Giulietta - problem sa klimom

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
mmilic17
rookie
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTDm Distinctive
Lokacija: Beograd
Postovi: 2
Pridružio se: Sub Mar 10, 2018 11:08 pm

Giulietta - problem sa klimom

Uto Maj 08, 2018 12:39 pm

Kolege moze neki savet za ovu moju situaciju:
U pitanju je AR Giulietta JTDM 2012 god., posto mi nije hladila klima pre neki dan odem na servis, izmere vide da fali 100g freona i dopunimo, međutim i nakon toga neće da hladi. Nisam rekao da tada kompresor sve vreme radi, ima potreban pritisak i na dijagnostici nista ne ukazuje na problem. Zamenili su mi tada regulacioni ventil kompresora klime i sada imam situaciju da hladi kako treba ali sa povremenim prekidima (npr. hladi par minuta kako treba pa prestane i sl.)… Šta mislite da je ovde problem?
Hvala unapred!
Pozzzz
Korisnikov avatar
sinisa
Garaža: '11 Audi A7 3.0TDI
'07 Citroen C4 2.0VTS
Ex '11 Alfa Romeo 159 2.0JTDm
Ex '09 Alfa Romeo 159 1.8MPI
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 831
Pridružio se: Ned Jun 10, 2012 3:58 pm

Re: Giulietta - problem sa klimom

Uto Maj 08, 2018 3:39 pm

Probaj da odes do AK Kole, imaju neki bolji uredjaj za dopunu, plus verovatno mogu videti koji problem prijavljuje. Nesto slicno je bilo kod mene, kada je previse gasa bilo dopunjeno.
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4132
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Re: Giulietta - problem sa klimom

Uto Maj 08, 2018 7:19 pm

isto i kod mene na bivsoj 155. previse gasa i hladi par minuta pa ugasi kompresor, pa onda nakon par minuta opet upali i tako sve u krug.
mmilic17
rookie
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTDm Distinctive
Lokacija: Beograd
Postovi: 2
Pridružio se: Sub Mar 10, 2018 11:08 pm

Re: Giulietta - problem sa klimom

Sre Maj 09, 2018 7:17 am

Hvala na savetima, definitivno moram na dijagnostiku ponovo!
Idem još jednom najpre kod ovih gde sam već sve radio jer mi je taj regulacioni ventil u garanciji pa će mi vratiti novac ako nije do njega, jer ova trenutna situacija ukazuje da ipak nije on bio problem. :banghead:
A šta mislite da li je moguće da uzrok ovome bude zaprljan filter kabine, jer su mi to rekli da probamo još...navodno kod njega je neko čudo što može da daje brljav signal i da se zbog njega kompresor tako povremeno pali-gasi?! Izvinjavam se ako lupam gluposti ali samo prenosim sta sam čuo... :oops:
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4132
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Re: Giulietta - problem sa klimom

Ned Maj 13, 2018 12:52 pm

pa zameni filter kabine, posebno ako nemaš evidenciju kad je zadnji put menjan.

on se ionako menja 2 puta godišnje.

Povratak na “Area Servizio”