Fiat Tipo 2.0 8v GT -stari drugar-

Korisnikov avatar
Veloce
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: ex Alfa Romeo GTV 2.0ts
ex Alfa Romeo GT 2.0jts
ex Alfa Romeo 159 1.9jtdm
ex Alfa Romeo GT 1.9jtdm
ex Alfa Romeo Mito 1.4tb
ex Alfa Romeo Giulietta QV
-Megane 3 RS CUP
Lokacija: Lazarevac
Postovi: 2787
Pridružio se: Sre Avg 03, 2011 8:36 pm

Fiat Tipo 2.0 8v GT -stari drugar-

Pet Avg 05, 2011 9:40 pm

Fiat Tipo GranTurismo 1.8 8v 105ks 3v 93.god.,do duse vodio se na 89.god. i 1.4 tako sam ga kupio :) Kod mene je dosao u savrsenom stanju :) Ipak mogu reci nalozeni klinac tada nenormalno sam divljao sa njim :drift ,a nisam obracao paznju na ono sto mi je auto govorio :fight_twak: servisi,ulja.. Obrtaji non-stop , vise je prosao u blokadi nego normalne voznje :D Krivo mi je sada,ali sta cu :scratch: Ubrzo je prolupao i zakovao 1.8 .. Sto i nije bilo za cudjenje :grin: Sledi ubacivanje 2.0 8v 116ks iz Dedre :) Motor izvadjen iz stranca,nije puno presao ali je stajao 4godine u garazi,nije paljen.. Svi vilteri,ulja,set kvacila,spaneri,kaisevi,svecie su pomogli da se motor osvezi :) Prvih 1000+ km laganini voznja,da legne malo sve na svoje mesto :) Na 1700km motor pocinje da lupa,opet prolupao :bye: Haos.. U motoru ni kapi ulja,kako-zasto mi ni dan danas nije jasno.. Zamenjeni lezajevi,ali radilica je ostecena.. To je bilo privremeno resenje.. par meseci posle toga puca zvono menjaca (iz bar meni ne poznatog razloga).. Tada sam resio da mu i radilicu sredim.. Prva specijala radilice,leteci i lezeci lezajevi,semeninzi,menjac i ulja itd.. Odlazak sa njim na more (ove godine,inace radjen je 10dana pre odlaska),lepo se ponasao,ali motor mnooogo trosi ulja 3l do Sutomora i nazad :confused: Nije dimo,kompresija super,sve odlicno.. To je bila kap koja je prelila casu i otisao je dobos :) :amen:

Evo slika:

http://img827.imageshack.us/slideshow/w ... 10002y.jpg

I jedan snimak :grin: :

http://www.youtube.com/user/JohnnyPetro ... paRXViYF9M
[youtube]mpaRXViYF9M[/youtube]
Korisnikov avatar
darko qv
Garaža: Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde.....Grande Punto 1.3 MJTD 75hp
Alfa Romeo 147 8v traktor
Lokacija: Sutomore
Lokacija: Sutomore
Postovi: 4628
Pridružio se: Pet Okt 30, 2009 10:06 am

Re: Fiat Tipo 2.0 8v GT -stari drugar-

Ned Avg 07, 2011 3:23 pm

:beerchug: :beerchug:
GOD LOVES ALFA,JESUS DROVE A 145 CLOVERLEAF

Povratak na “Fiat”