Turbina Pritisak pada i podize se??????

Forum namenjen svim problemima i specifičnostima vezanim za Alfe koje pod haubom imaju dizel Cuore Sportivo
alex_shabac
rookie
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDM
Lokacija: Moscow
Postovi: 2
Pridružio se: Pon Jun 24, 2013 8:28 pm

Turbina Pritisak pada i podize se??????

Pon Jun 24, 2013 8:47 pm

Dobro vece Alfisti!!!! Ne spavam mirno vec nedeljama nesto se cudno desava sa autom! Dakle Alfa 159 1.9 16V JTDM znaci sta se desava pri ubrzanju negde oko mozda 2500 rpm pada pritisak na turbini auto gubi snagu i posle 1 ili 2 sekunde pocinje opet da dize pritisak i da vuce EGR sam cistio ne glavi... gresaka nikakih nema senzor na usisnoj grani stavljen nov Bosch nikakvih rezultata jos sam narucio overbust ako se to tako zove koji stoji na ramu iznad hladnjakau petak treba da krenem na odmor molim vas za pomoc i savete sta moze da bude. Zbilja turbina radjena isecen ekoloski filter, filter vazduha novi ciscen senzor koji se nalazi iznad vazdusnog filtera skidan dzek sa njega sve jedno auto se isto ponasa ne uvek nekad ide normalno nekad tako ne znam sta vise da mislim i gde da kopam
Korisnikov avatar
Crni
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-Jet
Lokacija: Petrovac na Mlavi
Postovi: 2469
Pridružio se: Pet Avg 05, 2011 1:54 am

Re: Turbina Pritisak pada i podize se??????

Pon Jun 24, 2013 10:11 pm

Bilo bi dobro da popunis polje "Lokacija" u profilu da znamo odakle si i da ti preporucimo neki servis, ima ih par u Beogradu gde bi ti verovatno brzo resili problem, jesu malo skuplji ali glava nece boleti. :)
Picking suspension is like getting married - you take the time to look at the options, read the reviews, and try as many as you can. Then you pick one, invest loads of cash in it and then find it has hidden secrets or undesirable characteristics.
Korisnikov avatar
Sone Bg
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2002
Lokacija: Borca-Bg
Postovi: 717
Pridružio se: Ned Jul 04, 2010 8:04 pm

Re: Turbina Pritisak pada i podize se??????

Uto Jun 25, 2013 12:05 am

Crni, po nick-u ja bih da je decko iz Sabca :) salu na stranu, ako si skidao dzek sa MAF-a (to sto ti kazes iznad filtera vazduha) i nista se nije desilo moze biti problem u njemu, jer kad ga raskacis treba da bude promene u radu, prvenstveno da dimi.
Slobodno mozes da predstavis masinu u virusu ;)
alex_shabac
rookie
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDM
Lokacija: Moscow
Postovi: 2
Pridružio se: Pon Jun 24, 2013 8:28 pm

Re: Turbina Pritisak pada i podize se??????

Uto Jun 25, 2013 5:59 am

Da iz sapca sam ali nije mi prob da dodjem o do bg a sam zivim u moskvi u srb krecem u petak samo da mi ne rikne u putu :((( znaci ako nema izmenjenja kad skinem dzek sa mafa moze da bude on?

Povratak na “Diesel Potenza”