33 vs 75

Alfa Romeo 75 | Alfa Romeo Alfetta | Alfa Romeo GTV | Giulietta | Alfa 90 | SZ/RZ
Legende koje jure.
Korisnikov avatar
brera
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Sprint '86
Lancia Delta HPE 2.0 T '98
Saab 93 '2003
Lokacija: Perm
Lokacija: Perm - Beograd
Postovi: 63
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 7:43 pm

Čet Jun 15, 2006 8:34 pm

nisam vozio ni jednu 75-cu pa ne mogu da budem objektivan 33 16v sam imao nekoliko godina i taj auto me je odusevljavao. jedina zamerka koju sam mogao da joj stavim to je malo lose kocenje koje je imala. zivim blizu kosutnjaka i cesto sam przio tuda i uvek pred kraj staze ostajem bez kocaljki. zvuk je koji proizvodi boxer je extra, drugari koje sam vozio uvek su trazili da smanjim gasim muziku kada se obrtaji popnu preko 5000. svi su govorili .piiiip kako se cuje kao formula ,znas ono kad ukljuce kameru sa bolida. a meni srce veliko ko okean :dugokosi:
moj glas ide u korist 33-ke i moj izbor je definitivno 33. ako me secaka vladin sprint sigurno ce dobiti jos 8 ventila a ako se proda onda ce to biti opet 33 16v.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 15, 2006 9:47 pm

sta je breeeeeeee,sve vas jedem u paketu sa sprintom.....fwd,a izvorna alfa...laki drzi se kad te oduvam
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 15, 2006 9:50 pm

brera napisao:nisam vozio ni jednu 75-cu pa ne mogu da budem objektivan 33 16v sam imao nekoliko godina i taj auto me je odusevljavao. jedina zamerka koju sam mogao da joj stavim to je malo lose kocenje koje je imala. zivim blizu kosutnjaka i cesto sam przio tuda i uvek pred kraj staze ostajem bez kocaljki. zvuk je koji proizvodi boxer je extra, drugari koje sam vozio uvek su trazili da smanjim gasim muziku kada se obrtaji popnu preko 5000. svi su govorili .piiiip kako se cuje kao formula ,znas ono kad ukljuce kameru sa bolida. a meni srce veliko ko okean :dugokosi:
moj glas ide u korist 33-ke i moj izbor je definitivno 33. ako me secaka vladin sprint sigurno ce dobiti jos 8 ventila a ako se proda onda ce to biti opet 33 16v.
alo rusijo,pozdav sa lepog plavog dunava...sprint je danas registrovan...mozda cu u novi sad sa njim
Korisnikov avatar
brera
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Sprint '86
Lancia Delta HPE 2.0 T '98
Saab 93 '2003
Lokacija: Perm
Lokacija: Perm - Beograd
Postovi: 63
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 7:43 pm

Čet Jun 15, 2006 11:11 pm

pozdrav i tebi od polu golih ruskinja i sa velike plave volge ;)

ma obavezno s njom da pokazes onim sektasima sta je boxer (sala mala)
uf samo da me saceka sprint i da se ti ne predomislis, svima sam ve rastrubio da sam naso ono sto sam trazio ;)
hehe brat mi je vec odzao lekciju ali se ipak ponudio da je pogleda kada se vrati sa mora mada mi nije objektivan ipak je on od onih .ma kad svaba napravi auto.... :lool: :lool: :lool:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Jun 16, 2006 8:50 am

Fris75turbo napisao:Prvo:
Ovog momenta moju 1.8 turbo moze da dobije 33-ojka 16V (provereno) na pravcu Miselika-a. :( Kao sto vidite, nemam problem da to priznam :cool Na moju zalost i tudju srecu, jos nisam skontao zasto ne vuce dobro posle 4500rpm :?
Drugo:
Zar neko stvarno misli da bilo koja 33-ojka moze da dobije ISPRAVNU Turbaljku? Hmmm...
Trece:
Svi ste dobrodosli na crtu :lool:
Ja sam veoma siguran u to sta i koliko moj auto momentalno moze da pruzi... svakom brzem samo mogu da cestitam i da mu malo pozavidim ;) :lool:
Vidimo se na skupu :cool
sale, jel si ti malo ljut a? nemoj biti! ovde se malo i salimo zar ne?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Jun 16, 2006 2:53 pm

Hehehe... pa naravno! :lool:
Jedini razlog zasto ne volim neke .dublje. razmene stavova na Forumu je MRTVO SLOVO NA PAPIRU :(
Ne znas bas uvek dal se neko smeska ili mrgodi, pa gotovo redovno dodje do nesporazuma :?... kao u mom slucaju ;)
A ja bas znam da ga preteram...
Medjutim, to ne znaci da nisam raspolozen da .otkinem radilicu. na ugruvanoj Baka-Sektasici :lool:
Skinucu (ionako polu-ispravan) turbo, da bih bio konkurentniji :mrgreen:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Jun 16, 2006 3:14 pm

Fris75turbo napisao:pa gotovo redovno dodje do nesporazuma :?... kao u mom slucaju ;)
kao npr ovo:
Milos napisao:sale, jel si ti malo ljut a?
Fris75turbo napisao:Hehehe... pa naravno! :lool:
:plavi_voli:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Jun 16, 2006 3:28 pm

Pa valjda se zna KOJU BARABU JA GOTIVIM ;) :lool:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Jun 17, 2006 1:29 am

Fris75turbo napisao:Prvo:
Ovog momenta moju 1.8 turbo moze da dobije 33-ojka 16V (provereno) na pravcu Miselika-a. :( Kao sto vidite, nemam problem da to priznam :cool Na moju zalost i tudju srecu, jos nisam skontao zasto ne vuce dobro posle 4500rpm :?
Drugo:
Zar neko stvarno misli da bilo koja 33-ojka moze da dobije ISPRAVNU Turbaljku? Hmmm...
Trece:
Svi ste dobrodosli na crtu :lool:
Ja sam veoma siguran u to sta i koliko moj auto momentalno moze da pruzi... svakom brzem samo mogu da cestitam i da mu malo pozavidim ;) :lool:
Vidimo se na skupu :cool
Mene isto može trenutno da dobije 33-jka (čak i 1.5 mislim) upravo sam se probao s jednom bmw kockicom 1.8 i oderala me, lamela vrti kao blesava, prva 6000 okretaja auto jedva ide, druga 6000 i dalje jedva ide u trećoj je počelo hvatat ali kasno otišao mi za 5 dužina, stajem na semaforu i čestitam momku, piiiip ti lamelu, znam da je pri kraju ali opet da me ovako osramoti :mad:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Jun 17, 2006 6:50 am

@Sira
NE SPOMINJI LAMELU, MOLIM TE :shock: :lool:
Stalno u podsvesti razmisljam da je sve zbog turbine (pojavio se aksijalni luft-veci od dozvoljenog i .rucka. ulje vise nego sto treba :( ), posto je reparacija 250eur :? a set za turbo (korpa, lamele i lezaj) je 380-420eur :mad:
Kvacilo je prva sigurna stvar gde je 33-ojka bolja od 75-ice:
Jeftinije je bar duplo ;) :lool:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Jun 17, 2006 5:55 pm

Da znas da jeste... 150e ti zavrsi posao.
Meni je tako proklizavao kao lud cak i sa novom lamelom, pa se ispostavilo da je zamajac bio problem.. pojeo se.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 19, 2006 8:28 am

Ja sam na 33-ojci stavio Sachs-ovo kvačilo i nisam ne&što posebno odu&ševljen. Obzirom na cenu, bolje je poku&šati samo sa zamenom lamele i potisnog ležaja. Aleksa ima čoveka koji radi reparaciju lamela i nudi par različitih frikcionih diskova. Za 75 ću sigurno ići na tu varijantu.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 19, 2006 8:06 pm

Fris75turbo napisao:Eto... :(
Ubedi me covek... :?
Prodajem 75-icu i kupujem Arnu Boxer...
Bice jedina u klubu, pa jos i prava... :cool



hahahaha hahahaha hahahaha


Nikola & Zen drugari, OPUSTITE SE ;) :lool:
Ja sam samo hteo da na saljiv nacin podsetim DA SE OVDE RAZGOVARA ISKLJUCIVO O 75-icama ;)
Niko od nas nece pisati u .Feel the Boxer Power. kako je NORD bolji agregat od boxera...
Ipak smo mi SEKTA :lool:
ja sam znachi u dve sekte kao dete u dve shkolske sekcije

Povratak na “Alfa Romeo Transaxle”