Sta se krije iza Alfa Romeo znaka

Informacije o Alfa Romeo klubu Srbija, diskusije Alfista o Alfizmu i predstojećim događajima...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sta se krije iza Alfa Romeo znaka

Sub Nov 26, 2005 4:53 pm

Slika

[size=18:ea9ba743b3]Historical overview of the Alfa Romeo logo which shows a templar's cross and a dragon/serpent
eating a human being... It seems it's based on the coat of arms of the Romeo family.
[/size]


Da li se templari kriju u samom nastanku naseg najomiljenijeg brenda,
sta se sada desava sa time, i da li ce zmija konacno pojesti i ono malo sto je ostalo od coveka videcemo nardenih decenija ! :shock:
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Sub Nov 26, 2005 7:04 pm

Znak krsta i zmije koji ponosno krasi automobile Alfa Romeo, zapravo predstavlja grb grada Milana, u kome je kompanija osnovana i u kome joj se i danas nalazi sedi
Korisnikov avatar
Viper
Garaža: Alfa Romeo 156 2.0 JTS

Audi Q5 2.0 TDI Quattro

Kawasaki ER-6n

Yamaha Tmax 500
Lokacija: Kac
Lokacija: Kać
Postovi: 1389
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:29 pm

Ned Nov 27, 2005 1:13 pm

Svaka chast Sasha konacno sam saznao ono sto me je godinama kopkalo.
"I lived with you for twenty years: how many deeds,events and men went by! Today, i remember them,each and every one.I have, for Alfa the tenderness of a first love.The pure affection of a child for his mother."
Enzo Ferrari
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Ned Nov 27, 2005 2:37 pm

Hm... A da ste malo "procheshljali" klubski site, saznali biste to josh pre godinu dana... :(
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Nov 27, 2005 9:09 pm

Sasa,
hvala na objasnjenju, pretpostavio sam da postoji i neko logicno objasnjenje za to. :roll:
Samo sam slucajno naleto na neki sajt na kome su okaceni razni znakovi i obelezja masonerij itd,pa videh i znak alfe. Malo sam se zacudio...
PA reko da vidim sta velite na to, ali nije mi bila namera da blatim Alfino ime !

Killaz - E pa vidis da niko ne cita ni to malo sto se tamo pisali :lool:

Pozdrav !

N.
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Pon Nov 28, 2005 2:10 pm

33ie napisao: Killaz - E pa vidis da niko ne cita ni to malo sto se tamo pisali :lool:
Malo? Hmmm... Aj' za domaci prelistaj ceo site pa mi podnesi izveshtaj o broju ispisanih rechenica... :)

Skoro svaki model, istorija znaka, istorijat takmichenja i sportski prototipovi, pricha o klubu, izveshtaji sa skupova, uskoro i interesantan istorijat u vezi same fabrike... Malo je ipak suvishe mala rech za sve to, ali ajde ako je neko i to "malo prochitao", onda smo na konju... :|
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Nov 29, 2005 12:17 am

MA salim se, ;)
ima na sajtu puno stvari - stvarno super samo tako nastavite !

Nego nije greda sto ljudi ne procitaju ovo ili ono obaveze, znas kako je
ali ovi clanovi sto ne dolaze na okupljanja nikako, oni me brinu :lool:

Pazi posto sam ja totalno van svih desavanja ovde a navratim tek kad se setim (nemoj sad da me iskljucite iz clanstva zbog ovoga)
sta bi za one nalepnice sto ste radili ? Bas danas videh prelepu 146-icu sa velikim afinim znakom na haubi, pa se setio.

Usao sam vec offtopic - ajde mozemo i na pp. da se dogovorimo !

Povratak na “Alfa Romeo Klub Srbija i Alfisti / Dešavanja i okupljanja”