Alfa Romeo 145/6

Trkačice modernog doba u civilnom odelu...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Dec 08, 2007 7:27 pm

nisam mogao vise da izdrzim :mad: :mad: :mad:
o cemu vi ljudi pricate???????????????????????????????????
ni jedan Alfa nije jeftina za odrzavanje ako cete je odrzavati kako dolikuje
na TS-u skuplje svecice! pa nisu menjaju se na 100000 hiljada

Bojane i kod mene su pozadi dobosi pa ne vidim da sam nesto u povoljnijoj situaciji! koji ti je odnos zamena plocica (napred-pozadi)

acasmc@146 .kulaza sa 40km/h u 3.-oj brzini ce me zadovoljiti. :nene: :nene: :nene:

AR33 1.7ie trosila 7l na otvorenom i 9l u gradu jesi li ovo merio isto pri kulazi u 3-oj ili je ovo podatak za tecnost brisaca.

Molim vas da se suzdrzite od lupanja.

Predlog za svakog ko hoce da poseduje Alfu neka od nekog prijatelja-poznanika uzme auto i provoza ako mu se svidja sta taj auto pruza onda je vise nebitno koliko to kosta jer ono sto Alfa moze da ti podari u voznji vredi svaki dinar koji ti je izmuzla a verujte moze dosta.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Dec 08, 2007 8:44 pm

Bane zasto si nervozan?! ;)

Da li je nesto skupo ili jeftino zavisi najpre od krajnjeg u lancu, a to je kupac ili korisnik i od njegove platezne moci, pa u skladu sa tim mogu da kazem da je odrzavanje Alfe 145 i 146 u granicama normale, jer za isto godiste i klasu nekog drugog proizvodjaca placas isto pa cak i vise!
Ali ako gledamo odrzavanje nekog Yuga definitivno da je skupo, ali... To nema veze jedno sa drugim!

Nemojmo siriti pricu i praviti raspravu, stvarno ne vidim nikakav razlog za to, covek je lepo pitao, lepo mu odgovaramo, Bane ne razumem! ;)

A sto se tice ovog 40 u trecoj, da ne OFF-ujemo-ne zavaravaj se! Potpuno pogresan stav!
Predlog za svakog ko hoce da poseduje Alfu neka od nekog prijatelja-poznanika uzme auto i provoza ako mu se svidja sta taj auto pruza onda je vise nebitno koliko to kosta jer ono sto Alfa moze da ti podari u voznji vredi svaki dinar koji ti je izmuzla a verujte moze dosta.
Takodje istina i potpuno se slazem! ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Dec 08, 2007 9:37 pm

Slika
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Ned Dec 09, 2007 12:05 am

Bane legendo hahahaha haha :medal: !!!

p.s.
A zar ne bi trebalo .DeMoronizator. hahahaha ?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Dec 09, 2007 12:33 am

da mislim da bi trebao da bude
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Dec 09, 2007 8:23 am

Bane napisao:Slika
osobito nam je drago sto si podelio sa nama svoj lek! sad se mi svi kao divimo tvojoj inteligenciji, kako si ti jedan cool tip, imas svoj stav, vozis 200 na sat, verovatno si i na kucnim zurkama najzabavniji! nazalost ti kvaliteti su potrebni za krstaricu. no cenim tvoju licnost! pozdrav! ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Dec 10, 2007 1:07 am

posto mi je otvorena mogucnost nabavke auta sledece godine gledam svasta, u principu uvek se vratim na alfu ove ostale stvari su mi slabe tako da.... e sad i kod alfi gledam uglavnom sve, ali mi je najvise po meri 145... vozio sam 146 1.8 i bio prezadovoljan kako ide, ali mi je trenutno nesto lepsa 145 i troje vrata mi se vise dopada, ipak je to momacki auto.... e asd me zanima nekoliko stvari....
1. cale je spominjao boxer motor, koliko je to pametno, uzeti boxer ili TS, ja sam nekako u fazonu TS
2. zasto ima toliko malo 145 na oglasima svega nekoliko....
3. jesam ambiciozan ali koliko je tesko naci QV ili 1.8mozda bolje 1.8
4. kako idu ova sa manjim motorima znaci 1.4 i 1.6 nalazio sam performanjse na papiru ali mi to ne znaci previse dok mi neko ne da utisak..

ajd da vidim sta kazete da suzavam izbor
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Dec 10, 2007 3:20 am

Ovo oko Boxer vs Twin Spark mozes da pogledas par postova gore, situacija se nije izmenila za ova dva dana... ;)

Sto se mene tice za automobil ove tezine, sve ispod 2.0 je, ako ne slabo, onda bar neubedljivo! Eventualno 1.8 sa .samo. 10 konja manje, ali kako neko rece, to se oseca i ja mu verujem!
QV ces naci jaaaaako tesko, a kad na to dodas da mora da valja onda si u veoma nezavidnoj poziciji kao kupac!

Sto se tice 1.4 i 1.6 hmmm... Ne bih da zvucim prepotentno i bezosecajno, ali zaista mislim da treba izbegavati 1.4, eventualno uzeti 1.6 ako uzimas za caleta, pa on nema potrebu da jurca, nego eto nek ima malo snage vise nego sto mu treba, sto je slucaj kod mene!
Da nisi vozio 1.8 pre ovoga bilo bi mozda i logicno da ti se kaze ono sto sam gore napisao, bitno je stanje, malo manje motor, ali ti si na jednom drugom nivou, treba ti prava masina! ;)

Da sam na tvom mestu ja ne bih ogranicio potragu samo na 145, trazio bih Ti i QV, a u najgorem slucaju 1.8 od jedne i druge, plus sto bih takodje dobro obratio paznju na 1.7 16v boxer, mislim da ce te sve to zadovoljiti!

tuga jedna sto ne moze da se uvezu ove od 2000... :| A malo ih ima kod nas i to niko ne prodaje...
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Pon Dec 10, 2007 1:02 pm

Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Dec 10, 2007 6:32 pm

Ja vozim 1.4TS i zadovoljan sam. Može da troši malo ako je ne maltretiraš, a može i da povuče i srče ko luda :). Bio sam u tripu da je slaba, da ću da je zamenim i kupim 2.0, a sad mi je sve jedno. Kakvi su naši putevi i ovih 103KS je suviše. Na auto putu vozim 140, retko 180, po lokalu ne prelazim 3000rpm, jer nemam gde. Gužva, stani kreni, auto hladan... Lepo je imati više konjića, ali ako nađeš dobru 1.4TS uzimaj. Svi smo u tripu gas-patos, ali je stvarnost drugačija. Veoma retko se tako vozi.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Dec 10, 2007 6:42 pm

:idea: nije losa ova TI? ako se i dopadne nekome, mislim da prvo ePER provera, pa onda u servis. kao sto se provuklo gore kroz postove, odrzavanje prethodnog vlasnika je vrlo bitno. da ne bi doslo do .gremlina.!

p.s. lepo je videti da .presidente. ne spava! :applause:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Dec 10, 2007 6:45 pm

evo jos jedne, sa zanimljivom cenom, ali i diskutabilnim godistem???

http://www.polovniautomobili.com/auto_o ... p?id=34902

kao sto rekosmo gore! :mad:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Dec 10, 2007 10:00 pm

ova bela mi je sumnjiva
ne iygleda mi dobro....


el iyvodljivo prebacivanje motora iz 2.o a da papiri ostanu na recimo 1.4
u svabiji je QV 1000 evra gledao sam na mobile.de
srdjan_p
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: ZR
Postovi: 190
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:15 pm

Uto Dec 11, 2007 12:02 am

1.4 motor je naizgled ogroman i glupi panduri ne mogu da provale nema sanse!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Dec 11, 2007 12:11 am

ja koliko znam svi TS motori su isti spolja nema razlike, ali traye i broj motora, to mi nije jasno kako se moye resiti
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Dec 11, 2007 1:09 am

e kako? .ckaricki radnicki., sad se kao pravis nevin. ja licno znam bar 5 auta, kojima su precukani brojevi motora! :oops:

treba ti dobar elektricar da presadis te motore, a i amortizeri i opruge se razlikuju, mislim i kocnice. ima tu lepo posla. sigurno jos jedno 500eur investicije, preko motora.

i onda je do jaja, vozis 2.0, a placas 1.4. obmanjujes drzavu i placas manju ekolosku taksu nego sto zagadjujes. :lool:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Dec 11, 2007 1:18 am

Motori su isti, razlikuje se samo hod klipa, spolja nema nikakve razlike! Za to prekucavanje ne znam, ali znam da to povlaci krivicnu odgovornost, ne bih to radio!
Sa druge strane opruge i amortizeri, letva, diskovi, sve to moras da isprebacijes, ali nije to tako strasno!

Previse komplikovano! Treba traziti ovde, ne znam sta fali ovoj iz Kikinde, ako je neko u blizini mogao bi da je pogleda!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Dec 11, 2007 1:40 am

videcemo, mene je u principu zanimalo kakva je situacija sa tim sto mene zanima, kad vidim sa kojom lovom tacno raspolazem znacu tacnije sta da gledam... 145 mi je svakako uzi izbor.... a kad je ako bog da pazarim videcu sta mi je ciniti
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Uto Dec 11, 2007 1:43 am

luci napisao:ova bela mi je sumnjiva
ne iygleda mi dobro....
Ova se prodaje dobrih 100 godina.Valjda je sada 4.put na oglasu.Ako se dobro secam,bila je prvo 4.800(krajem leta '06.),pa 4.600 pa 4.200,kad smo se @ercegov i ja raspitivali kod vlasnika u februaru ove godine.Tad nije hteo da spusti ispod 4 soma.Bila je prica da je relativno solidna i da ima (neku) servisnu istoriju.Bilo nam daleko da se cimamo cak u Beocin tada.

LM,sto se tice izbora motora,Dart Nihilus je prilicno realan mada bi' i pored toga ja (opet) uzeo jacu masinu.1.4 ide jako lepo za svoju velicinu a 2.0 razbija :headbang2: :headbang3: !Nisam probao al' ako bi naisao na neku pristojnu 1.6 ili 1.8 verujem da se ne bi zeznuo ;).Tnx to Vexon & Nikola malo ali dovoljno sam poterao i 1.6 Box pa mogu reci da je i to sasvim zadovoljavajuca opcija,mada za nekoga ko je vec vozio 1.8 16V ... mozda da ipak sacekas neku QV :cool (kad je bal ...) :mrgreen:
srdjan_p
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: ZR
Postovi: 190
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:15 pm

Uto Dec 11, 2007 4:32 pm

Morao sam da slikam kad sam video sta sam napravio...Isprozivao me komsija nesto pre neki dan... :lool:
A ja je opicio po gasu i jos je bila na plinu... :lool:

Slika
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Dec 11, 2007 7:53 pm

fino...

a moja 146 nikad nije ostavljala trag
srdjan_p
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: ZR
Postovi: 190
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:15 pm

Uto Dec 11, 2007 8:02 pm

Jos je ovo na plin, na benzinu stvarno mora da se pazi kad hocu da krenem malo jace da nebi bilo dima :lool:
piiiip ovaj 16v boxer, ako krenem malim gasom spora je a ako ga sasijem onda burnout...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Dec 11, 2007 8:39 pm

Interesantno ali ni moja ne ostavlja tragove.............................duze od 15m :lool: :lool: :lool:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Dec 11, 2007 8:58 pm

luci napisao:fino...

a moja 146 nikad nije ostavljala trag
moja na plinu ne verujem da moze da potpise, bez pomoci kvacila i jedno 5000rpm, cenim da je to zbog .shit. plina! na benzinu je to totalno drugaciji auto, samo se strpis u prvoj do 6000-6500rpm, onda i druga ne padne ispod 4000rpm, a odatle vuce, vuce , bolje nego sto bi ocekivao! :twisted:

jos me pre neko vece smara lik sa Astrom F, zalepio se covek od pozadi, maglenke ovo-ono i ubi Boga! pustim ga lepo da pretekne, pogledam 1.8. e onda uhvatim ja njega da smaram i pustim ga da se lozi do 140km/h. dam levi migavac, izvucem cetvrtom do 6500rpm, presaltam u petu i gledam kako mu se svetla gube iza mene! hehe, voznja Alfe je bukvalno .never ending fun.!

mogu misliti kako samo ide 2.0TS :shock: :shock: :shock:
srdjan_p
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: ZR
Postovi: 190
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 8:15 pm

Uto Dec 11, 2007 9:27 pm

Ma piiiip to kad duze vreme vozim na plindzi pa prebacim na benzin pa sasijem gas ko lud...
Ja pre neko vece isao iz BG-a i sad ulazim u Zrenjanin i na prvom semaforu pored mene u traku za desno stade neki lik sa nekim VW-om TDI ili tako nesto, uglavnom pravi onaj pacijent, a moja Alfa blatnjava prljava ne lici ni na sta pa se upeco baja...I sad snimam ja njega da oce da uskoci ispred mene a je nesto nervozan pa mislim u sebi .e neces nema sanse. i prebacim na benzin i kad se pripalilo zuto istog trenutka baja krece a ja pun gas prva i wruuuuummmmmm 7000rpm, preslajfujem celu raskrsnicu a lik ostade u cudu iza mene i na sledecem semaforu nesto mlatara rukama nista mu nijie jasno i vice .sta ti je to???. A ja reko .piiiip nisam hteo sama je podivljala. hahaha

Povratak na “Alfa 145 | 146 | 155 | 164”