Problem sa radio kodom - RADIO BLOCKED/WAIT

Generacija najlepših Alfinih automobila iz novije istorije
VladanJ
rookie
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 1
Pridružio se: Sre Jun 10, 2015 9:48 pm

Problem sa radio kodom - RADIO BLOCKED/WAIT

Sre Jun 10, 2015 10:31 pm

Pozdrav svima iz Sarajeva.
Novi sam na forumu, pretpostavljam da bih se negdje trebao predstaviti, pa ću evo iskoristiti ovdje priliku.

Vozim 159-ku JTDm 16v od prije dva mjeseca. Prije nje tri godine vozio 166 2.4 facelift i uporedo za zezanciju 145 boxerku. Sada mi je dovoljna samo 159 :). Ono što mogu konstatovati, a vidi se iz gore navedenog, definitivno sam zaražen alfa virusom.

Imam jedan mali problemčić, pa bih zamolio ukoliko bi se neko našao da mi pomogne da ga riješim.
Auto sam kupio u autokući i oni su mijenjajući nov akumulator poslije uvoza iz Italije, poništili RADIO KOD.
Tri ili više puta su pogriješili 4-cifrenu šifru i player je zablokirao.

Javila se poruka RADIO BLOCKED/WAIT. Po pravilu bi trebalo sačekati na kontaktu do max. 24h i on bi ponudio da se ukuca nova šifra. JA SADA IMAM ŠIFRU, ALI MI NE DA OPCIJU DA JE UKUCAM.
Šta sam sve probao:
- električar je spojio player na napon i čekao 24h - BEZUSPJEŠNO (radio se gasi sam poslije 15-ak minuta, kaže da prima napon, ali se ništa nije desilo)
- ja sam spojio player u autu na njegov kompjuter, dao kontakt, ostavio ključeve u autu 24h, međutim kontakt se gasi automatski poslije cca 2 sata, pa samim tim i radio - JOŠ JEDAN BEZUSPJEŠAN POKUŠAJ

Našao sam na ovom linku http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-159 ... omall.html da treba radio "poravnati" - proxi alighment, ali nemam blage veze šta to znači??? Pretpostavljam spojiti na comp ili slično i oboriti šifru?

Može li mi neko pomoći, bio bih mu zahvalan?

Pozdrav svim alfa-forumašima i čestitke ARCS na odličnom radu i uspješno održanom skupu na Adi Huji.
Vladan

Povratak na “Alfa Romeo 159 | Brera/Spider | 8C Comeptizione/Spider”