Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Danilo
Garaža: 159 2.2JTS '08
Postovi: 478
Pridružio se: Sre Dec 03, 2008 11:44 am

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Čet Apr 12, 2012 4:01 pm

Guest napisao:Dakle krecem sa listom servisa i prodavnica delova za Alfa Romeo:
prvo naravno moram da pomenem generalnog uvoznika i ovlascenog servisera Delta-Auto:
Koji za desetak dana više neće biti ovlašćeni servis ni prodavnica rezervnih delova za Alfu (ni Fiat) — to objašnjava i onu rasprodaju delova koju su imali.

Pošto su mi to rekli direktno u prodavnici rezervnih delova jutros, poslao sam upit Fiat-u i evo odgovora:
Kao sto ste vec dobili informaciju, servis "Delta AutoMoto" je u procesu izlaska iz mreze ovlascenih servisa za Alfa Romeo vozila.

Ukoliko bude potrebe mozete se obratiti ovlascenom servisu "AK Vozdovac", njihova adresa je Vojvode Stepe 318, a kontakt telefon 011/2466 324.

Ukoliko imate dodatnih pitanja, mozete nas kontaktirati putem e mail-a ili putem nase telefonske linije sluzbe Customer Care 0800/ 253 200 (otvorene od pon-sub od 10-18h).
Možda bi valjalo izmeniti i tu prvu poruku na ovoj temi da bude jasno da Delta više nema nikakve veze sa Alfom. Ionako su bili krš servis (mada su mi u prodavnici bili skroz korektni).
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Sub Apr 14, 2012 4:41 am

Jel postoji još neko sem Voždovca ko ima original delove za Alfu,hoću da naručim pločice i sad nemam pojma koga da zovem thinkof:
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Sub Apr 14, 2012 7:35 am

Stojanov u NS, recimo...
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Sub Apr 14, 2012 8:50 am

Bogunovic.
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Sub Apr 14, 2012 10:18 am

Erdeljan hahaha
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
Crni
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-Jet
Lokacija: Petrovac na Mlavi
Postovi: 2469
Pridružio se: Pet Avg 05, 2011 1:54 am

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Sub Apr 14, 2012 1:52 pm

Ima i ovde necega:

http://ricambi.alfisti.net/index.php?ca ... ystem.html
Picking suspension is like getting married - you take the time to look at the options, read the reviews, and try as many as you can. Then you pick one, invest loads of cash in it and then find it has hidden secrets or undesirable characteristics.
Korisnikov avatar
interceptor
Garaža: Crosswagon Q4, Smart City coupe
Lokacija: B. Petrovac
Postovi: 2173
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 2:55 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Sub Apr 14, 2012 2:26 pm

dusanGT napisao:Da li tu pomaže onaj naš ZAR broj?
Pa mogu ti reći da u mom slučaju (kupovao sam set kvačila) i nije bio od pomoći,izbacivalo je set za manuelni menjač a ne za ss.A inače sam valeo set kvačila za ss menjač platio 9500 din. što dodje pola od seta za manuelni menjač koji su mi prvo prodali.Tako da se netreba sto posto uzdati u podatke koji se dobiju po ZAR broju,bilo bi idealno da se može pri kupovini uporediti sa skinutim delom.
Korisnikov avatar
Crni
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-Jet
Lokacija: Petrovac na Mlavi
Postovi: 2469
Pridružio se: Pet Avg 05, 2011 1:54 am

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Sub Apr 14, 2012 2:33 pm

Ni meni nisu znali koje ATE plocice idu po ZAR-u, izbacuje par komada. :/
Picking suspension is like getting married - you take the time to look at the options, read the reviews, and try as many as you can. Then you pick one, invest loads of cash in it and then find it has hidden secrets or undesirable characteristics.
Korisnikov avatar
alekiq
Garaža: Jeep Grand Cherokee WJ 4.7 High output
Jeep Wrangler YJ 4.0 High output
Lokacija: Smederevska Palanka-Beograd
Postovi: 94
Pridružio se: Pon Avg 15, 2011 1:26 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Sub Apr 14, 2012 5:33 pm

Crni napisao:Ima i ovde necega:

http://ricambi.alfisti.net/index.php?ca ... ystem.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Nenormalne cene....
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Sub Apr 14, 2012 5:36 pm

Baš sam gledao pločice za 159......100 veverica,toliko su i u Delti koštale :jap:
Korisnikov avatar
Crni
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-Jet
Lokacija: Petrovac na Mlavi
Postovi: 2469
Pridružio se: Pet Avg 05, 2011 1:54 am

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Sub Apr 14, 2012 7:49 pm

Link sam postavio zato cim trazi po Delti, Vozdovcu itd da Nele zeli oridjidji.

@Nele Ja sam isto razmisljao da uzmem stock ali me jednostavno kolje racunica da moram uzeti i diskove, tako da sam razmisljao o Brembo-u samo kada bi nasao nekoga da mi dovuce sve to ovde. :D
Picking suspension is like getting married - you take the time to look at the options, read the reviews, and try as many as you can. Then you pick one, invest loads of cash in it and then find it has hidden secrets or undesirable characteristics.
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Sub Apr 14, 2012 7:54 pm

Nije ni Brembo toliko skup........130 evra diskovi,toliko košta npr ležaj točka tako da nije strašno :arflag
Korisnikov avatar
Crni
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-Jet
Lokacija: Petrovac na Mlavi
Postovi: 2469
Pridružio se: Pet Avg 05, 2011 1:54 am

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Sub Apr 14, 2012 8:19 pm

Za mene su diskovi prednji 100 Eura, zadnji 70. Ako je ate kod nas 4000 dinara po disku, racunica je prosto. E sto nas kolje carina to je druga prica. :)
Picking suspension is like getting married - you take the time to look at the options, read the reviews, and try as many as you can. Then you pick one, invest loads of cash in it and then find it has hidden secrets or undesirable characteristics.
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Sub Apr 14, 2012 8:27 pm

carina po zakonu ide od 70E pa navise... problem je sto njih ne interesuju racuni koji idu uz robu vec odu na ebay i najvecu cijenu koju nadju uzmu kao osnovicu... vise losih iskustava od drugara znam kojima su npr polovan gramofon neispravan carinili kao najskuplji nov takav model i sl. pa je bilo svadje i svasta...

ja sam imao srece kad sam uzimao na ebay s carinom jer su sve cene za artikal bile iste 66$ pa mi nisu carinili... dakle recimo postoji opcija da ti ne carine zadnje diskove vec samo prednje, ali te zadnje moras podeliti u dva paketa po 70E inace ako bude jedan od 140 carinice...
Korisnikov avatar
Crni
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-Jet
Lokacija: Petrovac na Mlavi
Postovi: 2469
Pridružio se: Pet Avg 05, 2011 1:54 am

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Sub Apr 14, 2012 9:19 pm

Oba diska su 70 Eura, prodaje se pack. :), tako da nema potrebe da se to prepakuje. Prednji bi vec mogli da bi prosli bez carine. :)
Picking suspension is like getting married - you take the time to look at the options, read the reviews, and try as many as you can. Then you pick one, invest loads of cash in it and then find it has hidden secrets or undesirable characteristics.
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Ned Apr 15, 2012 8:15 am

da da prepakujes prednje na 2 x 50 i nek ti posalju na razlicite adrese ako budes narucivao, tako sam ja radio sa memorijskim karticama sa ebay-a (jedna meni jedna djevojci :)) i oba paketa po 66E prosla bez carine...
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Pon Apr 30, 2012 9:43 am

Sad sam zvao Stojanova i imaju navodno originalne delove za većinu Alfi!Milici trebaju zadnje pločice pa sam zvao da pitam!!!14000 novih dinara koštaju :)
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Pon Apr 30, 2012 10:12 am

Nelle, ajde videcu ja na jednom mestu gde trenutno prodaju Brembo diskove za pola cene. Sta ti tacno treba? (Ostavi godiste, motor i snagu u kw) :drink
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Pon Apr 30, 2012 12:28 pm

Na ovim pločicama piše Ferodo Lucas.....nisu menjane nikad!

Alfa Romeo 159 JTDm 1910 kubika 88kw 2008 godište jun mesec....broj šasije
ZAR93900007224671 :wave: U pitanju su zadnje pločice
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Pon Apr 30, 2012 2:32 pm

nelle napisao:Nije ni Brembo toliko skup........130 evra diskovi,toliko košta npr ležaj točka tako da nije strašno :arflag
Imam dva Brembo diska zadnja za 147/156. Jel zna neko kako da prepoznam da li su original?
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Pon Apr 30, 2012 3:15 pm

nelle napisao:Na ovim pločicama piše Ferodo Lucas.....nisu menjane nikad!

Alfa Romeo 159 JTDm 1910 kubika 88kw 2008 godište jun mesec....broj šasije
ZAR93900007224671 :wave: U pitanju su zadnje pločice
Ferodo i Lucas piše na istoj pločici? Nešto sam očigledno propustio...

14k je previše za par pločica. Ja bih ponovo uzeo Ferodo, eventualno Valeo.
Korisnikov avatar
Crni
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-Jet
Lokacija: Petrovac na Mlavi
Postovi: 2469
Pridružio se: Pet Avg 05, 2011 1:54 am

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Pon Apr 30, 2012 3:23 pm

Koliko sam video na svim plocicama pise koji je sistem i mene ocigledno buni, recimo Brembo plocice i Lucas System...
Picking suspension is like getting married - you take the time to look at the options, read the reviews, and try as many as you can. Then you pick one, invest loads of cash in it and then find it has hidden secrets or undesirable characteristics.
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Pon Apr 30, 2012 3:28 pm

Evo sta ti se nudi na popustu: http://www.mister-auto.se/sv/alfa-romeo ... romo&e=999" onclick="window.open(this.href);return false;

Ni jedna od tri alternative nemaju senzor upozorenja od trosenja, tj warn system. Ali za te pare je skoro Dž! Sva tri su 4kom za zadnje diskove. Javi da znam dal' da narucujem. Meni je danas stigao paket sa delovima za Puntišu - sve korektno i bez ogranicenja velicine/tezine se placa samo €10 za postarinu... javni na mail :drink
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Ka
Kaligula
Drug Član
Drug Član

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Pon Apr 30, 2012 4:51 pm

Kod tebe u Švedskoj ATE pločice za mene su 6400 dinži...džabana!
E sad jedino ne znam koje su najbolje....Ferodo,ATE,Valeo,Bosch ili Twr
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Pon Apr 30, 2012 5:01 pm

Narucujem sa Francuskog sajta a za kvalitet ne znam sto se navedenih tice, jedino da pitamo nekog "pametnog" ;)
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!

Povratak na “Area Servizio”