Zamena sipke spone.

Alfa Romeo 75 | Alfa Romeo Alfetta | Alfa Romeo GTV | Giulietta | Alfa 90 | SZ/RZ
Legende koje jure.
Korisnikov avatar
Oxoblu
Garaža: 156 - 1,9 JTD - 2005.
Lokacija: Nis
Lokacija: Nis
Postovi: 119
Pridružio se: Sre Feb 02, 2011 10:23 pm

Zamena sipke spone.

Sub Sep 17, 2016 7:56 pm

Pozdrav!

Treba mi savet. Ljubo ti si menjao sigurno. Ili neko drugi!?

Da li zamena šipke spone (desne) može bez skidanja letve? Koliko je komplikovano?
Pogledaj slike dole. Na ovoj prvoj slici vidi se deo sa brojem 49. To je kao neki osigurač?
Treća slika je iz manuela, na njoj se vidi da se taj osigurač skida na stegi. Ali to je prikaz za kod totalne reparacije spone letve itd. Dakle, može li bez skidanja letve sa auta. Na primer da se pripremi sve kao na drugoj slici dole, (mada je to za levi točak). Pa iz te pozicije zamena?

prva slika:
Slika

druga slika:
Slika

treca slika:
Slika
Korisnikov avatar
dejan nis
Garaža: Alfa Romeo 147 jtdm
Lokacija: Nis
Lokacija: Nis
Postovi: 645
Pridružio se: Sub Feb 01, 2014 4:56 pm

Re: Zamena sipke spone.

Sub Sep 17, 2016 8:15 pm

Moze
Korisnikov avatar
Oxoblu
Garaža: 156 - 1,9 JTD - 2005.
Lokacija: Nis
Lokacija: Nis
Postovi: 119
Pridružio se: Sre Feb 02, 2011 10:23 pm

Re: Zamena sipke spone.

Sre Sep 21, 2016 9:20 pm

.
Znaci, odvoji se spona od onog dela ka tocku, a ovamo, na drugoj strani, se skine manzetna i onda odvije šipka spone? Deluje prosto, i na šipci spone (našao sam novu) zaista ima mesto za ključ 32, to OK. Ali kako da držim kontru na strani letve?

I imam još jedan problem. Evo predjoh više već od 1000 km od nameštanja dihtunga glave i dotezao bih sada glavu. Medjutim, uradiću tu još par stvari medju kojima i još jednu zamenu ulja. Naime kada sam menjao dihtung glave, tom prilikom sam, posle, stavio nov fradov filter ulja i novo ali nisotek ulje, da properem motor. Sada bih stavio kvalitetnije ulje. (Mogu da dobijem original Total Quartz 10w40). Sve ovo na stranu, nego kaplje mi na šrafu na karteru. Pre nego što sam sipao nisotekovo ulje zamenio sam i stavio novu onu bakarnu podlošku, ali kaplje i dalje. Možda kap dve na dan, isto kao i pre, ali kaplje. To znači da curi na aluminijumskoj lozi izgleda. Kako to da rešim sada kada menjam ulje? Posle ne mogu da skidam taj šraf. Meni je palo na pamet da stavim malo kudelje (kucina) na lozu kod zavijanja? Može li to ili ima bolji način?
.
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Zamena sipke spone.

Pet Sep 23, 2016 12:41 am

Ne moras da drzis kontru i ne moras ni kljucem ako nije pristupacno,nego vodovnim klestima (rocanglama)
Samo odvijes
najjednostavnije je da skines sve sa sponom i onda na stolu da odvijes i sponu i da svuces manzetnu,za montazu manzetne ce biti malo problem jer je bas skucen prostor ali moze

Za dotezanej glave,imao sam problem par godina uzastopno i onda sam resio da dotegnem glavu pred zimu
svaki sraf odvijem sa T kljucem za tockove i dotegnem za oko 90* ako je vec bilo stegnuto na meru,posle toga nisam imao problem a desavalo se d apomesa vodu i ulje cim krenu prvi mrazevi

Za cep na karteru sto curi,kad budes ispustio ulje,kupi sprej za odmascivanje i naspricaj da skine svu prljavstinu i vidi kakva je nalegajuca povrsina i da nema neka pukotina,bakarnu sajbnu treba odgrejati sa brenerom da se usija i takvu je potopiti u hladnu vodu da materijal odpusti i da moze da se oblikuje kad je stegnes
ko na nas krene iz mesta je naje&o

Povratak na “Alfa Romeo Transaxle”