Alfa GT 2.0 JTS upgradovi?

Sport, tjuning, uporedni testovi.
Korisnikov avatar
dejanribic
Garaža: Alfa Romeo GT, 2007, Blackline 2.0 JTS
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 86
Pridružio se: Uto Sep 30, 2014 3:31 pm

Alfa GT 2.0 JTS upgradovi?

Pon Mar 09, 2015 6:58 pm

Drugari, stize prolece - hocu da se bacim u tuning mog GTa.

Dugo sam razmisljao i smislio da ce prvo na meti da bude izduv, te mi je jutros majstor Bata iz Petrovaradina uradio novi izduvni sistem. (ko hoce da cuje i vidi, dole je link, naravno uzivo je dvesto puta bolje.)

Nisam ni stigo kuci a vec sam poceo da razmisljam sta bi moglo biti sledece. :D

Drugari su mi savetovali, a vidjao sam i ovde po forumu da je popularan pocetnicki upgrade KN filter za vazduh.

Ima li neko preporuku u kom pravcu krenuti, sta se (i koliko) zaista postize time i slicno?

Motor je trenutno u fabrickom stanju, dakle nista nije radjeno

Bilo kakve savete, sugestije i kritike cenim!

:arflag EXHAUST: https://www.youtube.com/watch?v=kDW11Mt ... &vq=hd1080
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Alfa GT 2.0 JTS upgradovi?

Pon Mar 09, 2015 8:07 pm

fino se cuje .

sto se tice KN-a (klasicna pecurka) ja to ne bih stavljao, auto će samo da ti riče pod haubom (sto se meni licno ne svidja) a na snazi neces nista dobiti, sem subjektivnog osecaja zbog vece buke, bez obzira sto oni kao deklarisu neke tamo dobitke 3-5 konja, bla, bla.
ako vec hoces neki upgrade usisa onda idi na BMC CDA varijantu ili bilo koji drugi princip air box-a

viewtopic.php?f=29&t=56467
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
vnov
Garaža: Ex Alfa Romeo 147 1.6TS 120ks+chip
Ex Alfa Romeo Sprint QV 1.7 8v
Ex Škoda Octavia A5 FL 1.4TSI
Ex Fiat Punto Sporting 1.2 16v
Ex Alfa Romeo GT 1.9jtd 16v
Alfa Romeo Giulietta Sprint 1.4 tb 2020
Škoda Kodiaq
Peugeot speedfight 3
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 3407
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:27 pm

Re: Alfa GT 2.0 JTS upgradovi?

Pon Mar 09, 2015 8:38 pm

Šta ti je radjeno na izduvu opali koju sliku odozdo i koliko parica uzima Bata da poredimo sa Pirketom.
Slika
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Alfa GT 2.0 JTS upgradovi?

Uto Mar 10, 2015 12:35 pm

Budući da ti je auto još uvek relativno nov i vredi nešto i u fabričkom stanju je, ja bih se na tvom mestu skoncentrisao da ga i sačuvam u takvom stanju.

S jedne strane jts nije motor iz koga jeftino možeš nešto pametno da izvučeš a s druge strane ulaganjem u upgrade zapravo smanjuješ vrednost automobilu i praviš sebi problem kad ga budeš prodavao. Najveći broj ljudi u oglasima zapravo preskaču budžene automobile. Da ti je auto mator i prešao milion kilometara pa i da te bude baš briga za to, ali s obzirom da je relativno za naše pojmove mlad i u odličnom stanju ja mu ne bih radio ništa što ne može da se lako i jednostavno vrati u fabričko stanje bez ikakvih posledica i zaostalih tragova.

Jedan od najboljih upgrade-a za tvoj auto je da odeš u Mađarsku na Shell-ovu pumpu i sipaš normalan benzin. Tek tad ćeš shvatiti šta zapravo voziš i šta je pisac hteo da kaže :)
Korisnikov avatar
Dewillex
Garaža: Alfa Romeo 147 selespeed
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 897
Pridružio se: Uto Feb 09, 2010 11:03 am

Re: Alfa GT 2.0 JTS upgradovi?

Uto Mar 10, 2015 12:39 pm

I vrati letnji set točkova. Nema više snega. :arflag
Slika
Nemesis
Garaža: ex Alfa Romeo 147, 1.9 JTD, 8V
BMW 118d 2.0
Lokacija: Chicago
Postovi: 255
Pridružio se: Uto Okt 22, 2013 10:49 am

Re: Alfa GT 2.0 JTS upgradovi?

Uto Mar 10, 2015 1:13 pm

Kao sto rece Dejan GT i ja licno prvi preskacem budzena auta. To me nekako asocira da ih je vozio napaljeni klinac i da sam auto nije u preterano dobrom stanju.
Korisnikov avatar
Dewillex
Garaža: Alfa Romeo 147 selespeed
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 897
Pridružio se: Uto Feb 09, 2010 11:03 am

Re: Alfa GT 2.0 JTS upgradovi?

Uto Mar 10, 2015 1:58 pm

Da je moja i da imam para još bi išao na nju kačket i zadnji spojler. Može i 3cm dole. Malo zatamniti stakla. Ako nema sočiva i to. Napred možda gumeni lip. KN obavezno samo zbog dizelaša. :drink
Slika
Korisnikov avatar
dejanribic
Garaža: Alfa Romeo GT, 2007, Blackline 2.0 JTS
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 86
Pridružio se: Uto Sep 30, 2014 3:31 pm

Re: Alfa GT 2.0 JTS upgradovi?

Sre Mar 11, 2015 5:47 pm

vnov napisao:Šta ti je radjeno na izduvu opali koju sliku odozdo i koliko parica uzima Bata da poredimo sa Pirketom.
Bata mi je za ovo komplet sve uzeo 11000 dinara. :)
5600 nastavci, 3500 lonac, i oko 2000 produzetak grane, secenje itd. :)

5 i po sati je trajao komplet posao, i Bata zahteva da budes prisutan sve vreme da bi znao tacno kako ce da zvuci/izgleda na kraju, tojest - nece da radi po svom nahodjenju, nego hoce da udovolji tebi i tvojim prohtevima.
Sve pohvale.

Evo slika:
DejanGT napisao:Budući da ti je auto još uvek relativno nov i vredi nešto i u fabričkom stanju je, ja bih se na tvom mestu skoncentrisao da ga i sačuvam u takvom stanju.
Jasno, potrudicu se da tako ostane. :)
DejanGT napisao:Jedan od najboljih upgrade-a za tvoj auto je da odeš u Mađarsku na Shell-ovu pumpu i sipaš normalan benzin. Tek tad ćeš shvatiti šta zapravo voziš i šta je pisac hteo da kaže :)
Hehe, planiram krajem meseca posle malog servisa jedan road trip.
Uzgred, ima li neko ideju koliko moze da me izadje mali servis, kod Voje i Djoleta u Luka servisu u Novom Sadu?
Hvala unapred.
Dewillex napisao:I vrati letnji set točkova. Nema više snega.
Nikako da nadjem vremena da odem do vulkanizera. :)
Nemesis napisao:Kao sto rece Dejan GT i ja licno prvi preskacem budzena auta. To me nekako asocira da ih je vozio napaljeni klinac i da sam auto nije u preterano dobrom stanju.
Ako je tako ondak cu se zadrzati malo na ovome sto je za sad uradjeno. :)
Dewillex napisao:Da je moja i da imam para još bi išao na nju kačket i zadnji spojler. Može i 3cm dole. Malo zatamniti stakla. Ako nema sočiva i to. Napred možda gumeni lip. KN obavezno samo zbog dizelaša. :drink
Spojler je stigao, nosim ga kod Gabike na farbanje i instalaciju krajem nedelje. :)
Ne znam da li cu je spustati, vidim da svi to rade, al ne znam sta se postize time?
Ima li neko iskustva i preporuke?
U maju idem u Black Glass u BG za zatamnjivanje stakala. :)
Sta je gumeni lip i sta su sociva?

Hvala na svim savetima!

:arflag
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Alfa GT 2.0 JTS upgradovi?

Čet Mar 12, 2015 1:14 am

Pa prvo mnogo lepse izgleda kad se spusti. Ja to za svaku Alfu kazem. Tj svakom Alfisti. Cim kupis alfu odma dole..
Druga stvar tvrdji je auto, ne naginje se toliko u krivinama i pri kocenju-ubrzanju. Dinamicniji je dosta po krivinama i stabilniji na autoputu..
Korisnikov avatar
Ognjen_HN
Garaža: ex Alfa Romeo 146 1.7 16v ie, Alfa Romeo 164 2.0 8v Nord
Lokacija: Herceg-Novi
Lokacija: Herceg-Novi
Postovi: 2058
Pridružio se: Pon Maj 21, 2012 1:27 am

Re: Alfa GT 2.0 JTS upgradovi?

Čet Mar 12, 2015 3:12 am

Ako je spustis(samo) sportskim oprugama, i ostavis fabricke amortizere, (kao sto sam ja uradio) , ocekuj kao sto kaze Shanirani da ti auto bude stabilniji, nema naginjanja u krivinama i pri kocenju i ubrzanju, i to su ti neke prednosti, a imas i mane, a to je da je auto mnogo tvrdji i preko rupa poskakuje, tj ne moraju da budu rupe, i najmanje neravnine se osjecaju, i gubis minimum 40% udobnosti. Ovo sto sam ti naveo je u mom slucaju tako. OStavicu opruge jer planiram ubrzo da stavim i sportske amorte, i da nema vise tog odvratnog truckanja i osjecaja da razbijam auto.
NE PREKIDAJ ZENU DOK CUTI! :)
Korisnikov avatar
dejanribic
Garaža: Alfa Romeo GT, 2007, Blackline 2.0 JTS
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 86
Pridružio se: Uto Sep 30, 2014 3:31 pm

Re: Alfa GT 2.0 JTS upgradovi?

Čet Mar 12, 2015 8:06 am

Jasno. :)
Koliko moze da kosta cela zabava?
Opruge, amorti, spustanje kod majstora?
Da znam me moze cekati. :)
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Alfa GT 2.0 JTS upgradovi?

Čet Mar 12, 2015 10:44 am

Opruge zavisi koje nadjes. Ne znam dal moze od Sp 156, ali crvene su ti bar 60e. Majstor ce ti uzeti oko 20-30 zavisi ako ima masinu za reglazu. Jer posle toga mora reglaza. Sto se amorta tice to vec ne znam. Ako uzimas nove i po komentarima najbolje bilstein racunaj da je jedan 150e. A mozes i da prodjes bez drugih amorta za sta se mnogi odlucuju..
Korisnikov avatar
Corse_147
Garaža: Alfa GT JTS
Ex-Alfa Romeo 147 Corse
Lokacija: Beograd
Postovi: 160
Pridružio se: Čet Sep 04, 2014 8:49 pm

Re: Alfa GT 2.0 JTS upgradovi?

Čet Mar 12, 2015 2:03 pm

Uffff koji zvuk :kadr
Znaci Bata oko 4 000 jeftiniji od Pirketa za isti posao? :)
http://www.kupujemprodajem.com/KW-V2-ge ... d=20800494
Evo imas ovde prednje stelujuce amortizere i par opruga za napred.... Stavis to i nadjes samo pozadi opruge i gotov posao....
Ja sam na 147 imao komplet trap,stelujuce amortizere , opruge i helpere... Auto nije mogao da mrde makar skakao po njemu,a sto se tice krivina-bolest :love:
Koju god krivinu sam probao nisam uspevao da izgubim kontrolu iako sam pokusavao! :D
Ako imas kesa Gewinde sa -40 oprugama i helpere(male oprugice) obavezno bices prezadovoljan lezanjem na putu ali bices nezadovoljan skakutanjem i truckanjem na svakoj neravnici(ja sam bukvalno osecao prelaz novog i starog asfalta) :)
EDIT:
Aftermarket oruge mozes da nadjes za 90e-nove
http://www.kupujemprodajem.com/Sportske ... d=24941097

Stavi prvo opruge vidi kako ti se cini pa ako si zadovoljan kupuj amortizere
Engstler Motorsport's
No Turbo No Fun
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: Alfa GT 2.0 JTS upgradovi?

Čet Mar 12, 2015 2:38 pm

30mm je neki maksimum za fabricke amorte. Ne znam kako bi se ove ponasale. Mislim da bi amorti bili prenapregnuti. A i takodje obtari paznju jer opruge za benzinca do 2.0 i dizela nisu iste..
Korisnikov avatar
dejanribic
Garaža: Alfa Romeo GT, 2007, Blackline 2.0 JTS
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 86
Pridružio se: Uto Sep 30, 2014 3:31 pm

Re: Alfa GT 2.0 JTS upgradovi?

Čet Mar 12, 2015 8:08 pm

Corse_147 napisao:Uffff koji zvuk :kadr
Znaci Bata oko 4 000 jeftiniji od Pirketa za isti posao? :)
Hehe, hvala! :)

Nije doduse za isti posao.
Za 525 eura kod pirketa bi bio INOX celik sve, i menjan bi bio ceo sistem, svi lonci, vadjenje katalizatora i sound control system.
Ali da je 2 do 3 puta jeftiniji Bata, nema sumnje. :)

Sto se tice spustanja, kanda cu morati da se odreknem toga ako toliko zagrize u udobnost auto, to mi je izuzetno bitno. :)
Korisnikov avatar
Ognjen_HN
Garaža: ex Alfa Romeo 146 1.7 16v ie, Alfa Romeo 164 2.0 8v Nord
Lokacija: Herceg-Novi
Lokacija: Herceg-Novi
Postovi: 2058
Pridružio se: Pon Maj 21, 2012 1:27 am

Re: Alfa GT 2.0 JTS upgradovi?

Sub Mar 14, 2015 7:49 pm

Sto se tice opruga, mozda i moze -40mm ako je veliki hod amortizera, kod mene je alfa zalegla oko 35mm i evo vec pola god fabricki amorti su citavi , mada amort na 164rku ima baaas veliki hod i moze da se spusti i do 4cm na fabricke amorte. I da potvrdim ovo za truckanje i skakutanje sto kaze kolega corse 147, trucka dosta, ali navikao sam se i pazim preko rupa i neravnina.
NE PREKIDAJ ZENU DOK CUTI! :)

Povratak na “Squadra Corse”