Paznja: Alfa 147 i kradja!

Offtopic, kafenisanje, itd...
Korisnikov avatar
dejan555
Garaža: 147 2.0 TS selespeed
Piaggio X8 200ccm
Lokacija: Klagenfurt am Wörthersee
Postovi: 1428
Pridružio se: Pet Jun 12, 2009 8:26 pm

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Sre Jan 06, 2010 1:33 am

Ako je tema jasna a informacije tačne da ponovim pitanja:

A ako hoćemo zaista da analiziramo situaciju da vidimo šta su od zaštite
imale pomenute 147-ice?
Kakva je situacija sa fabričkim alarmom? I to je česta pojava na 147 iz inostranstva.
Korisnikov avatar
Markoni147
Garaža: Ford Fiesta ST
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1857
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:22 pm

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Sre Jan 06, 2010 6:52 am

Kada ima fabricki alarm kao da nema nista... ;)
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Sre Jan 06, 2010 9:08 am

Dejane, za ovu koja nije odvezena znam da je bila na fabrickom alarmu ali je imala Zeder. U automobil su usli rasecanjem lima na suvozacevim vratima blizu brave. Plastika i instalacija oko volana su bili raskupusani, a antenica od imobilajzera je nedostajala.

Za drugu ne znam da li je imala nesto od dodatne zastite. :(
Korisnikov avatar
Nikola
Contact:
Garaža: AR 156 1.9 JTD
Lokacija: Obrenovac
Postovi: 136
Pridružio se: Ned Feb 15, 2009 5:23 pm

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Sre Jan 06, 2010 3:21 pm

Hm, cudi me to da su tu sa zederom pokusali da odvezu, pored toliko drugih bez ikakve zastite.
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Sre Jan 06, 2010 6:19 pm

Sta preporucujete od zastiti mehanicke? Ja o tome bas ne znam nista.
Lavlja kandza,Zeder nesto trece? :)
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Sre Jan 06, 2010 6:38 pm

DjomlaN napisao:Sta preporucujete od zastiti mehanicke? Ja o tome bas ne znam nista.
Lavlja kandza,Zeder nesto trece? :)
Lakonski odgovor na pitanje je da je bilo šta bolje nego ništa, ali istovremeno ništa ne daje apsolutne garancije! Većinsko je mišljenje je da je najbolja kombinacija elektronske i mehaničke zaštite, a tu ima šta da se bira, u zavisnosti koliko je skup auto, odnosno koliko se u čega isplati investirati. Iako su "majstori" odavno provalili sve šape, kandže, alarme i ostalo, zlatno je pravilo da će lopov radije da se okrene nekom nezaštićenom vozilu, nego da se muči oko zaštićenog - tim pre što naše Alfe baš i nisu tako tražena roba kao npr. VW!
Odlučio sam se za kombinaciju alarm od nekih stotinak E + Lavlju kandžu koja pre svega dobro dođe kad se auto ostavi daleko na duže vreme, gde bi eventualno uključenje alarma napravilo zvučni haos, a da ga ja satima neću čuti.
Kandža je bila oko 80E kad sam je kupio, a ista firma radi i Zeder (za oko 200E), pri čemu rade i zamene kandže za Zeder (uz doplatu) ako se neko opredeli za tu opciju. Barem je tako bilo pre skoro 4 godine, ali lako se na sajtovima provere sve informacije.
U mom slučaju mislim da je to optimalna investicija za auto iz 2000. godine plaćen 6.800E, a svako neka traži svoju računicu! Idealno je imati Kasko, ali to zadovoljstvo baš košta...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Sre Jan 06, 2010 7:00 pm

Hvala na odgovoru!
Korisnikov avatar
vnov
Garaža: Ex Alfa Romeo 147 1.6TS 120ks+chip
Ex Alfa Romeo Sprint QV 1.7 8v
Ex Škoda Octavia A5 FL 1.4TSI
Ex Fiat Punto Sporting 1.2 16v
Ex Alfa Romeo GT 1.9jtd 16v
Alfa Romeo Giulietta Sprint 1.4 tb 2020
Škoda Kodiaq
Peugeot speedfight 3
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 3407
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:27 pm

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Sre Jan 06, 2010 8:24 pm

Zeder košta 22.400 ja danas zvao :D
Slika
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Sre Jan 06, 2010 9:46 pm

pre svega, ne postoji apsolutna zastita. ako otezate posao lopovima da im ceo rad u najavi potraje duze od 5 minuta, preci ce na neki drugi auto. stvar je bukvalno toliko prosta.

imam Zeder od prvog dana. brava koju jos niko nije provalio bez odvaljivanja od koga ce da zveci celo naselje... ako izgubite oba kljuca, ne gine vam nov ulozak. u servisu treba prvo stari da se obije nekoliko sati, potom ubacuju nov i dobijate nove kljuceve...
Slika

ko potegne pricu "Zeder je provaljen" itd, nek to argumentuje snimkom tog laganog obijanja ili neka drzi prste dalje od tastature. izbegavajte izjave tipa "znam lika iz Zemuna koji to otvara kao od shale za opkladu" itd... ma vazi. :banghead: Zeder je "omanuo" kad ga gazda nije zakljucao, pa su lopovi imali srece.
ajde da vidim nekoga OVO da obije:

*licno sam 19 puta (brojim) zaboravio da ga zakljucam a bio sam spreman da se zakunem da ga jesam zakljucao. za 2,5 godine i mnogo puta dnevno vozenja to nije mnogo, ali zna da shtreca... :(

cuvajte svoje Alfe, makar i lancem o banderu ;)

zelim da sam bacio pare na Zeder i da nikad nece pokusati da ga obiju. ;)
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Sre Jan 06, 2010 10:06 pm

sto se elektronske zastite tice, kupite najjeftiniju kinesku, njih su sve pravili rucno. jako su male sanse da se ukrade kod... ;) za sve brendirane, s druge strane, postoji softver...
Korisnikov avatar
Nikola
Contact:
Garaža: AR 156 1.9 JTD
Lokacija: Obrenovac
Postovi: 136
Pridružio se: Ned Feb 15, 2009 5:23 pm

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Čet Jan 07, 2010 1:31 am

Dok sam citao ovde na forumu o modelu AR 156, lepo pise da njena elektronika ne podnosi jeftine alarme. Znaci ako se nesto ugradjuje da bar bude koliko toliko proverenog kvaliteta.
Korisnikov avatar
Blade
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 TI (Chadjava)
Alfa Romeo 156 V6 SP2 '02
Alfa Romeo 33 Veloce `88
Alfa Romeo 33 Permanent 4
Alfa Romeo 166 3.2
Ex: Alfa Romeo 33 S2 QV `89 part car
Ex: Alfa Romeo 156 2.5 V6 SP3 '01
Ex: Alfa Romeo 33 S3 part car
Ex: Alfa Romeo 33 S2 1.7 QV part car
Ex: 33 S1 1.3
Lokacija: Zemun
Lokacija: Zemun
Postovi: 1841
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 2:14 am

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Čet Jan 07, 2010 2:55 am

Pre nekoliko godina sam radio u firmi za zastitu objekata i vozila ugradnja alarma video nadzor ....
Moja strucna preporuka :D a vidim i vecine je neka mehanicka + nesto barem da pisti ko sto deki rece kinez, ali sa samo napajajucom sirenom :D
Evo neke optimalne zastite zeder koji je ok i italijanska cobra alarm (to je kvalitet u prvoj ruci sigurno) ali obavezno da ima samo napajajucu sirenu kada se iscupa centrala da nastavi da pisti jer nema puno mesta u vozilu gde se ugradjuju alarmi pa se centrala brzo nadje :(
I jos jedan savet npr moja alfa parkirana ispod prozora tako da kad zapisti :sniper:
:grin: :wave: :arflag
Jednom alfa uvek alfa !!!
Prva. druga serija 33 1.7 Veloce
Druga. treca serija 33 Permanent 4
Treca. Macchina bella 1.9 16v
Četvrta. 156 V6 Sp2 ili TI work in progress
Peta. 166 FL 3.2
Korisnikov avatar
Woodoo
Garaža: Službeni
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 225
Pridružio se: Sre Dec 10, 2008 3:14 pm

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Čet Jan 07, 2010 8:31 am

Svojevremeno mi je jedan od najozbiljnijih servisera u Delti rekao da na Lybru ni slucajno ne stavljam Zeder, zbog letve. Nisam ulazio u detalje zasto i zbog cega, jednostavno sam poslusao savet nekoga ko se bolje razume. Cini mi se da je najbolja mehanicka zastita kandza, pod uslovom da se zbog enterijera sa njom pazljivo rukuje i da se nadje dobro mesto za ostavljanje za vreme voznje. Kasko se ne isplati ni u jednoj varijanti, osim za skroz nova i skupa vozila jer je preskup, a u slucaju nezgode tesko se pokriva trzisna vrednost.
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Čet Jan 07, 2010 9:22 am

Ja nisam hteo da stavim Zeder zbog letve. Pricao sam svojevremeno sa ljudima koji stavljaju Zeder i nisam dobio dovoljne garancije da ce sve biti kao sto je bilo fabricki.
Acqua-Olio-Benzina
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Čet Jan 07, 2010 11:48 am

Misljenja sam da lopovi nemaju toliko vremena niti inteligencije pronaci neke netipicne sisteme zastite.

Razmisljajuci logicki, uz par releja mikroprekidaca i kablova ko ce realno od njih kupusati ceo automobil? Mehanicka zastita bi bila tu eventualno da zastiti od upravljanja vozilom ako se rese da ga bas odvuku... Kakva su iskustva sa bullock zastitom?
Nigy
Garaža: .
Lokacija: ...
Postovi: 2436
Pridružio se: Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Čet Jan 07, 2010 2:30 pm

Kazu da su sapa i kandza provaljeni, ali to nije poenta. Vozila koja su njima obezbedjena se resavaju tako sto se sipka volana sa samim volanom odvoji kod zgloba iza pedala (uglavnom tecnim azotom i cekicem), zakaci se drugi i eto upravljanja vozilom bez skidanja mehanicke zastite.
Bullock, ako se ne varam, blokira pedale a slaba tacka mu je brava ili tecni azot.
Drugarici su ukrali auto, ispod prozora (sad se ne secam kojom sve zastitiom) tako sto su auto gurali sa drugim dok je to posmatrao njen cale sa terase. Dok su sisli dole, makine vise nije bilo, niti su je nasli iako je odmah poznava policija.

Dakle, nista nije sigurno, samo povecava vreme potrebno da auto odvezu.
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Čet Jan 07, 2010 3:25 pm

To bi bila poenta cele price dodatnog obezbedjenja.
Nikola napisao:Hm, cudi me to da su tu sa zederom pokusali da odvezu, pored toliko drugih bez ikakve zastite.
Jbga, nije imao nikakve nalepnice upozorenja... :( Sve u svemu, faktor srece je sigurno bio prisutan.
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Čet Jan 07, 2010 3:32 pm

Oko zastite se treba drzati pravila da treba staviti onu zastitu koja je iznadproprocionalna isplativosti vozila i trudu lopova koji ce uloziti u kradju auta.

Ja svaki put kada zavrsim voznju metem kandzu, bravu na menjac, kuku, ukljucim dve blokade, prekodiram kod kljuc, skinem tockove, ponesem akumulator, izvucem sav benzin, vezem branik za banderu, ostavim Fifiku da spava u autu i prokunem lopova vudu obredom pre nego sto odem. Zbog toga me mrzi da vozim auto jer treba sve to staviti i namontirati, pocistiti za Fifikom, ali nema veze, bar sam miran...
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
Mique
Contact:
Garaža: Mercedes GL500 4Matic
Audi TT Quattro
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd - Žarkovo
Postovi: 2342
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 9:09 am

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Čet Jan 07, 2010 3:37 pm

Mislim da je ovim sve receno sto se zastite tice.Starce , opet si napisao nesto sto samo ti mozes i lepo me nasmejao za Bozic , hvala ti na ovom divnom postu !!! :clapping: :clapping: :clapping: :rotfl:
Postoje 2 vrste telefona : Nokia i ostali
Postoje 2 vrste konzola : Sony i ostali
Postoje 2 vrste automobila : Alfa i ostali
Korisnikov avatar
Joksa AR166
Garaža: Alfa Romeo 166 2.4jtd 140hp;
Lokacija: Zemun
Postovi: 83
Pridružio se: Pet Sep 18, 2009 11:01 am

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Čet Jan 07, 2010 4:02 pm

Zamo zakljucavajte volan, i mogu da ga (du..ju) sa oprostenjem! najbolj zastita.... :D :arflag
GodLike
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Čet Jan 07, 2010 6:20 pm

kilson napisao:Jbga, nije imao nikakve nalepnice upozorenja...
iste inace mogu da se kupe u Zeder-u i kostaju - smejurija. na vecini vozila Zeder ne moze da se vidi spolja da li je zaista ugradjen u kola ili ne, tako da to moze da bude jedna od fizickih zastita! ;) ne preporucujem, ali - ima puno kola okicenih samo sa nalepnicama, a nije zabelezeno da su ijedna obili do sad! (mrzim sve ruzne nalepnice na kolima, ali ove ne diram, bas iz tog, informativnog razloga!)
uz to, ugradite kod majstora od poverenja skriveni prekidac za elektroniku (lakijeva ideja :wave: ), i sa te dve stvari ste zaista ozbiljno zastitili kola.

+Zeder ima i elektronsku blokadu pored mehanicke, ne mozete da anlasujete odnosno elektropokretac je mrtav dok ne otkljucate Zeder...

meni odgovara zato sto bukvalno trazi samo 2 sekunde za otkljucavanje i zakljucavanje, a ne trazi nikakvo odrzavanje. progledao sam s njim posle Kandze koja me je smorila gabaritom, rvao sam se s njom svaki put... :( ako jos imate drveni volan pa pazite da ga ne ostetite, a jos morate i da ga zakrenete 180 stepeni da bi ste je uopste montirali... muka.
doplatite za Zeder, ako za vas auto ne postoji neka prepreka za ugradnju, moja preporuka. ako se cesto vozite, i ulazite i izlazite iz kola ponekad samo na par minuta (tad se najvise kola ukrade)... :)

kad izvucem kljuc i cujem bravu kako se zakljucava u duetu za Zederovim klinom koji ulece u lezaj... :amen: znam da sam ucinio skoro sve, ostalo je samo puka sreca, da li ce vas zaobici ili ne.
Korisnikov avatar
Blade
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 TI (Chadjava)
Alfa Romeo 156 V6 SP2 '02
Alfa Romeo 33 Veloce `88
Alfa Romeo 33 Permanent 4
Alfa Romeo 166 3.2
Ex: Alfa Romeo 33 S2 QV `89 part car
Ex: Alfa Romeo 156 2.5 V6 SP3 '01
Ex: Alfa Romeo 33 S3 part car
Ex: Alfa Romeo 33 S2 1.7 QV part car
Ex: 33 S1 1.3
Lokacija: Zemun
Lokacija: Zemun
Postovi: 1841
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 2:14 am

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Čet Jan 07, 2010 6:53 pm

dekideki napisao: meni odgovara zato sto bukvalno trazi samo 2 sekunde za otkljucavanje i zakljucavanje, a ne trazi nikakvo odrzavanje. progledao sam s njim posle Kandze koja me je smorila gabaritom, rvao sam se s njom svaki put... :( ako jos imate drveni volan pa pazite da ga ne ostetite, a jos morate i da ga zakrenete 180 stepeni da bi ste je uopste montirali... muka.
Pa zato sam i reko zeder bolje od kandze ne grebes nista ima ljudi koji i masku izgrebu pa izgleda bas ruzno :(
Ja u kolima imam samo alarm sa mnogo osetljivim sok senzorom tako da malo malo visim na prozoru nocu kad sam gajbi :rotfl: hahahaha
Nikola napisao:Dok sam citao ovde na forumu o modelu AR 156, lepo pise da njena elektronika ne podnosi jeftine alarme. Znaci ako se nesto ugradjuje da bar bude koliko toliko proverenog kvaliteta.
pa nemas onda veliki izbor Vision je bolji Kinez, Excalibur Enforcer Shcorpio i oni ostali sa buvljaka = Kinezi ne znam samo gde se pravi Meta da li u italiji ili u kini :scratch: siguran sam samo za Cobru da je italijanska i Black Widow da se pravi u Canadi :blush:
Jednom alfa uvek alfa !!!
Prva. druga serija 33 1.7 Veloce
Druga. treca serija 33 Permanent 4
Treca. Macchina bella 1.9 16v
Četvrta. 156 V6 Sp2 ili TI work in progress
Peta. 166 FL 3.2
Korisnikov avatar
Woodoo
Garaža: Službeni
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 225
Pridružio se: Sre Dec 10, 2008 3:14 pm

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Čet Jan 07, 2010 8:09 pm

Meni je drugar koji se bavi alarmima preporucio Millennium Alarm kao odlican. Iskreno do tada nikad nisam cuo za njega.
Korisnikov avatar
Blade
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 TI (Chadjava)
Alfa Romeo 156 V6 SP2 '02
Alfa Romeo 33 Veloce `88
Alfa Romeo 33 Permanent 4
Alfa Romeo 166 3.2
Ex: Alfa Romeo 33 S2 QV `89 part car
Ex: Alfa Romeo 156 2.5 V6 SP3 '01
Ex: Alfa Romeo 33 S3 part car
Ex: Alfa Romeo 33 S2 1.7 QV part car
Ex: 33 S1 1.3
Lokacija: Zemun
Lokacija: Zemun
Postovi: 1841
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 2:14 am

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Čet Jan 07, 2010 8:20 pm

Pa imas od kineza da narucis kako oces da ti se zove uredjaj koliko kanala (sta sve moze da prihvati od dodataka ultra zvuk shok senzor daljinsko paljenje... ) i kakav oces daljinski tako da sve te no name kinezi prave ne kazem rade i oni i to solidno ali im se lako cita kod i mogu da se lako dodaju dodatni daljinci npr u sevisu ili u perionici :(
Oni sto prica deki koji se rucno kodiraju to jest kada se seku kontakti na plocici daljinskog i na centrali davno su izumreli :blush:
Jednom alfa uvek alfa !!!
Prva. druga serija 33 1.7 Veloce
Druga. treca serija 33 Permanent 4
Treca. Macchina bella 1.9 16v
Četvrta. 156 V6 Sp2 ili TI work in progress
Peta. 166 FL 3.2
Korisnikov avatar
dejan555
Garaža: 147 2.0 TS selespeed
Piaggio X8 200ccm
Lokacija: Klagenfurt am Wörthersee
Postovi: 1428
Pridružio se: Pet Jun 12, 2009 8:26 pm

Re: Paznja: Alfa 147 i kradja!

Čet Jan 07, 2010 8:24 pm

Nikola napisao:Dok sam citao ovde na forumu o modelu AR 156, lepo pise da njena elektronika ne podnosi jeftine alarme. Znaci ako se nesto ugradjuje da bar bude koliko toliko proverenog kvaliteta.
Možda može da ne podnosi aljkavu ugradnju i majstore koji kidaju žice,
inače ne vidim šta ima elektronika auta da se podnosi sa elektronikom alarma :scratch: :scratch: :scratch:
starac vujadin napisao:Ja nisam hteo da stavim Zeder zbog letve. Pricao sam svojevremeno sa ljudima koji stavljaju Zeder i nisam dobio dovoljne garancije da ce sve biti kao sto je bilo fabricki.
Nisam ovo baš najbolje razumeo ... Šta neće biti kao fabrički?
Stub volana?
Joksa AR166 napisao:Zamo zakljucavajte volan, i mogu da ga (du..ju) sa oprostenjem! najbolj zastita.... :D :arflag
E, ovo sam baš hteo da pitam: Kakva je situacija sa tim fabričkim zabravljivanjem volana???
Nigy napisao:Kazu da su sapa i kandza provaljeni, ali to nije poenta. Vozila koja su njima obezbedjena se resavaju tako sto se sipka volana sa samim volanom odvoji kod zgloba iza pedala (uglavnom tecnim azotom i cekicem), zakaci se drugi i eto upravljanja vozilom bez skidanja mehanicke zastite.
Ne branim ni šapu ni kandžu ali mi je ovo malo verovatno - em treba dosta vremen
(ne verujem sa volan lako izvlači "na gore") jer je gore ovo fabričko zabravljivanje ... a i kad ga odvojiš čekićem i tečnim azotom ne znam kako možeš na brzinu
da "prikačiš" drugi volan.
A treba poneti i taj drugi volan.
starac vujadin napisao: Ja svaki put kada zavrsim voznju metem kandzu, bravu na menjac, kuku, ukljucim dve blokade, prekodiram kod kljuc, skinem tockove, ponesem akumulator, izvucem sav benzin, vezem branik za banderu, ostavim Fifiku da spava u autu i prokunem lopova vudu obredom pre nego sto odem. Zbog toga me mrzi da vozim auto jer treba sve to staviti i namontirati, pocistiti za Fifikom, ali nema veze, bar sam miran...
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Fifika je, pretpostavljam, ženka - uglavnom ženke preporučuju kao pse čuvare :glare:
..... mada po imenu bi reko da je relativno sićušan pas :lol:

Povratak na “Cafeteria da Romeo”