Alfa Romeo Giulia Nuova

Alfa Romeo MiTo forum | Alfa Romeo Giulietta forum | 4C | GIULIA | Prototipi
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Jan 09, 2018 4:49 pm

Uglavnom ona blajhana baba iz Hrvatske izmislila testove za ove naše novokomponovane amatere... :)
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
interceptor
Garaža: Crosswagon Q4, Smart City coupe
Lokacija: B. Petrovac
Postovi: 2173
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 2:55 pm

Uto Jan 09, 2018 8:06 pm

Ha ha ha,inače sve tačno za auto analiza. Onaj snimak sa e34 je baš baš...Bolje da nije snimao nego što je "to" predstavio.

Sent from maj el dži ge-2 manji
bunga bunga
Garaža: 166
Lokacija: IN
Postovi: 431
Pridružio se: Sre Maj 03, 2017 11:02 am

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sre Jan 10, 2018 10:29 am

Odgledah testesteron Djuliju... 6 minuta trajala "test voznja", lik nijednom nije dao gas niti saltao brzine!?

Bas fin prikaz auta sa RWD i rucnim menjacem. :blink:
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sre Jan 10, 2018 11:02 am

[video][/video]
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sre Jan 10, 2018 11:20 am

Nije loš test uz par lapsusa :)
bunga bunga
Garaža: 166
Lokacija: IN
Postovi: 431
Pridružio se: Sre Maj 03, 2017 11:02 am

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sre Jan 10, 2018 11:40 am

Ma dobro ne mora ni ovako, plus je ovo na stazi.

Lik ceo test na autoputu, a usao na par sekundi u brzu traku da pokaze neku "haj tek" vibraciju. Kao sav je uzbudjen, a vozi na leru sporom trakom,pored njega prolaze komercijalna vozila.

Sve gledam, cekam da malo da po gasu, da spusti brzinu nize, a on zavrsava test vozeci se iza slepera. :lol:

Evo malo da skrenemo misli sa Fudbalersko-metroseksualni-lumberjack , koleginica Juraja Sebalja...
https://www.instagram.com/jelena.glisic/
2600
Garaža: -
Lokacija: HRV
Postovi: 444
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 8:36 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Sre Jan 10, 2018 2:30 pm

starac vujadin napisao:Uglavnom ona blajhana baba iz Hrvatske izmislila testove za ove naše novokomponovane amatere... :)

Baba barem dosta vozi ali i to je loše. Pogotovo je loše kako :kadr na Nijemce iako je bivša zaposlenica AC-a ako se ne varam.

Npr. Start botun je po njoj kopiran od Audia, nema veze što tako radi Ferrari. Ima još primjera.

Meni općenito digne tlak kada su alfa i omega Nijemci. Recimo nekada se preporodim kada gledam neke američke recenzije gdje često kude položaj za volanom VAG-ovih vozila. Ovdje se natječu tko će više pohvaliti položaj sjedenja u VAG vozilima. Itd.

Sada mi je pao na pamet Tom Gale. Šef Chryslerovog dizajna nekada davno. Čovjek je za Giulijin interijer rekao da je inspiraciju našao kod starih Alfi. Može se to naći u izboru Moto Trenda za auto godine koji je Giulia osvojila. Je li to rekao iti jedan Europljanin? Naravno da ne.
crni labud
Garaža: Ex alfa romeo 147 jtdm 07
ex alfa romeo 159sw 08 Alfa Romeo 147 Ducati Corse 08
Alfa romeo GT Q2
Lokacija: Bgd
Lokacija: Bgd
Postovi: 266
Pridružio se: Sub Jan 12, 2013 5:45 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Pet Jan 12, 2018 10:28 pm

Sto se tice Audija cuo sam komentar na nekom testu da je Alfa visece kazaljke obrtomera i brzinomera takodje videla od audija :fight_twak:
2600
Garaža: -
Lokacija: HRV
Postovi: 444
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 8:36 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Ned Jan 14, 2018 1:17 pm

Po Nijemcima Giulia Veloce sporija od Arteona 2.0 TSI oko kratkoga Hockenhaima. Nijemci opet udaraju. hahaha
RatkoM
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 2.2 JTS
ex Alfa Romeo 147 JTDm
Lokacija: Beograd
Postovi: 210
Pridružio se: Sre Apr 06, 2016 4:17 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Pon Jan 15, 2018 2:37 pm

Davide Cironi ,na promociji svoje knjige, na pitanje iz publike o sudbini Lancie (od 20.minuta) nadovezuje se pričom na dizajn Giulie, strategiju FCA,odlazak Waltera da Silve ...[video][/video]
Korisnikov avatar
IvanNS
Garaža: 159 kle kle kle, punto kle kle kle, superb kle kle kle
Lokacija: NS
Postovi: 192
Pridružio se: Ned Nov 13, 2016 8:44 pm

Alfa Romeo Giulia Nuova

Pon Jan 15, 2018 3:32 pm

Daj podatke, ne bi me cudilo da je sporija do stotke, jer tsi vise voli da se vrti, ali na stazi jeste cudno, osim ako opet nisu uzeli neku verziju vagena sa 20c felnama I opcionalnim sportskim adaptivnim oslanjanjem.



Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
2600
Garaža: -
Lokacija: HRV
Postovi: 444
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 8:36 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Pon Jan 15, 2018 7:14 pm

Nisu vozili krug sa Arteonom, procijenili su koje će biti.
916
Garaža: gtv ts,mito 155
Lokacija: Zemun
Postovi: 471
Pridružio se: Pon Dec 29, 2014 10:40 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Pon Jan 15, 2018 8:01 pm

pa jel vidiš da je vau vau najbolji,nije se ni trkao a već pobedio :banghead: carevi
2600
Garaža: -
Lokacija: HRV
Postovi: 444
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 8:36 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Pon Jan 15, 2018 9:18 pm

Kao nije mogao, vrijeme loše, čak su i sa Giuliom jedva uspjeli odraditi krug.

To je onaj medij kao "neovisni" koji je prvo sa AMG GT R oborio rekord za RWD vozila na Nurburgringu, a zatim i vrijeme za karavane sa AMG E.klasom. Nije problem vremena kao vremena nego po meni više guma i što je vozio kako se inače testovi ne voze, na 100%.
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Jan 16, 2018 1:15 am

Slika
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
Zillgian
Garaža: '07 AR159, 2.4 JTDm Q4
ex '02 AR156, 1.9 JTD
Lokacija: Bijeljina
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 1437
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 12:07 am

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Jan 16, 2018 10:24 am

Kakvi bogovi!

Arteon veći, masivniji, teži, iste snage, sa manje NM (pri manje obrtaja doduše), troši 2-3 litra manje na 100km pa još i brži, ako ništa drugo ono za 0.1s, i to odokativnom metodom.

Potom ide genijalno bodovanje, gdje zvanični podaci kažu 0-100km/h iznosi 5.2s, dok njemački objektivni testovi kažu 5.8s, što je opet, sporije od Arteonovih 5.7s. Za divno čudo, za to Arteon nije dobio poen u odnosu na Đuliju, kao što je slučaj sa onih pretpostavljenih 1.18.0 naspram Đulijinih 1.18.1. U svemu ostalom je Đulija bolja prema testovima, za šta opet, nije dobila poene, sem za brži slalom i eto, isti broj bodova.

Sportauto se ovim spustio na nivo kur(csv)ira, bljuca, dezinformera i ostalih budibogsnama domaćih žuto-crvenih novina po principu "moj tata je jači od tvog tate" ili "ja jes' lijepo.. khm, "vodit ljubav", prič'o mi jedan što je gledo".
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Jan 16, 2018 11:04 am

Ja bih rekao da su se nijemci blago uplašili.

Da se ne lažemo, treba WV ozbilno da poradi na sebi da bi ja kupio nesto njihovo umesto alfino,
i dase ne lažemo, alfa je u zadnjih preko dvadeset godina, ozbiljno poradila tamo gde je gbila lošija, tj na kvalitetu, i izgleda da su se posle 159 i Giulliete opametili, i ne prepuštaju više sportsku notu slučaju.
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Jan 16, 2018 2:45 pm

Zillgian napisao:Kakvi bogovi!

Arteon veći, masivniji, teži, iste snage, sa manje NM (pri manje obrtaja doduše), troši 2-3 litra manje na 100km pa još i brži, ako ništa drugo ono za 0.1s, i to odokativnom metodom.

Potom ide genijalno bodovanje, gdje zvanični podaci kažu 0-100km/h iznosi 5.2s, dok njemački objektivni testovi kažu 5.8s, što je opet, sporije od Arteonovih 5.7s. Za divno čudo, za to Arteon nije dobio poen u odnosu na Đuliju, kao što je slučaj sa onih pretpostavljenih 1.18.0 naspram Đulijinih 1.18.1. U svemu ostalom je Đulija bolja prema testovima, za šta opet, nije dobila poene, sem za brži slalom i eto, isti broj bodova.

Sportauto se ovim spustio na nivo kur(csv)ira, bljuca, dezinformera i ostalih budibogsnama domaćih žuto-crvenih novina po principu "moj tata je jači od tvog tate" ili "ja jes' lijepo.. khm, "vodit ljubav", prič'o mi jedan što je gledo".
Arteon ima bolje kočnice, brži menjač i motor koji ima bolji odziv na gas...i to su parametri koji imaju ulogu u perfomansama i vremenu na krugu.
Podaci o ubrzanju su mereni, tako da su oni objektivniji nego fabrički.
Ono što je nekorektno je to da su na neko projektovano vreme dali bod više nego za Giuliu. Tu je u najmanju ruku trebalo da bude nerešeno i onda bi Alfa imala bod više.
No, bez obzira na sve to, bitno je šta piše u tekstu, a to su pohvale na račun Alfe, ali i objektivne pokude (pre svega što auto troši k`o nenormalan). Bez obzira na sve sportauto ostaje jedno kompetentno i dosta objektivno mesto za ljubitelje automobila za razliku od visokotiražnih nemačkih medija. Ne očekujte od Nemaca da pokopavaju svoje, za razliku od Italijana i mora podrška da postoji, ali ona je na mnogo manjem nivou nego kod drugih, a kod njih relativno često "stranac" ume da pobedi.
Uopšte, Giuliu svi hvale u medijima jer je stvarno odličan auto i Alfa ima podršku medija da se vrati. Tu je stvar i para za marketing. Kada novi igrač uđe u igru mora da prođe vreme da zasluži respekt i kredit kod sudija.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Jan 16, 2018 3:08 pm

RatkoM napisao:Davide Cironi ,na promociji svoje knjige, na pitanje iz publike o sudbini Lancie (od 20.minuta) nadovezuje se pričom na dizajn Giulie, strategiju FCA,odlazak Waltera da Silve ...[video][/video]
Odličan priča od čoveka koji voli, razume i poznaje automobile.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Jan 16, 2018 3:28 pm

O Nemaca i njihovog nadmenog stava mi se k...nja. Izvinjavam se ali morao sam.
Korisnikov avatar
Zillgian
Garaža: '07 AR159, 2.4 JTDm Q4
ex '02 AR156, 1.9 JTD
Lokacija: Bijeljina
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 1437
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 12:07 am

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Jan 16, 2018 5:06 pm

starac vujadin napisao: Arteon ima bolje kočnice, brži menjač i motor koji ima bolji odziv na gas...i to su parametri koji imaju ulogu u perfomansama i vremenu na krugu.
Podaci o ubrzanju su mereni, tako da su oni objektivniji nego fabrički.
Ono što je nekorektno je to da su na neko projektovano vreme dali bod više nego za Giuliu. Tu je u najmanju ruku trebalo da bude nerešeno i onda bi Alfa imala bod više.
No, bez obzira na sve to, bitno je šta piše u tekstu, a to su pohvale na račun Alfe, ali i objektivne pokude (pre svega što auto troši k`o nenormalan). Bez obzira na sve sportauto ostaje jedno kompetentno i dosta objektivno mesto za ljubitelje automobila za razliku od visokotiražnih nemačkih medija. Ne očekujte od Nemaca da pokopavaju svoje, za razliku od Italijana i mora podrška da postoji, ali ona je na mnogo manjem nivou nego kod drugih, a kod njih relativno često "stranac" ume da pobedi.
Uopšte, Giuliu svi hvale u medijima jer je stvarno odličan auto i Alfa ima podršku medija da se vrati. Tu je stvar i para za marketing. Kada novi igrač uđe u igru mora da prođe vreme da zasluži respekt i kredit kod sudija.
Arteon u skladu sa kočnicama takođe ima i veću masu a DSG mjenjač iako je vjerujem brži od AT u Alfi, sumnjam da pravi toliku razliku. Istina, probao sam samo DSG, i to čak ne u Arteonu, pa ne mogu da sudim, ali ne mogu ni da padnem na tu "keve mi Nevenke (Brunhilde)" priču.

O objektivnosti članka najbolje govori činjenica da je sačinjen na bazi "educated guess" rezonovanja. Kad govorimo o konkretnim podacima o ubrzanju, mjerili su ih i Ameri, recimo (znam da 0-60 mph nije isto kao i 0-100km/h, ali ovdje govorimo o premaloj razlici da opravda "zaostatak" veći od pola sekunde)
... u.be&t=46s

Čak je i u nekim drugim testovima vršenih od strane drugih medija to vijeme išlo do 5.5s, recimo. Nikako do 5.8s. Baš kao što i sam kažeš, koliko bi onda bodova Alfa bila ispred?

S druge strane, moram da priznam nakon gledanja tabele, tekst nisam ni čitao. Koliko god je jesu nahvalili u tekstu, imam utisak da isti služi samo kao sredstvo da se šatro prikrije "trijumf" Arteona nad Giuliom na osnovu samo njima znane logičke i "objektivne" pretpostavke.

Ono što mi smeta je to da se švabe šatro guraju kao poslovično objektivni, što je rijetko slučaj. Ne sporim da su i drugi subjektivni, ali to onda ne daje za pravo Švabama da se etiketiraju kao neutralni, što je u stvarnosti nerealno za očekivati.
Ruku na srce, primjetio sam da postoji razlika i u samim novinama, odnosno u rezultatima, kriterijumima, i manjoj ili većoj pristrasnosti njemačkih novinara (u zavisnosti od situacije), bilo da je u pitanju Autobild, Auto Motor und Sport ili neko treći.
916
Garaža: gtv ts,mito 155
Lokacija: Zemun
Postovi: 471
Pridružio se: Pon Dec 29, 2014 10:40 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Jan 16, 2018 5:37 pm

ja nikad nisam pročitao ni jedan nemački test gde je pobedio neko ko nije nemac,tako da me ovo ni malo ne čudi!!
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Jan 16, 2018 5:43 pm

Izgleda da Alfa odradili isto kao Audi.
Kazu jednu konjazu a ustvari ima vise.

https://www.squadra-tuning.nl/giulia-de ... wikkeling/
Korisnikov avatar
IvanNS
Garaža: 159 kle kle kle, punto kle kle kle, superb kle kle kle
Lokacija: NS
Postovi: 192
Pridružio se: Ned Nov 13, 2016 8:44 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Jan 16, 2018 6:22 pm

Cudno mi je da se skoro svaki performantiji tb, pa i vagenov 2.0tsi vrti do 6500rpm, a alfin samo do 5500rpm, sigurno bi mnogo bolje bilo da duze "puni" u svakoj nizoj brzini umesto da salta.
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Alfa Romeo Giulia Nuova

Uto Jan 16, 2018 9:41 pm

Arteon u skladu sa kočnicama takođe ima i veću masu a DSG mjenjač iako je vjerujem brži od AT u Alfi, sumnjam da pravi toliku razliku. Istina, probao sam samo DSG, i to čak ne u Arteonu, pa ne mogu da sudim, ali ne mogu ni da padnem na tu "keve mi Nevenke (Brunhilde)" priču
Znam ja koje su prednosti Alfe, moraš da mi spominješ...nisam van balansa. Nego sam spomenuo i ono što joj ne ide u prilog. DSG menjač u ovakvim prilikama, u rukama profi vozača pravi razliku.
O objektivnosti članka najbolje govori činjenica da je sačinjen na bazi "educated guess" rezonovanja. Kad govorimo o konkretnim podacima o ubrzanju, mjerili su ih i Ameri, recimo (znam da 0-60 mph nije isto kao i 0-100km/h, ali ovdje govorimo o premaloj razlici da opravda "zaostatak" veći od pola sekunde)
... u.be&t=46s

Čak je i u nekim drugim testovima vršenih od strane drugih medija to vijeme išlo do 5.5s, recimo. Nikako do 5.8s. Baš kao što i sam kažeš, koliko bi onda bodova Alfa bila ispred?
Nemcima se može mngo toga spočitavati u testovima, ali kod njih nema nagađanja jer vole sve da kvantifikuju i mere i u tome umejuda preteruju.
Nema šta da se sumnje u podatke koji su mereni (ovo se odnosi na bilo koga), a pogotovu ne sportautu koji je magazin koji je referentan u merenju podataka. To što su izmereni malo slabiji podaci može da bude upravo zbog toga što su imali neko sranje od vremena. Nema uopšte potrebe da se tupe nervi na tome.
S druge strane, moram da priznam nakon gledanja tabele, tekst nisam ni čitao. Koliko god je jesu nahvalili u tekstu, imam utisak da isti služi samo kao sredstvo da se šatro prikrije "trijumf" Arteona nad Giuliom na osnovu samo njima znane logičke i "objektivne" pretpostavke.
Ma jok, nema nikakvog trijumfa. Sviđa se njima Alfa dosta. Nažario vas je @2600 koji preteruje sa zaverama o Alfi. Iskritikovao je i koleginicu iz Hrvatske kako nije objektivna, a baba se ubi od hvaljenja Alfe u svakoj prilici.
ja nikad nisam pročitao ni jedan nemački test gde je pobedio neko ko nije nemac,tako da me ovo ni malo ne čudi!!
Može jedan... :)

Slika
Acqua-Olio-Benzina

Povratak na “Alfa Romeo Nuova Razza”