OBD zastita za Giuliettu

Alfa Romeo MiTo forum | Alfa Romeo Giulietta forum | 4C | GIULIA | Prototipi
Korisnikov avatar
buntovnik
Garaža: 2010 Alfa Romeo Giulietta 2.0JTDm
Lokacija: Beograd
Postovi: 163
Pridružio se: Ned Dec 10, 2017 4:33 pm

OBD zastita za Giuliettu

Uto Jan 30, 2018 4:04 pm

Juce je drugaru ukraden auto, otprilike iste cene kao i moj, sto me je navelo na razmisljanje, brigu, kako da zastitim svoj. U policiji su mu rekli da zeder i mehanicke zastite skidaju bez problema i da je najbolje raditi OBD zastitu (izmestanje kablova). To je ujedno i najjeftiniji nacin zastite, sto je super :)

Elem, zvao sam servise i rekose mi da u Giuliettu ne moze da se ugradi OBD zastita jer je obd konektor zaliven u plastici i ne moze se vaditi.

Sta da radim? Kako ste vi zastitili svoju Giuliettu?
Hvala.
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: OBD zastita za Giuliettu

Uto Jan 30, 2018 4:09 pm

Meni je izmesten.. nema problema :)
Mogu da se raspitam gde je tacno, pa da te prosledim tamo.
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''
Korisnikov avatar
buntovnik
Garaža: 2010 Alfa Romeo Giulietta 2.0JTDm
Lokacija: Beograd
Postovi: 163
Pridružio se: Ned Dec 10, 2017 4:33 pm

Re: OBD zastita za Giuliettu

Uto Jan 30, 2018 4:39 pm

@alonso14 moze, to bi bilo super :) hvala!

A zanima me i da li je neko radio tzv. "skriveni prekidac", koji zaustavlja struju do pumpe za gorivo? To bi trebalo bilo koji elektricar da moze da uradi.
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: OBD zastita za Giuliettu

Uto Jan 30, 2018 5:09 pm

A što nam za početak ne napišeš koji je to auto ukraden tvom drugu?

Ne bih nešto da se pravim pametan, ali generalno Alfe nisu baš omiljena tema lopovima, osim ako ih je izuzetno jednostavno ukrasti i "prilika koju ne treba propustiti". Ne kotiraju se bog zna kako na crnom tržištu, nema ih puno da bi se lako i brzo zaradilo rasturanjem u delove, pitanje je dali kao kradene zavređuju petljavine prebacivanja u inostranstvo, osim ako nisu neki primerci koji vrede €50.000... Mislim, ne kažem da nikad ni jedna Alfa nije ukradena, ali to svakako nije neka masovna pojava u poređenju sa nemačkim favoritima. Čak je i taj kodirani ključ i imobilizer već dovoljno smaranje za krađu.

U user manual-u za Giuliettu imaš ogromnim masnim slovima upozorenje da ništa ne prčkaš oko sistema upravljanja autom, pa bih ja te zedere svakako preskočio.

Možda je realno garaža najbolje rešenje ako postoji ta opcija.
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

OBD zastita za Giuliettu

Uto Jan 30, 2018 5:33 pm

kasko, gps tracking.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: OBD zastita za Giuliettu

Uto Jan 30, 2018 6:43 pm

Alarm recimo, pa je i to već neka solidna zaštita. Fabrički je 330€ za mirniji san. Oni najveći maheri ako se namerače onda tu ne pomaže ništa, mada bih se složio sa Dejanom i Alfe su ovde toliko inkriminisana roba da ih ni lopovi ne razmatraju za ozbiljno. Izuetaka naravno bude, ali češće da bi se izvršilo neko (ne)delo ili zabavila omladina sklona takvim stvarima. Ovo poslednje opet ukoliko je automobil nezaštićen i pristupačan. U svakom slučaju podržavam ideju da se smanji rizik na minimum, ali nisam za neke budž varijante kod automobila novije generacije krcatog elektronikom.
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Pluto
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Beograd
Postovi: 147
Pridružio se: Uto Nov 14, 2017 6:21 pm

Re: OBD zastita za Giuliettu

Uto Jan 30, 2018 6:49 pm

Meni je na prošlom autu upaljač bio zaštita. Kada se stisne upaljač ne postoji šansa da se auto upali, ne reaguje na ključ ni na žice. Možda ti to da neku ideju da se to budži
Korisnikov avatar
buntovnik
Garaža: 2010 Alfa Romeo Giulietta 2.0JTDm
Lokacija: Beograd
Postovi: 163
Pridružio se: Ned Dec 10, 2017 4:33 pm

Re: OBD zastita za Giuliettu

Uto Jan 30, 2018 7:42 pm

Drugaru je ukraden golf 6. U policiji su mu rekli da su za to vece ukradena 3 golfa, da se inace na Savskom Vencu redje desavaju kradje (npr. jedan golf u 6 meseci) i da je moguce da je to uradila neka nova grupa koja se pojavila i bavi se kradjom automobila.

Moj auto je bio 8000e kad sam ga uzeo pre 3 meseca, isto kao i njegov golf, mozda to nekom nije neka kinta ali meni jeste. Nije mi bas svejedno.
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: OBD zastita za Giuliettu

Uto Jan 30, 2018 7:58 pm

buntovnik napisao:Drugaru je ukraden golf 6.
Enough said, što bi rekli amerikanci.
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

OBD zastita za Giuliettu

Uto Jan 30, 2018 9:36 pm

Samo da znate da ovo nije bogznakakva prepreka lopovu. Ja sam to odradio između ostalog, ali kasko je madr of mirnog sna.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: OBD zastita za Giuliettu

Uto Jan 30, 2018 10:12 pm

buntovnik napisao:Drugaru je ukraden golf 6. .
I mom drugaru su pre pola godine isto. Moras nesretnik teski biti da ti neko digne Alfu prijatelju
ALFAFORZAITALIA
Korisnikov avatar
PapaSle
Garaža: "Il Biscione" 147 JTDm
Lokacija: Citta di Belgrado
Lokacija: Cita di Belgado
Postovi: 1365
Pridružio se: Sub Jun 07, 2014 11:56 pm

Re: OBD zastita za Giuliettu

Uto Jan 30, 2018 10:20 pm

I mom drugaru je ukraden golf 6 pre godinu dana. Ipak ne slazem se sa vecinom opustenijih kolega, nema razloga ne staviti nesto za mirniji san. To je jedan veliki servis, ili jedne felne ili set guma.
Korisnikov avatar
buntovnik
Garaža: 2010 Alfa Romeo Giulietta 2.0JTDm
Lokacija: Beograd
Postovi: 163
Pridružio se: Ned Dec 10, 2017 4:33 pm

Re: OBD zastita za Giuliettu

Uto Jan 30, 2018 10:45 pm

To izmestanje odb-a je 3500din, smesno u odnosu koliko bi izgubio da ukradu auto.
Korisnikov avatar
PapaSle
Garaža: "Il Biscione" 147 JTDm
Lokacija: Citta di Belgrado
Lokacija: Cita di Belgado
Postovi: 1365
Pridružio se: Sub Jun 07, 2014 11:56 pm

Re: OBD zastita za Giuliettu

Uto Jan 30, 2018 10:49 pm

E pa eto. :)
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: OBD zastita za Giuliettu

Sre Jan 31, 2018 7:48 am

Najveći problem lopovima predstavljaju skrivene blokade-prekidači,jer im oduzimaju sačuvaj bože vremena,a vreme je tu najbitnije.Alarm im je mnogo lakša varijanta,pogotovo kada pametni instalateri zarad besplatne reklame,zalepe nalepnicu sa tipom alarma.
Što se Alfi tiče,one se ne kradu mnogo,jer im je elektronika mnogo podmukla,za razliku npr od Renoa,koga lopovi mogu otključati i upaliti i sa specijalnom aplikacijom na mobilnom telefonu...samo ukucaju broj šasije i kao auto na daljinski :roll:
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
popovicvl
Garaža: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q4
Lokacija: Sremska Mitrovica
Postovi: 719
Pridružio se: Pon Okt 03, 2016 7:52 pm

Re: OBD zastita za Giuliettu

Sre Jan 31, 2018 9:01 am

Ja parkiram Alfu pored kontenjera i to mi je vec dovoljno sigurna zaštita. Ako neko krene da všlja po parkingu, ostadosno bez kontenjera.
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4132
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

OBD zastita za Giuliettu

Sre Jan 31, 2018 9:05 am

Moja 155 pre dve godine ostane osam dana otkljucana na parkingu dok sam bio na moru. Niko je ni pogledao nije. :D

Ali da imam neku skuplju alfu ugradio bi neku zastitu.
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: OBD zastita za Giuliettu

Sre Jan 31, 2018 11:57 am

To sto se alfe slabo kradu, ne znaci da se ne kradu uopste. Skoro su kolegama sa foruma ukrali 33 i gt (ili 147)
Slika
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: OBD zastita za Giuliettu

Sre Jan 31, 2018 1:22 pm

Niko nije tvrdio da ni jedna Alfa nikad nije ukradena, ali realno pogledajte statističke podatke koliko je u 2017, 2016. ili 2015. ukradeno u Srbiji Audi-a, VW-a i Alfi (u odnosu na broj registrovanih) i dobićete jasnu sliku.

Naravno da sve zdravorazumske mere i ponašanja protiv krađe treba sprovoditi.

Ali... recimo jedna od najvećih mana Giuliette je električna instalacija izvedena za broj manjim i tanjim žicama nego što je slučaj u dosadašnjim generacijama automobila. Dali se zaista isplati rizik da ti neko raskupusa pola auta da bi došao do instalacije pumpe za gorivo? Dali može da ti se desi da uz zaštitu auta dobiješ i neki problem?

Ja se nikad ne bih usudio da mi neko tako vitalne stvari kupusa i preuređuje po kolima jer bih poludeo da posle te intervencije imam i najmanji problem s tim. Ne plašim se ja zedera, ali se itekako plašim onog ko ugrađuje zeder. Hoće li taj dan biti raspoložen da radi ili će da neki šraf zaboravi da zašrafi?

Taj bi rizik i razumeo da je rizik od krađe ogroman, ali pošto je rizik realno mali onda po meni ga rizik potencijalnih problema sa autom prevazilazi.

Kasko protiv krađe je u suštini najelegantnije rešenje. Dobiješ nazad tačno pare na koje si auto osigurao i možeš mirno da spavaš.

Izmeštanje OBD-a je meni kao one priče gde ljudi sakriju lovu u zamrznuto pile ili u saksiju na terasi, a onda se čude kako su lopovi to našli... ne kapirajući da pola Srbije drži lovu u saksiji ili zamrzivaču.
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: OBD zastita za Giuliettu

Sre Jan 31, 2018 1:37 pm

Tako je, to za izmeštanje meni deluje kao neko štap i kanap rešenje...
Zna se kako se kradu automobili tj. ako bi neko baš tvoju Alfu da ukrade. Prvo ćeš biti praćen par dana da bi se videle tvoje navike, tj. gde kada i na koliko ostavljaš auto. Ujedno sa time se analizira kako ga staruješ tj. koliko tebi koji znaš gde je treba da nađeš prekidač ili neku drugu zaštitu. Naravno na kraju je sve "lako", kradljivac odvozi tvoje vozilo na ovaj ili onaj način na već osiguranu lokaciju gde se dalje seče ili tovari u kamion itd u zavisnosti od vrednosti auta i nameni krađe.
Korisnikov avatar
PapaSle
Garaža: "Il Biscione" 147 JTDm
Lokacija: Citta di Belgrado
Lokacija: Cita di Belgado
Postovi: 1365
Pridružio se: Sub Jun 07, 2014 11:56 pm

Re: OBD zastita za Giuliettu

Sre Jan 31, 2018 1:54 pm

Kasko je prevara epskih razmera. Upravo je drugar kome je ukraden Golf dobio tek deo vrednosti Golfa (zbog da jede govna).

Tipa ako je vrednosti 9 000, dobio je 6 700 ili neka slična računica, a uredno plaćaš svaki mesec ratu tj, premiju.. ( a da nije onaj oblik sa učešćem vlasnika osiguranog automobila) .

Osiguravajuće kuće su prevaranti neslućenih razmera, tj kao i svi drugi gde slučaj od koga zavisi isplata aleatoran.

Recimo čovek osigura telo, odnosno prst, da ukoliko iseče prst dobije naknadu, posle par godina se to i desi, oni ga odbiju za osiguranu sumu, jer je isekao prst tek ispod prvog zgloba... A osigurana suma se dobija tek kad isečeš ispod drugog zgloba na prstu... Pa čisto zdravorazumski, kako iseći prst ispod drugog zgloba a da ne ode cela šaka...

I tako milion tih primera, zbog kojih nisam pametan oko osiguranja...

Nova kola kasko osigurati čisto jer moraš, ali svakako ih ti osiguravaš još iglom, garažom, čime stigneš...
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: OBD zastita za Giuliettu

Sre Jan 31, 2018 2:27 pm

Ne računaj na osiguranje kao na potpunu kompenzaciju usled neželjenog događaja, nego na minimiziranje štete.

Ne moraju da ti ukradu auto, neka ga neko ogrebe na parkingu, a osiguranje pokrije sve. Potrošićeš brdo vremena oko birokratije, policijskog uviđaja, plaćaćeš zapisnik, bićeš bez auta dok ga ne srede, vozićeš se taksijem, imati mnoge druge dodatne troškove.

Svaki vid osiguranja je takav, da je najbolje da nikad ne dođe do toga da koristiš, bilo da se odnosi na život i zdravlje, bilo na materijalna sredstva. Drugaru je bolje što je dobio tih 6700€ nego ništa, ali kao što si i sam primetio i napisao u poslednjoj rečenici tvog posta, najbolje je da ga ne ukradu, pa ga lepo dodatno zaštiti.
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: OBD zastita za Giuliettu

Sre Jan 31, 2018 3:44 pm

U Srbiji vrapci na grani znaju i da se osiguranje "završava" tj. trebaš imati čoveka u osiguranju pa se sve lepo ispoštuje ukoliko dođe do krađe...U suprotnom ćeš morati da se namučiš i opet nećeš moći da naplatiš/dobiješ sumu koja piše u ugovoru.
Za oštećenje nemam zamerku, iskoristio sam osiguranje nakon nesreće sa suncobranom na letovanju i polakirao sve što je oštećeno za nekih 55k koliko sam dobio...Bukvalno sam iz bazena gledao kako suncobran usled jakog vetra poleće i pada dole na alfu. Sekund se nisam iznervirao znajući da imam kasko. Eto koliko vredi :)
Korisnikov avatar
Macola
Garaža: AR 147 1.6 105
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 583
Pridružio se: Ned Okt 16, 2016 4:01 pm

Re: OBD zastita za Giuliettu

Sre Jan 31, 2018 6:31 pm

Mala primedba: taksa za zapisnik se ubacuje u isplatu osiguranja. Samo ne zaboravite da uzmete kopiju uplatnice.
Majstor ti je potpuno u pravu, ali ne govori istinu.
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: OBD zastita za Giuliettu

Čet Feb 01, 2018 9:59 am

Bivsem vlasniku Giuliette su par meseci pre nego sto sam kupio auto od njega, ukrali zenin auto, 3 meseca staru Astru. Tada su mu policajci rekli da za Alfu ne brine jer je za 3 god svega par ukradeno na teritoriji Beograda, i svaku su nasli posle par dana.
Ja moram da uzmem neki kasko jer kao da me jure da mi namerno izgrebu auto.
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''

Povratak na “Alfa Romeo Nuova Razza”