Lezajevi radilice

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: Lezajevi radilice

Sre Jun 27, 2018 8:16 pm

Zvao ga danas, kaze bice gotovo pocetkom sledece nedelje, ajd da vidimo to cudo ....
Korisnikov avatar
ForestGump
Garaža: MB W169 A170
Lokacija: Okolina Grada
Postovi: 461
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 8:01 am

Re: Lezajevi radilice

Čet Jun 28, 2018 10:55 am

Čim je najbolji u kraju znači da je pretrpan poslom.
Ako naplaćuje vreme - biće milioner , ako već nije.
Ako naplaćuje uslugu - ni za vodu neće zaraditi.

Prvi servis:

"Majstore, kad će biti ono moje? - Sutra, Bane, dođi sutra..." :)
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: Lezajevi radilice

Čet Jun 28, 2018 8:53 pm

Pretrpan poslom jeste, ali toliko sporo radi, da to nije normalno. Zapravo, on skoro da nista i ne radi, nego ima dva momka koji rade za njega, a on samo daje uputstva sta da se radi, eventualno nekad nesto pomogne.

U principu, izbor je da biras najmanje loseg, ali mislim da stvarno nema smisla da mi 3 meseca drzi auto i nikako da popravi. Razumem da ovakve popravke ne mogu da se naplate u smislu utrosenog vremena, da za jedan dan na nekim sitnijim stvarima zaradi koliko i za celu moju popravku, ali ipak treba da izadje u susret i ispostuje musteriju, jer sam mu do sada ostavio dosta para i ostavljao bih mu u buducnosti, ali posle ovog iskustva, nisam vise siguran.
Korisnikov avatar
PetarP
Garaža: nemam garažu
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 704
Pridružio se: Sre Feb 01, 2017 3:30 pm

Re: Lezajevi radilice

Čet Jun 28, 2018 11:37 pm

Ako odlucis sam da sklopis auto imas moju potpunu podrsku :)
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: Lezajevi radilice

Pet Jun 29, 2018 7:47 am

Hahahah

Razmisljao sam u tom pravcu od samog starta, ali ima dosta neresivih problema, treba imati prostor, alat, npr. dizlicu za motor, tako da je to neresiv problem. U tom slucaju bi motor bio kompletno rastavljen, ociscen, radilica balansirana, klipovi i klipnjace premereni i obruseni, da se tezina ujednaci, itd. Ali osim prostora i alata nedostaje i znanje za tako nesto.

Eh,da

Posto znas dosta toga, kakvi su King lezajevi radilice?
Korisnikov avatar
ForestGump
Garaža: MB W169 A170
Lokacija: Okolina Grada
Postovi: 461
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 8:01 am

Re: Lezajevi radilice

Pet Jun 29, 2018 7:54 am

Po tvom opisu majstor je pretrpan zato što ništa ne radi. Pritom opet po tvom opisu ima dvojicu kolega koji su nesamostalni jer neće da im prenese znanje iz straha od toga "da ne rade privatno". Seljačka logika. Pitali direktora jedne velike firme: "šta ćemo ako školujemo ovu dvojicu pa oni odu kod konkurencije?". Diša im je odgovorio " A šta ćemo ako ih ne školujemo pa ostanu kod nas?"
Bojan90 napisao:...Razumem da ovakve popravke ne mogu da se naplate u smislu utrosenog vremena, da za jedan dan na nekim sitnijim stvarima zaradi koliko i za celu moju popravku, ali ipak treba da izadje u susret i ispostuje musteriju, jer sam mu do sada ostavio dosta para i ostavljao bih mu u buducnosti, ali posle ovog iskustva, nisam vise siguran.
Šta ne može da se naplati u smislu utrošenog vremena?!
Kvar motora ima 2 kategorije koje se plaćaju: 1) defektaža i 2) popravka . Defektaža na tvom automobilu se odradi u najgorem slučaju za 2 dana. Najgori slučaj je vađenje i rasklapanje motora. Popravka može da traje u najgorem slučaju do 5 dana. Najgori slučaj je da se izgubi vreme na mašinske obrade i čekanje delova, što se dešava kada u tih 5 dana "upadne" vikend. Ozbiljni majstori rade sa ozbiljnim veleprodajama. Veleprodaje im donose delove jednom ili dva puta dnevno, kako koja i kako gde.

Da sam ja ti i da je tvoj auto moj auto, ja ga ne bih čekao duže od 10 dana pa taman da je vaskrsli Nicola Romeo.
Želim ti da ti auto bude što pre popravljen i svaka ti čast na strpljenju. Pridružujem se članu _Petar_ u smislu podrške.
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: Lezajevi radilice

Pet Jun 29, 2018 9:07 am

Od prilike tako nekako, on je majstor, gazda, a radnici rade, ali samo ono sto im on kaze. Znaci dovezes auto kod njega, on nije tu, moras da cekas dok ne dodje, jer majstori ne smeju nista sami, pa ni da pogledaju auto, a kamo li da uzmu da rade.

Mi smo u malo zabacenom kraju, tako da je to problem, uglavnom sve funkcionise putem brze poste, nema veleprodaja, imamo dve prodavnice delova, gde uglavnom mozes da kupis delove za Golf 2, Ladu Nivu i poljoprivredne masine. Posle tri nedelje kod njega, a da nije utvrdio kvar, razmisljao sam da pokupim auto, platim slep koliko god i odvezem negde na popravku.

U medjuvremenu sam otisao van zemlje na nekoliko nedelja, on me zvao, utvrdio kvar, skinuo motor, poslao radilicu na obradu, taman je je sve leglo, bice brzo popravljeno. Stignem, kaze mozda je klipnjaca kriva, natovarim motor u drugi auto i odvezem kod tih sto su obradili radilicu, utvrde sta utvrde, ja nabavim delove, ulje, filtere i sve sto treba i evo vec dve nedelje nista.

Najmanji problem je bio sa obradom, oni su bili najbrzi, zavrsili skoro pa odmah.

Hvala na podrsci, ja se samo nadam da ce popravka biti ok, to mi je najbitnije, da ne crkne posle popravke.
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: Lezajevi radilice

Pon Jul 09, 2018 5:44 pm

Alfa ozivela :yahoo: Motor fino radi, ne bas kako sam sanjao, ali je ok :D

Svi lezajevi su bili potroseni.

Druga strana price, nije mi lepo ispustio vazduh iz kvacila, ali to cu sam da sredim i videcu sta cu sve da nadjem u medjuvremenu. Cini mi se da malo kilavo ide, nisam je gazio, ali tako mi deluje. Doduse, 3 meseca nije radila, dacu joj malo vremena da se razradi.

Ker se bas obradovao kad je cuo da ide Alfa, od pola ulice sam ga cuo kako laje. Inace, obozava da se vozi u Alfi, Megane mu nikako ne lezi, mnogo ljulja pozadi :D
Korisnikov avatar
PetarP
Garaža: nemam garažu
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 704
Pridružio se: Sre Feb 01, 2017 3:30 pm

Re: Lezajevi radilice

Pon Jul 09, 2018 9:07 pm

:gr8: :coolguy:
Korisnikov avatar
ivcha90
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 1.8 TS
Lokacija: Knjazevac
Lokacija: Minicevo - Knjazevac
Postovi: 128
Pridružio se: Uto Maj 13, 2014 10:23 am

Re: Lezajevi radilice

Pon Jul 09, 2018 11:36 pm

Bojan90 napisao:Cini mi se da malo kilavo ide, nisam je gazio, ali tako mi deluje. Doduse, 3 meseca nije radila, dacu joj malo vremena da se razradi.
Odradi ECU reset i reset klapne gasa, mozda pomogne :arflag
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: Lezajevi radilice

Uto Jul 10, 2018 3:58 pm

Ne vredi to kod mene, kod mene je klapna na sajlu. Inace, lezeci lezajevi su od Fiat 1.9D motora, a leteci od 2.0 turbo iz Fiat Coupe, a ugradjeni na 1.6 TS, zanimljivo :D
Korisnikov avatar
ivcha90
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 1.8 TS
Lokacija: Knjazevac
Lokacija: Minicevo - Knjazevac
Postovi: 128
Pridružio se: Uto Maj 13, 2014 10:23 am

Re: Lezajevi radilice

Uto Jul 10, 2018 6:51 pm

Bojan90 napisao:Ne vredi to kod mene, kod mene je klapna na sajlu. Inace, lezeci lezajevi su od Fiat 1.9D motora, a leteci od 2.0 turbo iz Fiat Coupe, a ugradjeni na 1.6 TS, zanimljivo :D
Radi, i kod mene je sajla euro 2 motor, radio sam reset i preko kljuca ono sa 90 sek, i preko diagnostike, cak se preporucuje da prvo resetujes aktuator preko MultiEcuScan-a i onda odradis sa kljucem, preko diag sam pratio i vidi se da radi promeni ugao klapne, nulti ugao, ler itd.
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: Lezajevi radilice

Uto Jul 10, 2018 7:50 pm

Onda cu da probam, mada danas vec radi bolje, provozao sam je 15-ak km, oprao, ispustio vazduh iz kvacila ...
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Lezajevi radilice

Sre Jul 11, 2018 3:44 pm

Daj mu malo fore da se razradi, pa ondak pun gas da pokupi parametre :wave:
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: Lezajevi radilice

Sre Jul 11, 2018 4:45 pm

Ne smem pun gas, nemam bas poverenje da su to odradili kako treba :D Dogovor je da vozim malo po lokalu, pa da se skine karter i opet pogleda.
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: Lezajevi radilice

Pet Avg 03, 2018 8:27 am

Ne da mi se sa Alfom ... Juce poplavljena, izgleda da joj je sudjeno da ove godine zavrsi na otpadu. Nisam kod kuce, tako da ne znam tacno stanje.
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Lezajevi radilice

Pet Avg 03, 2018 3:17 pm

Au tuga...
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
PetarP
Garaža: nemam garažu
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 704
Pridružio se: Sre Feb 01, 2017 3:30 pm

Re: Lezajevi radilice

Pet Avg 03, 2018 4:07 pm

Ne mora sa znaci da ce biti strasno. Kocione plocice ako su bile neko vreme pod vodom jako brzo nabubre i nisu vise bezbedne za voznju.

Javi kolika je steta, pa cemo pomoci koliko mozemo.
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: Lezajevi radilice

Pet Avg 03, 2018 8:07 pm

Videcemo, javljam u nedelju uvece ili ponedeljak pre podne kakvo je stanje, valjda cu da ugrabim malo vremena da vidim da li je voda usla u motor, itd. Ne verujem da su kocnice dugo bile pod vodom, jer moja kuca nije bila bas u sredini bujice, ali je i moj kraj zakacilo, a kako sam informisan, naisao je talas, projurio kroz naselje i posle nekoliko sati kao da niceg nije bilo, osim sto je puno mulja i raznog otpada.
Korisnikov avatar
junky01
Garaža: Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD
Alfa Romeo GT
Lokacija: Krusevac
Lokacija: Krusevac
Postovi: 1732
Pridružio se: Sub Avg 04, 2012 1:25 pm

Re: Lezajevi radilice

Pet Avg 03, 2018 8:40 pm

Malo pre sam zakacio vest na TV-u, par minuta posto sam procitao tvoj post.
Ono stvarno nije bio lep prizor ali ako je, kao sto kazes, voda samo projurila postojoji velika sansa da joj na kraju nece nista ni biti(mislim na auto).
Pa ja sam prosao kroz bujicu, kada je kod nas poplava bila...luda glava resila da prodje i to ti je, voda je prstala preko haube, bocno me guralo sa puta i nista, nastavio sam voznju narednih 400km u cugu.
Cekamo izvestaj i drzimo palceve.
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: Lezajevi radilice

Pet Avg 03, 2018 8:52 pm

Unutra je bilo vode, samo je pitanje koliko je uspela da napuni, mada je enterijer kao enterijer najmanji problem, to se sve pocupa, ocisti i nabavi drugi za male pare. Najvise me brinu motor i instalacija. Sutra uvece krecem kuci pa se nadam da cu biiti u nedelju popodne, ako me ne zakace neki zastoji na granici ili zbog radova.
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Lezajevi radilice

Pet Avg 03, 2018 9:08 pm

Nece motoru nista biti ako niko nije pokusavao da ga upali. Zameni se ulje, izbaci voda kroz otvore za svecice ako je ima i to je to. Pitanje je samo da li je nesto od elektronike stradalo
Slika
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Lezajevi radilice

Pet Avg 03, 2018 9:41 pm

Drzimo fige
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
Macola
Garaža: AR 147 1.6 105
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 583
Pridružio se: Ned Okt 16, 2016 4:01 pm

Re: Lezajevi radilice

Pet Avg 03, 2018 10:15 pm

Danas oplelo u Zrenjaninu. Pola metra vode u celom gradu.
Majstor ti je potpuno u pravu, ali ne govori istinu.
Korisnikov avatar
Bojan90
Garaža: 156 1.6ts
Lokacija: Bor-Zagubica
Postovi: 830
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 9:18 pm

Re: Lezajevi radilice

Pon Avg 06, 2018 8:01 am

Situacija je izgleda bolja nego sto sam se nadao. Kutija osiguraca nije bila pod vodom, kutija u kojoj stoji ecu, kod mene je u kabini kod suvozaca, je od prilike bila 1cm pod vodom, tako da postoji mogucnost da je ecu preziveo. Filter vazduha je bio pod vodom, na sipci za ulje ne vidim tragove vode, samo cisto ulje. Da li je voda mogla da udje u menjac ako je isla delimicno preko menjaca? Sta dalje?

Ne planiram da je palim jos uvek. Postoji mogucnost da je akumulator bio prazan, znam da se ispraznio dok je stajao auto kod majstora, a on je dopunio koliko da upali i nije vozena puno nakon toga.

Povratak na “Area Servizio”