145 (146) i 155 poredjenje!

Trkačice modernog doba u civilnom odelu...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Feb 02, 2006 12:31 pm

Bojan-PA napisao: Nego niko mi ne rece nista za plin... :?
Znam ono da se gubi na snazi, ali eto cisto kao opcija kad se ima manje para, ha?! ;)
Ajd jos malo da piskaram... :lool:

Plin, naravno da moze da se ugradi, kao i na vecini drugih auta, ne vidim u cemu bi bio problem. Eto ako Dora cita, nek ti i on da svoje misljenje...
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Čet Feb 02, 2006 12:49 pm

Bojan-PA napisao: Vidim ja da cete me nagovoriti i na tu 164... :mrgreen: ;) :dugokosi:
:nene: Polakooo, morash josh malo da se znojish! Ima jedna stravichna 155-ica kod mene u kraju sa sve ugradjenim Xenon farovima! (Mislim da ima 1.8 motor)...

Tip je nije stavljao u oglas, ali mislim da ce je uskoro prodavati, Milosh je prichao sa njim ranije, mozhda zna neshto vishe oko cene. Inache, auto izgleda perfektno - ali bukvalno! :twisted:

Miloshe?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Feb 02, 2006 1:24 pm

Hej, hej, hej, pa ta place za mnom! :lool: :lool: :lool:

Milose! Hajde Milose obraduj me!!! ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Feb 02, 2006 3:04 pm

silver metalik sa 1.8 8v motorom, sedeo sam unutra i pregledao auto, ocena 5... odlicno ocuvan auto, plin, ima 15 felne sa 195/50 gumama, brutalno stoji, mnogo mi se svidja, kao da je malo spustena, slagacu te koliko je presla, vlasnik je ugradio xenone od one nove merdze CLS ili vec, ne znam ja te modele... znaci jedna od najlepsih 155 u gradu ako ne i najlepsa, jer generalno srebrnih nema mnogo, a vlasnik nije ljubitelj, vec mu je iskrsla... zadnji put je cenio 4500... a da vodi se da je 95 godiste ali je izgrebano po staklima godiste, a ja nisam mnogo smekao da nadjem godinu proizvodnje...
svakako, ako odlucis da je pogledas, pronaci cemo vlasnika i dati broj tel, ili se dogovoriti da je zajedno pogledamo...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Feb 02, 2006 3:11 pm

Wooow zajedno, to... :dugokosi:

Pa ja jesam zainteresovan, bilo bi lepo pronaci vlasnika da mi posalje slike i podatke, jer ja sam u Americi jos tacno 30 dana i cim se vratim planiram da se lepo pocastim! ;)

Pa tako ako je moguce da je ja vidim prvo na slikama, pa onda i kad dodjem, vrh!!! :lool:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Feb 02, 2006 3:22 pm

ja i laky cemo slikati i poslati, a do tada i naci vlasnika i dogovor ostaje kad stignes u jugu...
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Čet Feb 02, 2006 3:25 pm

Za slike nema frke obzirom da je parkira ispred moje zgrade, ima da je "uhvatimo", a zaista bi bilo super da ta Alfica zavrshi u pravim rukama :)

30 dana? Laganica, zabavljaj se analizirajuci i ostale modele... :cool
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Feb 02, 2006 3:26 pm

A posle idemo na neku dobru hranu, dosta mi je ovog americkog sr**a! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Feb 02, 2006 3:41 pm

A sto se tice analize, joooj... :roll:

Pa samo to i radim u poslednjih 4 meseca, sve kao nesto razmisljam kako cu i sta cu... :glupan: :computer1: :computer2:

Moram da priznam da je atmosfera na forumu za samu peticu i da sam zaista nasao mnogo toga ovde sto me je interesovalo! :applause: :headbang2: :bow:
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Čet Feb 02, 2006 4:05 pm

:lool:

Cuti bre kad te nismo izbacili; te Alfa ovo, te Alfa ono (a josh nisi ni seo u auto) - reko' da li smo mi blesavi ili smo u zoni sumraka... (shalim se) :rotfl:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Feb 02, 2006 7:28 pm

Ma lako je Vama zajebavati se sa mnom, a oko mene sve same Golfadzije, Toyotasi i Meckarosi, dusu mi jedu svaki dan! :nene: :mad: :fight_twak:

:bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Feb 02, 2006 8:21 pm

Mo
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Feb 03, 2006 5:40 am

Hej Stex tvoja 145 je mnogo lepa, bar koliko sam iz slike mogao da zakljucim!

Mada moram priznati da je mozda cena malo visa u odnosu na kilometrazu, secas se da sam ti to rekao kad smo se culi prvi put! A i to je onaj stariji model sa crnim branicima, starom maskom...

A sto se tice toga sto si u Paracinu, naravno da ljudi iz BG imaju malo cudan stav prema svemu sto nije Beograd, jer kad odemo moj drugar Marko i ja u Sarajevo, ili Podgoricu kao:"Ma nije ova kafa kao u BG, znas..."

Nemoj da se neko uvredio, to je cinjenica! Takodje za ljude iz malih sredina (gde ja pripadam), takodje imaju svojih "ogranicenja"!

Znaci da se neko ne bi osetio uvredjenim, jos jednom se ogradjujem da su ovo cinjenice koje nisam ja izmislio, to je tako,verovatno kao i svugde u svetu!

A meni ne bi bio problem doci u Paracin, sto cu mozda i uraditi cim se vratim u zemlju, dogovoricemo se ako je ne prodas do tada...

Hmmm, pa imao sam 4 godine vezu na 500 kilometara...
Daljina?!
Sta je to?! ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Feb 03, 2006 11:41 am

Moja alfa vise nije na prodaju, a daj malo detalja oko ovog stari model. Kako sam shvatio gledaju se one plastike u autu, tj pre face-lifting modeli su imali cetvrtaste otvore za ventilaciju u kabini, a posle okrugle. Valjda je redizajn uradjen krajem 97, pa modeli mladji od tog godista imaju drugacije plastike u kabini.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Feb 03, 2006 11:49 am

Pa ne znam ni ja tacno po cemu se sve razlikuju, ali je prednja maska drugacija, branici, verovatno i unutra...

Imam slike jednog restilizovanog modela, poslao mi je jedan momak iz Zagreba, pa cu ti pustiti na mail da uporedis, a bas i mene interesuje po cemu se sve razlikuju!

Pronasao sam jednu 146 u KG, 1998. mislim da je 1.6, ne secam se je li tamno zelena metalik ili tamno plava, ali oglas je od juce, 2. februara cini mi se...
Je li to neko od Vas?! ;)

EDIT 009: Koristi opciju "Izmeni" pri dodavanju texta.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Feb 03, 2006 12:43 pm

tapacirunzi u vratima, centralna konzola, digitalni merac kilometara je kod starog led display (segmentni), a restyle je lcd display, konzola menjaca, hromirani detalji (rucica za otvaranje vrata, cajgeri, otvori za grejanje/hladjenje na cent. konzoli i vratima) prednji, zadnji branik, macije oci u zadnjem, u prednjem nove maglenke, maska...
mozda jos nesto sto mi je promaklo...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Feb 03, 2006 2:35 pm

Cajgeri=?! :glupan:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Feb 03, 2006 2:41 pm

Milos napisao:hromirani detalji (rucica za otvaranje vrata, cajgeri, otvori za grejanje/hladjenje na cent. konzoli i vratima)
hromirane ivice (ram cajgera)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Feb 03, 2006 2:50 pm

I dalje ne znam sta je cajger!
:glupan: :glupan: :glupan: :glupan: :glupan: :glupan: :glupan: :glupan:
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Pet Feb 03, 2006 3:03 pm

Obrtaljke = cajgeri = satovi, tachnije instrumenti koji pokazuju brzinu kretanja automobila i motora... :lool:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Feb 03, 2006 3:03 pm

skala i skazaljka obrtomera, brzinomera...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Feb 03, 2006 3:24 pm

hehe, nisam skontao :mad:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Feb 03, 2006 4:59 pm

Kad su sve menjali unutrasnjost auta? 98 i kad jos? Siguran sam da ove starije sa okruglim otvorima nemaju srebrno oko cajgera. Mozda to imaju kasniji modeli? Jel ima neki url?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Feb 04, 2006 5:14 am

Na jednom engleskom sajtu sam nasao da je krajem '98. uradjena restilizacija 145 i 146, verovatno su to kod nas modeli od 1999. pa na gore!
I cena je drasticno veca za '99. u odnosu na '98. a razlika je samo u par meseci, ustvari skoro da ih i nema u prodaji!
:mad:
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Sub Feb 04, 2006 12:04 pm

Greshkica (chini mi se). Prvi restyle je uradjen '98 i ticao se detalja koje je spomenuo Milos.
Drugi restyle se desio negde oko Maja '99 i prepoznatljiv je po tome shto su 145/6 dobili branike u boji karoserije + veliki usisnik u braniku bez rebara...

Slika

;)

Btw, ona 146 shto se prodaje u Kragujevcu je od jednog chlana ARCS.

Povratak na “Alfa 145 | 146 | 155 | 164”