33 vs 75

Alfa Romeo 75 | Alfa Romeo Alfetta | Alfa Romeo GTV | Giulietta | Alfa 90 | SZ/RZ
Legende koje jure.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 15, 2006 9:36 am

Laki ne dolivaj olio na vatru ili ces ositeti strasni gnev sekte :devil_grr_wink: (kako ovo zvuci kao iz stripa hahaha )

Inace misilim da teska borba oko toga da 1.7 8v moz da dobije 1.8t, cak mislim da ce i TS bez problema da dobija.

E sad jedino ako aludiras na to da je nikolin motor u extra stanju, a frisovo da nevalja.. :roll:

1.7 8v vazi za najbolji boxer u 33ci ne po snazi koliko po dugotrajnosti.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 15, 2006 9:51 am

Fris75turbo napisao:Isprala mi Sekta mozak... necu vise, obecavam :oops:
A lepo sam zamolio da ne trpate boxere tamo gde im nije mesto ;)
Laki zakljucaj ovu temu molim te... ustvari, zakljucaj sve teme gde se porede dve Alfe... Besmisleno je :cool
Treba da se izljubimo na sledecem skupu a ne da se gledamo popreko na semaforu-pa gas... Nismo mi GTI klub :lool:

Sto se mene tice, ZBOGOM 33 VS 75 TEMO... :cool
Fri&š, nemoj da me shvati&š pogre&šno, ali ti si započeo celu ovu priču svojim zajedljivim komentarima. Sada kad je 33 vs. 75 odvojena (ne ba&š najsrećnije) u posebnu temu, misteriozno se pojavljuje .dstancic. koji nastavlja sa pisanjem u .ALFA ROMEO 75 - The Last Real Legend!., a ti pi&še&š
Fris75turbo napisao:
75ts napisao:E sto mislite sto nema Alexe vec par dana :naughty:
Ubacuje motor iz 33-ojke?
Šta si hteo ovime da kaže&š? čemu tro&šenje energije i vremena na ove gluposti? Ne kapiram &što ti se 33 toliko gadi, ali ne moram ni ja sve da shvatim :) . Sve u svemu - Make lunch, not war!

'Ajmo sada na [size=18:5cb4505b4b][color=darkred:5cb4505b4b]REALNO i NEPRISTRASNO[/color][/size] poređenje...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 15, 2006 10:03 am

Pa pazi realno nomogu da ih poredim jer nikad nisam vozio (mislim vozio sam jednom 16v 33 i ono ide to ali nije me odusevila, kao sto me neodusevljava ni TS kako ide posle voznje 6taka) ali po onome sto fabrika kaze, izlazi da je 75brza

75-2.TS 0-100 8.2
75-18t 0-100 7.6

33-1.7 8v 0-100 9.6
33-1.7 16v 0-100 8.4

E sad razlika je jako mala izmedju 16v i TS sto znaci da samo vozac i trenutno stanje automobila odlucuju....
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 15, 2006 10:20 am

sira napisao:Ja bi svojoj dragoj kupio 33, jer ja vozim 75, pa se iz toga može izvući zaključak, da je 33ca auto za žene a 75-ca za mu&škarce :devil_grin: :devil_grin: :devil_grin: :green_many:
Ja bih tebe malo u g*lfa (po mogućnosti dvojku) stavio, čisto dok se ne uozbilji&š. 'rugalica'
killaz napisao:Videcemo kakav ce kome pritisak biti posle slalom vozhnje u Novom Sadu... :twisted: :twisted: :twisted:
Ja verovatno dolazim bez serva. Jel' mogu da nastupim u revijalnom delu? :D
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 15, 2006 10:29 am

75ts napisao:E sad jedino ako aludiras na to da je nikolin motor u extra stanju, a frisovo da nevalja.. :roll:
:zvizduk:
E sad razlika je jako mala izmedju 16v i TS sto znaci da samo vozac i trenutno stanje automobila odlucuju....
Jedno je pravac, a drugo su krivine... :devil_laugh: A naravno, vozach pre svega! Pre par vikenda gledao sam shta je radila jedna 146 1.4TS jednoj 75-ici, pa to je bio cirkus - ja bih je izbacio iz sekte! :rotfl:

Nemoj da me pogreshno razumete, ne palim ja vatru, vec sam samo pristalica one stare; .Ne bije boj svetlo oruzhje, no srce u junaka.. Btw, chisto zbog odnosa snaga, a i entuzijazma koji je ulozhen u projektovanju Boxer motora, stajem na stranu 33-ki i koliko vidim, jedini ozbiljan reper ovde je kankkunen. :)

Eh da, da dodam; svi smo u fazonu da je na skupu statichno druzhenje smor, pa shta je sada - nemoj da ispadne da je 75-ica dobra samo za driftovanje? :? :lool:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 15, 2006 10:48 am

killaz napisao:Pre par vikenda gledao sam shta je radila jedna 146 1.4TS jednoj 75-ici, pa to je bio cirkus - ja bih je izbacio iz sekte! :rotfl:
pitam se ko je vozio guju? fbi
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 15, 2006 10:55 am

Joj poslacu vam Setvu Vepra a onda ce da mi kukate hahaha

Ne a kakunen je pristrasan, njmu je scrce jos u 33ci aiko je kupio 2 75tice da ubije tugu ;)
Vidi trebalo bi malo da se potrkamo cisto da vidimo kako stoje stvari u realnom izvodjenju, sto se tice pravca znam provereno mesto...a za krivine jbga nisam siguran osim ako necemo da merimo vreme uz ili niz avalu.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 15, 2006 10:58 am

hehe, nisi upoznao barabe? hahaha

sala mala...
stajem na stranu 75...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 15, 2006 11:30 am

kankkunen napisao:
sira napisao:Ja bi svojoj dragoj kupio 33, jer ja vozim 75, pa se iz toga može izvući zaključak, da je 33ca auto za žene a 75-ca za muškarce :devil_grin: :devil_grin: :devil_grin: :green_many:
Ja bih tebe malo u g*lfa (po mogućnosti dvojku) stavio, čisto dok se ne uozbiljiš. 'rugalica'
Ima to zet, 1.6 diesel, i draga kad je to vozila, u čudu govori, .ja navikla kad dam gas da auto ide. :lool: :lool: :lool:

33 je super auto, ja sam htio kupit 33 4x4 ali naišla 75-ca i od onda mi je 33 nekako malecka, s onim nasmješenim svijetlima kao da govori .kad narastem bit ću 75. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 15, 2006 11:34 am

75ts napisao:Pa pazi realno nomogu da ih poredim jer nikad nisam vozio (mislim vozio sam jednom 16v 33 i ono ide to ali nije me odusevila, kao sto me neodusevljava ni TS kako ide posle voznje 6taka) ali po onome sto fabrika kaze, izlazi da je 75brza

75-2.TS 0-100 8.2
75-18t 0-100 7.6

33-1.7 8v 0-100 9.6
33-1.7 16v 0-100 8.4

E sad razlika je jako mala izmedju 16v i TS sto znaci da samo vozac i trenutno stanje automobila odlucuju....
Ovo je stil koji hoću da vidim. :palac_gore:
Ubrzanja 75 TS i 33 16v su tu negde. U prilog 75 ide jo&š i znatno veći i ravniji obrtni momenat:

75 2.0TS 186Nm na 4000
33 16v 157Nm na 4600

, raspored mase, zadnja vuča i diskovi pozadi. U prilog 33 ide bolji odziv na gas zbog 4 klapne za gas, 16 ventila, manja masa, nizak centar mase i preciznije biranje brzina.

Subjektivni deo - vi&še mi se sviđa kako 75 leži u krivini, iako juče iz tri puta nisam uspeo da odvezem Ko&šutnjak kako valja zbog sporaća ;) . Ubrzanje kod 33 mi je nekako sportskije, žestoko, ali se na uzbrdici oseća nedostatak momenta. 33 nekako urla, kida i čupa, dok 75 krajnje diskretno informi&še vozača o postignutim rezultatima. I naravno - zvuk boksera je ne&što &što čak i najzagriženiji &švaboljubi moraju da po&štuju. :cool
75ts napisao:Vidi trebalo bi malo da se potrkamo cisto da vidimo kako stoje stvari u realnom izvodjenju, sto se tice pravca znam provereno mesto...a za krivine jbga nisam siguran osim ako necemo da merimo vreme uz ili niz avalu.
75 bi trebalo da je ba&š u k*rcu, pa da izgubi na pravcu, ali sam raspoložen za testiranje. Krivine su već mnogo interesantnije, samo &što se kod brdskih varijanti pre svodi na poznavanje staze. Krug je tu ipak majka.
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Čet Jun 15, 2006 12:56 pm

sira napisao:i od onda mi je 33 nekako malecka, s onim nasmješenim svijetlima kao da govori .kad narastem bit ću 75. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
hahahaha hahahaha hahahaha
Objektivno, redizajnirana 33 je vrlo lep autic. 75, na prvi pogled, ne daje takav utisak. Na njene linije se treba malo navici. :cool
A sto se velicine tice, pa i normalno je da je 33 naspram 75 malecka - ipak su to dve razlicite klase.
33 na ubrzanju stvara utisak da kida, da ce da poleti, sto je posledica prednje vuce i boxer motora. 75 je tu mnogo kultivisanija, a performanse su u njenu korist. :cool
Za ponasanje u krivinama ne bih mogao dati ocenu jer nisam dovoljno vozio 33 da bih mogao da objektivno ocenim njene kvalitete, ali delim misljenje da u velikoj meri zavisi od vozaca. Meni licno privikavanje na prednji pogon tesko pada, i verovatno ga nikada necu voleti. :|
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 15, 2006 1:06 pm

.U prilog 33 ide bolji odziv na gas zbog 4 klapne za gas, 16 ventila, manja masa, nizak centar mase i preciznije biranje brzina..
Cek bre kako mislis 4klapne pa nevozis karburator ?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 15, 2006 1:28 pm

Tako ga 'talijani napravili... ;)
Slika
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 15, 2006 1:36 pm

Jes majku mu 4... ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 15, 2006 1:37 pm

Nista nije ruzno kao ona plastika koja fura oko 75-ice, pogotovu na zadnjem delu... Izgleda kao nilski konj sa suknjicom. :devil_finger:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 15, 2006 1:43 pm

Hajde da se ne prozivamo bez veze. Kao &što Nigy kaže, na linije 75-ice se treba malo navići. Sve je to, u krajnjoj liniji, stvar ukusa.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 15, 2006 1:57 pm

Lepa je bre 75ca... izgleda kao stariji brat 33ke. Zajebaniji iskusniji civilizovaniji...

A ako smo kod Transaxle moj izbor bi bio Montreal V8.... tata.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 15, 2006 2:07 pm

mloh napisao:Nista nije ruzno kao ona plastika koja fura oko 75-ice, pogotovu na zadnjem delu... Izgleda kao nilski konj sa suknjicom. :devil_finger:
Meni se to bas svidja ona crna linija koja ide oko celog auta, i vise mi se svidja sa spojlerom pozadi nego bez njega.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 15, 2006 2:25 pm

Ma zajebavam se, meni se 75 bas svidja. Nego sam malo hteo da kontriram, cisto zbog ove glupe i nepotrebne rasprave. Ako cemo da se delimo unutar kluba, ja cu da se isclanim... U ovoj zemlji mi samo fali jos podela unutar alfa
romeo kluba !!?? Bezveze... Kome je to uopste palo na pamet.

Mora da su neki agenti VW ubaceni medju nas :cooldude1:

33 je hard core kao i 75 :headbang1:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 15, 2006 2:36 pm

zen napisao:Lepa je bre 75ca... izgleda kao stariji brat 33ke. Zajebaniji iskusniji civilizovaniji...

A ako smo kod Transaxle moj izbor bi bio Montreal V8.... tata.
Brzo u školu, Montreal nije transaxle :mad: :lool:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 15, 2006 2:37 pm

mloh napisao:Ma zajebavam se, meni se 75 bas svidja. Nego sam malo hteo da kontriram, cisto zbog ove glupe i nepotrebne rasprave. Ako cemo da se delimo unutar kluba, ja cu da se isclanim... U ovoj zemlji mi samo fali jos podela unutar alfa
romeo kluba !!?? Bezveze... Kome je to uopste palo na pamet.

Mora da su neki agenti VW ubaceni medju nas :cooldude1:

33 je hard core kao i 75 :headbang1:
ma to sam ja kriv jer sam iz Dalmacije, mi smo uvijek protiv :D :D :D
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 15, 2006 2:41 pm

Znao sam da si ubacen spolja :naughty:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 15, 2006 2:51 pm

nije... :oops: :oops:

ali jeste tata.
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 15, 2006 2:52 pm

mloh napisao:Nego sam malo hteo da kontriram, cisto zbog ove glupe i nepotrebne rasprave. Ako cemo da se delimo unutar kluba, ja cu da se isclanim... U ovoj zemlji mi samo fali jos podela unutar alfa
romeo kluba !!??
:lool:
Ma moramo objasniti ovim sektashima jednom za svagda, da sa fwd Alfom nema zayebancije! :twisted: Jaooo, samo da sastavim eibach na 155-ici ima da bude pranja samo tako!

hahaha


Pozdrav,
Pera Lozhach haha :dugokosi: :headbang3:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 15, 2006 4:21 pm

Prvo:
Ovog momenta moju 1.8 turbo moze da dobije 33-ojka 16V (provereno) na pravcu Miselika-a. :( Kao sto vidite, nemam problem da to priznam :cool Na moju zalost i tudju srecu, jos nisam skontao zasto ne vuce dobro posle 4500rpm :?
Drugo:
Zar neko stvarno misli da bilo koja 33-ojka moze da dobije ISPRAVNU Turbaljku? Hmmm...
Trece:
Svi ste dobrodosli na crtu :lool:
Ja sam veoma siguran u to sta i koliko moj auto momentalno moze da pruzi... svakom brzem samo mogu da cestitam i da mu malo pozavidim ;) :lool:
Vidimo se na skupu :cool

Povratak na “Alfa Romeo Transaxle”