ALFA 147 , Kvacilo proklizava cak i nakon menjanja seta kvacila

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Zlotvor92
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Lokacija: Beograd
Postovi: 16
Pridružio se: Pet Dec 16, 2022 6:28 pm

ALFA 147 , Kvacilo proklizava cak i nakon menjanja seta kvacila

Uto Feb 27, 2024 10:23 pm

Pozdrav drugari ,

pre nekih 10-ak meseci sam kod brane radio komplet generalno motora , set kvacila(proveren i plivajuci po Braninim recima rece da je dobar) i remont turbine.

E sad nakon 3-4 meseca primetio sam da je kvacilo ponovo pocelo da mi proklizava primer ( autoput tempomat 120 , 6ta brzina recimo prestrojavam se u levu traku dodajem gas digne ga u obrtaje i onda krene da pada dok odjednom auto se samo ne ispali koliko povuce u momentu, desava se samo kada potopim gas na oko 2k obrtaja , na 3k obrtaja kada potopim gas kvacilo ne proklizava)

Rekoh nije nista , samo 6ta brzina moguce da je cip. (Auto sam kupio sa cipom , nisam ga ja radio)

Elem zadnja 2 meseca pocinje da se oseca da proklizava i 4ta brzina i 5ta brzina...

Da li je moguce posto je isti problem bio i sa starim kvacilom da proklizava zbog cipa (mozda ima vise snage nego sto menjac moze da nosi) ne znam nisam pametan.

I iskreno neverujem da je Brana lose uradio posao , stvarno do sada sta god da sam uradio kod njega bilo je i vise nego dobro odradjeno.. I dalje mislim da je moguce cip problem , posto je isti problem bio i na starom kvacilu , a kada ga je skinuo Brana mi je rekao da je lamela bila u jakom dobrom stanju i da nije siguran zasto je proklizavao tada...
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4594
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: ALFA 147 , Kvacilo proklizava cak i nakon menjanja seta kvacila

Uto Feb 27, 2024 11:31 pm

Ako je poceo i u nizim brzinama da proklizava onda nesto nije u redu sa kvacilom. Danas se svasta prodaje, pa nije iskljuceno da si uzeo neki los set. Postoji i mogucnost da ti curi ulje na dihtungu radilice i slini po kvacilu pa prokliza. Mnogima je ovde cipovana alfa, ne bi trebalo to da pravi problem
Slika
Korisnikov avatar
boki76
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo Giulietta Rosska 1.6 jtdm 2014.
Ex 147 1.9jtd 2003.
Lokacija: Beograd
Postovi: 1554
Pridružio se: Uto Apr 12, 2011 10:58 pm

Re: ALFA 147 , Kvacilo proklizava cak i nakon menjanja seta kvacila

Sre Feb 28, 2024 10:41 am

S obzirom da je i prošla lamela bila ok ne verujem ni da je do čipa ni do seta. Svakako cimni Branu, reci mu šta se dešava pa ce možda imati neku ideju.
Korisnikov avatar
Reba
Garaža: Giulia Sprint 2.0 TB
200ks AT8 RWD Vesuvio Gray

ex 147 1.9mjet 150ks Q2 Black
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 34
Pridružio se: Pon Dec 21, 2015 4:30 pm

Re: ALFA 147 , Kvacilo proklizava cak i nakon menjanja seta kvacila

Sre Feb 28, 2024 12:08 pm

Meni se desio los set (kupljen u Nemackoj, kao original), pa menjao nakon par hiljada (priznata uredno garancija i troskovi transporta :)).

Za pocetak, savet je da izbegavas veliki gas na niskim obrtajima, gde se prebacuje puno obrtnog momenta na lamelu i dolazi do pregrevanja svih komponenti u nizu. Niza brzina, digni obrtaje, pa gas. :)

Ustanovi gde tacno odvaja u svakoj brzini (malo slabiji/jaci gas), prati da li nesto lupa, podrhtava, trese. Na taj nacin ces priblizno ustanoviti da li je do kvacila, mozda nekog cilindra ili pak proklizavanje dolazi od velikog obrtnog momenta (desava se na cipovanim automobilima, pa mozda da korigujes mapu za 5. i 6. brzinu).

Koliko me pamcenje drzi, meni se ovo isto desavalo na 147-ici, isto u visim brzinama, ali bas bas retko pa nisam obracao preterano paznje.
Zlotvor92
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Lokacija: Beograd
Postovi: 16
Pridružio se: Pet Dec 16, 2022 6:28 pm

Re: ALFA 147 , Kvacilo proklizava cak i nakon menjanja seta kvacila

Sre Feb 28, 2024 7:22 pm

Reba napisao:
Sre Feb 28, 2024 12:08 pm
Meni se desio los set (kupljen u Nemackoj, kao original), pa menjao nakon par hiljada (priznata uredno garancija i troskovi transporta :)).

Za pocetak, savet je da izbegavas veliki gas na niskim obrtajima, gde se prebacuje puno obrtnog momenta na lamelu i dolazi do pregrevanja svih komponenti u nizu. Niza brzina, digni obrtaje, pa gas. :)

Ustanovi gde tacno odvaja u svakoj brzini (malo slabiji/jaci gas), prati da li nesto lupa, podrhtava, trese. Na taj nacin ces priblizno ustanoviti da li je do kvacila, mozda nekog cilindra ili pak proklizavanje dolazi od velikog obrtnog momenta (desava se na cipovanim automobilima, pa mozda da korigujes mapu za 5. i 6. brzinu).

Koliko me pamcenje drzi, meni se ovo isto desavalo na 147-ici, isto u visim brzinama, ali bas bas retko pa nisam obracao preterano paznje.
Meni bas deluje da dolazi do proklizavanja zbog velikog obrtnog momenta zato sto je isti problem bio i na starom kvacilu .. svakako cu da skoknem do Brane zakazan sam sledeci cetvrtak pa da vidimo sta se desava kad se auto vrati na fabricku mapu , taman moram da remontujem poluosovinu :cry:

Nego me je zanimalo da li je neko imao slican problem kao i ja , posto mi je suludo da moram set da menjam na 11k km :D

Hvala na informacijama drugari , javljam se kad zavrsim kod Brane :)
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7551
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: ALFA 147 , Kvacilo proklizava cak i nakon menjanja seta kvacila

Sre Feb 28, 2024 8:16 pm

Ovako, suluda mapa + vec opadanje kvaliteta delova + mozda malo nekriticno dodavanje gas (visoka brzina, niski obrtaji, zustriji gas) 11kkm, nije toliko lose.
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Zlotvor92
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Lokacija: Beograd
Postovi: 16
Pridružio se: Pet Dec 16, 2022 6:28 pm

Re: ALFA 147 , Kvacilo proklizava cak i nakon menjanja seta kvacila

Pet Mar 08, 2024 5:53 pm

Evo zavrsio sam danas kod Brane , sve super .. Vratio je mapu na fabriku i ugasio je ekologiju. Kaze da je mapa na kolima bila katastrofa , od nalivanja goriva do turba..Sve je bilo nagurano do samog maksimuma.
Kvacilo vise ne proklizava, auto je dosta "lenjiji" nego sto je bio , ali ocekivano :D

Remontovao je levu poloosovinu ,medjutim poceo je auto da mi skripi kada skrecem u desno i na otvorenom 60+ kmh .. Sad vidim dosta postova oko zaprljanih klizaca ,pa cu to resavati otom potom.

Jos jednom hvala na pomoci drustvo :)

Povratak na “Area Servizio”