Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Jan 26, 2005 5:37 pm

u AMAG-u je 30EUR kacenje na kompjuter, danas sam bio i pitao...
Korisnikov avatar
imandic
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9JTDM 110kw
Lokacija: Kragujevac
Lokacija: Kargujevac
Postovi: 54
Pridružio se: Pet Nov 28, 2008 11:56 am

Sre Jan 26, 2005 6:57 pm

Quadrifoglio napisao:u sustini mene je servis (svi spaneri/kaisevi + varijator)
kostao 400EUR sa originalnim novim varijatorom (koji je poceo da klikce posle 10ak hiljada)
znaci ja sam dobro prosao, sve to za 300E (i crknut varijator posle 6000)...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Jan 26, 2005 11:23 pm

da ali ja sam menjao sve kaiseve i sve klizace/spanere/zatezace a ti samo spaner zupcastog kolko sam shvatio?
nov varijator originalni je 9000din cini mi se...
nego jel ima neko ovaj novi alfin program shto ide na DVD-u ???
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jan 27, 2005 12:12 am

Na koji program konkretno mislis :)

Mislis na predstavljanje novih kola sezona 2004/2005 ili ...?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Majstori za alfu

Čet Jan 27, 2005 12:42 am

Ja sam promenio pre neki dan sledece:
ulje +
filteri za:
ulje +
klimu +
gorivo +
vazduh +
ciscenje brizgaljki +
kacenje na komp +
selen blokove =

2800 dinara ( ruke )
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jan 27, 2005 8:39 am

156V6 napisao:Na koji program konkretno mislis :)

Mislis na predstavljanje novih kola sezona 2004/2005 ili ...?
ma jok, EDC valjda se zove ili kako vec... za delove...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Re: Majstori za alfu

Čet Jan 27, 2005 8:40 am

cuore sportivo napisao:Ja sam promenio pre neki dan sledece:
ulje +
filteri za:
ulje +
klimu +
gorivo +
vazduh +
ciscenje brizgaljki +
kacenje na komp +
selen blokove =

2800 dinara ( ruke )
gde to? jel ultrazvucno ciscenje?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Re: Majstori za alfu

Čet Jan 27, 2005 9:47 pm

Quadrifoglio napisao:
cuore sportivo napisao:Ja sam promenio pre neki dan sledece:
ulje +
filteri za:
ulje +
klimu +
gorivo +
vazduh +
ciscenje brizgaljki +
kacenje na komp +
selen blokove =

2800 dinara ( ruke )
gde to? jel ultrazvucno ciscenje?
Kod Deshe :
Servis Dejan Dajic - Desha
011/344-41-59
063/339-617
Djordja Kratovca 54

Ne znam da li je ultra zvudno ili ne,ali predpostavljam da jeste.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jan 27, 2005 11:21 pm

ako je skidao brizgaljke onda jeste...

ja sam se smorio totalno danas
malopre se vratio iz grada i u zadnjih kilometar-dva do kuce krene da mi klikce motor nesto, parkiram se izadjem dignem haubu, i cujem stektanje tamo iz dela gde je zupcasti, kod varijatora, e sad ne znam da li je varijator otisao skroz ili je spaner neki ili sta... mrzim kad se takve stvari dogode :(
Korisnikov avatar
imandic
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9JTDM 110kw
Lokacija: Kragujevac
Lokacija: Kargujevac
Postovi: 54
Pridružio se: Pet Nov 28, 2008 11:56 am

Pet Jan 28, 2005 12:01 am

Pa zar nebi trebao varijator da se cuje pri paljenju auta, dok jos nije stiglo ulje u njega? Tek kad crkne skroz bi trebalo puno da drci, ali pre toga mesecima drci samo pri paljenju?

Da nije onaj ventil koji pusta ulje u varijator, izmedju 1. i 2. brizgaljke sa leve strane?

Meni svako drugo jutro klikce nesto ko ludo na istom mestu (par sekundi), i danas sam skontao da mi konektror za 1. brizgaljku nije valjao...Ispala mu jedna "zabica" pa ponekad pravila kontakt, ponekad ne...Sredio sam za 2 minuta i sad ce valjda lepo da radi....
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Jan 28, 2005 12:05 am

meni se cuo varijator svaki put kad upalim auto negde oko sekund/dva
i posle nista... izgleda mi da je sad skroz crko... :( smoricu se... zivot je tako surov...
Korisnikov avatar
imandic
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9JTDM 110kw
Lokacija: Kragujevac
Lokacija: Kargujevac
Postovi: 54
Pridružio se: Pet Nov 28, 2008 11:56 am

Pet Jan 28, 2005 12:25 am

Meni su Cacani uzeli 19000din za zamenu, i nisu mi dali garanciju, jer nisu menjani kaisevi i ostala prateca oprema...Trebalo im je jedno 5-6 sati za zamenu.

BTW, nisam osetio nikakvu razliku pre zamene i posle, osim sto se ne cuje ujutro.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Jan 28, 2005 9:11 am

izgleda da je lezaj klime otishao, to je "na blic" dijagnoza...
eno je Alfica kod Ninica na operaciji... znacu uskoro shta i kako... :(
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Jan 28, 2005 2:01 pm

Quadrifoglio napisao:izgleda da je lezaj klime otishao, to je "na blic" dijagnoza...
eno je Alfica kod Ninica na operaciji... znacu uskoro shta i kako... :(
Ako je kod Ninica na operaciji, da da svako od nas po litar krvi.
Trebace joj....... :D :D :D :D
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Jan 28, 2005 3:02 pm

nece :D znamo se
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Majstori za Alfu - SCG

Pet Jan 28, 2005 3:06 pm

Mislis da to " znamo se " puno ili malo vredi?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Jan 28, 2005 5:29 pm

problem reshen, cena 0,00din :) skinuo sve kaisheve, proverio lezajeve i montirao nazad, sve OK zvuka nema :)
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Uto Jul 12, 2005 12:58 pm

gaston napisao:011-316-61-79
011-219-3388
011-21065-53

Kad od auto puta BG - ZG podjes Novosadskim ka NS, 100m iza lakat krivine treca zgrada sa desne strane 100m ispred AVIA, benz pumpe. Bela zgrada velikim slovima u coloru pise UNIX auto delovi.
Nazoves kazes model, godiste, eventualno prvih tri broja motora i dobijes sta ima na stanju a ako nema porucis cene su sa PP cak nize nego u madjarskoj i nize su nego u auto stilu, jedino sto nema masinskih delova motora. Ali hela farovi, manovi filteri bosal izduvi, viljuske i kugle raznih proizvodjaca, skf lezajevi itd, svasta za alfe, imaju i kuke za vucu sa opcijom skidanja kugle, pojacanje za one sto nalecu od pozadi meni su sva cukanja sa alfom bila od pozadi.
Korisnikov avatar
sasa bg
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Mito 1.4 TBi
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 116
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 8:29 am

Pet Sep 23, 2005 12:39 am

Pozdrav svima, ovo je prvi put da sam na ovom forumu. Odrzavam odnedavno moju (prvu) alfu 145 kod Vlade na Autokomandi. To je servis koji se nastavlja na veliki alfin servis na autokomandi koji drzi njegov brat Sava. Preporucili su mi Vladu. Za sada sam vozio sluzbenu 156-icu na kompletnu generalnu i radio sam veliki servis na mojoj 145-ici (1.4 boxer). Mislim da je korektan. Nisam bio na drugom mestu. Nedavno je na Banovom Brdu, na hipodromu otvoren neki servis za Fiata I Alfu.
Cuo sam da je Ninic preskup.
Neko mi je nedavno hvalio servis u Ustanickoj. Da li imate informacije o tom servisu?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Prodavnice

Pon Nov 07, 2005 11:42 am

Jel ima neko tel ili adresu neke prodavnice u Nisu koje prodaju delove za Alfe? Cesto idem tamo, pa da ne maltretiram ljude da mi salju iz Bg-a.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Nov 07, 2005 12:25 pm

Stex, evo brojeva

Auto Maki - 018/ 42-510, 267-435, 063/469759
Auto Bale - 018/ 511-311, 063/406026

Ima jos jedna dobra radnja, imaju dosta stvari i jeftini su - zove se Euro 018, isto je na Obilicevom vencu, al sam negde zagubio vizit kartu. Videcu da iskopam negde. Kod njih inace stalno kupujem, trenutno su najsnabdeveniji.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Nov 07, 2005 10:12 pm

Hvala, ako nađe&š broj i te treće, javi.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

AMK ITALIA

Pet Dec 23, 2005 5:56 pm

Malo nam je neprijatno sto zelimo sami sebe da reklamiramo.
U okviru naseg kluba postoji servis (jedini u istocnoj Srbiji). Imamo celokupnu gamu delova za sva italijanska vozila po veoma pristupacnim cenama(Specijalni program za stare i retke tipove vozila). Usluge servisa kluba su: Generalne motora, limarijske usluge, remontovanje trapa, restauracija starih modela, tapaciranje enterijera, zamena stakala i ciscenje i vizuelno ispitivanje injection dizni kao i reparacija karburatora.
Prvih pet clanova AMK Italia i ARCS dobice besplatno ciscenje dizni, i besplatnu zamenu filtera.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jan 23, 2006 4:26 pm

Sto se tice servisa AMAG, poslao sam im mail pre pet dana, jer nisam u mogucnosti da im se javim telefonom posto sam u Americi trenutno i nisam dobio odgovor od tada! :?

Hajde dobro bio je weekend, to je dva dana pa onda jos i dva dana na to sto je Srbija u pitanju i ljudi ne shvataju mail kao nesto podjednako vazno kao i telefon, ali vec je suvise! :roll:

Uz svo duzno postovanje, mislim da jedna ozbiljna firma ne bi smela to da dozvoli!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jan 23, 2006 6:12 pm

Bojane, potpuno si u pravu da jedna ozbiljna firma ne bi smela sebi da dopusti takav odnos prema musterijama.
Neko ce reci, da ovo je Srbija, ali isto tako u ovoj i ovakvoj Srbiji ja znam firme i ljude koji odgovaraju na mail u roku koji se u zapadnom poslovnom svetu smatraju za normalnim. Dakle odgovor na mail u roku od 1h u toku radnog vremena ili najduze 24h. ako se mail uputi van radnog vremena ili u toku vikenda/praznika...

Povratak na “Area Servizio”