Veliki servis na 159ki JTDm 16V 150 KS

Forum namenjen svim problemima i specifičnostima vezanim za Alfe koje pod haubom imaju dizel Cuore Sportivo
Korisnikov avatar
Vlada AR
Garaža: Alfa GT JTDm (ex 156 1.9 JTDm 16V; Alfa 146 TD)
Lokacija: 26222
Postovi: 150
Pridružio se: Ned Dec 25, 2011 5:24 pm

Re: Veliki servis na 159ki JTDm 16V 150 KS

Uto Okt 23, 2012 7:01 pm

Da obnovim temu.
Planiram da odradim veliki servis na svojoj 156 jtd 16V 140ks. Koliko vidim AP sport, Autoricambi imaju Dayco zupčaste kaiševe tj setove zupčastog. Pa me zanimaju vaša iskustva sa ovom markom odnosno šta ste vi ugradili i gde ste pazarili delove za veliki servis. Majstor mi je savetovao da ne kupujem Dayco već Goetze ili Continental. E sad ne znam gde ove druge i da tražim pošto sam 99% delova do sada kupovao u AP-u.
Mada čitam na komšijskom forumu da je liku na 147 pukao baš Continetlalov tj Contitech kaiš posle 40.000km pa sad budi pametan :scratch:
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4954
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: Veliki servis na 159ki JTDm 16V 150 KS

Sre Okt 24, 2012 11:33 am

Ja sam se isto tako mlatio i kopao po raznim radnjama i dobavljačima kada sam radio veliki servis na mojoj 16V. Tada je bila akcija Fiat Srbija za originalni set, ono što me je iznenadilo je da je 16V set 50% skuplji od ovog za 8V, a takođe i za ruke uzimaju 50% više u njihovim servisima :club:

Ali kvaka je u tome što oni daju garanciju na samo 1 godinu ! Tako da sam ih preskočio. Što se tiče originalnih setova u njih se pakuju Dayco kajševi i SKF roleri i španeri.

Da se nebi preterano patio lepo otišao kod mog majstora kojeg su pominjali u predhodnim postovima i reko ugradi lepo što kvalitetnije možeš da nađeš i daj garanciju na kilometražu, pa ako nešto pukne ti menjaj popravljaj i sve ostalo.
Korisnikov avatar
Vlada R
Garaža: ex Alfa 159 JTDm restyle
Lokacija: Beograd
Postovi: 570
Pridružio se: Sre Jul 27, 2011 10:32 pm

Re: Veliki servis na 159ki JTDm 16V 150 KS

Čet Okt 25, 2012 11:00 pm

Pre 10tak dana odradio veliki servis u Rodi. Dakle zamena zupčastog sa rolerom i španerom, linijskog sa španerom i dva rolera, vodenom pumpom i zamena antifriza.

Iskoristio sam priliku da menjam i kočiono ulje a Ljuba tvrdi da nema potrebe menjati servo i menjačko ulje. Menjačko ulje se menja na 400 kkm, a servo treba da traje dok traje i servo pumpa. Oko priča sa zamenom zelenog za crveno hidraulično ulje (GI/A - GI/E - GI/R)... Ljuba kaže da su 2007 promenili sistem servo upravljanja i da u novi sistem ide drugo ulje tj. da ljudima nisu crkavale pumpe zbog GI/A ulja već zbog greške u konstrukciji sistema. U novi sistem ide GI/E i nema potrebe menjati ga.

Na kraju sam se odlučio za Dayco komplet i Valeo pumpu. U AP sportu sam našao Dayco kit 759 i ono što me je oduševilo je da u kitu stavljaju INA španer i roler. PK sam uzimao posebno svaki element i sem španera koji je Dayco (mada je isti font kao SKF ali ko će ga znati...) oba rolera su INA.

Svi navedeni delovi su me koštali cca 24 kRSD ili ~200€ a ruke još 50€ tako da priča o skupom održavanju Alfi pada u vodu.
Korisnikov avatar
EnricoAdams
Garaža: Alfa Romeo 156 restyle 1.9 JTD 16V
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Beograd <-> Lazarevac
Postovi: 712
Pridružio se: Čet Nov 10, 2011 7:32 pm

Re: Veliki servis na 159ki JTDm 16V 150 KS

Pet Okt 26, 2012 9:56 am

Ja sam uvek govorio da je Alfa najjeftinija za odrzavanje od svih premium brendova. Samo treba da se baci pogled koje su cene odrazavanja npr za novi Audi A4 ili BMW 3 (lako se da utvrditi na Audi ili BMW forumu), pa da se vidi koliko Alfisti dobro prolaza. Pogotovo kada se uzme u obzir da je 159 bas kvalitetan auto i da se kvari manje nego prethodne Alfe.

Povratak na “Diesel Potenza”