ja stvarno ne mogu nista lose da kazem o 75cama, prosto ih obozavam, ali ne razumem u cemu je tvoj problem.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 15, 2006 7:04 am

Isprala mi Sekta mozak... necu vise, obecavam :oops:
A lepo sam zamolio da ne trpate boxere tamo gde im nije mesto ;)
Laki zakljucaj ovu temu molim te... ustvari, zakljucaj sve teme gde se porede dve Alfe... Besmisleno je :cool
Treba da se izljubimo na sledecem skupu a ne da se gledamo popreko na semaforu-pa gas... Nismo mi GTI klub :lool:

Sto se mene tice, ZBOGOM 33 VS 75 TEMO... :cool
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 15, 2006 8:02 am

Bez obzira 33 je lepsa... :krull:
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 15, 2006 9:14 am

hahaha Kako se priblizhava skup, tako mi Frish izgleda nesigurnije... :twisted:

Ja glasam da 33-ka dobija 75-icu. Evo recimo stavimo na crtu mashinu od Nikole (33IE) koja 1.7IE 8v protiv Frishove 75Turbo. Ima da padne pranje samo tako (iako je znatno slabija sa odnosom ks/kg)! :twisted: :D Btw, u NS-u se vozi ispit spretnosti, pa cemo videti chija Alfa crnu vunu prede!


Malo sportskog, takmicharskog duha nije na odmet. ;)

Povratak na “Alfa Romeo Transaxle”