Alfa 159 - Ne radi displej na stereo uredjaju

CD, radio, ozvučenje, navigacija itd... Sve o elektrouređajima u našim Alfama.
darchy
Garaža: Alfa Romeo 159 JTDm 16v
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 91
Pridružio se: Pet Feb 10, 2012 8:44 am

Alfa 159 - Ne radi displej na stereo uredjaju

Pet Feb 15, 2013 6:44 pm

Pozdrav ljudi :)

Imam problem sa displejom na radiju (alfa 159). Negde gubi kontakt, pa ponekad imam slova, a nekad' nema nista na displeju, sve ostalo radi, i on sam svetli crveno, ali nema ni jednog slova niti broja. U pitanju je obican CD player (fabricki), bez ikakvih budzenih stvari. Kao sto rekoh, sitnica je u pitanju, ali me nervira.

Zna li neko gde (kod koga) bih mogao to da sredim?
Kontam da bih mozda mogao u bilo kom servisu gde se bakcu sa elektronikom, ali mozda je bolje da ipak pitam.

Hvala :)
Korisnikov avatar
NpN
Contact:
Garaža: 147 1.6TS 105ks 2001 god
Lokacija: Kikinda
Lokacija: Kikinda
Postovi: 61
Pridružio se: Ned Nov 25, 2012 4:50 pm

Re: Alfa 159 - Ne radi displej na stereo uredjaju

Uto Feb 26, 2013 9:48 pm

Srediće ti u svakom servisu u principu ako mogu. Problem kod tih dispeja je što se oni vezuju flet kablom koji je zalepljen na kontakte koji su na staklu i to vremenom popusti.. ne samo na plejerima nego na mnogim uređajima. E sad, ako nemaju flet imaju kontaktnu gumicu, to ne bi trebalo da crkne... AKo je flet, otvori ga sam, polako, deo po deo dok ne dođeš do displeja. A ako je sa pinovima možda su hladni lemovi.. Imaš mnogo vrsti displeja.. Ako ćeš da se upuštaš u to, otvori vidi kakav je pa da vidimo šta može da se uradi.. :)
darchy
Garaža: Alfa Romeo 159 JTDm 16v
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 91
Pridružio se: Pet Feb 10, 2012 8:44 am

Re: Alfa 159 - Ne radi displej na stereo uredjaju

Pon Mar 18, 2013 12:14 pm

Hvala na odgovoru :)

Definitivno je flet, pre 2 dana mi se pojavili neki hieroglifi, pa je posle proradio i sada sljaka kako treba ... samo nikako malo vremena slobodnog da nadjem, pa da iscupam radio i da ga otvorim, ako mu ja ne dodjem glave, niko nece.

A ustanovio sam da mi i onaj obrtni potenciometar za stelovanje jacine zvuka malo preskace ... ja ga vrtim u jednu stranu, a on cas pojaca cas smanji. Mozda samo treba malo da se ocisti, a mozda ce morati i da se menja ... jedino sto ne znam gde bih nabavio takav potenciometar, al' se nadam da ima toga npr. u mikroprincu ili nekoj prodavnici elektronskih (tj. elektronickih) komponenti. :)
Korisnikov avatar
rale_ts
Garaža: Alfa Romeo 147 1.6TS 77KW 2001
Lokacija: Trstenik
Postovi: 60
Pridružio se: Pet Mar 15, 2013 2:10 pm

Re: Alfa 159 - Ne radi displej na stereo uredjaju

Pon Mar 18, 2013 3:00 pm

Ja sam imao isti problem na fabričkom cd-u na Alfi 147.
Rastavio sam ga i ako se dobro sećam nije u pitanju flet kabal nego je taj displej u slotu na glavnoj ploči radija, nešto slično kao ram memorije na kompu.
Izvukli smo taj deo sa displejom i sa fioberglas olovkom prešli kontaktni sloj lepo očistili i vratili i vola displej je radio uredno. Kontaktni sloj je oksidirao pa je gubio kontakt.

Vrlo jednostavna procedura ne treba ti više od pola sata da sve to središ a ako nemaš fiberglas olovku možeš to uraditi i sa običnom gumicom za brisanje ili nekom finom šmirglom samo pazi da ne preteraš da ne oštetiš kontakte.

Nadam se da sam ti pomogao :)
darchy
Garaža: Alfa Romeo 159 JTDm 16v
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 91
Pridružio se: Pet Feb 10, 2012 8:44 am

Re: Alfa 159 - Ne radi displej na stereo uredjaju

Pon Mar 18, 2013 6:47 pm

Uuuu, super ... hvala puno. :)

Videcu kad' ga rastavim kako je resen displej (sto sigurno nece biti bas skoro), al' svakako cu nabaviti fiberglas olovku, to nije skupo, a moze da zatreba. ;)
darchy
Garaža: Alfa Romeo 159 JTDm 16v
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 91
Pridružio se: Pet Feb 10, 2012 8:44 am

Re: Alfa 159 - Ne radi displej na stereo uredjaju

Čet Maj 02, 2013 4:21 pm

Evo napokon doslo vreme da vadim fabricki radio (alfa 159), napokon je otoplilo, a i ja imam malo vise vremena sada ... ali sam ustanovio da nemam alat za to :D

Zna li neko mozda gde bih mogao to da kupim u BGu?
Video sam da ljudi to rade sa 4 srafcigera, ali treba da budu malo duzi i jako tanki (o srafcigerima je rec, da ne bude zabune), a ja mislim da sve ukupno u stanu nemam 4 srafcigera :D

Hvala :)
Korisnikov avatar
junky01
Garaža: Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD
Alfa Romeo GT
Lokacija: Krusevac
Lokacija: Krusevac
Postovi: 1732
Pridružio se: Sub Avg 04, 2012 1:25 pm

Re: Alfa 159 - Ne radi displej na stereo uredjaju

Čet Maj 02, 2013 4:31 pm

Onda cetiti exera ili bilo sta slicno...
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: Alfa 159 - Ne radi displej na stereo uredjaju

Čet Maj 02, 2013 7:53 pm

Ili 4 igle za štrikanje. Tako sam izvadio iz Stila da nakačim xcarlink.

Tapatalk HD
darchy
Garaža: Alfa Romeo 159 JTDm 16v
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 91
Pridružio se: Pet Feb 10, 2012 8:44 am

Re: Alfa 159 - Ne radi displej na stereo uredjaju

Čet Maj 02, 2013 11:43 pm

Hahaha ... pa da, logicno je, ako neko nema srafcigere u stanu, sigurno ima igle za strikanje. :D
Dobra ideja, izgleda da cu lakse naci igle ili eksere da kupim nego taj alat. ;)

Hvala na predlozima. :)
darchy
Garaža: Alfa Romeo 159 JTDm 16v
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 91
Pridružio se: Pet Feb 10, 2012 8:44 am

Re: Alfa 159 - Ne radi displej na stereo uredjaju

Pet Maj 24, 2013 1:50 pm

Napokon sam izvadio radio iz auta. :)

Dakle, 4 tanke igle za pletenje i lako se izvuce ... svi srafovi su torex, tako da su neophodni odgovarajuci srafcigeri. Kad' sam rasklopio radio, imao sam sta i da vidim ... displej je vezan flet kablom koji je zalepljen na plocu, znaci bez servisa mogu da se slikam (treba mi rastvarac lepka, pa adekvatan elektroprovodni lepak, pa sve to pod lupom da se radi posto je jako sitno). Ja sam malo pritisnuo taj flet, i sada displej radi, videcu koliko ce trajati ... ako se cifre opet izgube, nosim ga u servis. :)

Sve u svemu, ako se nekom desi nesto slicno, ne vredi da se mucite i da sami cackate. :)
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: Alfa 159 - Ne radi displej na stereo uredjaju

Pet Maj 24, 2013 2:23 pm

Mislim da te flat zalepljene kablove rešava ona duvalica (kao lemilica, samo lemi beskontaktno). Kratko se pređe preko kabla u tom delu i stvar je rešena.

Povratak na “In Elettronica Alfa”