Alfa Sprint 6c

Informacije o Alfa Romeo klubu Srbija, diskusije Alfista o Alfizmu i predstojećim događajima...
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Alfa Sprint 6c

Pet Nov 11, 2005 5:22 pm

Posto na forumu svi zalimo sto se nece proizvoditi 8c, kao i svi Alfisti sirom planete, evo jos jedne Alfe za kojom sam kukao pre 20 godina sto se nece proizvoditi. Isto je bila spremna za proizvodnju, ali...

Slika

V6, 160ks iza zadnjih sedista...

Slika

mocno!!!
Acqua-Olio-Benzina
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Pet Nov 11, 2005 6:54 pm

Nastavak tog prototipa je ipak postojao, ali na zhalost u dalekoj Australiji i u vema maloj seriji tek 17 komada... Ono shto je VEOMA interesantno je motor i same "eating Ferrari's" performanse...
Dan kada su i gromovi utihnuli: GIOCATTOLO



Slika
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Pet Nov 11, 2005 7:18 pm

Jel` ovaj V8 napravljen od obicnog Sprinta, ili je bas uzet 6c...i koji je to motor V8? Inace, 6c je bila legitimna Alfa i imao je premijeru u Zenevi, `83 ili `84, imam te slike negde. Pretpostavljam da su hteli da udju u grupu B za reli, pa je trebalo da se napravi za homologaciju, ali su stigla 4wd vozila i pokazala svoju superiornost i onda su odustali. To je moja pretpostavka, posto mnogo podataka o 6c nema(m).
Acqua-Olio-Benzina
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Pet Nov 11, 2005 7:38 pm

Ovaj 8C dolazi iz Holdena, u pochetku je zamisao bila da se ugradjuje V6 iz GTVV6, ali cena predstavljala problem, pa se ekipa entuzijasta odluchila za Holdenov agregat... Zamishljano je da se proizvodi oko 1000 komada godishnje, a ciljno trzhishte: Amerika... Nazhalost, projekat je zamro - a automobil sam po sebi sa godinama dobija na ceni zbog veoma male serije.

Imash dosta toga o Giocattolo-u na ovom web-u http://www.twinturbov8.com precheshljaj detaljno ima dosta i skeniranih stranica iz chasopisa pod Giocattolo Club / Magazine Articles...


Slika

The engine was a 5.0 V8 which had a power output of 220kW and roughly 500Nm of torque. The result was a car which was 1085kg in weight and quicker than a Countach to 100km/h and only slightly slower than a Porsche 911 Turbo over the quarter mile. It had a top speed of 240 km/h.
The handling was said to be superb. Unfortunately it did not sell very well, but at only A$80,000, it was a real bargain. In 1989 the venture died, and only 15 cars were ever built, but during that time, all the cars were produced in V8 spec, including the first original."
Ups, 15 komada, ne 17... :(
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Pet Nov 11, 2005 9:43 pm

@killaz - Giacattolo
Hvale vredan trud, kao i perfomanse, ali po meni to je isuvise udaljeno od Alfe. Nema Alfino srce, cak nema ni znak napred, da si mi stavio sliku spreda rekao bih -Manta B hatchback - u prvom momentu.
Acqua-Olio-Benzina
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Nov 10, 2006 1:55 am

Da ne otvaram temu...


Da li moze neko da mi rekne i objasni/pojasni...
SPRINT-ericu...


Oduvek mi je bila onako mocna... lepo izgledala...

Neshto mi se brat napalio na to...
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Pet Nov 10, 2006 9:04 am

Boxer motori 1.3,1.5 i 1.7
Pogon na prednjim tockovima, diskovi na svim tockovima, tezina oko 900kg.
Dupli weberi, snaga 1.5 motora od 95-105 ks(QV verzija), 1.7 117ks, ubrzanja oko 9.2sec. Vmax 185-190.
Vozna svojstva odlicna, krivine prolazi kao karting, zvuk boxera.......
Najveca mana je losa limarija.
Sta te jos zanima?
Moja je na prodaju pa ako je brat zainteresovan znas kome da se obratis
;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Nov 10, 2006 11:43 am

Jel tvoja beshe QV...???
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Nov 10, 2006 11:44 am

daj link ka slikama...
Tvojim...
10X
Sa
Sasha
Drug Član
Drug Član

Pet Nov 10, 2006 11:55 am

Povratak na “Alfa Romeo Klub Srbija i Alfisti / Dešavanja i okupljanja”