Alkohol u voznji i ja = prijava

Offtopic, kafenisanje, itd...
Korisnikov avatar
matotalno
Lokacija: Beograd
Postovi: 41
Pridružio se: Uto Jun 23, 2009 9:59 pm

Alkohol u voznji i ja = prijava

Sre Maj 12, 2010 1:23 am

Drugari,napravio sam sra**e,zaustavili me pre neki dan,popio tri piva na prazan stomak i naduvao u melodiku oko 1.3 promila,sto je previse za tu kolicinu piva ali tako kaze aparat.Popio sam prijavu,nisam potpisao zapisnik.Sta me ceka dalje?Pare cu nekako da skupim ali me najvise plasi zabrana jer mi je posao vezan za kola pa ako ostanem bez dozvole ostajem i bez posla a uz sve to beba na putu,zena,neozbiljno sa moje strane jako.. :this:
Da li da idem na varijantu da izbegavam sudiju i pozive ili da se javim kad stigne i da kukam za uslovnu ako je uslovna uopste moguca kod ovakvih prekrsaja.
Korisnikov avatar
igorkrnic
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: 2019 Stelvio Veloce 2.0AT 280ks
2020 Jeep Renegade 1.3AT 150ks
---------Ex---------
2020 Stelvio Quadrifoglio 510ks
2014 Giulietta 2.0D TCT 174ks
Lokacija: Kikinda
Lokacija: Kikinda
Postovi: 1484
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:46 pm

Re: Alkohol u voznji i ja = prijava

Sre Maj 12, 2010 1:30 am

Na zalost tako sam i ja prosao davno doduse bez bebe cak mi kao sredio gazda da mi sudija da uslovno ali nista od toga pesake sam isao 3 meseca jer sudija tu opciju nema vec mu zakon nalaze da je kazna oko 16000 din (ili to zavisi od promila), 3-6 meseci dozvola i poeni, on tebi moze da kaznu bez oduzimanja dozvole ali onda on zbog toga moze ostati bez posla

e sad ja znam da novi zakon je haos i da ima jako puno prekrsaja i pravila pa se ljudi pitaju kako ce pandur da odluci sta da pise kao prekrsaj a odgovor na to je da ce pandur samo da napise sta si radio a sudija ce da odluci sta ce da ti nakac ikao kaznu tako da cekaj nekoga ko poznaje bolje zakon novi ko ce ti mozda reci da sudija ipak i moze da ti ostavi dozvolu a recimo da ti nakarika poene u kompenzaciju
Bogdan156
Garaža: Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-jet
Postovi: 1221
Pridružio se: Sub Jun 13, 2009 9:18 am

Re: Alkohol u voznji i ja = prijava

Sre Maj 12, 2010 7:01 am

I ja mislim da od zabrane ne mozes da pomognes. Ujak je imao isti problem, auto mu treba za posao, a dobio je zabranu. On je to resio tako sto je uzeo novu vozacku pre nego sto su mu oznacili staru i dobro je prosao...
Korisnikov avatar
alfamen
Contact:
Garaža: ALFA 166 TS
ALFA 166 2.4 JTD
LANCIA LIBRA 1.9
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 1602
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 11:46 am

Re: Alkohol u voznji i ja = prijava

Sre Maj 12, 2010 7:46 am

Na zalost nemam lepe vesti za tebe :cray:
Po novom zakonu nema sanse da se izvuces! Pre tri godine sam imao 0.52 promila
I sudija mi je uzeo dozvolu na tri meseca i kazna 4500 din!
probaj da uzmes duplikat na vreme dok neudjes u proces pa duplikat predaj na overu zabrane.
Vozi sa orginalom kao pukovnik u penziji, polako oprezno jer ako te provale, onda si n...bo!
Ja sam tako uradio, duplikat predao na overu, ostavio ga kuci a sa orginalom sam vozio ta tri meseca kao po jajima!
Korisnikov avatar
Presretach
Garaža: Alfa Romeo 156 2.0 T.S
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 745
Pridružio se: Sre Jan 20, 2010 9:38 am

Re: Alkohol u voznji i ja = prijava

Sre Maj 12, 2010 8:15 am

Zajbana situacija. :(
Meni su dva puta uzimali, mislim da mi je treca prijava na putu :banghead: ,
oba puta sam koristio metode sto kolege preporucuju. Sad po ovom novom zakonu, moguce, a ne mora da znaci, ako te uhvate sa duplikatom mozes jos veci karambol da napravis sebi, moguce i firmi.
Mene su uhvatili sa duplikatom i krenuli u proveru srecom centrala je imala 30 minuta prioritet i ovaj sto me zaustavio cekao 25 minuta i vratio mi vozacku, ne smem da pomislim sta bi bilo.
Nisu ni oni blesavi cim vide duplikat, hoce da provere.
E sad da li da uzimas ili da odugovlacis? Posel sest meseci (moguce i kasnije) odbijanja poste krenuce murija na vrata da ti dolazi da ti licno uruci, moze da bude vrlo nepriajtno dolaze u 6 sati ujutru zvone ko manijacu, srecom pa u zgradi imamo kameru pa ga ostavim napolju ;) .

E sad sta bi moglo, probaj da uzmes od doktora uverenje da ti je zena trudna, gazda neka nakuca nekakvu molbu da si izuzetan radnik i ti nakarikaj nesto kako se kajes i sl. i to lepo kad odes da das izjavu predaj sudiji.

Mada cim je on napisao izvestaj, mrka kapa.
Korisnikov avatar
vojaalfa
Drug Član
Drug Član
Garaža: 156 1.8TS SW
Lokacija: Beograd
Lokacija: Bgd-Zarkovo
Postovi: 2009
Pridružio se: Pon Dec 01, 2008 3:42 pm

Re: Alkohol u voznji i ja = prijava

Sre Maj 12, 2010 8:18 am

Mozes da se vadis na to da su ti dali odmah da duvas i da nisu sacekali 15min. od kada si popio poslednje pivo(nedaj boze)
Korisnikov avatar
matotalno
Lokacija: Beograd
Postovi: 41
Pridružio se: Uto Jun 23, 2009 9:59 pm

Re: Alkohol u voznji i ja = prijava

Sre Maj 12, 2010 11:49 am

Opcija sa duplikatom ne deluje lose,ali....procesljao sam novi zakon posle ove moje "nezgode' i vidim da opste ne gledaju blagonaklono za voznju pod zabranom,mislim da je sad i zakonom zaprecena kazna minimum 15 dana zatvora i oko 15 bodova,znaci katastrofa kome se desi da ga provere i provale sa duplikatom.Sa se desava kad se izbegava sudija,da li mogu da donesu resenje u odsustvu i posalju ga na kucnu adresu bez da sam bio kod njih.Sta ako uopste ne odem u stanicu da mi udare pecat ,npr dobijem resenje,platim kaznu da ne bih isao u padinjak naravno i iskuliram udaranje pecata i pazim u voznji znaci bez novih prekrsaja.Da li zabrana pocinje udaranjem pecata u vozacku ili dobijanjem resenja?
Korisnikov avatar
Presretach
Garaža: Alfa Romeo 156 2.0 T.S
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 745
Pridružio se: Sre Jan 20, 2010 9:38 am

Re: Alkohol u voznji i ja = prijava

Sre Maj 12, 2010 1:28 pm

Ako izbegavas gledaj onda sto vise da ga otegnes. Mozda je neko upoznat da li moze predmet da zastari po novom zakonu i posle koliko godina?
Cim tebi stigne resenje da predas dozvolu, mislim da od tada krece zabrana, lpanje pecata je evidencija za tebe :) . E sad ako ne odes, sigurno ide isti fazon ko za duplikat, stim da su ti manje sanse da te proveravaju.
Kada sam pricao sa svojim advokatom on mi je savetovao da odem i da zavrsim sta treba, da sebe ne bi izlagao privodjenju pred zenom, decom i komsijama.
Jav sta si resio.
:drink :)
range
Postovi: 413
Pridružio se: Ned Dec 21, 2008 4:15 pm

Re: Alkohol u voznji i ja = prijava

Sre Maj 12, 2010 1:45 pm

Sve je onako kako si vec procitao: ne mozes se izvuci zabrane, kazne i poena. Medjutim, jedina sansa za koju mislim da mozda moze da upali je advokat. Moj drugar je imao taj problem pre nekog vremena, naduvao 0.7, 0.8... Uzeo advokata i ovaj mu je slozio neku pricu, mislim da je bilo veze sa tih 15 minuta ili nesto slicno.
Prica ima hepiend jer je sudija poceo nesto da galami kako mu salju slucajeve nesposobni policajci. Ovo sa advokatom nije izuzetak jer sam i ja uzimao, samo za preticanje i bilo je OK.
Sto se tice alkohola, savet je - ne lazi pandura. Kad te pita da li si pio - jesi, jer cim naduvas od dogovaranja nema nista. Ja sam se jednom zeznuo, pa je ispalo da iako mi je dobar drugar sedeo kao sef smene, nista nije moglo da se uradi.
Drugo, da izbegavas poziv je isto glupo, jer ce te zaustaviti pandur i pri proveri videce se da imas prijavu. Ako ti je voznja posao, tesko da mozes da racunas na to da dve godine neces biti zaustavljen.
Korisnikov avatar
alfamen
Contact:
Garaža: ALFA 166 TS
ALFA 166 2.4 JTD
LANCIA LIBRA 1.9
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 1602
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 11:46 am

Re: Alkohol u voznji i ja = prijava

Sre Maj 12, 2010 2:43 pm

range napisao:Sve je onako kako si vec procitao: ne mozes se izvuci zabrane, kazne i poena. Medjutim, jedina sansa za koju mislim da mozda moze da upali je advokat. Moj drugar je imao taj problem pre nekog vremena, naduvao 0.7, 0.8... Uzeo advokata i ovaj mu je slozio neku pricu, mislim da je bilo veze sa tih 15 minuta ili nesto slicno.
Prica ima hepiend jer je sudija poceo nesto da galami kako mu salju slucajeve nesposobni policajci. Ovo sa advokatom nije izuzetak jer sam i ja uzimao, samo za preticanje i bilo je OK.
Sto se tice alkohola, savet je - ne lazi pandura. Kad te pita da li si pio - jesi, jer cim naduvas od dogovaranja nema nista. Ja sam se jednom zeznuo, pa je ispalo da iako mi je dobar drugar sedeo kao sef smene, nista nije moglo da se uradi.
Drugo, da izbegavas poziv je isto glupo, jer ce te zaustaviti pandur i pri proveri videce se da imas prijavu. Ako ti je voznja posao, tesko da mozes da racunas na to da dve godine neces biti zaustavljen.
Lepo ti kaze range...uradi tako jer prosla su vremena kada je moglo na prevaru ! Sada su svi umrezeni i uhvartice te dok trepnes!
Korisnikov avatar
dejan555
Garaža: 147 2.0 TS selespeed
Piaggio X8 200ccm
Lokacija: Klagenfurt am Wörthersee
Postovi: 1428
Pridružio se: Pet Jun 12, 2009 8:26 pm

Re: Alkohol u voznji i ja = prijava

Sre Maj 12, 2010 2:50 pm

To za izbegavanje poziva mislim da nije realno jer evo kod mene u stanu
već 1,5 godinu traže nekog kuma od prethodnog vlasnika, dolazi mi policija
svaka 3 meseca, ja najčešće nisam tu ali mi komšiluk prenosi.
Prethdni put sam ih malo ozbiljnije napušio pa valjda neće više ...
Pominjali su da oni upišu neku fiktivnu adresu pa da taj kome poziv ne stiže
ne može ništa da uradi u policiji (reg. auto i sl.) dok ne prijavi pravu adresu.

Ne može da zastari dok te traže - onda je predmet u "prekidu", i generalno kad te tuže zbog bilo čega može da dođe samo do apsolutne zastarelosti tipa nako 10
godina. Ako je policija neažurna pa ne podnese prijavu na osnovvu zapisnika
tu verujem da postoji neki kraći rok ali ne znam koliki.

E sad ako tebi odugovlačenje znači zbog posla i auto se ne vodi na tebe
onda možeš i tako.

Zabrana ne znam kad počinje od beleženja u dozvolu ili rešenja.
Jednom mom poznaniku to nisu mogli da pribeleže u Ljermontovoj kad je otišo
i naravno više mu ne pada napamet da pokušava ponovo.
Kaznu je platio pa se nada da će zabrana isteći i ako nije upisana
u dozvolu a do tada vozi normalno sa čistom dozvolom.

Ipak, predložio bi addvokata kao najbolje rešenje.

Ufff druže, sad sam pogledao, pa ovo 1,3 ti je definisano
kao teška alkoholisanost :doh:

http://www.sirius.rs/propisi/S20090411404/clan-187
Korisnikov avatar
matotalno
Lokacija: Beograd
Postovi: 41
Pridružio se: Uto Jun 23, 2009 9:59 pm

Re: Alkohol u voznji i ja = prijava

Sre Maj 12, 2010 4:16 pm

Inace sam protiv voznje u alkoholisanom stanju,uglavnom taksi ili ne idem kolima.Ali ziv sam covek pa se desilo i meni,najgore sto sam krenuo to vece taxijem pa me pokupio ortak i jos mu ja kazem odvezi me do kola ko da imam 18 god,mozda je Alfa kriva za to , nisam je video celo vece ;) , al eto nisam razmisljao i capili su me.Najgore je kad nekome ko voli da vozi kao ja a pritom i radi posao sa kolima od koga zivibude oduzeta dozvola , Alfa mi je kao clan porodice,mozda kao sestra posto je nemam :love: , i tesko bih izdrzao bez nje.Razmisljao sam se da se mozda prijavim za neki drustveno-korisni rad npr kopanje kupusa,kamenja,farbanje semafora po cenu da mi ne uzmu dozvolu al to nisu ubacili su zakon ili mozda jesu ko zna :grin:
Korisnikov avatar
alaza
Garaža: ex AR 166 2.4 jtd 2005.g.,
ex AR 155 2.0 16v Super '98,
ex AR 155 1.7ts '94,
ex AR 164 2.0ts '89,
ex AR 164 2.0ts '91,
ex AR 164 2.5td Super '96,
ex AR 164 2.0tb Super '96,
ex AR 164 2.0ts Super '98.
Lokacija: Pecinci
Postovi: 1147
Pridružio se: Uto Jan 20, 2009 11:01 pm

Re: Alkohol u voznji i ja = prijava

Sre Maj 12, 2010 5:15 pm

1. Nisi trebao duvati vec traziti vadjenje krvi ( zavisno od vrste alkohola dugo mu treba da dopre u krv, dok u ovom slucaju i 1 cigara naduva oko 0.4)

2. Duplikat v.dozvole ne vadi jer 100% se proverava kad je duplikat, a zaustavi te policija

3. Zastarevanje je preko 2 godine

4. Skrivanje ne pomaze niti kamere ispred vrata stana-kuce kad dodje policajac pa ga ostavis napolju i ne pustas unutra-zasto?- citaj stavku 5

5. Prilikom registracije vozila (svog), neces ga moci registrovati jer ako imas poziv od sudije gde je nalozio policiji da te dovede, moraces da im se javis (u izuzetnim slucajevima ces moci, a to je ako nisu azurirali predmet u SUP-u).

OPCIJE
1. Da se javis sudiji i molis boga da ti da, da platis najmanju kaznu (dozvolu ti sugurno oduzima i stavlja bodove)

2. Odugovlacis dok ti policajac ne pokuca na vrata (tada u tom slucaju sudija nece imati milosti, a sebi ces kupiti vreme u zavisnosti od azurnosti drzavnih sluzbi 4-5 meseci dok ti sud postom ne posalje na adresu 1 put i nakon par pokusaja ako se ne odazoves predmet salje policiji, a to je jos 3-4 meseca).
ZE
ZEPP 46
Drug Član
Drug Član

Re: Alkohol u voznji i ja = prijava

Sre Maj 12, 2010 5:21 pm

samo da pojasnim malo,oko duplikata!!
Ti sada kazes da si svoju dozvolu izgubio (a nisi),i ona postaje nevazeca,to znaci da ti u duplikat lupaju pecat i zabranu..i ti,ako se usudjujes..vozis..i ako te zaustave pokazujes nevazeci""original"..a ne duplikat..tako da tu policija i nema neke preterane sumnje,s`tim sto nikako ne smes da pravis prekrsaje u tom periodu!! Ja sam tako uradio davno,i prosao sam bez posledica!
NE SAVETUJEM ti da tako uradis...ali to ti je mozda i jedini (visokorizican) izlaz iz ove situacije!!
I ja cekam poziv od sudije za prijavu zbog alkohola,s`tim sto je policajac na jednoj prijavi napisao 0.89 promila...a na onom novom drugom listu 0.81 promila..pa cu probati da se malo "vadim" na to..da ni sam nije dobro video..bilo je 01:30 AM..mozda je i on popio neku ;) .itd
Jos i ovo..odmah po prekrsaju sam pozvao moju prijateljicu koja je sudija za prekrsaje u Tmockoj,i rekla mi je da se zbog reforme sudsta..sve nalazi u totalnom haosu..i da se desava da se prijave izgube..
Korisnikov avatar
alaza
Garaža: ex AR 166 2.4 jtd 2005.g.,
ex AR 155 2.0 16v Super '98,
ex AR 155 1.7ts '94,
ex AR 164 2.0ts '89,
ex AR 164 2.0ts '91,
ex AR 164 2.5td Super '96,
ex AR 164 2.0tb Super '96,
ex AR 164 2.0ts Super '98.
Lokacija: Pecinci
Postovi: 1147
Pridružio se: Uto Jan 20, 2009 11:01 pm

Re: Alkohol u voznji i ja = prijava

Sre Maj 12, 2010 5:39 pm

Bez obzira, ako i tako uradi, i pokaze original "ne vazecu ili ti izgubljenu" pise u terminalu kada policajac proverava kakvo je pravo stanje sa dozvolom.
ZE
ZEPP 46
Drug Član
Drug Član

Re: Alkohol u voznji i ja = prijava

Sre Maj 12, 2010 5:40 pm

alaza napisao:Bez obzira, ako i tako uradi, i pokaze original "ne vazecu ili ti izgubljenu" pise u terminalu kada policajac proverava kakvo je pravo stanje sa dozvolom.
Slazem se ..zato kazem da je visokorizicno..i ne savetujem..ali sa druge strane..ja se ne secam kada mi je neko proveravao dozvolu!!
Korisnikov avatar
alaza
Garaža: ex AR 166 2.4 jtd 2005.g.,
ex AR 155 2.0 16v Super '98,
ex AR 155 1.7ts '94,
ex AR 164 2.0ts '89,
ex AR 164 2.0ts '91,
ex AR 164 2.5td Super '96,
ex AR 164 2.0tb Super '96,
ex AR 164 2.0ts Super '98.
Lokacija: Pecinci
Postovi: 1147
Pridružio se: Uto Jan 20, 2009 11:01 pm

Re: Alkohol u voznji i ja = prijava

Sre Maj 12, 2010 5:45 pm

To sve zavisi od policajca do policajca koliko je procenio osobu koju je zaustavio.
Da li ce ici u kompletnu proveru ili samo na kvantitet kako inace i traze staresine da se radi u MUP-u, a ne kvalitet pa zato niko nece da radi od policajaca i zato narod nema poverenje u tu sluzbu. :cry: Malo sam usao u off sa zadnjom recenicom :sorry:
Korisnikov avatar
Presretach
Garaža: Alfa Romeo 156 2.0 T.S
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 745
Pridružio se: Sre Jan 20, 2010 9:38 am

Re: Alkohol u voznji i ja = prijava

Sre Maj 12, 2010 5:58 pm

Na licu mesta se dogovarajte sa policijom, izbegavajte da duvate u alko test, posto imaju inspekciju i kace aparat i za svako prekoracenje moraju da imaju napisanu kaznu, ako nemaju oni naj*bu.
Uglavnom pali, obecas da ces da parkiras kola tu blizu njih i zoves taksi ujutru se vracas po kola i naravno i oni treba da imaju neku korist ;) .
Zivi smo ljudi a i oni su, izbegavajte alkohol i alfu mozete ( u najboljem slucaju) time da joj naudite, a i sebi.
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Administrator
Administrator
Garaža: Alfa Giulietta 1.4 TCT
Lancia Delta III 1.4 T-Jet
Lokacija: Stuttgart-Kraljevo
Postovi: 6293
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 2:54 pm

Re: Alkohol u voznji i ja = prijava

Sre Maj 12, 2010 7:34 pm

matotalno napisao:.Da li zabrana pocinje udaranjem pecata u vozacku ili dobijanjem resenja?
sa udaranjem pecata krece zabrana,meni je resenje stiglo ui oktobru,ja odugovlacio do kraja februara,kada sam odneo dozvolu u SUP,oni udarili pecat da je naredna tri meseca nevazeca i vratili mi je posle 2 dana... Zabrana ti ne gine,j.b.g ... :bye:
Korisnikov avatar
matotalno
Lokacija: Beograd
Postovi: 41
Pridružio se: Uto Jun 23, 2009 9:59 pm

Re: Alkohol u voznji i ja = prijava

Sre Maj 12, 2010 10:23 pm

Ok znaci ako se izbegava nosenje dozvole u SUP da udare pecat da li to znaci da zabrana jos nije pocela zvanicno jer u dozvoli nije "overeno" pecatom?
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Administrator
Administrator
Garaža: Alfa Giulietta 1.4 TCT
Lancia Delta III 1.4 T-Jet
Lokacija: Stuttgart-Kraljevo
Postovi: 6293
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 2:54 pm

Re: Alkohol u voznji i ja = prijava

Sre Maj 12, 2010 11:17 pm

Bas tako...samo pazi,meni su bili poceli da salju "opomene" svakih nedelju dana pa sam morao da odnesem dozvolu...
Korisnikov avatar
matotalno
Lokacija: Beograd
Postovi: 41
Pridružio se: Uto Jun 23, 2009 9:59 pm

Re: Alkohol u voznji i ja = prijava

Pet Maj 14, 2010 6:37 pm

A to je isto sad i po novom zakonu ili je nesto promenjeno?

Povratak na “Cafeteria da Romeo”