Pomoc za boju

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
Transporter159
Garaža: Alfa Romeo 159, 1.9 jtdm
Lokacija: Beograd
Postovi: 280
Pridružio se: Ned Mar 06, 2016 2:09 pm

Pomoc za boju

Pon Maj 28, 2018 1:17 pm

Potrebna mi je pomoc oko pravljenja boje za moj auto.Cetiri automobila je stradalo na parkingu,izgrebani,i jedan od njih je moj/Zatim milion oziljaka po branicima od komsija koji se parkiraju na osecaj.Dva farbara su me odbila zato sto ne mogu da garantuju kakvu ce boju da im naprave.
Cuo sam da negde ,valjda u zemunu, postoji prodavnica auto boja gde ih prave nekom posebnom metodom po samoj boji auta,ne mislim na sifru sa gepeka. Zna li neko nesto o tome? :(
Korisnikov avatar
Veloce
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: ex Alfa Romeo GTV 2.0ts
ex Alfa Romeo GT 2.0jts
ex Alfa Romeo 159 1.9jtdm
ex Alfa Romeo GT 1.9jtdm
ex Alfa Romeo Mito 1.4tb
ex Alfa Romeo Giulietta QV
-Megane 3 RS CUP
Lokacija: Lazarevac
Postovi: 2787
Pridružio se: Sre Avg 03, 2011 8:36 pm

Re: Pomoc za boju

Pon Maj 28, 2018 1:53 pm

Ne bih da te razocaram,ali mislim da niko nece moci da ti napravi 100% istu boju. Koje elemente planiras da farbas ?
Korisnikov avatar
popovicvl
Garaža: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q4
Lokacija: Sremska Mitrovica
Postovi: 719
Pridružio se: Pon Okt 03, 2016 7:52 pm

Re: Pomoc za boju

Pon Maj 28, 2018 3:13 pm

Imas dve varijamte. Prva da ne diras nista i druga da ofarbas elemente koje treba i sacekas malo da ih opet izgrebu. Takva su moja iskhstva. Muka mi je od farbanja, to je posao bez kraja.
Korisnikov avatar
Transporter159
Garaža: Alfa Romeo 159, 1.9 jtdm
Lokacija: Beograd
Postovi: 280
Pridružio se: Ned Mar 06, 2016 2:09 pm

Re: Pomoc za boju

Pon Maj 28, 2018 3:15 pm

Krilo,prednje ,vrata desna,branici i verovatno polopac prtljaznika.
Korisnikov avatar
Transporter159
Garaža: Alfa Romeo 159, 1.9 jtdm
Lokacija: Beograd
Postovi: 280
Pridružio se: Ned Mar 06, 2016 2:09 pm

Re: Pomoc za boju

Pon Maj 28, 2018 3:19 pm

popovicvl napisao:Imas dve varijamte. Prva da ne diras nista i druga da ofarbas elemente koje treba i sacekas malo da ih opet izgrebu. Takva su moja iskhstva. Muka mi je od farbanja, to je posao bez kraja.
Komsije i ja smo skidali snimke sa kamera,ali bili su parkirani iza zive ograde tako da mosa ,nista nismo videli.
Veruj mi da se ne bi zavrsilo bez placanja stete,bar...
Alfa servis Brana
Sponzor
Sponzor
Garaža: Alfa Romeo 159,147,Gt,Brera,156Q4,Fiat tipo,B4 cabrio
Lokacija: Vranic Bgd
Lokacija: Beograd Vranic
Postovi: 212
Pridružio se: Sub Apr 30, 2016 6:33 pm

Re: Pomoc za boju

Pon Maj 28, 2018 3:20 pm

Moji farbari servis Barbara garantujem za njih. 0611645065
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Pomoc za boju

Pon Maj 28, 2018 7:04 pm

moze da se napravi boja 99% ista, ja sam pravio za moju alfu, nije poenta samo da prodavac ili farbar pogleda sifru boje i prema tome pravi, ovaj sto je meni pravio je na licu mesta mesao i probavao na autu, znaci sifra boje mu je bila samo polazna tacka pa je onda na osnovu nje doradjivao boju poredeci je sa ostatkom vozila i mogu reci da je ubo extra, 1005 ne moze ali nekih 98-99% sigurno.

inace ako je auto novijeg datuma i samim tim boja nije izbledela a nije ni farban onda i na osnovu sifre boje moze dobro da se ubode nijansa imao sam i takvih iskustava samo sto pradavac ili ko vec pravo boju mora da zna po kom katalogu da trazi boju, obicno iz max mayera ili dupont-a event ppg-a izlazi odlicno po onom sto sam ja radio za neke automobile, ove slabije marke tj proizvodjaci boja nemaju tako dobre nijanse i postoji sansa da se fino razlikuje
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Veloce
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: ex Alfa Romeo GTV 2.0ts
ex Alfa Romeo GT 2.0jts
ex Alfa Romeo 159 1.9jtdm
ex Alfa Romeo GT 1.9jtdm
ex Alfa Romeo Mito 1.4tb
ex Alfa Romeo Giulietta QV
-Megane 3 RS CUP
Lokacija: Lazarevac
Postovi: 2787
Pridružio se: Sre Avg 03, 2011 8:36 pm

Re: Pomoc za boju

Pon Maj 28, 2018 7:41 pm

OMP napisao:ovaj sto je meni pravio je na licu mesta mesao i probavao na autu, znaci sifra boje mu je bila samo polazna tacka pa je onda na osnovu nje doradjivao boju poredeci je sa ostatkom vozila
I onda pogledas auto nocu po ulicnom osvetljenju i vidis da je ustvari saren kao detlic ;)

Po meni jedini nacin da se ne primecuje razlika je taj da se "udje" u susedne elemente bazom i onda sve zajedno lakirati. Ali takvo farbanje kosta..
916
Garaža: gtv ts,mito 155
Lokacija: Zemun
Postovi: 471
Pridružio se: Pon Dec 29, 2014 10:40 pm

Re: Pomoc za boju

Pon Maj 28, 2018 7:44 pm

ugrinovačka 51 zemun,verovatno si na njih mislio prave momci dobro,mnogi farbari se tu snabdevaju bojom
Kole78
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 jtdm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 137
Pridružio se: Sre Apr 23, 2014 12:42 pm

Re: Pomoc za boju

Pon Maj 28, 2018 7:55 pm

Potvrdjujem iz licnog iskustva ono sto je Brana rekao.
Korisnikov avatar
gpendula
Revizor ARCS
Revizor ARCS
Garaža: Giulietta QV
145 QV (wannabe) - Budžet rejs
Lokacija: BG
Postovi: 1584
Pridružio se: Uto Apr 09, 2013 6:57 am

Re: Pomoc za boju

Pon Maj 28, 2018 9:21 pm

Transporter159 napisao:
popovicvl napisao:Imas dve varijamte. Prva da ne diras nista i druga da ofarbas elemente koje treba i sacekas malo da ih opet izgrebu. Takva su moja iskhstva. Muka mi je od farbanja, to je posao bez kraja.
Komsije i ja smo skidali snimke sa kamera,ali bili su parkirani iza zive ograde tako da mosa ,nista nismo videli.
Veruj mi da se ne bi zavrsilo bez placanja stete,bar...
Koji deo grada?
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Pomoc za boju

Pon Maj 28, 2018 9:31 pm

Veloce napisao:
Po meni jedini nacin da se ne primecuje razlika je taj da se "udje" u susedne elemente bazom i onda sve zajedno lakirati. Ali takvo farbanje kosta..
pa to se valjda podrazumeva, ako hoces da izgleda kako treba mora da se radi tzv uspricavanje, ne znam koliko to moze dodatno da kosta, verujem ne puno jer npr. pored krila ili vrata koja farbas treba samo da se omatiraju i druga vrata ili neki element usprica ih, to je jedino dodatno gubljenje vremena a kad pusta ruku za taj jedan deo sta je problem jos malo produziti i na drugi.
ja znam da ovde kod mene neki majstori to ne naplacuju dodatno cak i insistiraju na tome
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Pomoc za boju

Pon Maj 28, 2018 9:35 pm

Veloce napisao:
OMP napisao:ovaj sto je meni pravio je na licu mesta mesao i probavao na autu, znaci sifra boje mu je bila samo polazna tacka pa je onda na osnovu nje doradjivao boju poredeci je sa ostatkom vozila
I onda pogledas auto nocu po ulicnom osvetljenju i vidis da je ustvari saren kao detlic ;)
konkretno kod mene je farbana hauba i branik nije nista uspricavano znaci samo ti elemeni odradjeni i ja sam bio zadovoljan kako je uradjeno, nije se provaljivalo nista bitno ni pod nocnim ni dnevnim svetlom, ja sam bar picajzla i imam oko za te stvari tako da kad meni nije upadalo u oko i smetalo onda je za 80% ljudi ful :) mnogi koji nisu ni znali da je farbano i sta je farbano nisu provaljivali
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
MareKG
Garaža: Alfa Romeo GT JTDm
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 1036
Pridružio se: Ned Dec 20, 2015 6:56 pm

Re: Pomoc za boju

Pon Maj 28, 2018 9:42 pm

Ušpricavanje se ne naplaćuje dodatno, čak je i obavezno pogotovo na silver boji, dok na crnoj može fleka gde hoćeš, ništa se ne vidi :lol:
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Pomoc za boju

Pon Maj 28, 2018 11:12 pm

Silver i slicne boje su bas nezahvalne za farbanje, ako nema razlike u nijansi iz jednog ugla, ima ga sigurno iz nekog drugog
Slika
Korisnikov avatar
Veloce
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: ex Alfa Romeo GTV 2.0ts
ex Alfa Romeo GT 2.0jts
ex Alfa Romeo 159 1.9jtdm
ex Alfa Romeo GT 1.9jtdm
ex Alfa Romeo Mito 1.4tb
ex Alfa Romeo Giulietta QV
-Megane 3 RS CUP
Lokacija: Lazarevac
Postovi: 2787
Pridružio se: Sre Avg 03, 2011 8:36 pm

Re: Pomoc za boju

Pon Maj 28, 2018 11:46 pm

@Omp vala nesto se i ne podrazumeva :glare: Da,da bas tako. Konkretno u mojoj okolini se naplacuje 30e po ulaznom elementu.

@MareKG rade ljudi svasta,pa posle nekog vremena se zapitaju "vidi ovu ovde fleku" ili "odakle ovaj prelaz ovde" ;)
Korisnikov avatar
Transporter159
Garaža: Alfa Romeo 159, 1.9 jtdm
Lokacija: Beograd
Postovi: 280
Pridružio se: Ned Mar 06, 2016 2:09 pm

Re: Pomoc za boju

Uto Maj 29, 2018 5:52 am

@gpendula . Vozdovac J.Ilica.
@916 Trebalo bi da je u Ugrinovackoj,provericu.
Za neki dan idem u selo rakovica ,po preporuci,videcu sta ce reci...
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Pomoc za boju

Uto Maj 29, 2018 8:29 am

Veloce napisao:@Omp vala nesto se i ne podrazumeva :glare: Da,da bas tako. Konkretno u mojoj okolini se naplacuje 30e po ulaznom elementu.
nije ni cudo sto sve vise ljudi farba kola van beograda i okoline posto tamo ocigledno kidaju usi i naplacuju sve zivo :glare:
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
mbajovic
Garaža: Alfa Romeo 147 mjet
Lokacija: Beograd
Postovi: 9
Pridružio se: Sre Maj 10, 2017 9:27 am

Re: Pomoc za boju

Pet Jun 22, 2018 1:02 pm

Ehom, Zemun vise puta sam uzimao boju za 147-cu. Manje ogrebotine mozes samo sa bojom pre islepis papirnom trakom i ostavis ogrebotinu, dok vece povrsine preko stavis lak koji oni imaju isto u spreju.
Jako je bitno da uzmes sprej, a ne u kantici.
Kod mene nije bilo razlike u odnosu na ostatak boje.

P.S. Nadam se da nisam zakasnio sa odgovorom :)
Korisnikov avatar
Transporter159
Garaža: Alfa Romeo 159, 1.9 jtdm
Lokacija: Beograd
Postovi: 280
Pridružio se: Ned Mar 06, 2016 2:09 pm

Re: Pomoc za boju

Pet Jun 22, 2018 6:21 pm

:) Nikad nije kasno,sve sam pomerio za septembar.
johny logan
Garaža: Ex Alfa Romeo 159 jtdm sw
Ford Kuga 2.0 tdci
Lokacija: Beograd
Postovi: 39
Pridružio se: Sub Apr 04, 2015 11:15 pm

Re: Pomoc za boju

Sub Jun 23, 2018 10:30 am

Meni su boju napravili u Max Mayeru na Severnom Bulevaru,ali sam morao da skinem poklopac sa rezervoara da po njemu naprave.Boja tamno siva,vrlo nezgodna.Kad je čovek ofarbao,nije bilo šanse da se provali da je farbano.
Korisnikov avatar
PetarP
Garaža: nemam garažu
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 704
Pridružio se: Sre Feb 01, 2017 3:30 pm

Re: Pomoc za boju

Sub Jun 23, 2018 5:20 pm

Hoces da se kladimo da kada bi sada pozvali tog farbara i pitali ga "da li se poznavala razlika izmedju elemenata?" -rekao bi "da". :)
Za tvoje oko je taj rad bio verovatno odlican, ali njima kojima je to profesija provale u sekundi sta je farbano parcijalno.
Ugl. prica se o Max Mayer auto lakovima i od mene dobija +. U Zemunu, Ehom, rade jedan momak i jedan srariji lik koji je nekada bio profi farbar. Dobio sam mnogo korisnih i kvalitetnih saveta od njih (zanatski deo naravno, nisam ih nikad pitao nesto o muckanju boja :) )
Korisnikov avatar
Macola
Garaža: AR 147 1.6 105
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 583
Pridružio se: Ned Okt 16, 2016 4:01 pm

Re: Pomoc za boju

Sub Jun 23, 2018 7:17 pm

Kad je meni limar (koji je i lakirer) radio auto probao je kaže sa svojim bojama da smeša po fabričkoj formuli, ali nije bio zadovoljan pa je otišao i kupio Dupont boju (koja je fabrička boja na mom autu). Pokaže mi desna vrata koja nije radio i kaže jel vidiš da su rađena - nije original boja. Trebalo mi je desetak sekundi zurenja na jakom svetlu da vidim da stvarno nije ista boja. I sad mi je to očigledno, ali nije bilo šanse da uočim sam.
Inače, biološka je činjenica da žene mogu da uoče više nijansi nego muškarci, jer imaju više receptora za boje. Ima test na jednom sajtu, ako nisam već kačio.

Evo našao sam: http://www.colormunki.com/game/huetest_kiosk
Majstor ti je potpuno u pravu, ali ne govori istinu.
Korisnikov avatar
PetarP
Garaža: nemam garažu
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 704
Pridružio se: Sre Feb 01, 2017 3:30 pm

Re: Pomoc za boju

Sub Jun 23, 2018 7:55 pm

Iz tog razloga ja planiram ceo auto da ofarbam, jer izgleda da imam vid poput zene :cry:
Korisnikov avatar
Rik
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: AR 156 1.9 JTD 2005
Renault Clio 1.2 1999
Lokacija: Beograd
Postovi: 1471
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 7:53 pm

Sub Jun 23, 2018 11:01 pm

Ima li neka žemska lakirer?

Povratak na “Area Servizio”