Kocnice - upomoc!

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
nikmika
Postovi: 6
Pridružio se: Sub Sep 26, 2009 2:44 pm

Kocnice - upomoc!

Uto Maj 08, 2012 7:00 pm

Molim za pomoc,
u pitanju je alfa 147 1.9 jtd. Promenio sam diskove i plocice dva puta.
Ne mogu da se otarasim skripe koja nastaje u toku voznje, u pocetku pri okretanju volana levo ili desno a kasnije non-stop.

U servisu odmah kazu da je potrebno oboriti ivice na plocicama. To sam danas uradio i to bas-bas. Takodje sam ocistio i klizace i podmazao ih. Nema apsolutno nikakve promene, cim se malo zagreju kocnice, pri skretanju skripi tako da se svi na ulici okrecu. Cim se dotakne kocnica skripa prestaje.

Moim za pomoc, da li je iko imao slicno iskustvo? Paznja je usmerena na prednje tockove jer kad se otvore prozori cini se da zvuk dolazi spreda, mozda je to greska?! Ipak, ukoliko je iko od vas imao slicno iskustvo, molim za informaciju kako da resim problem.

Unapred hvala. :beg:
Korisnikov avatar
lalicspecial
Garaža: alfa 33 1.4ie
alfa 33 1.7ie ostale alfe u rashodu ne racunam
alfa 156 1.8 ts
Lokacija: svilajnac
Lokacija: svilajnac
Postovi: 936
Pridružio se: Sub Feb 12, 2011 12:14 am

Re: Kocnice - upomoc!

Uto Maj 08, 2012 8:41 pm

verovatno ti ne vraca klip dobro ili su plocice mnogo lose!Hoce to glavnom na zastavinim vozilima ja stavio pre dok sam imao keca neke plocice kao fabricka ugradnja cim nagazis pisti sacuvaj boze!Posle sam te skinuo i stavio lucas vise nikada nije pisnulo... :arflag
Korisnikov avatar
Djordje147++
Garaža: Alfa Romeo 159 , 1.9 JTDm , 110 kw
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 75
Pridružio se: Pon Mar 21, 2011 9:00 pm

Re: Kocnice - upomoc!

Uto Maj 08, 2012 8:49 pm

Imao sam isti problem samo stavi valeo plocice i nema sanse da skripe .. pozdrav :arflag
Punog gasa nikad dosta...
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Kocnice - upomoc!

Uto Maj 08, 2012 8:58 pm

Meni nisu hteli da ugrade Valeo jer nisu mogli da garantuju da neće škripati...(verovatno ima više kopija Valea). Ono što sam skapirao je da je poželjno da su pločice i diskovi od istog proizvođača. Ja sam uzeo malo skuplje diskove i pločice ATE i nema greške. Nisu zapištale nikada a odlične su. Kao nove su posle 10.000km.
Što kvalitetnije staviš neće pištati a trajaće duže, kočiće bolje i diskovi se neće kriviti.
Korisnikov avatar
Kosovic
Garaža: /
Lokacija: Vrbas
Lokacija: Vrbas
Postovi: 414
Pridružio se: Sub Jan 17, 2009 6:31 pm

Re: Kocnice - upomoc!

Uto Maj 08, 2012 8:58 pm

Samo mi reci još da su Delphi pločice i sve mi je jasno ....
nikmika
Postovi: 6
Pridružio se: Sub Sep 26, 2009 2:44 pm

Re: Kocnice - upomoc!

Uto Maj 08, 2012 9:17 pm

Momci, devojke,

diskovi su Metelli a plocice su Ferodo.
Plocice je ugradio lik iz Delte, na njima pise nesto kao "ultra tihe"?! njegova preporuka, silne diplome obuka za Alfe itd. sigurno da zna sta je najbolje ali nekako mislim da nema bas vremena da se zeza sa mojim fantomskim kocnicama.

Ne znam da li ste pazljivo procitali, skripa se cuje kada se ne koci. Cim stisnem kocnicu skripa nestaje. inace, auto koci fenomenalno, diskovi i plocice su oko 5k km, novi!
Korisnikov avatar
Crni
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-Jet
Lokacija: Petrovac na Mlavi
Postovi: 2469
Pridružio se: Pet Avg 05, 2011 1:54 am

Re: Kocnice - upomoc!

Uto Maj 08, 2012 9:20 pm

Da li je to sigurno skripa kocnica a ne mozda neki drugi faktor, recimo guma?

Na Fiatu sam letos imao neke Miselinove plastikanere koji su skripali dok skrecem na semaforu.
Picking suspension is like getting married - you take the time to look at the options, read the reviews, and try as many as you can. Then you pick one, invest loads of cash in it and then find it has hidden secrets or undesirable characteristics.
nikmika
Postovi: 6
Pridružio se: Sub Sep 26, 2009 2:44 pm

Re: Kocnice - upomoc!

Uto Maj 08, 2012 9:25 pm

nisu gume sigurno, menjao sam i na zimske i vracao ponovo ove, nema razlike.
zamisli decija kolica ili ona iz prodavnice kada je lezaj skroz riknuo pa skripi do besvesti.
kad se dobro zagreju, skripi i kad milim. dok se ne zagreju, a malo im treba, sve je ok.
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Kocnice - upomoc!

Uto Maj 08, 2012 10:45 pm

Ni meteli ni ferodo nisu neke marke, posebno ferodo, imam ferodo diskove, i te pare koje sam dao za njih, su najgore bacene pare ikada :wave:
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Kocnice - upomoc!

Uto Maj 08, 2012 10:55 pm

Ferodo ima dosta kopija, a inace su vrhunske plocice kada su original. No, to nije bitno...

Nije čudno da su ljudi pričali o kočnicama i pločicama kada si ih naveo na krivi put u tvojoj priči. Ti nemaš problem sa kočnicama osim ako ne kače dok voziš, a to izlgeda da nije slučaj. Moglo bi da bude dosta toga, moraš da ovedeš auto kod majstora da se auto proba i digne na dizalicu.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Kocnice - upomoc!

Sre Maj 09, 2012 6:31 am

meni su bas tako skripale stare plocice nakon otprilike 1god voznje i to na zadnjim tockovima... marka Simmer... dakle cim stisnem kocnicu ne skripi ali kad u voznji mrdnem volan malo levo/desno odma cvili (cudno da su prednje ok)... Sad imam neke "japanske" no name (pa papiricu uz njih) evo sad ce godinu jos malo i ne skripe i odlicno koce...
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: Kocnice - upomoc!

Sre Maj 09, 2012 9:17 am

Ja bih rekao da je do klipa, tj. da ti ne vraca dobro i da plocice i dalje lagano pritiskaju disk i u takvom rezimu skripe.
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
dixynja
Garaža: EX 145 1.6 Boxer rosso 130
EX 155 1.8 16v rosso 130
147 1.9 jtd 16v rosso 130
Lokacija: Beograd-NBG
Lokacija: Beograd-NBG
Postovi: 288
Pridružio se: Sub Avg 22, 2009 12:05 pm

Re: Kocnice - upomoc!

Čet Maj 10, 2012 6:38 am

Proveri onu zastitu,lim iza diska
Slika
Kada sam zadnji put menjao diskove na 145-ici to mi se desilo,nekako se ta zastita lagano prislonila na novi disk.U pocetku se nista nije culo,tek kada se zagreje onda je pocinjalo da grebe,pisti kao da skripe plocice...
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Kocnice - upomoc!

Pet Maj 11, 2012 6:26 am

definitivno se ne gadja disk sa plocicom,meni su se dva para meteli disko uzasno pokazali,vise puta obradjivao i na kraju skinuo

to sto koci auto odlicno je zato sto su diskovi mekani i za kratko vreme se potrose ali i deformisu,zato sto se pregrevaju,probaj drugu vrstu plocica
ko na nas krene iz mesta je naje&o
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1855
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Kocnice - upomoc!

Pet Maj 11, 2012 9:39 am

starac vujadin napisao:Ferodo ima dosta kopija, a inace su vrhunske plocice kada su original. No, to nije bitno...
Potpisujem ;) Takodje, ima mnogo vrsta tj kvaliteta plocica... Ko hoce ekstra kocnice, proprucujem Ferodo DS Performance plocice koje kostaju 100+e u zavisnosti od modela... ;)
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Korisnikov avatar
Dora
honorable
honorable
Contact:
Garaža: FIAT :(
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1552
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 10:00 pm

Re: Kocnice - upomoc!

Pet Maj 11, 2012 9:44 am

Možda ne valja ležaj točka....
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Kocnice - upomoc!

Sub Maj 12, 2012 7:57 am

a inace kupio sam crvene ferodo koje sam nove i skinuo,skripale su a morao sam da stalno drzim kocinu da bi bile ugrejane i da bi uopste kocio,i posle oko 150km ih skinem i stavim Remsa,mada se nije ni ona najbolje pokazala na svim diskovima,na nekima je skripala ko luda a na nekima ponekad sitno ali koci bolje od mnogih i kad se dobro ugreju
ko na nas krene iz mesta je naje&o
nikmika
Postovi: 6
Pridružio se: Sub Sep 26, 2009 2:44 pm

Re: Kocnice - upomoc!

Uto Maj 15, 2012 7:29 pm

Momci,

hvala na savetima, dobio sam neke i na medjunarodnom forumu. Dogovorio se sa Vladom (AMAG) za subotu da rastavljamo zadnje kocnice i da nadjemo uzrok, ako bude toplo jer po ovakvom vremenu cute ko ku.va. Napisacu vam rezultate...pa koga interesuje.
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1855
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Kocnice - upomoc!

Sre Maj 16, 2012 7:33 am

ljube-kugla napisao:a inace kupio sam crvene ferodo koje sam nove i skinuo,skripale su a morao sam da stalno drzim kocinu da bi bile ugrejane i da bi uopste kocio...
Te crvene su kao sinter i trebale bi da budu bas za trke tj koce tek kad se zagreju ;)
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Korisnikov avatar
plastik
Garaža: Alfa 147 1.9 JTD
Landrover Freelander 2.0
Yamaha XJR 1300 Sp
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 52
Pridružio se: Sub Sep 19, 2009 5:45 pm

Re: Kocnice - upomoc!

Pon Maj 21, 2012 6:12 pm

Danas stavio Ferodo diskove i plocice..nit se nesto cuje nit skripi a koci vrhunski.

Cena je za premium quality diskove 2990 po komadu a plocice isto premium quality 2000 din po komadu.

Prodavnica je u 27 marta br 44, SHOP INVEST.

Pozdrav.

edit: Prednji diskovi i plocice.
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Kocnice - upomoc!

Čet Feb 25, 2016 5:00 pm

Da ne otvaram novu temu. Stavio sam nove diskove i plocice napred, diskovi su Jurid (prosle godine stavio zadnje plocice te marke na original diskove i nema trunke skripanja a koci odlicno) a plocice Valeo.

Auto koci odlicno, osetno bolje nego ranije ali imam problem sa skripom. Skripi kad kocim pri jako maloj brzini tipa ispod 20km/h (preko toga ne) i kada malo pomerim volan na levo u voznji, na desno mi se cini da ne skripi.

Inace sam u startu hteo i plocice da stavim Jurid ali nigde nije bilo, tu marku mi je preporucio majstor, kaze da je dosta ugradio i niko se nije zalio. Meni sve nekako mirise na problem sa plocicama ili nesto drugo u sistemu kocnice.

Ima li neko ideju ili slicno iskustvo?
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Administrator
Administrator
Garaža: Alfa Giulietta 1.4 TCT
Lancia Delta III 1.4 T-Jet
Lokacija: Stuttgart-Kraljevo
Postovi: 6293
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 2:54 pm

Re: Kocnice - upomoc!

Čet Feb 25, 2016 5:19 pm

Isti problem imam i ja,izraženo mi je ovo volan levo/desno, sumnjam na klizače klješta pozadi na diskovima. Sad za vikend ću da rasturim sve i da podmažem pa ćemo da vidimo da li je bolje.
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: Kocnice - upomoc!

Čet Feb 25, 2016 5:24 pm

Javljaj rezultate :) ja sam tim ciscenjem resavao problem skripe na zadnjih kocnicama, resenje je trajalo po nekih skoro godinu dana pa sam morao opet...
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Administrator
Administrator
Garaža: Alfa Giulietta 1.4 TCT
Lancia Delta III 1.4 T-Jet
Lokacija: Stuttgart-Kraljevo
Postovi: 6293
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 2:54 pm

Re: Kocnice - upomoc!

Čet Feb 25, 2016 5:26 pm

Prvo sam posumnjao na sajle ručne ali one su nove. Javljam :)
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Administrator
Administrator
Garaža: Alfa Giulietta 1.4 TCT
Lancia Delta III 1.4 T-Jet
Lokacija: Stuttgart-Kraljevo
Postovi: 6293
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 2:54 pm

Re: Kocnice - upomoc!

Ned Feb 28, 2016 8:55 am

nisam stigao da odradim obe strane pozadi već samo jednu i sad samo škripi sa kontra strane :) skinuto je bilo sve oko klješta i podmazano, za sad je ok, pređeno je 200+ km sinoć.

Povratak na “Area Servizio”