Slabo vuce iz nizih - Alfa Romeo GT 1.9jtd

Bez duše bismo bili samo mašine...
amirmire
rookie
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 4
Pridružio se: Uto Feb 01, 2022 8:29 pm

Slabo vuce iz nizih - Alfa Romeo GT 1.9jtd

Sub Jun 10, 2023 7:13 pm

Pozdrav ekipa, pisem u nadi da ce me neko ako nista bar uputiti na problem.

Zadnjih par 5-6 mjeseci auto lijeno ide iz nizih u 3,4 brzini se najvise osjeti i podigla se potrosnja.
Primjer: vozim grad trecom oko 1400-1600 obrtaja i htio bih nekoga zaobici i dam pun gas ali kao da se nista ne desava. Auto uzasno sporo obrzava do nekih 2000-2100 obrtaja i onda procepi samo i ide kako bi trebalo.

Grad Sarajevo - ispod 9.5l/100km ne ide
Otvorena (od prije par dana) 250km - 6.5-7l

Radio sam logove u voznji i sa trenutnim MAF-om (originalnim) i raskopcanim MAF-om.
Auto se gubi kada potopim pun gas, samo tada ( sto i jeste problem ). Ako ubrzavam ravnomjerno sve je okej ali nakon potapanja auto se ulijeni i zbuni skroz.

Logovi sa orignalnim mafom ukazuju da je MAF lijen i da pobudali tj ne ocitava kada dam pun gas. Sa raskopcanim MAF-om situacija je bolje za nekih 10-15% i po logovima i po osjecaju u voznji - ali je auto i dalje lijen.

Najveci problem kada se najvise to osjeti jeste preticanje i voznja na otvorenom uzbrdo (tj. pod velikim naporom)
EGR je off / blindiran
EURO3 (nema dpf)
MAP - cita desired boost i actual boost perfektno
Fuel pressuer - cira desired i actual perfektno

Sta bih dodao jeste da je usisna zapusena ( ici ce na ciscenje do kraja mjeseca ) i da mi pumpa visokog pritiska malo balavi ali po dijagnostici i dalje isporucuje prave vrijednosti pritiska.

Post je malo duzi, ali nadam se da ce neko imati strpljenja i procitati i pomoci/uputiti me.

Postaviti cu par slika ocitanja MAF-a
Raskopcan MAF:
Slika

Originalni MAF:
Slika

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”