Pojačalo i vufer za Alfu 166

CD, radio, ozvučenje, navigacija itd... Sve o elektrouređajima u našim Alfama.
stanojkovic boban
Garaža: novi sad
Lokacija: vrbas
Postovi: 7
Pridružio se: Uto Feb 05, 2013 2:54 pm

Pojačalo i vufer za Alfu 166

Uto Feb 05, 2013 3:08 pm

Cao ljudi nezm,dali ima koga ovde i dali neko ovo cita al moram da probam pa sta bude.Ja sam Boban ,imam alfu 166 3.0 v6 24v,moje pitanje je sledece ,radi se o tome da ona ima displej bor kompjutera,nema cd ,saamo radio i kasetas,dali moze da se ugradi pojacalo i vufer na to,i kako se to skida,i kako skinuti tapacirunge da bih dosao do kablova od zvucnika da tu izvedem neku prevaru ako moze,ako neko ima kakvu ideju molio bih da pomogne ovde na sajtu ili na e mail stanojkovicbobanns@gmail.com HVALA unapred... :arflag
big v
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 166,2.4 Nissan X Trail
Lokacija: beograd
Postovi: 127
Pridružio se: Uto Jul 24, 2012 2:17 pm

Re: alfa 166

Uto Feb 05, 2013 6:36 pm

Pozadi u gepeku sa leve strane ti je cd sarzer,a ako je izvadjen ,barem su kablovi ostali,trebalo bi da je tako.
Korisnikov avatar
Kosovic
Garaža: /
Lokacija: Vrbas
Lokacija: Vrbas
Postovi: 414
Pridružio se: Sub Jan 17, 2009 6:31 pm

Re: alfa 166

Uto Feb 05, 2013 8:07 pm

Viđao sam neke 166 kroz Vrbas, možda i tvoju ovih dana. :)
Elem, ja ti nisam od pomoći za problem, ali ću da iskoristim temu da te pozovem na druženje, pošto smo u istom gradu. :)
stanojkovic boban
Garaža: novi sad
Lokacija: vrbas
Postovi: 7
Pridružio se: Uto Feb 05, 2013 2:54 pm

Re: alfa 166

Uto Feb 05, 2013 8:12 pm

E pa mislim da nije ni imao cd charger al nije bitno,moja je metalik siva,a za druzenje sam uvek samo da bude vremena...
Korisnikov avatar
carov
Garaža: 166 2.0 ts
Lokacija: Kladovo - Nis
Lokacija: Kladovo - Nis
Postovi: 85
Pridružio se: Pon Feb 20, 2012 10:57 pm

Re: alfa 166

Sre Feb 06, 2013 1:38 am

Ukoliko nikad nisi radio nesto slicno, nemoj ni da pokusavas.. ima mnogo da se radi a ako nemas iskustva sa autoelektrikom bice jos gore..

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
stanojkovic boban
Garaža: novi sad
Lokacija: vrbas
Postovi: 7
Pridružio se: Uto Feb 05, 2013 2:54 pm

Re: alfa 166

Sre Feb 06, 2013 9:44 am

Nije mi problem elektrika ,dosta je znam ,cak sta vise mehaniku uglavnom radim sam a zna se kakvi su to motori,mene samo interesuje dali uopste ima izlaz za pojacalo,i kako se skidaju one lajsne na pragovima ,bojim se da nesto ne slomim dusa bi me bolela...
Milorad
Garaža: ex145 2.0ts
ex166 2.0ts
GTV 2.0ts
156 3.0
Lokacija: Beograd
Postovi: 794
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:38 pm

Re: Pojačalo i vufer za Alfu 166

Uto Feb 12, 2013 9:42 pm

Jel si uspeo da povezes?
Korisnikov avatar
ilija156
Contact:
Garaža: alfa GT
Lokacija: Bgd
Lokacija: BGD
Postovi: 408
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 3:07 pm

Re: Pojačalo i vufer za Alfu 166

Uto Feb 12, 2013 10:10 pm

Jos povezuje
Korisnikov avatar
Alex V6
Garaža: V6 inside
Lokacija: Srbija
Postovi: 773
Pridružio se: Ned Sep 11, 2011 11:23 pm

Re: Pojačalo i vufer za Alfu 166

Uto Feb 12, 2013 11:16 pm

Fabricko ozvucenje u 166 je solidno, ali je DSP sistem daleko bolji. On se sastoji od pojacala u gepeku, 8 zvucnika + 2 woofera u zadnjoj klupi i potpuno dugacije instalacije koja ide po sredini auta, tj. ispod naslona za ruku pa zadnjeg sedista. Prilicno posla da se ugradi ali se isplati.

Bilo kakva nefabricka budzenja sa ozvucenjem bi bila komplikovana i javlja se problem sa ugradnjom zvucnika posto nema dovoljno dubine u vratima. Raznih resenja sa vidjao, neki su cak sekli vrata da bi stavili druge zvucnike.

Kablovi za prednje zvucnike idu iz jednog konektora iza ICS-a kroz tablu u vrata, a zadnji se odvajaju ispod zadnjeg sedista.

Ako hoces bolje ozvucenje predlazem ugradnju DSP sistema i npr. CD changera ili Loudlinka.

Ako si zainteresovan, javi si, napravicemo neku kombinaciju.
alfa166ts
Garaža: alfa 166
Lokacija: banja luka
Postovi: 50
Pridružio se: Uto Jan 29, 2013 9:09 pm

Re: Pojačalo i vufer za Alfu 166

Sre Feb 13, 2013 2:36 am

svaka 166 ima 8 zvucnika a ona sa DSP ima pojacalo i dva basa u klupi iza zadnjih sjedista, i onda mozes podesavati efekat na ICS tipa hall, stadium itd.

u sustini, prilicno prevazidjena stvar, jer to bilo koji noviji mp3 plejer emulira bez problema, ali kad je 166 predstavljena 1998. to je bio pojam.

najbolja stvar uzmi loudlink sa izlazom za slusalice i na njega nakaci neki plejer.
a mozes i koristiti memorijske kartice kao cd-e.

muzika u 166 je cini mi se standardno bose i tesko da je nekom zatrebalo nesto bolje ali...
Korisnikov avatar
Alex V6
Garaža: V6 inside
Lokacija: Srbija
Postovi: 773
Pridružio se: Ned Sep 11, 2011 11:23 pm

Re: Pojačalo i vufer za Alfu 166

Sre Feb 13, 2013 9:55 am

Standardna muzika je osrednja, za danasnje pojmove losa i to su neki no name zvucnici, a DSP ima 10 Harmann Kardon zvucnika koji su bolji od Bose ozvucenja u malim Alfama. Ko nije cuo moze da prica nesto protiv, ali je razlika ogromna.
alfa166ts
Garaža: alfa 166
Lokacija: banja luka
Postovi: 50
Pridružio se: Uto Jan 29, 2013 9:09 pm

Re: Pojačalo i vufer za Alfu 166

Sre Feb 13, 2013 1:06 pm

ko ima v6 u Alfi nek baci u smece ozvucenje :coolguy:
stanojkovic boban
Garaža: novi sad
Lokacija: vrbas
Postovi: 7
Pridružio se: Uto Feb 05, 2013 2:54 pm

Re: Pojačalo i vufer za Alfu 166

Sre Feb 13, 2013 4:23 pm

E hvala na ovim savetima,dalo mi je neku jasniju sliku,mozda neko objasnjenje ne kapiram sta je laudlink,i kako bi najjednostavnije povezao to sve sa mp3 plejerom.ALI desilo mi se da sam neko vece naleteo na rupu i ostanem bez gasa,radi samo do 2500 obrtaja a ako predjem preko udavi se i imam samo ler,bio na dijagnostici reko mi lik senzor gasa,pregledao sam dzek na senzoru stoji dobro neznam sta bi jos mogao da radim a zavlace me neki majstori te danas te sutra,izgleda da im se ne radi.ako neko ima neki savet bio bih zahvalan.
alfa166ts
Garaža: alfa 166
Lokacija: banja luka
Postovi: 50
Pridružio se: Uto Jan 29, 2013 9:09 pm

Re: Pojačalo i vufer za Alfu 166

Sre Feb 13, 2013 5:05 pm

o ovom pitanju trzanja otvori posebnu temu ili pretraži forum, bilo je dosta ovakvih problema.

vezano za muziku, 166 koristi ICS koji podržava prastare kasete i CD changer. e sada, u pitanju je običan audio CD standard, dakle ne podržava mp3 i to je nepraktično.

vremenom se došlo na ideju da se napravi emulator cd changera koji bi mogao da čita mp3 fajlove sa memorijskih kartica, i napravljen je Loudlink, i još nekoliko par sličnih interfejsa. to je mala kutijica koja se nakači na kablove na koje se i cd changer kači, u nju ide memorijska kartica i opcionalno ima audio ulaz. za detalje oko nabavke proguglaj, a vjerujem da ima i polovnih po oglasima (samo mora biti tačno za određeni model auta).

to je najbolje što se u 166 može učiniti po pitanju mp3 muzike, a da stvari ostanu fabričke. loudlink ima i mane, kao što su: ne može čitati ID3 tagove, seek-premotavanje pjesama naprijed i nazad je vrlo traljavo, i ograničen je na 6 foldera po max 99 pjesama.
loudlink sa opcionim audio ulazom je opciona stvar, jer se ulaz može iskoristiti da se dovede signal sa nekog mp3 plejera, ili čak da se iskoristi bluetooth plejer, ali se onda gubi funkcionalnost mijenjanja pjesama, a postoji i problem gdje da se smjesti plejer. neki su čačkali, pa su vadili pretinac iznad ICS, i to prepravljali i ubacivali standardan CD mp3 plejer, ali to podrazumijeva izradu kućišta, što dovodi do drugih problema...

alfa je trebala u redizajnu da ažurira i ICS, izbaci kasete i stavi fabrički mp3, ulaze i bluetooth, ali to nije urađeno na žalost ni u luksuznoj lanciji thesis a cini mi se ni u maseratiju quattroporte do fejslifta 2009. godine.
Korisnikov avatar
Alex V6
Garaža: V6 inside
Lokacija: Srbija
Postovi: 773
Pridružio se: Ned Sep 11, 2011 11:23 pm

Re: Pojačalo i vufer za Alfu 166

Sre Feb 13, 2013 5:19 pm

Da je dzek potenciometra onda uopste ne bi imao gas. Na dijagnostici se vide parametri, pa je lako utvrditi da li je ispravan. Mozda je zavrsio karijeru.
Korisnikov avatar
junky01
Garaža: Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD
Alfa Romeo GT
Lokacija: Krusevac
Lokacija: Krusevac
Postovi: 1732
Pridružio se: Sub Avg 04, 2012 1:25 pm

Re: Pojačalo i vufer za Alfu 166

Čet Feb 14, 2013 12:25 am

A zasto laudlink? Mislim on je OK ali zasto pucati gomilu para za nesto sto i sam moze odraditi( za male pare). Ako ima izlaza za CD changer problem mu je skoro 90% resen.
Cak postoji i tema o tome. U svakom slucaju svaki HU se da odraditi, pa cak i ako nema izlaz za CD. Malo google-anja i resena stvar. U krajnjem slucaju neka slika zadnju stranu ili neka nadje na netu pa da vidimo sta se da odraditi.
Korisnikov avatar
Alex V6
Garaža: V6 inside
Lokacija: Srbija
Postovi: 773
Pridružio se: Ned Sep 11, 2011 11:23 pm

Re: Pojačalo i vufer za Alfu 166

Čet Feb 14, 2013 1:18 am

Ako si mislio na AUX, to nije izvodljivo na 166ici kao ni na Lybri sa navigacijom. Da stvari budu jos gore koriste posebnu verziju Unilinka pa samo originalni Alfa / Lancia changer moze da se montira, cak ni Becker Silverstone 2660 na kom je baziran ne odgovara.

Postoji mogucnost da se otvori ICS pa da se poveze na kasetasa, ali mi se cini neprakticno da svaki put kad sednem u kola, prvo spremim telefon ili mp3 sa muzikom pa onda krenem, a kad treba pesme da se promene, trazim gde je telefon. Sa Loudliinkom ili cak Xcarlinkom stavis muziku na flash ili karticu i gotovo. Muzikom komandujes preko ICS-a. Cak i 6 diskova u changeru je dovoljno.
Korisnikov avatar
junky01
Garaža: Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD
Alfa Romeo GT
Lokacija: Krusevac
Lokacija: Krusevac
Postovi: 1732
Pridružio se: Sub Avg 04, 2012 1:25 pm

Re: Pojačalo i vufer za Alfu 166

Čet Feb 14, 2013 8:07 pm

Da, da, jesi u pravu sto se tice Laudlink-a i njemu slicnih, i jeste jednostvanije "napuni" ga i da imitira CD, sve to stoji ali stoji i da je preko 100 jevreja...a sa druge strane a sto ne ukljuciti "mesanje" muzike na nekom tvom uredjaju(telefonu) i cepaj. Pa sto bih nesto menjao u toku voznje, to je vec muzika koju sam sam izabrao, nije radio ili neka dosadna reklama...
Elem, dobra ideja je i za kasetas i to sljaka, ja probao kod mene, i da budem iskren nisam upoznat sa standardnim radiom u 166-tici ali stoji da svaki HU moze da se "nabudzi".
Pored toga sto svi(barem ja) volim kvalitetan zvuk i nebi mi bili zao da za dobar HU dam i dobre pare stoji i to da smo tvrdi tradicionalnosti po pitanju originalnog izgleda unutrasjosti svojih automobila tako da menje ne dolazi u obzir. Sta sam hteo reci, lepse mi je da neke stvari odradim sam(moralna satisfakcija) nego da pucam nebulozne pare za nesto sto ima priblizno slicne funkcije.
OK, svako ima svoje misljenje i ja to podrzavam, pa ako hoce LaudLink nije problem, barem nema cimanja oko skidanja i raznih proba oko "budzenja".
Sve u svemu drzim mu palceve za dobar izbor.... :arflag :arflag :arflag
stanojkovic boban
Garaža: novi sad
Lokacija: vrbas
Postovi: 7
Pridružio se: Uto Feb 05, 2013 2:54 pm

Re: Pojačalo i vufer za Alfu 166

Pet Feb 15, 2013 11:48 am

Ljudi nisam ocekivao ovako detaljne odgovore ,hvala vam puno,malo cu razmisliti pa videti sta cu.Ali mislim da bi trebalo to prepustiti strucnom licu ,nekome ko je to vec radio i resen problem.HVALA svima jos jednom. moj broj je 063 768 23 67 ,bavim se gradjevinom,masinski malter i ostali gradjevinski zavrsni radovi,zivim u Vrbasu ali radim svudaa po Srbiji ako nekom treba ili vezaano za auto bilo sta.Pozdrav.

Povratak na “In Elettronica Alfa”