Chiptuning: Cena? Gde? Izvedba? DoItYourself?

Sport, tjuning, uporedni testovi.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 06, 2005 2:45 pm

Za te pare bolje da stavis neke felne...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 06, 2005 3:47 pm

za 250EUR tesko da ce neke felne da nadje a + ako nadje vece felne mora da menja i gume itd itd... generalno, chip je OK investicija,
koju treba ispratiti sa dovodom hladnog vazduha da bi bilo full sve ;)

a ima i preporuka kako da se to radi...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 06, 2005 6:19 pm

75ts napisao:Nisam bas siguran da se to tek tako odlemi, a pogotova reprogramira, jer kod gomile eproma nije moguce reprogramiranje (zaljucani su). Posto radim sa racunarima do sad mi se ni jednom nije desilo da recimo maticna ploca crkane i da joj u nekom servisu poprave znaci promene neki element na ploci, osim recimo biosa koji se jednostavno izvadi i zameni.
Matori, sve se popravlja na ploci sem bga kola (northbridge, southbridge)
bukvalno svako kolo moze da se zameni. kum mi radi u direct linku i popravlja gr. karte, ploce, monitore stampace itd i zato znam, a inace radim s tim.
a pazi nemoras da upucas novi software u staro kolo, to su obicni 27c512 moduli koji kostaju 1e i upucas u novo kolo i cao, stari chip ostavis sastrane za svaki slucaj...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 06, 2005 6:24 pm

Pistol_ns napisao:Nema drzac........
zalemljen je ne sme se odlemiti kazem vam ili se cela ta plocica kupuje(ecu)
ili obd tuning
Pistol, odlemices chip, zalemiti podnozje na plocu (ili kako kazes drzac), i onda vratiti stari ili novi (kao sto sam naveo u predjasnjem textu) tako da mozes da se igras koliko hoces, da li ces original ili TUNED... nema vise lemljenja...

a to 250e to je mnogo love veruj mi. otimaju jos uvek a nije nikakva mudrost... ako zelite dogovoricemo se na skupu...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 06, 2005 7:52 pm

Koliko ja znam, najve
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 06, 2005 8:02 pm

kod 156ice se ne menjaju chipovi... da se odlemljuje i posle lemi opet, ne znam... kod 33ke moze da se radi lemljenje ali za 156 kolko sam shvatio postoji neka zastita... e sad... ne znam... ljudi rade ovako, i rade samo alfu i lanciu... ja njihov chip uzimam za moju 155 :twisted:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 06, 2005 8:19 pm

recimo ovako izgleda kod 145/146/155 16v...
Slika
podnozje za plcc32 27c512 chip
Slika
pogledajte squadru ako vec niste:
http://www.squadra-tuning.com/

ili ovako nesto:
Slika
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 06, 2005 8:22 pm

kod njih nema lezista
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 06, 2005 8:23 pm

kod kojih? kako nema pa jel vidish da vadi kolo srafcigerom?
pricas o 156 da nema leziste, to je ok, a sto ga on ne bi stavio? kakve veze ima?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 06, 2005 8:34 pm

mislim na Bosch Motronic M1.5.5 kod 156...

Slika
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 06, 2005 8:51 pm

vidi samo koja je oznaka kola, ja cu da vidim da li ima podnozje na programatoru za taj tip kola i onda moze sve... nadjemo software i upucamo ga u takvo isto i cao
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jun 07, 2005 1:23 am

jao jako sam nervozan zadnjih dana....
uopste ne znam sta mi je,felne sam kupio stuzu sutra prekosutra namesticu ih pre okupljanja
hocu da mu napravim taj chiptuning,
nije mi jasno sta si mi rekao povodom tog hladnog vazduha quadru kako da ga namontiram meni za sada postoji neko resenje ali slabo po meni....
morao bi da kupim cdv za usis vazduga od v6 motora ono se stavlja umesto rezonatorske kutije koju ja imam i kosta oko 20e
ali ne znam gde da kupim jel ima neka alfa 156 negde na otpadu da ste videli....
da joj izvadim i ecu i tu cev....
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jun 07, 2005 8:22 am

Pistol_ns napisao:jao jako sam nervozan zadnjih dana....
uopste ne znam sta mi je,felne sam kupio stuzu sutra prekosutra namesticu ih pre okupljanja
hocu da mu napravim taj chiptuning,
nije mi jasno sta si mi rekao povodom tog hladnog vazduha quadru kako da ga namontiram meni za sada postoji neko resenje ali slabo po meni....
morao bi da kupim cdv za usis vazduga od v6 motora ono se stavlja umesto rezonatorske kutije koju ja imam i kosta oko 20e
ali ne znam gde da kupim jel ima neka alfa 156 negde na otpadu da ste videli....
da joj izvadim i ecu i tu cev....
treba ti jedno crevo od 145/146 turbo dizela koje (verovao ili ne!) originalno alfino kosta 300din :lool: :dugokosi:
koje ces zabosti u kutiju i zaobici onaj veliki "ducter"... drugi "tuning"
ti je oklopljavanje creva za vazduh sa onim alu crevom za aspiratore...
ili pravljenje heat shielda za onaj deo gde je filter vazduha...
sve su to jeftine zezalice...

shto se tiche chipa, svaka cast ako neko nabavi software i interfejs za
programiranje ECU-a... samo ne znam gde ce da nadje kvalitetne mape :(
nije poenta samo pustiti vise goriva i to je to...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jun 07, 2005 8:40 am

Quadrifoglio napisao: shto se tiche chipa, svaka cast ako neko nabavi software i interfejs za
programiranje ECU-a... samo ne znam gde ce da nadje kvalitetne mape :(
nije poenta samo pustiti vise goriva i to je to...
Videcemo, moze to da se nabavi, ja sam vrlo blizu, trebace mi vasa pomoc, znate lakse je kad nas je vise...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jun 07, 2005 1:08 pm

ja ima 2 vrlo kvalitetna programa za koje mogu da se nadju mape renomiranih firmi

KWP 2000

i OBD FALSHBOOSTER

imam i semu interface-a treba samo neko da je napravi
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jun 07, 2005 1:31 pm

hmmm... pokrenucu pitanje dobijanja interfejsa ili mogucnosti koriscenja istog...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jun 07, 2005 1:50 pm

Pistol_ns napisao:ja ima 2 vrlo kvalitetna programa za koje mogu da se nadju mape renomiranih firmi

KWP 2000

i OBD FALSHBOOSTER

imam i semu interface-a treba samo neko da je napravi
Mogao bi da bacis shemu na mail? da vidim na sta to lichi, ako moze naravno... alfasportivo@gmail.com jel ima spisak komponenti, mislim jel sve dobavljivo, nije neka egzotika???
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jun 07, 2005 5:16 pm

Baci &
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jun 07, 2005 6:43 pm

ne na shemi je neki ft232bm
inace ja imam kod sebe dijagnosticki komunikacioni interface sa
elm232v2
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jun 07, 2005 7:01 pm

imate li nesto za Marelli sisteme ili ste sve boschisti... ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jun 07, 2005 7:09 pm

ft je USB na serijski interfejs, a koliko znam svi ECU koriste neku vrstu serijske veze.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jun 07, 2005 10:13 pm

ima drugar eprom programator i moze da ti odradi, samo nadji map i vadi chip, pa cemo videti...
Quadrifoglio
sta staviti onda umesto k&n? kako dobiti taj lepi zvuk?
i ja planiram da stavim...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jun 07, 2005 10:21 pm

Sto neprobate sa Eprom emulatorom, onako Online ;)

Sa dump files nije sigurno da ce biti za isti hardware, dovoljno je da jedan ima klimu a drugi ne da se zabrlja , mislim , ako vec radite, odradite;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jun 07, 2005 10:37 pm

saby napisao:ima drugar eprom programator i moze da ti odradi, samo nadji map i vadi chip, pa cemo videti...
Quadrifoglio
sta staviti onda umesto k&n? kako dobiti taj lepi zvuk?
i ja planiram da stavim...
za integralku ti ne treba posto ti turbo radi posao ubacivanja vazduha...
a za Alfu.. shta znam, pazi moze jedan jeftin a koristan mod da se odradi dobices malo na zvuku a bice i dalje fabrika manje vishe, to je sa crevom od tdizela ... pokazacu vam na sqpu, imam to crevo cini mi se u garazi...

@BOOST - to i ja kazem, samo proverene parametre u ECU, on ipak kontrolise motor. neko je ipak testirao to i ispitivao...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Jun 08, 2005 1:20 am

znam za lanciu, imam k&n na njega otkad sam ga kupio, to je bio prvi sto sam stavi na njega :lool:
Aj pokazaces nam :lool:

Povratak na “Squadra Corse”