Letovanje Grcka

Korisnikov avatar
Sule
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 16v
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1352
Pridružio se: Pon Nov 19, 2012 8:42 pm

Re: Letovanje Grcka

Čet Jun 15, 2017 9:13 pm

alfanatic napisao: trenutno sam u fazi kad bi mi najviše odgovaralo neko prelepo, egzotično pusto ostrvo samo za lepšu polovinu i mene ;)
I mi smo u tom fazonu pa ti preporucujem Elafonisos, raj na zemlji. Isli smo dve godine za redom, to je ostrvo koje te jednostavno mami da se ponovo vratis. Udaljeno, mirno ,tiho sa prostranim plazama i morem kao na Maldivima. :)
Samo uzmem masku i peraja i nema me bar dva sata.

Slika
Korisnikov avatar
Rik
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: AR 156 1.9 JTD 2005
Renault Clio 1.2 1999
Lokacija: Beograd
Postovi: 1471
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 7:53 pm

Čet Jun 15, 2017 9:28 pm

Spadam medj' studentariju, mada u malo drugacijem kontekstu no sto se ovde spominje. Prosle godine se smo se kao drustvo odlucili da odemo na Krf. Jedan bitnijih razloga je bio i istorijske prirode, odnosno 100 godina od golgote. Jedan od kriterijuma je bio da idemo u neko manje mesto, mirnije. To je bio pun pogodak, s obzirom da smo se fino odmorili, a relativno blizu su bila i mesta za 'provod'. Tako da je to neki moj izbor, manje i mirnije mesto, a opet u blizini vecih gradova i poznatih mesta za letovanje.

Stoga, ove godine idem na rafting na Taru. :D
Dika
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Beograd
Postovi: 1032
Pridružio se: Uto Jun 25, 2013 12:59 pm

Re: Letovanje Grcka

Čet Jun 15, 2017 11:49 pm

Meni je kada odem na odmor to uglavnom aktivan odmor, obilazim sve sto je za preporuku i sto je vredno videti :-) jer ja ne umem da odmaram u mestu i ne drzi me mesto, Lefkadu sam obisao uzduz i popreko kao i Krf.. Na Krfu sam bio smesten u prelepom selu blizu Krfa, gde je svako vece bio neki dogadjaj ,njihove igre i to, bile su seoske slave ( ne kao kod nas naravno gde gledas dal ce neka flajka da te opali u glavu) vec kulturica, narodna nosnja, igre u otvorenom anfiteatru , bas lepi dogadjaji koje cu pamtiti. Po meni otici na ostrvo i biti stacioniran, ne videti sve sto ostrvo pruza je isto kao biti u vezi sa top ribom a drzati je samo za ruku :-D
Korisnikov avatar
bane
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 junior 1.4ts
Alfa Romeo 147 1,9jtdm
Lokacija: Novi sad
Lokacija: Novi sad
Postovi: 1929
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 10:10 pm

Re: Letovanje Grcka

Pet Jun 16, 2017 11:17 am

Shanirani napisao:Ja na odmor ne mogu da odem da se odmorim. Meni je odmor da sedim kuci i da blejim sa prijateljima. To dali cu da se okupam ili ne mi uopste nije vazno.
Ti kao i ja.
Ja odem na more,stojim na plazi i iz inata ne ulazim u vodu.
Sta da ulazim pa se umorim od plivanja.
Lepo je videti da ARCS i dalje diše punim plućima i dokazuje da je jedan od najboljih automobilskih klubova u Srbiji. Ako ne i najbolji…
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Letovanje Grcka

Pet Jun 16, 2017 11:19 am

ja kad odem na more mene je najteze isterati iz vode, kad sam dosao vec na more da im ga maksimalno potrosim :D
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
jerotije
BANOVAN
Garaža: 164 3.0 V6 24v QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 1059
Pridružio se: Čet Feb 09, 2012 9:26 pm

Re: Letovanje Grcka

Pet Jun 16, 2017 4:19 pm

Ljudi, je l' zna neko moze li da se rezervise trajekt iz Nidrija za Fiskardo? Prosli put kad sam isao, morao sam da cekam nekoliko sati jer nije bilo slobodnog mesta.
Korisnikov avatar
Sule
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 16v
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1352
Pridružio se: Pon Nov 19, 2012 8:42 pm

Re: Letovanje Grcka

Pet Jun 16, 2017 4:49 pm

Evo linka za rezervaciju trajekta.
http://westferry.gr/
Dika
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Beograd
Postovi: 1032
Pridružio se: Uto Jun 25, 2013 12:59 pm

Re: Letovanje Grcka

Pet Jun 16, 2017 5:28 pm

Jerotije ipak ces preko Lefkade?
Korisnikov avatar
Jurke
Drug Član
Drug Član
Garaža: ex 156 1.8 (2.0) TS
ex 156 1.8 TS
ex 147 1.9 JTDm
ex 156 1.8 TS Polizei
ex 159 Rosso 1.9 JTS
ex 166 Grigio 2.4 MJet
156 1.9 MJet 16V SW
Lokacija: Srbija
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1540
Pridružio se: Pet Nov 28, 2008 9:43 pm

Re: Letovanje Grcka

Pet Jun 16, 2017 5:34 pm

Sule napisao:
alfanatic napisao: trenutno sam u fazi kad bi mi najviše odgovaralo neko prelepo, egzotično pusto ostrvo samo za lepšu polovinu i mene ;)
I mi smo u tom fazonu pa ti preporucujem Elafonisos, raj na zemlji. Isli smo dve godine za redom, to je ostrvo koje te jednostavno mami da se ponovo vratis. Udaljeno, mirno ,tiho sa prostranim plazama i morem kao na Maldivima. :)
Samo uzmem masku i peraja i nema me bar dva sata.

Slika
U brate, bilo mi interesantno kad sam pročitao ali kad sam video koliko je daleko :oh:
Ja sam bio na Pilionu pa je daleko, a ovo bi bio šou za otići autom :D Mada ja više volim vožnju nego sam odmor :oops:
Алфа Ромеотик

"Ал' тирјанству стати ногом за врат, довести га к познанију права, то је људска дужност најсветија!" Његош
Korisnikov avatar
jerotije
BANOVAN
Garaža: 164 3.0 V6 24v QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 1059
Pridružio se: Čet Feb 09, 2012 9:26 pm

Re: Letovanje Grcka

Pet Jun 16, 2017 7:19 pm

Dika napisao:Jerotije ipak ces preko Lefkade?
Ma da. Taj put znam, dobar je, brz, tuda sam vec jednom isao i nema sta da razmisljam.
Jeste da sam i ja smesten na jugu ostrva, ali ko ga sisa, lagano i nema frke.

@Sule, Hvala za link. :)
Dika
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Beograd
Postovi: 1032
Pridružio se: Uto Jun 25, 2013 12:59 pm

Re: Letovanje Grcka

Pet Jun 16, 2017 8:26 pm

Jel si gledao mozda SAT oni su imali patrolu do Kefalonije, ja zbog trajekta i te voznje preko Kefalonije bih isao preko Kilinia... Brat je prosle godine isao i za Audi Q7 je placao trajekt 70e povratnu kartu, sto mislim da nije mnogo , za obican auto je jeftinije sigurno...
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Letovanje Grcka

Pet Jun 16, 2017 9:26 pm

Sule napisao:I mi smo u tom fazonu pa ti preporucujem Elafonisos, raj na zemlji. Isli smo dve godine za redom, to je ostrvo koje te jednostavno mami da se ponovo vratis. Udaljeno, mirno ,tiho sa prostranim plazama i morem kao na Maldivima. :)
Prijatelju, ovo je baš primamljivo ovako preko slike :gr8:
Ipak moja teorija o pustom ostrvu ima malu manu, a to je da nam odgovara hotelski smeštaj gde niko neće morati da misli na posao, spremanje i kuvanje, što je ipak mana usamljenih mesta. Takođe nikako ne volim kada na plažu moram ići automobilom i kod nas se to ne dešava. Često smo imali slučaj da parkiram Alfu na hotelski parking i da je eventualno pre povratka samo jednom upalim da je preparkiram ili čisto da vidim da li je sve OK! Stoga je izlaz neki manje bučan i posećen hotel sa što kvalitetnijom uslugom i osnovnim sadržajem.

Kod nas inače odlazak na more predstavlja samo i isključivo ono suštinsko, a to je kupanje. Uopšte me nije briga koje je more u pitanju, ne zanimaju nas izlasci, ispijanje piva, vožnja po svim bližim i daljim plažama, pa čak ni čvarenje na plaži pod suncem ili suncobranima, već jedino plivanje i dobra večernja šetnja. Kad u more uđem teško me vade napolje i dnevno sam provodio barem 5 sati u vodi. Sada sam malo matoriji i nema se više toliko kondicije, ali i dalje provedem od 4 do 5 sati dnevno, mada uz aktivno plivanje i malo leškareći i meditirajući :)

Svaka lepa stvar i destinacija sada može da se vidi i "doživi" putem interneta. Naravno, nikada neće biti isto nešto doživeti ili samo gledati na monitoru, ali može da se stekne neki utisak i zadovolje pojedina čula. Za plivanje u čistoj slanoj morskoj vodi pak nema nikakve alternative, baš kao i blagotvornom dejstvu na poslom ugroženo zdravlje, pa je to esencija našeg poimanja letovanja i odlaska na more. Dobro, ima nešto i u vožnji Alfe :D
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
jerotije
BANOVAN
Garaža: 164 3.0 V6 24v QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 1059
Pridružio se: Čet Feb 09, 2012 9:26 pm

Re: Letovanje Grcka

Sub Jun 17, 2017 7:44 am

Dika napisao:Jel si gledao mozda SAT oni su imali patrolu do Kefalonije, ja zbog trajekta i te voznje preko Kefalonije bih isao preko Kilinia... Brat je prosle godine isao i za Audi Q7 je placao trajekt 70e povratnu kartu, sto mislim da nije mnogo , za obican auto je jeftinije sigurno...
Nisam gledao. Ja sam pre dve godine placao 50e u jednom smeru za 164-ku, sto je mnogo. Nego, pogresio sam, iz Vasilikija treba da idem trajektom.
Korisnikov avatar
toma777
Garaža: 156 SW JTD 16V
Lokacija: Beograd
Postovi: 95
Pridružio se: Čet Jun 14, 2012 2:19 pm

Letovanje Grcka

Sub Jun 17, 2017 7:55 am

Kada smo isli na Kefaloniju rekli su mi da obavezno ako idemo preko Lefkade proverimo da li trajekt iz Vasilikija vozi taj dan. Desava se da zbog jakog vetra ne mogu do Kefalonije.
Korisnikov avatar
Zika
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Selo
Postovi: 764
Pridružio se: Pon Mar 20, 2017 9:56 am

Re: Letovanje Grcka

Sub Jun 17, 2017 2:56 pm

alfanatic napisao:
Sule napisao:I mi smo u tom fazonu pa ti preporucujem Elafonisos, raj na zemlji. Isli smo dve godine za redom, to je ostrvo koje te jednostavno mami da se ponovo vratis. Udaljeno, mirno ,tiho sa prostranim plazama i morem kao na Maldivima. :)
Prijatelju, ovo je baš primamljivo ovako preko slike :gr8:
Ipak moja teorija o pustom ostrvu ima malu manu, a to je da nam odgovara hotelski smeštaj gde niko neće morati da misli na posao, spremanje i kuvanje, što je ipak mana usamljenih mesta. Takođe nikako ne volim kada na plažu moram ići automobilom i kod nas se to ne dešava. Često smo imali slučaj da parkiram Alfu na hotelski parking i da je eventualno pre povratka samo jednom upalim da je preparkiram ili čisto da vidim da li je sve OK! Stoga je izlaz neki manje bučan i posećen hotel sa što kvalitetnijom uslugom i osnovnim sadržajem.

Kod nas inače odlazak na more predstavlja samo i isključivo ono suštinsko, a to je kupanje. Uopšte me nije briga koje je more u pitanju, ne zanimaju nas izlasci, ispijanje piva, vožnja po svim bližim i daljim plažama, pa čak ni čvarenje na plaži pod suncem ili suncobranima, već jedino plivanje i dobra večernja šetnja. Kad u more uđem teško me vade napolje i dnevno sam provodio barem 5 sati u vodi. Sada sam malo matoriji i nema se više toliko kondicije, ali i dalje provedem od 4 do 5 sati dnevno, mada uz aktivno plivanje i malo leškareći i meditirajući :)

Za plivanje u čistoj slanoj morskoj vodi pak nema nikakve alternative, baš kao i blagotvornom dejstvu na poslom ugroženo zdravlje, pa je to esencija našeg poimanja letovanja i odlaska na more. Dobro, ima nešto i u vožnji Alfe :D
Ovo kao da sam ti ja diktirao. :)
Slika
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Letovanje Grcka

Sub Jun 17, 2017 6:19 pm

Šta, ti si glavni kuvar u kući!? Šalim se naravno i tu nema ništa loše ni ako je tako ;) Znači nisam jedini sa takvim imperativom :gr8:
Evo par svežih morskih:

Slika Slika

Slika Slika
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Zika
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Selo
Postovi: 764
Pridružio se: Pon Mar 20, 2017 9:56 am

Re: Letovanje Grcka

Sub Jun 17, 2017 8:55 pm

Meni vera zabranjuje kuvanje i bilo šta vezano za kuhinju. :nakkal:
Slika
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Letovanje Grcka

Ned Jun 18, 2017 11:34 am

Bre, dobra ti ta vera. Uputi i mene pa možda i postanem religiozan :D
Ima i druga varijanta, a to je da pronađeš ženu koja voli da gazduje u kuhinji i brani pristup jačoj polovini plašeći se da ne bude otrovana zbog kulinarskih (ne)sposobnosti dotičnog ;)
U svakom slučaju žene zaslužuju da barem tih desetak+ dana godišnje ne brinu ni o čemu i da se neko stara o njima kao o kraljicama...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Zika
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Selo
Postovi: 764
Pridružio se: Pon Mar 20, 2017 9:56 am

Re: Letovanje Grcka

Ned Jun 18, 2017 12:00 pm

Nisu mi jasni ljudi koji dole idu i kuvaju. Pa da jedeš giros deset dana nećeš da ugineš a toliko valjda može da se uštedi tokom godine.
Ako kažeš odmor nek bude odmor (za sve).
Slika
Korisnikov avatar
Coo
Garaža: ex 147 '07 JTDm 8v
Yeti TDI 4x4
Lokacija: BGD
Lokacija: Beograd
Postovi: 508
Pridružio se: Čet Apr 25, 2013 7:42 am

Letovanje Grcka

Ned Jun 18, 2017 5:47 pm

Mali off od kuvanja na moru :mrgreen: , sve tri naplatne rampe u MKD imaju paypass, tako da ne treba da se kuca PIN. Ne volim da se majem sa denarima i sitnim evrima, pa je makar meni to bitno.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
If it ain't broke, don't fix it.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Letovanje Grcka

Pon Jun 19, 2017 6:17 pm

To je tačno, mada više nije problem ni sa novcem. 5 € rešava komplet putarinu, kusur vraćaju po želji, evropsku valutu, domaću, sitnije, krupnije... I plus info da Grci izgleda spremaju naplatnu rampu odmah iza prelaza Evzoni. Nije još u funkciji, ali ne bi me iznenadilo da proradi tokom ove sezone jer tu nema još mnogo radova do pune funkcionalnosti. Ne znam samo kako onaj put potpada pod sistem naplate jer definitivno nije pravi autoput niti je baš idealan, ali kad mogu neki drugi da naplaćuju svoje "puteve" i kratere valjda se vode logikom da mogu i oni...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Veloce
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: ex Alfa Romeo GTV 2.0ts
ex Alfa Romeo GT 2.0jts
ex Alfa Romeo 159 1.9jtdm
ex Alfa Romeo GT 1.9jtdm
ex Alfa Romeo Mito 1.4tb
ex Alfa Romeo Giulietta QV
-Megane 3 RS CUP
Lokacija: Lazarevac
Postovi: 2787
Pridružio se: Sre Avg 03, 2011 8:36 pm

Re: Letovanje Grcka

Pon Jun 19, 2017 11:34 pm

Da li je neko imao iskustva sa Nikanom ?
Korisnikov avatar
Boxa
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: Stelvio QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 2965
Pridružio se: Sub Dec 26, 2015 2:40 pm

Re: Letovanje Grcka

Pon Jun 19, 2017 11:41 pm

Ja sam isao pre dve god preko njih idem i ove. Sve pohvale.
Dika
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Beograd
Postovi: 1032
Pridružio se: Uto Jun 25, 2013 12:59 pm

Re: Letovanje Grcka

Uto Jun 27, 2017 12:21 am

Rezervisao trajekt od Astakosa za Sami, ipak necu ici od Kylinia vidim da se preporucuje Astakos a i odgovara mi zbog pozicije smestaja na Kefaloniji. Ako nekog zanima cena za normalan auto ispod 4.25m i dva putnika odrasla 119.70e povratna.

Usput da napomenem da se radi autoput od Arte do Amfilohije koji ce biti pusten sredinom Jula i skratice putovanje tim delom za 30-45min :)
Dika
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Beograd
Postovi: 1032
Pridružio se: Uto Jun 25, 2013 12:59 pm

Re: Letovanje Grcka

Uto Jun 27, 2017 12:24 am



Ovo je deonica od Arte prema Amfilohiji koja bi trebala da se otvori sredinom jula.

Autori ovog snimka su gradjevinski inzenjeri koji radi na ovoj trasi.Oni i izbacuje snimke izgradnje autoputa Ioninan Odos na YT.

Organizovali su i kladjene kad bi deonica mogla da bude zavrsena.Za sada Grci najvise glasova daju periodu 15-19.jul.

Inace kompletan put bice zavrsen oko 10 avgusta.

Ovo sam nasao na jednom forumu moze biti od pomoci :-) a i zanimljivo je :)

Povratak na “Nostri Viaggi”