Bregaste 2.0 16V TS i varijator faze

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Administrator
Administrator
Garaža: Alfa Giulietta 1.4 TCT
Lancia Delta III 1.4 T-Jet
Lokacija: Stuttgart-Kraljevo
Postovi: 6293
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 2:54 pm

Bregaste 2.0 16V TS i varijator faze

Ned Apr 10, 2011 6:30 pm

Posto mi je izgleda jedna (mozda i obe :banghead: ) bregasta izgleda losa,moracu da jurim polovne... pa me zanima koji motori imaju iste bregaste kao moje? Pase li mozda od 1.8 TS ? Inace,145 2.0 qv je u pitanju...

Sto se tice varijatora , sta je najbolje resenje? Nov ? Reparacija? Brine me cena novog... :glare:
Korisnikov avatar
DushanSD
Garaža: Alfa Romeo 156 SW GQ 1.9 JTDm 150hp 2005
Lokacija: 026
Lokacija: SD
Postovi: 2277
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Bregaste 2.0 16V TS i varijator faze

Ned Apr 10, 2011 10:24 pm

Ja msm da tebe samo varijator zeza tj. da treba remont istog. Ima set za reparaciju, to se odradi pa kako bude ispalo. Mozda ne procukara ni narednih 20000km, a mozda procukara i posle 1000km, sve je diskutabilno.
Treba skinuti deklu ventila i videti stanje. Ako su bregaste dobre, 99% samo varijator pravi problem. Treba ispregledati hidropodizace, taman kad budete skidali usisnu bregastu (na kojoj se varijator nalazi), mozete obe, uzmite povadite i operite podizace, vratite, odradite taman varijator i tu nema greske. Konzole bregastih vratila obavezno vratiti svaku na svoje mesto i stezati moment kljucem kako je propisano, nikako napamet.
FANTAZ'JA

Povratak na “Area Servizio”