Alfa Romeo 159 (prve fotke i testovi generalna diskusija)

Generacija najlepših Alfinih automobila iz novije istorije
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Pet Mar 17, 2006 2:35 pm

Lako se nadje na internetu. Oko Lancia, Alfe,Fiata, imas redovno na italiaspeed.com, bas je juce bio izvestaj.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Pon Mar 27, 2006 4:36 pm

Procitajte na italiaspeed.com vrlo pohvalan tekst Clarksona prenet iz Sunday Timesa.
Acqua-Olio-Benzina
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Mar 27, 2006 10:41 pm

Upravo citam, lepo...
Nego Englezi gaje Alfu sa puno postovanja ! vrlo cudno znajuci njih kao naciju...
Imao sam priliku pre par godina da se zadesim u Londonu to je opste sarenilo automobila, vole da imaju dobre masine i da ih u njima vide poput nas su !
Samo mi nije jasno kako se Alfa prvi put zadesila na ostrvu i po svoj prilici opcinila mnoge tamo :)
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Pet Apr 07, 2006 8:56 am

Dva nova pozitivna testa za 159...
U nasem Auto Startu 159 .tukla. Lexusa (koji me odusevljava svojim izgledom) iako sa 20ks manje (185 vs. 205). Izgleda da taj Lexus dinamicki nije bas nesto - to zasada svi test vozaci kazu...
U novom Autocar-u uporedni test 3-jka, 159, Lexus, dizel verzije - jedva pobedio BMW, ali sa zakljuckom .jeste bolji BMW, ali sigurno ce se svaki vlasnik 3-jke, kad god vidi ovu Alfu zapitati .da li sam se presao sto nisam uzeo Italijana., jer Alfa je skoro isto tako dobra, bez zezanja - stvarno..
Acqua-Olio-Benzina
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Pet Apr 07, 2006 9:06 am

Pa da... 2.4 JTD?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Apr 07, 2006 10:21 am

Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Čet Apr 13, 2006 8:37 am

U novim Novosti oglasima ima 159 - 2006, za 6000evra...sve cisto pretpostavljam :lool:
Acqua-Olio-Benzina
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Apr 28, 2006 12:11 am

Slika

E ovde se vidi iz daleka da je Photoshop! :mrgreen:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Apr 28, 2006 8:23 am

iskreno vise mi se svidja ova varijanta sa po dva fara napred, i ovako jednostavan prednji kraj i branik, vrh... a felne su mi nekako svapske...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 01, 2006 7:39 pm

Sta se bre guzite sa Photoshopom ili ko vec to radi...
Italijani su svoje rekli u fabrici i to je kraj ! ;)

Ma ja tu nista ne bi diro ! :lool:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Maj 02, 2006 12:19 am

DA
i to ludovanje sa felnama, mnogo je bre ruzno kako neko to ne skapira vec jednom... sta bi bilo kad bilo kad bi bilo! kao da alfe nisu dovoljno lepe nego treba da ih unakazujemo sa grotesknim tockovima. ne razumem taj fetish.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Maj 02, 2006 12:23 am

Ma pustite decu da se igraju! :mrgreen:

Ko zna koje ovo radio to sam nasao na netu, mozda neki Svabo pa mu verovatno nije bilo jasno mnogo toga, nije mu se slagalo u onu sliku kako oni to rade pa je hteo da popravi! :lool:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Maj 02, 2006 8:59 am

al ne vole alfisti prepravke to je strasno? mozda idem malo u off, ali zasto ste takvi ljudi? sta fali jednom lepom odmerenom spojleru, nekom blagom prosirenju (ne kao sto neki rade) i dobrim felnama?
sta fali ovome recimo?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Maj 02, 2006 11:44 am

Znas kako, cini mi se da su nase ljubimice prilicno nezahvalni automobili za bilo kakve prepravke i buzdenje za razliku od nemaca.
Vrlo cesto se moze preterati i onda se izgubi sva ona lepota i unakazi auto. Licno nemam nista protiv malog sredjivanja cisto da se udari pecat na auto.
Recimo svakoj alfi vece felne i sire gume opako stoje, al to ima nekih drugih negativnih strana po vas trap :lool: .
Spojler pozadi ok i to ali strogo smisljeno i lepo ne neke budzeviune i krila od boinga pozadi.
Uostalom ako pogledamo upravo nesto tako
rade i Englezi u Autodelti vec tradicionalno nikada im ni jedna alfa nije
izgubila onu svoju harizmu i crtu koju ima, a doradjivali su puno toga...

Da ne duzim ovde vise ovo nije tema o tome pogledaj ovde :

http://www.cannonballforums.se/viewtopic.php?t=3363
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Maj 04, 2006 1:29 am

Upravo tako...
Ni ja nisam bas za neko preterano budzenje, osim ako bas nisu negde debelo zeznuli kao npr sa varijatorom! ;)
Ali sve oko stajlinga je dobrodoslo u nekoj civilnoj izvedbi, sam si Milose rekao da se cak i santimetar neke promene vidi mnogo! :nod:

E sad je li ovo Photoshop...

Slika

A ovo je stvarno 159 GTA...

Slika

Ova prva je po meri izmenjena i po meni izgleda civilno opasno! :cool
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Maj 04, 2006 11:09 am

na onoj gornjoj slici bordo 159 malo lici na bmw!?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Maj 04, 2006 12:08 pm

E pa sad... ;)

Sto kaze Bregovic kad ga optuze da je pokrao:.*ebo pesmu koja ni na sta ne lici!. :mrgreen:
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Čet Maj 04, 2006 12:30 pm

Milos napisao:na onoj gornjoj slici bordo 159 malo lici na bmw!?
Loshmi poseti lakija, mozda ima dioptriju za tebe.... hahahaha
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Maj 04, 2006 12:37 pm

Evo gledam i uporedjujem, ne mogu da vidim je li Photoshop ili je prava fotografija...

Slika

Slika
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Čet Maj 04, 2006 12:48 pm

Photoshop 100%, ali dobro odradjen! ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Maj 04, 2006 3:04 pm

mozete da pricate sta hocete, ali ovo nije tipican italijanski dizajn...
nema vise emocija (ako znate o cemu pricam), bocna linija auta 'vec vidjena', (a to je ono gde su italijani bili posebni) po meni nista posebno...

na modelu 156 toliko stvari za kojima covek ne moze ostati ravnodusan, a ovde nista, ama bas nista... i jos jedan veliki minus je njena tezina koju ne mogu da oprostim i predjem preko nje... (MOJE MISLJENJE)
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Čet Maj 04, 2006 3:17 pm

Da, bocna linija jer su 156 mnogi kopirali,a posto je rec o nasledniku onda se moze reci .vec vidjeno. ali u okviru kuce! Zamerka na mestu sto se tice tezine i to verujem vecini smeta. A o Benglovim kreaturama i mutantima ne bih ovde.......
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Maj 04, 2006 3:48 pm

Istina 156 je zista ostala neprevazidjena, ovde bi se moglo naci par zamerki recimo kako se hauba spusta ka soferki, to je bar meni pomalo glupo! Onda ta bocna linija, mnogo je to bolje na 156 odradjeno!
Ali opet sa druge strane ovaj prednji deo izgleda mnogo muskije i opasnije nego na 156, ceo auto izgleda mnogo veci, robusniji, ozbiljniji pa sam ga u startu tako i doziveo, sve ove kreature ovih sto se igraju u photoshopu su mi pomalo besmislene, 159 meni izgleda kao jako kompaktan auto pa mi nesto bas i ne ide uz tuning, ali opet svaka cast na idejama, mora se priznati! ;)

Slika
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Maj 04, 2006 5:24 pm

Procitao sam danas na jednom Alfa-forumu (mislim da je u pitanju Holandija, nisam siguran...), da je u pripremi (navodno :? ) JTD-3.0 agregat sa 270ks i 600Nm :shock: :shock: :shock:
Trebalo bi da se ugradjuje u 159 i Brera modele...
Ima li iko pojma o cemu se radi? San ili java?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Maj 10, 2006 12:46 am

Vidjena veceras u Balkanskoj, italijanske tablice, silver... :cool
Prvo je nisam primetio od silnih slika koje sam gledao, a onda mi je sinulo, pa sam je pratio sve do javne garaze... :twisted:

Povratak na “Alfa Romeo 159 | Brera/Spider | 8C Comeptizione/Spider”