1.6 TS slabo vuce...

Sekcija posvećena forumu i članovima foruma;
Alfisti dobrodošli! Predlozi | Unapređenje funkcionalnosti
Jule27
rookie
Garaža: Alfa Romeo 147 1.6 TS
Lokacija: Beograd
Postovi: 2
Pridružio se: Pon Mar 11, 2024 2:06 am

1.6 TS slabo vuce...

Pon Mar 11, 2024 2:34 am

pozz, imam problem sa 1.6 ts 105ks verzijom u vezi njene snage...
znaci auto ide sasvim ok do odredjenih broja obrtaja npr. sto je veci stepen prenosa to je sve vise blokada na nizim obrtajima i auto se do tih "krajnjih" obrtaja ozbiljno gusi i nema snage da ide preko toga, konkretno u prvoj ide normalno al ima blokadu na nekih 4500 rpm, dok na primer u drugoj na 4000 rpm, u trecoj na 3500 itd, u petoj skoro nemoze da se vozi, jedino nizbrdo, znaci konkretno auto je u drugoj brzini normalno ide do 3000 obrtaja 3400 ali vec posle jedva i sporo ubrzava do 4000 i preko toga nece, inace u leru ide do prave blokade ocitan je auto na dijagnostici i ne prikazuje nista vezano za ista sto ima veze s tim (prekidac kocnice svetla itd, banalne greske) inace skoro sam menjao svecice tako da neverujem da je do njih, auto je imao nekad plin ali je izvadnjen pa ne znam da li bi to mogao biti uzrok neke lose mape ili slicno, pa me zanima da li je imao neko ovako retardiran problem :) hvala
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4134
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Re: 1.6 TS slabo vuce...

Pon Mar 11, 2024 12:41 pm

Да немаш проблем са кочницама?! Једна или више клешта не враћају довољно и коче стално по мало.

Ја сам имао такав проблем на пунту.
Korisnikov avatar
boki76
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo Giulietta Rosska 1.6 jtdm 2014.
Ex 147 1.9jtd 2003.
Lokacija: Beograd
Postovi: 1554
Pridružio se: Uto Apr 12, 2011 10:58 pm

Re: 1.6 TS slabo vuce...

Pon Mar 11, 2024 3:06 pm

Ja am imao problem sa kocnicama na 147 ali su se pregrevale i dimile. Pretpostavljam da bi se videlo. Posebno pri duzoj voznji. Ali ne treba iskljuciti.
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4134
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

1.6 TS slabo vuce...

Pon Mar 11, 2024 4:03 pm

Лако се види, баци поглед на дискове и да ли се неки доста разликује од других, да ли је плав, запрашена фелна више од осталих, више потрошене плочице на тим точки него на другом…

То је доста слаб мотор са “дугачким” мењачем, не треба му много да би слабије вукао.

Као што рекох, на пунту сам имао такав проблем, да једноставно неће да иде, клима никако, најблажа узбрдица мора у нижи степен.

Док сам на 155 имао исто проблем са цревима предњих кочница али се манифестовао тако што после пуштања кочнице пола минута једва крене ауто. После се вози нормално. Али са семафора мука.

И није било дима.
Jule27
rookie
Garaža: Alfa Romeo 147 1.6 TS
Lokacija: Beograd
Postovi: 2
Pridružio se: Pon Mar 11, 2024 2:06 am

Re: 1.6 TS slabo vuce...

Pet Mar 15, 2024 11:17 pm

problem je resen...
3 od 4 male svecice nisu dobro stegnute jer je sjeban navoj (skoro su menjane) i par dana nakon sto su zamenjene se pojavio problem i gubi kompresiju...
izbusen nov navoj i 4 nove svecice su ubacene ...
hvala svima svakako na pomoci !!!

Povratak na “Alfa Romeo Srbija Forum info”