Razlika izmedju progression i distinctive opreme

Bez duše bismo bili samo mašine...
misholinjo
Garaža: Alfa Romeo 147 Q2
Lokacija: Beograd
Postovi: 136
Pridružio se: Čet Apr 22, 2010 8:45 am

Razlika izmedju progression i distinctive opreme

Sub Avg 14, 2010 10:58 am

Zna li neko koje su tacno razlike izmedju progression i distinctive opreme? Naime, sve me interesuje i bezbednost i udobnost ;)
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Razlika izmedju progression i distinctive opreme

Sub Avg 14, 2010 3:51 pm

Progression i distinctive paketi sa razlikuju od tržišta do tržišta i od zemlje do zemlje pa je bilo kakav generalni odgovor nemoguć ili prosto nagađanje. Automobili sa zapadnih razvijenijih tržišta su generalno opremljeniji od automobila sa istim paketom opreme sa istočnih sirotinjskih tržišta. To je i lepa prilika proizvođaču za extra profit.

Uz to treba dodati i činjenicu da se paketi opreme menjaju iz jedne u drugu proizvodnu godinu... pa je najpametnije da pregledaš svaki konkretan primerak automobila da bi utvrdio tačnu opremu, sve drugo je prosto nagađanje i plodno tle za mućke i prevare nesavesnih prodavaca...
misholinjo
Garaža: Alfa Romeo 147 Q2
Lokacija: Beograd
Postovi: 136
Pridružio se: Čet Apr 22, 2010 8:45 am

Re: Razlika izmedju progression i distinctive opreme

Sub Avg 14, 2010 4:25 pm

Hvala, znam za razliku medju trzistima,medjutim kako ima dosta mogucnosti narudzbine dodatne opreme po stavkama cisto sam ciljao na neke stvari za koje se zna da dolaze uvek u nekom paketu opreme.
range
Postovi: 413
Pridružio se: Ned Dec 21, 2008 4:15 pm

Re: Razlika izmedju progression i distinctive opreme

Sub Avg 14, 2010 7:39 pm

Kao sto je Dejan vec napisao, razlike izmedju trzista su prevelike i individualne porudzbine, tako da jednostavan odgovor nije moguce dati. Ja sam to gledao kod 166 i distinctive je podrazumevao:
- kozu sa grejacima i pozicijama sedista
- navigaciju i sarzer
- zavesice
- felne

progression je imao previse varijanti, tako sam ja u jednom slucaju imao ratkapne i plis unutra bez CD-a i navigacije, a u drugoj kozu, felne i sarzer
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Razlika izmedju progression i distinctive opreme

Sub Avg 14, 2010 11:07 pm

Ima još jedan problem u tvom pitanju, o kom automobilu uopšte pričamo? Distinctive na 147 uopšte nije isto što i Distintive na 156, 166, GT-u ili 159. Zaista nema nikakvog pravila, a najteže je ući u trag softverskoj opremi kao što je VDC ili softverski Q2.

Najbolje je ne podrazumevaj ništa, trkeljiši sve na konkretnom automobilu...
misholinjo
Garaža: Alfa Romeo 147 Q2
Lokacija: Beograd
Postovi: 136
Pridružio se: Čet Apr 22, 2010 8:45 am

Re: Razlika izmedju progression i distinctive opreme

Ned Avg 15, 2010 2:45 pm

Generalno sam mislio, normalno da ne moze da bude na 147 i 166 sto sta isto jer je 166 ipak ozbiljan auto i pretenduje na drugacije kupce od 147. Ja licno nisam video ni jednu 147 sa grejacima sedista, u 156 mislim da ima ali ne smem da siguram a u 166y znam sigurno.
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Razlika izmedju progression i distinctive opreme

Pon Avg 16, 2010 1:40 am

Upravo si sam i ilustrovao zašto nema odgovora na tvoje pitanje tim grejačima sedišta... U skandinaviji ih verovatno ljudi koriste od oktobra do aprila a na Siciliji je to komad opreme koji ti uopšte ne treba, pa se verovatno i ne nudi kao oprema.

Ja imam 147 Distinctive iz 2005. god, kupljenu novu u Srbiji i verovao ili ne auto nema trip kompjuter, nego glupi mali display sa jedva dva reda po četri karaktera... Pokazuje sat i spoljnu temperaturu i to ti je to... A auto ima i kožu, koja je na fakturi prikazana kao dodatna oprema ali je na cifru koliko koža košta iskazan i popust, pa je koža u suštini gratis. E sad, jel ide koža u distinctive paket ili ne, ili je Delta kožom častila prvog vlasnika mojih kola, ko bi ga znao...

Kad na Progression i Distinctive dodaš visibility pack ili comfort pack, winter pack, sport pack koji se svi nude kao opcije i shvatiš da se to u nekim zemljama zove lusso i Veloce ili Medium i High, ili Elegante i Emozione shvatiš da nema nikakvog smisla to analizirati, osim sedneš u auto koji te zanima i gledaš redom šta sve ima a šta ne...

Nema nikakvih pravila i ništa ne podrazumevaj...
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: Razlika izmedju progression i distinctive opreme

Pon Avg 16, 2010 10:35 am

Slazem se.

Meni npr. u Eperu pise Progression/Limited edition

Imam Momo kozu, alu felne, sajtne, spustena je fabricki, kokpit kao kod V6, pa pretpostavljam da je u pitanju kombinacija sa Sport pack I.

A nemem recimo grejace sedista, tako da tu ima mnogo opcija.
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
alessandro
Garaža: 1998 Lancia Delta HPE 1.6 16V
Lokacija: Republic of Srpska
Postovi: 372
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 12:08 pm

Re: Razlika izmedju progression i distinctive opreme

Pon Avg 16, 2010 6:04 pm

I ja bih se slozio. Tome u prilog bih naveo jedan primjer od prije 10-ak godina. U pitanju je Mercedes S-class u kome se kao dodatna oprema nudio, vjerovali ili ne, upaljac u pepeljari, a kostao je 250 DEM. Nista se nigdje ne podrazumijeva, pa tako ni ovdje...
Everything should be made as simple as possible but not simpler.
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Razlika izmedju progression i distinctive opreme

Pon Avg 16, 2010 11:16 pm

Pretpostavljam da te paketi opreme zanimaju za kupovinu polovne Alfe. Sa novom ćeš nekako lakše izaći na kraj jer je prodavac ipak dužan da ti da tačan listing opreme, mada se i tu događaju greške i podvale.

Najvažnija stvar u ovoj priči sa polovnim automobilima ti je sledeća:

Kada kupuješ auto od privatnog lica, vlasnika, on će ti u 99% slučajeva tačno reći šta auto ima od opreme. Možda neki matorac neće znati sve detalje na treću decimalu ali će ti retko tvrditi da kola imaju nešto što nemaju.

Kada auto kupuješ na placu ili od nekog sitnijeg preprodavca, postoje ogromne šanse da će ti reći da auto ima od opreme nešto što ustvari nema. Iznenadio bi se do kog nivoa te prevare mogu da idu. Često se prodavac frlja tim troslovnim skraćenicama za koje nema pojma ni šta znače ni kako da ti ih prikaže, a oglasi su prepuni pogrešnih podataka o opremi, sve sa idejom da se kupac privuče do placa, pa kad već dođe i vidi auto, onda mu se izvine za neku sitnu greščicu tipa: jbg. ipak auto nema klimu... Pomešali smo automobile kad smo davali oglas... izvini...

Da se ne bi upecao u te ”ako prođe - prođe” varijante, otvori četvore oči, sve proveravaj sam i informiši se unapred o kolima koja ideš da gledaš listanjem user manual-a i sl.
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: Razlika izmedju progression i distinctive opreme

Uto Avg 17, 2010 11:27 am

Kad smo vec kod tih prevara, evo sta se meni desilo:

Slucajno naletim na Mondea, svidi mi se odmah. Covek vlasnik, doduse trguje sa Fordovima, ali sve je OK, ima servisnu...
Mondeo je u opremi Ghia, tako on tvrdi, i stvarno na trogulastim staklima ima te znacke. Ja, posto se nisam nikada cimao sa Fordom, nisam bio upucen u nivoe opreme. Uglavnom, super je auto bio i kupim ga.

Posle, gledajuci pazljivije vidim da u servisnoj pise Trend - Ghia, s tim da je ovo Ghia napisano hemijskom malo drugacije nijanse. Odem na net i ukapiram da je moj zapravo Trend sa alu felnama i da Ghia ima kozu, senzore kise, grejace sofersajbne i jos neka cuda.

Pozovem ovog lika i on pocne da se vadi kako ga je tako uvezao, da ni on ne zna, da je to sigurno Ghia. Kazem mu da nema veze, jer bi ja taj auto ionako kupio, ali samo da zna da sam ga provalio.

I jednog jutra posle dva-tri meseca vidim skinuo mi neko te Ghia znackice, moguce da je i on, posto je znao gde parkiram auto...
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”