Raspored kablova

Alfa Sud | Sprint | Arna | 33
Jednom boxer, uvek boxer!
Korisnikov avatar
Stefan14
Garaža: Alfa Romeo 33 1.4 IE boxer
Lokacija: Stara Pazova
Lokacija: Stara Pazova
Postovi: 28
Pridružio se: Pet Jan 06, 2012 10:45 am

Re: Raspored kablova

Sre Apr 30, 2014 1:20 pm

Slika dali je ovo senzor radilice za 33 1.4 IE
Korisnikov avatar
lalicspecial
Garaža: alfa 33 1.4ie
alfa 33 1.7ie ostale alfe u rashodu ne racunam
alfa 156 1.8 ts
Lokacija: svilajnac
Lokacija: svilajnac
Postovi: 936
Pridružio se: Sub Feb 12, 2011 12:14 am

Re: Raspored kablova

Sre Apr 30, 2014 7:47 pm

Ide ka motoru gore kabal i tu se nalazi dzek gde se razdvaja crne je boje sa 3pina.Skines senzor i odneses kod nekog elektricara da mu izmeri otpor da li se menja prilikom pomeranja senzora ispred metalne povrsine.Znazi mrdas ga ispred neceg metalnog na razdaljini od predmeta 3-5mm i ako reaguje ispravan je a ako se nista ne desava rikavela.Takav ima i fiat punto,panda,lancia..cena je oko 3000din novog. :arflag Taj senzor daje onformaciju kompjuteru za paljenje posto nemas razvodnik paljenja.
Los
Garaža: Alfa Romeo 33 1.7 16V boxer
Lokacija: Sremska Mitrovica
Lokacija: Sremska Mitrovica
Postovi: 221
Pridružio se: Uto Sep 11, 2012 1:00 pm

Re: Raspored kablova

Čet Maj 01, 2014 11:55 pm

2200 magnetijev
Korisnikov avatar
Stefan14
Garaža: Alfa Romeo 33 1.4 IE boxer
Lokacija: Stara Pazova
Lokacija: Stara Pazova
Postovi: 28
Pridružio se: Pet Jan 06, 2012 10:45 am

Re: Raspored kablova

Pon Maj 26, 2014 9:12 pm

Hvala ljudi na pomoci .... Resio sam problem, Kablovi su bili dobro slozeni ali su neki ostali dzekovi bili izmesani sad je taj problem resen... Ali se pojavio novi tj HIDROPODIZACI mi se cuju u levoj glavi.... Dali neko zna koja je cena i sta sve moze otici ako nastavim ovako da vozim tj dali mi se ventili mogu pokriviti dali moze otici bregasta, Ide lepo samo me to izludjuje sto se cuje neko zvnjenje u glavi... I sta sve moram da radim kako bih zamenio to... Msm koji je redosled dali moram glavu nositi na ravnanje itd... I procitao sam nesto o nekim aditivima koji kao to resavaju kakvo je vase misljenje o tome? .... Poz :arflag
Korisnikov avatar
lalicspecial
Garaža: alfa 33 1.4ie
alfa 33 1.7ie ostale alfe u rashodu ne racunam
alfa 156 1.8 ts
Lokacija: svilajnac
Lokacija: svilajnac
Postovi: 936
Pridružio se: Sub Feb 12, 2011 12:14 am

Re: Raspored kablova

Uto Maj 27, 2014 9:03 pm

Meni se cuju hidropodizaci na levoj strani kada je upalim dok ne nabije malo ulje.Menjao sam i ulje o tim aditivima majstori kazu da nemogu nista da urade ja nisam probao..Inace moj motor ima pravih 75000km i poceli su da se cuju kada sam sipao ulje kupljeno kod nas,prvo mobil pa sada drugo i isto se ponasa.Ako se cuju malo nediraj nista jer neces naci kao fabrickog kvalitetaMoras da skidas motor,ravnanje glave nije obavezno ali je dobro ako nije ravnjana..
Korisnikov avatar
Stefan14
Garaža: Alfa Romeo 33 1.4 IE boxer
Lokacija: Stara Pazova
Lokacija: Stara Pazova
Postovi: 28
Pridružio se: Pet Jan 06, 2012 10:45 am

Re: Raspored kablova

Uto Maj 27, 2014 9:12 pm

lalicspecial napisao:Meni se cuju hidropodizaci na levoj strani kada je upalim dok ne nabije malo ulje.Menjao sam i ulje o tim aditivima majstori kazu da nemogu nista da urade ja nisam probao..Inace moj motor ima pravih 75000km i poceli su da se cuju kada sam sipao ulje kupljeno kod nas,prvo mobil pa sada drugo i isto se ponasa.Ako se cuju malo nediraj nista jer neces naci kao fabrickog kvalitetaMoras da skidas motor,ravnanje glave nije obavezno ali je dobro ako nije ravnjana..
Ba ravnana glava pre mozda dvadeset kilometara motor tek skopljen ... Radjena i leva i desna glava a jedino sto nisam promenio to su hidropodizaci to je jedino ravnao glave, menjao sve dihtunge sipao novo ulje i sad se cuju hidropodizaci ... Nemam volje za rastavljanje motora... :( Izgleda da sa njim bas nemam srece ... Dali sta mogu sj***ti hidropodizaci tj bregastu i koliko tako mogu voziti?
Korisnikov avatar
lalicspecial
Garaža: alfa 33 1.4ie
alfa 33 1.7ie ostale alfe u rashodu ne racunam
alfa 156 1.8 ts
Lokacija: svilajnac
Lokacija: svilajnac
Postovi: 936
Pridružio se: Sub Feb 12, 2011 12:14 am

Re: Raspored kablova

Sre Maj 28, 2014 1:10 pm

Nece nista faliti verovatno ti se cuje kao zveckanje po malo.Posto si vec rasturao motor mehanicar bi video da ima vecih ostecenja i vi bi verovatno zamenili.Ja sam jednom prilikom radio motor neke sitnice,menjao glavu i nisam ravnao i bez problema.Posto si ti ravnao glavu nemas potrebe ravnati vise a ako ti se ne cuju mnogo teraj!Jedan podatak,ja stvarno neznam kako je moguce ima covek koji vozi alfu 33 1.7 16v sa prolupalim lezajevima vec 2 god. a ti se brines za hidropodizace ako malo zvekecu! :arflag
Korisnikov avatar
Stefan14
Garaža: Alfa Romeo 33 1.4 IE boxer
Lokacija: Stara Pazova
Lokacija: Stara Pazova
Postovi: 28
Pridružio se: Pet Jan 06, 2012 10:45 am

Re: Raspored kablova

Sre Maj 28, 2014 8:44 pm

lalicspecial napisao:Nece nista faliti verovatno ti se cuje kao zveckanje po malo.Posto si vec rasturao motor mehanicar bi video da ima vecih ostecenja i vi bi verovatno zamenili.Ja sam jednom prilikom radio motor neke sitnice,menjao glavu i nisam ravnao i bez problema.Posto si ti ravnao glavu nemas potrebe ravnati vise a ako ti se ne cuju mnogo teraj!Jedan podatak,ja stvarno neznam kako je moguce ima covek koji vozi alfu 33 1.7 16v sa prolupalim lezajevima vec 2 god. a ti se brines za hidropodizace ako malo zvekecu! :arflag

HAHAHAH vec dve god vozi tako :D ... Ma nzm snimicu ti sutra zvuk i okaciti pa probaj da procenis .... Nmg da slusam da mi cudno boxer zvuci, obozavam kad onako fino zuji :D
Korisnikov avatar
Stefan14
Garaža: Alfa Romeo 33 1.4 IE boxer
Lokacija: Stara Pazova
Lokacija: Stara Pazova
Postovi: 28
Pridružio se: Pet Jan 06, 2012 10:45 am

Re: Raspored kablova

Čet Maj 29, 2014 7:56 am

evo da cujes kako zvuci.... Malo su mi losi dihtunzi auspuha, zbog toga sto sam skidao auspuh i opet vratio na iste dihtunge .... https://www.youtube.com/watch?v=XsHanzUx87E
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4134
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Re: Raspored kablova

Čet Maj 29, 2014 8:17 am

Ako su bakarni samo ih zagrej i ohladi u vodi i biće mekani. Obično je to dovoljno.

Ako su već istanjeni onda namaži pastu za auspuhe. Ja sam skoro uzeo neku walker-ovu, cena je oko 400din.
Korisnikov avatar
Stefan14
Garaža: Alfa Romeo 33 1.4 IE boxer
Lokacija: Stara Pazova
Lokacija: Stara Pazova
Postovi: 28
Pridružio se: Pet Jan 06, 2012 10:45 am

Re: Raspored kablova

Čet Maj 29, 2014 8:29 am

Ma dihtunzi mi danas trebaju stici ... Cena je 150 din. komad.... Pa cu i onda snimiti zvuk da vidm dali ce se malo popraviti.... Nmg da slusam da boxer tako radi ...
Korisnikov avatar
Nikola_no1
Contact:
Garaža: Alfa 33 1.3 VL
Lokacija: Svuda po malo
Postovi: 105
Pridružio se: Čet Jul 21, 2011 12:22 pm

Re: Raspored kablova

Čet Maj 29, 2014 2:35 pm

i meni se na trenutak kada je hladno i nije vozena dan dva, a alfica upali na pola kljuca zacuje lupkanje koje brzo stane. Pretpostavljam da je to kao sto je i lalic gore napisao dok ne nabije ulje. Redovno menjam ulje, sipam seleniu gold. Mnogo puta se uopste i necuje.
Prosle godine je krenuo slican zvuk... bas sam se uplasio da nisu hidropodizaci, medjutim ispostavilo se da je bio jedan od dihtunga na izlaznoj grani iz motora.
Nisam ama bas nikakav znalac, sve o alfi sam saznao ovde na forumu. Ovde imas jake poznavaoce nasih ljubimica, tako da lepo citaj sta ljudi pisu.

Gledaj najpre regulisi te dihtunge pa onda ponovo snimi zvuk...
Korisnikov avatar
Stefan14
Garaža: Alfa Romeo 33 1.4 IE boxer
Lokacija: Stara Pazova
Lokacija: Stara Pazova
Postovi: 28
Pridružio se: Pet Jan 06, 2012 10:45 am

Re: Raspored kablova

Pet Maj 30, 2014 9:38 am

https://www.youtube.com/watch?v=Jfsn60u ... e=youtu.be evo promenjeni su dihtunzi auspuha ... Auspuh nije nigde busan, ali se i dalje cuje ovo cekicanje u motoru... Nzm sta sad da radim ???
Korisnikov avatar
lalicspecial
Garaža: alfa 33 1.4ie
alfa 33 1.7ie ostale alfe u rashodu ne racunam
alfa 156 1.8 ts
Lokacija: svilajnac
Lokacija: svilajnac
Postovi: 936
Pridružio se: Sub Feb 12, 2011 12:14 am

Re: Raspored kablova

Pet Maj 30, 2014 8:11 pm

Ovo je jako cekicanje i trebalo bi da otvoris motor nebih da te plasim ali hidropodizaci se necuju ovako,prema tome nagadjali ili ne moraces da ga otvaras da nebi bilo vece stete!Ne turiraj ga i gledaj da to sto pre resis ako hoces da ga vozis jel moze biti svasta!Veruj da je to najbolje,dobar majstor i na posao!
Korisnikov avatar
Stefan14
Garaža: Alfa Romeo 33 1.4 IE boxer
Lokacija: Stara Pazova
Lokacija: Stara Pazova
Postovi: 28
Pridružio se: Pet Jan 06, 2012 10:45 am

Re: Raspored kablova

Sub Maj 31, 2014 2:01 am

lalicspecial napisao:Ovo je jako cekicanje i trebalo bi da otvoris motor nebih da te plasim ali hidropodizaci se necuju ovako,prema tome nagadjali ili ne moraces da ga otvaras da nebi bilo vece stete!Ne turiraj ga i gledaj da to sto pre resis ako hoces da ga vozis jel moze biti svasta!Veruj da je to najbolje,dobar majstor i na posao!

Ok, hvala .... Sta je to po tvojoj proceni posto se to cekicanje cuje iz desne glave samo ... I da danas sam je vozio i na benzinu kad stisnem gas mi se gusi i u jednom trenutku ugasi .... Posle min opet je upalim i ide normalno ....
Korisnikov avatar
lalicspecial
Garaža: alfa 33 1.4ie
alfa 33 1.7ie ostale alfe u rashodu ne racunam
alfa 156 1.8 ts
Lokacija: svilajnac
Lokacija: svilajnac
Postovi: 936
Pridružio se: Sub Feb 12, 2011 12:14 am

Re: Raspored kablova

Ned Jun 01, 2014 8:17 pm

Stvarno mogu da nagadjam svasta dok ne otvoris neces biti siguran..Najbezbolnije je da su samo hidropodizaci mada moze biti i luft u klipnjaci sto mi vise deluje jel hidropodizaci se cuju drugacije.Desava se da kada ima lufta klip izleti napolje,iscepa blok i kraj!A sto se tice gasa mozda je regulator pritiska goriva pa da zeza...
Korisnikov avatar
lalicspecial
Garaža: alfa 33 1.4ie
alfa 33 1.7ie ostale alfe u rashodu ne racunam
alfa 156 1.8 ts
Lokacija: svilajnac
Lokacija: svilajnac
Postovi: 936
Pridružio se: Sub Feb 12, 2011 12:14 am

Re: Raspored kablova

Ned Jun 01, 2014 8:25 pm

Meni se desilo kada sam kupio auto da nesto cuka na leru a kada je isturiram ona slozi ne cuje se..ja tako terao 2000km i vozio je 180km/h i na kraju resio da otvorim motor jer me cukanje bilo u glavu!Cukalo je kao cekicem da bijes u blok!I znas sta je bilo?Majstor koji je radio motor stavio klip koji je imao to jest za 0.40 manji nego sto treba i on kloparao u cilindru jedino ga drzala karika koliko je mogla!Masina je isla nenormalno ali nisam mogao da se nacudim sta ljudi rade!Zato treba imati sigurnog majstora u koga mozes imati poverenja pa i ako je malo skuplji!zato ne eksperimentisi nego rasturaj motor i sve sredi kako treba i bices miran!Sa srecom!
Korisnikov avatar
Stefan14
Garaža: Alfa Romeo 33 1.4 IE boxer
Lokacija: Stara Pazova
Lokacija: Stara Pazova
Postovi: 28
Pridružio se: Pet Jan 06, 2012 10:45 am

Re: Raspored kablova

Ned Jun 01, 2014 9:08 pm

lalicspecial napisao:Meni se desilo kada sam kupio auto da nesto cuka na leru a kada je isturiram ona slozi ne cuje se..ja tako terao 2000km i vozio je 180km/h i na kraju resio da otvorim motor jer me cukanje bilo u glavu!Cukalo je kao cekicem da bijes u blok!I znas sta je bilo?Majstor koji je radio motor stavio klip koji je imao to jest za 0.40 manji nego sto treba i on kloparao u cilindru jedino ga drzala karika koliko je mogla!Masina je isla nenormalno ali nisam mogao da se nacudim sta ljudi rade!Zato treba imati sigurnog majstora u koga mozes imati poverenja pa i ako je malo skuplji!zato ne eksperimentisi nego rasturaj motor i sve sredi kako treba i bices miran!Sa srecom!
A nzm stvarno sta da radim. Sve je to pocelo kada je je pukao kais od alternatora i podvukao se pod oba zupcasta, tada su se pokrivili ventili i tu je bio kraj.... Radjeno je sve izpocetka. Glave su nosene na obradu ventili ubaceni, tada sam gledao i klipove nisu dobili od stari ventila. Merio sam kompresiu na tri klipa ima po 14-15 bara a na ovom jednom ima 12-13 ... Samo hidropodizaci nisu menjani ... Inace alfa trenutno ide nenormalno 150-160 kao od sale... Trenutno nije registrovana pa cu je voziti ovako jos par dana pa cu videti ako se nesto ne raspadne registrovacu je i onda pravac kod nekog ko se dobro razume u alfe ... :arflag
Korisnikov avatar
lalicspecial
Garaža: alfa 33 1.4ie
alfa 33 1.7ie ostale alfe u rashodu ne racunam
alfa 156 1.8 ts
Lokacija: svilajnac
Lokacija: svilajnac
Postovi: 936
Pridružio se: Sub Feb 12, 2011 12:14 am

Re: Raspored kablova

Sre Jun 11, 2014 9:25 pm

Bas tako!Bolje proveri da bi bio siguran,a da nije mozda lose uzupcena?
Korisnikov avatar
Stefan14
Garaža: Alfa Romeo 33 1.4 IE boxer
Lokacija: Stara Pazova
Lokacija: Stara Pazova
Postovi: 28
Pridružio se: Pet Jan 06, 2012 10:45 am

Re: Raspored kablova

Čet Jun 12, 2014 12:52 am

lalicspecial napisao:Bas tako!Bolje proveri da bi bio siguran,a da nije mozda lose uzupcena?
Za sad je sve jos uvek uredu ... Pali i ide odlicno ... Ostaje mi jos deset dana do isteka tehnickog pa cu videti glupo mi je da dam jos 150e za registraciju a da se ona raspadne posle deset dana ... A sto se zupcenja tice msm da je dobro ... Nmg tvrditi da je 100% dobro, ali da nije dobro uzupcena nebi imala dobru kompresiju na toj strani motora, ispravi me ako gresim ....
Korisnikov avatar
Stefan Zailac
Contact:
Garaža: Nešto strano i privremeno...
Lokacija: Pancevo
Lokacija: Pančevo
Postovi: 838
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:33 am

Re: Raspored kablova

Čet Jun 12, 2014 7:05 am

Može imati kompresiju i ako je loše uzupčena. Jedan zub ne znači bog zna koliko. Ja sam izgubio repere (korozija na zamajcu posle dužeg stajanja) pa sam prezubio za jedan zub. Tek posle nekog vremena sam pronanašao repere i korigovao jednu stranu.
Korisnikov avatar
Stefan14
Garaža: Alfa Romeo 33 1.4 IE boxer
Lokacija: Stara Pazova
Lokacija: Stara Pazova
Postovi: 28
Pridružio se: Pet Jan 06, 2012 10:45 am

Re: Raspored kablova

Čet Jun 12, 2014 7:09 am

Stefan Zailac napisao:Može imati kompresiju i ako je loše uzupčena. Jedan zub ne znači bog zna koliko. Ja sam izgubio repere (korozija na zamajcu posle dužeg stajanja) pa sam prezubio za jedan zub. Tek posle nekog vremena sam pronanašao repere i korigovao jednu stranu.
Pa kako ti je radila kad je lose uzupcena bila .... Dali ima slicnosti sa ovim zvukom
Stefan14 napisao:https://www.youtube.com/watch?v=Jfsn60u ... e=youtu.be evo promenjeni su dihtunzi auspuha ... Auspuh nije nigde busan, ali se i dalje cuje ovo cekicanje u motoru... Nzm sta sad da radim ???
Korisnikov avatar
Stefan Zailac
Contact:
Garaža: Nešto strano i privremeno...
Lokacija: Pancevo
Lokacija: Pančevo
Postovi: 838
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:33 am

Re: Raspored kablova

Čet Jun 12, 2014 2:50 pm

Nije tako radili. Zvuk je bio malo jači i oštriji od normalnog. Išla je kao nevreme ali je teže startovala (verovatno zbog predpalenja).
Meni ovo zvuči kao podizači ventila... :|
Korisnikov avatar
flojd
Garaža: Giulietta 1.4 TB
EX alfa romeo 33 1.7 IE Imola
EX alfa romeo 33 1.7 IE
EX Alfa Romeo 156 1.8TS 2001g
Lokacija: Pirot
Lokacija: Pirot
Postovi: 896
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 2:03 am

Re: Raspored kablova

Čet Jun 12, 2014 8:19 pm

Mislim ajd da i ja kazem koju haha
kako moze da se ne zamene hidropodizaci ventila ako su pokrivljeni ventili zbog pucanja zubcastog kaisa???
Ako su ventili pokrivljeni mozete da zamislite sta je sa podizacem koji se nalazi izmedju ventila i bregaste.

Povratak na “Boxer Odeljenje”