BODOVI-Novi ZOBS

Offtopic, kafenisanje, itd...
Korisnikov avatar
alfamen
Contact:
Garaža: ALFA 166 TS
ALFA 166 2.4 JTD
LANCIA LIBRA 1.9
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 1602
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 11:46 am

BODOVI-Novi ZOBS

Sre Avg 19, 2009 9:57 am

----- Novcane kazne i kazneni bodovi
>
> 1 bod - nepropisno parkiranje, nekoriscenje migavca, nepostovanje prvenstva prolaza, nevezivanje pojasa

> 2 boda - nepropustanje pesaka na pesackom prelazu, kretanje u nedozvoljenom smeru u jednosmernoj ulici, voznja pijane ili drogirane osobe na biciklu i motoru, voznja s probnim dozvolama izmedju 23 i pet casova...

> 3 boda - nezaustavljanje pored vozila za prevoz dece kada malisani ulaze ili izlaze iz vozila, posedovanje i koriscenje antiradar uredjaja,
> nepropustanje vozila iz suprotnog smera kod levog skretanja, voznja u stanju umerene alkoholisanosti...

> 4 boda - neprilagodjena brzina, nebezbedno preticanje, voznja u naselju brzinom koja je od 21 do 50 kilometara na sat veca od dozvoljene, nepropustanje dece, slepih, invalida i osoba sa stakama na pesackom prelazu

> 5 bodova - upotreba mobilnog telefona u voznji, neispravni pneumatici i uredjaji za upravljanje, za vlasnike probne vozacke dozvole voznja bez prisustva iskusnijeg vozaca koji bar pet godina ima vozacku dozvolu za tu kategoriju vozila

> 6 bodova - prolazak kroz crveno i zuto svetlo, preticanje i obilazenje s desne strane, voznja deteta mladjeg od 12 godina i pijane ili drogirane osobe na prednjem sedistu, voznja pod dejstvom alkohola za srednju alkoholisanost

> 7 bodova - voznja brzinom koja je od 51 do 70 kilometara na sat veca od dozvoljene, voznja trakom u kojoj je svetlosnim znakom zabranjeno kretanje

> 8 bodova - voznja pod dejstvom narkotika, nepostovanje znakova policijskog vozila koje se krece ispred, nezaustavljanje ako se vozilo krece ispred policijskog vozila koje daje znake upozorenja

> 10 bodova - voznja u stanju teske alkoholisanosti, uzimanje alkohola ili psihoaktivnih supstanci za vreme uvidjaja

> 12 bodova - voznja u stanju veoma teske alkoholisanosti

> 14 bodova - voznja bez dozvole, osim ako je dozvoli istekao rok vazenja, voznja sa vise od dva promila alkohola, odbijanje alko-testa i testa na droge, voznja nocu bez svetala, voznja za vreme iskljucenja iz saobracaja zbog alkohola i droge...

> 15 bodova - nasilnicka voznja, voznja u stanju potpune alkoholisanosti i opijenosti drogom

> 16 bodova - prekrsaji za koje se dobija 14 kaznenih poena ako je prouzrokovana saobracajna nesreca

> 17 bodova - saobracajna nesreca prilikom nasilnicke voznje.

> Najveca novina
> Uvodjenje kaznenih poena je najveca novina u Zakonu o bezbednosti saobracaja.
> Autori zakona i strucnjaci predvidjaju da sistem negativnih poena u kombinaciji sa vecim novcanim i zatvorskim kaznama treba da doprinese povecanu disciplinu kod vozaca, kao i smanjenju materijalne stete koja, prema nekim procenama, iznosi oko 900 miliona dolara godisnje.
>
> Maksimalan broj negativnih poena koje vozac moze da sakupi iznosi 18, posle cega privremeno gubi dozvolu. Da bi ponovo dobio dozvolu, vozac mora da plati sve novcane kazne za prekrsaje koje je pocinio, mora da obavi lekarski pregled, pohadja seminar i polozi ispit iz unapredjenja znanja iz bezbednosti saobracaja. Tri meseca nakon svega toga moci ce ponovo da dobije dozvolu.
>
> Najvise negativnih poena dobijace se za nasilnicku voznju 15, a za svaki prekrsaj koji za posledicu ima saobracajnu nezgodu predvidjena su i tri dodatna kaznena boda.
Vozacima koji su privremeno ostali bez dozvole zbog sakupljenih 18 negativnih poena prag do novog gubitka dozvole smanjen je za tri poena.

> Kazne za ugrozavanje dece

> Voznja brzinom vecom od 90 kilometara na sat u zoni skole
> Najmanje 15 dana zatvora, 14 kaznenih poena, oduzimanje dozvole na osam meseci, a najmanje 45 dana zatvora, 16 kaznenih poena i zabrana voznje na minimum 10 meseci ukoliko je izazvana saobracajna nesreca

> Voznja brzinom od 81 do 90 kilometara na sat u zoni skole
> Novcana kazna od 15.000 do 30.000 dinara ili 30 dana zatvora i sest kaznenih poena, a tri dodatna kaznena boda ukoliko je doslo do nesrece

> Voznja brzinom od 61 do 80 kilometara na sat u zoni skole
> Novcana kazna od 6.000 do 20.000 dinara, oduzimanje dozvole na dva meseca i cetiri kaznena poena

> Novi Zakon o bezbednosti u saobracaju predvidja i novu kategorizaciju dozvola u zavisnosti od vrste vozila. Dosadasnje kategorije imace i posebne nove potkategorije > koje ce, uz dosadasnju oznaku, imati broj jedan, a uvodi se i dodatna oznaka sa slovom E.
> Nove kategorije A1, A2, A, B, BE, B1, C, CE, C1, C1E, D, DE, D1, D1E...

> Najvaznije odredbe
> - detaljnija kategorizacija vozackih dozvola u zavisnosti od vrste vozila
> - zabrana koriscenja mobilnih telefona u toku voznje i obavezno uvodjenje hends fri uredjaja
> - obavezni sertifikati za instruktore i auto-skole
> - stalno upaljena oborena svetla
> - zatvorska kazna do dve godine za voznju bez posedovanja dozvole
> - zatvorska kazna do tri godine za voznju pod dejstvom alkohola i odbijanja alko-testa
> - privremeno oduzimanje vozila za grublje prekrsaje.
Korisnikov avatar
cuno
Garaža: AUDI S4 B7 Avant
Lokacija: Pancevo
Lokacija: Pančevo
Postovi: 261
Pridružio se: Sre Jul 01, 2009 11:41 am

Re: BODOVI-Novi ZOBS

Sre Avg 19, 2009 10:11 am

Lepota!!!!!

Najbolje bi bilo da niko ne vozi pa onda ne bi bilo ni prekrsaja.

Sobzirom da niko ne pominje prekrsaje nastale jahanjem konja ja cu moj auto da zamenim za jednog dobrog ata pa da jurim putevima koliko me volja.

Ima li neko nekog dobrog konja na prodaju??!! Menjam mojih 140 iy Alfe za jednog "zivog"!!! :hello:
Korisnikov avatar
vnov
Garaža: Ex Alfa Romeo 147 1.6TS 120ks+chip
Ex Alfa Romeo Sprint QV 1.7 8v
Ex Škoda Octavia A5 FL 1.4TSI
Ex Fiat Punto Sporting 1.2 16v
Ex Alfa Romeo GT 1.9jtd 16v
Alfa Romeo Giulietta Sprint 1.4 tb 2020
Škoda Kodiaq
Peugeot speedfight 3
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 3407
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:27 pm

Re: BODOVI-Novi ZOBS

Sre Avg 19, 2009 11:07 am

Lepo zboriš lepo parkiram alfu u garažu pa na bus.
Slika
Masinac
Drug Član
Drug Član
Garaža: AR 166 dizlo
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 787
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 7:52 pm

Re: BODOVI-Novi ZOBS

Sre Avg 19, 2009 11:54 am

Generalno zakon je dobar u vecini stavki.
Poseban osvrt na decu podrzavam.
Meni licno se voznja u BG ogadila.
To sto postoji u Bg NE POSTOJI nigde!!!!!!
Migavac je izbacen iz upotrebe, prosto neverovatno da 95% ljudi ne daje migavac kad se prestrojava iz trake u traku a iskreno ni u drugim prilikama.
Bez sirene valjda ljudi ne znaju da voze!!!
Bezobrazluk i psovke su postale sastavni deo.
Ovako bih mogao do sutra....................
E sad bice kao i uvek (nadam se da gresim) da mozete potkupiti policajca ako vozite besan auto, imate vezu da vam neko ponisti kaznu itd.
A onda vrhunac......zakon se nece sprovoditi kao i dosadasnji.
Da ne bude kako ja podrzavam zakon a tek ne daj Boze policiju ima tu i velikih gresaka koje nisu u ovom tekstu kao sto su 50 km/h u gradu.
Naravno kod nas je grad svaki zaseok od 2 kuce koje su na 500 metara od ceste.
Za ovo su dali neko objasnjenej tipa ako udaris peseka sa 50 i 60 nije isto.....pa sta pesak ima da trazi na cesti van pesackog prelaza?????????????????????????
Da nebi smarao naveo sam samo 50 km/h u gradu , naravno da ima jos nebuloza.
ma
magic33
Drug Član
Drug Član

Re: BODOVI-Novi ZOBS

Sre Avg 19, 2009 12:00 pm

50km/h u naseljenom mestu(koje kao što prethodnik reče može po proceni službenog lica da bude i jedna kućica pored puta) :banghead:
zlivan
Contact:
Garaža: '97 Alfa 146ti
Lokacija: Beograd
Postovi: 15
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 4:09 pm

Re: BODOVI-Novi ZOBS

Sre Avg 19, 2009 12:05 pm

Živa istina za Beograd, svaki dan u saobraćaju je avantura, a ako prođe bez incidenta treba da se računa kao vrlo uspešan :)
Ako treba da se sprovode surove mere da bi se stanje sredilo - neka se sprovode ;)
Verovatno će dobar broj nevinih nastradati u procesu, ali šta da se radi, svaki rat ima žrtve :))
Samo je pitanje da li će se sprovoditi onako kako treba, naravno.
Korisnikov avatar
cuno
Garaža: AUDI S4 B7 Avant
Lokacija: Pancevo
Lokacija: Pančevo
Postovi: 261
Pridružio se: Sre Jul 01, 2009 11:41 am

Re: BODOVI-Novi ZOBS

Sre Avg 19, 2009 12:11 pm

Ja na to gledam ovako:

ako je neko resio da u naseljenom mestu ili van njega vozi preko ogranicenja njemu nije bitno da li je ogranicenje 50 ili 80 ako je resio da vozi 150km/h!!

Sa te strane smatram da je ovo ogranicenje totalna glupost kao i mnoga druga koja se mogu videti na putevima.

S druge strane automobili danasnjice nisu kao oni od pre 30 god. pa su im i perfomanse, sistemi kocenja i zaustavljanja, kao i upravljanja i stabilnosti visestruko unapredjeni pa je moglo i o tome da se vodi racuna.

Uveren sam da cu sa mojoj Alfom koja je tehnicki uvek u perfektnom stanju bolje da se zaustavim recimo sa 70km/h nego neko sa kecom ili kadetom sa 50km/h.

Ispravite me ako gresim!
Milorad
Garaža: ex145 2.0ts
ex166 2.0ts
GTV 2.0ts
156 3.0
Lokacija: Beograd
Postovi: 794
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:38 pm

Re: BODOVI-Novi ZOBS

Sre Avg 19, 2009 1:23 pm

Nije mi samo jasno sta toliko dramite?

Jel toliko krsite zakon da vas je strah ili sta?
Jel vas policija svaki dan zaustavlja?

Vozite u skladu sa zakonom i nema problema.Takvi su nam putevi da za brze i nije.
Korisnikov avatar
982026
Garaža: Hornet 919
Lokacija: Beograd
Lokacija: Zvezdara
Postovi: 690
Pridružio se: Pet Jan 16, 2009 4:34 pm

Re: BODOVI-Novi ZOBS

Sre Avg 19, 2009 1:32 pm

Cinjenica je da ce korupcije i mita uvek, ali ponavljam uvek biti.Jednostavno mi smo SRBI!!!!!!!!
A, sto se zakona tice,smatram da je blag!!! Razloge su naveli predhodnici i apsolutno podrzavam njihove stavove. U drzavi Beograd je naopako apsolutno sve-govorim o saobracaju.
Korisnikov avatar
vnov
Garaža: Ex Alfa Romeo 147 1.6TS 120ks+chip
Ex Alfa Romeo Sprint QV 1.7 8v
Ex Škoda Octavia A5 FL 1.4TSI
Ex Fiat Punto Sporting 1.2 16v
Ex Alfa Romeo GT 1.9jtd 16v
Alfa Romeo Giulietta Sprint 1.4 tb 2020
Škoda Kodiaq
Peugeot speedfight 3
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 3407
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:27 pm

Re: BODOVI-Novi ZOBS

Sre Avg 19, 2009 1:44 pm

Meni ovo najviše smeta
> 1 bod - nepropisno parkiranje(po Beogradu naći parking je noćna mora)Brat mi je vozač i na ovo se i on najviše žali da bi isporučio robu mora da pravi prekršaj
> 2 boda - kretanje u nedozvoljenom smeru u jednosmernoj ulici(ovo sam primoran po centru Beogradu da bih došao gde sam naumio)

> 3 boda - posedovanje i koriscenje antiradar uredjaja(nigde u EU nije zabranjeno korišćenje, Madjarska je morala da dozvoli kad su ulazili u EU.)
> nepropustanje vozila iz suprotnog smera kod levog skretanja(ovo mi nije jasno to je moja dobra volja da li ću da ga propustim ja mu dodjem desni.)
> - stalno upaljena oborena svetla(na ovo će najviše para da uzmu dešava će se da zaboravim da ih upalim)
Ovo ostalo čak i podržavam pogotovo u alkoholisanom stanju.
Vrlo brzo se nakupi 18 bodova ,a na koliko se beše brišu na 2 god.
Slika
Masinac
Drug Član
Drug Član
Garaža: AR 166 dizlo
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 787
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 7:52 pm

Re: BODOVI-Novi ZOBS

Sre Avg 19, 2009 1:49 pm

"nepropustanje vozila iz suprotnog smera kod levog skretanja(ovo mi nije jasno to je moja dobra volja da li ću da ga propustim ja mu dodjem desni."



Alfamen - pa to znaci da ne smes seci coveka koji ne skrece a ti skreces levo a pri tom ste u istom pravcu samo suprotan smer. :)
Poslednja izmena od Masinac u Sre Avg 19, 2009 1:50 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Milorad
Garaža: ex145 2.0ts
ex166 2.0ts
GTV 2.0ts
156 3.0
Lokacija: Beograd
Postovi: 794
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:38 pm

Re: BODOVI-Novi ZOBS

Sre Avg 19, 2009 1:50 pm

Ali to su sve sitnice, setite se samo kako je bilo kad su poceli da naplacuju pojas,niko se nije vezivao i kad su resili da udare po dzepu svi se odjednom setili da se vezu.

Isto tako ce biti i sa svetlima,steci ces neku rutinu koju radis kad sednes u kola,vezivanje,svetla i teraj.

A za nepropisno parkiranje ne diraju toliko vozace dostavnih vozila po gradu,ovo ti iz iskustva pricam,radio sam i ja to.Tolerisu dok se istovari roba,nece da cimaju za to.
gi
gile
Drug Član
Drug Član

Re: BODOVI-Novi ZOBS

Sre Avg 19, 2009 1:52 pm

> nepropustanje vozila iz suprotnog smera kod levog skretanja(ovo mi nije jasno to je moja dobra volja da li ću da ga propustim ja mu dodjem desni.)
Vlado, ako ti skrećeš u levo onaj i suprotnog smera ti dolazi s desna tako da on ima pravo prvenstva gde god da ide. Čini mi se da se to odnosi na levo skretanje.
Korisnikov avatar
alfamen
Contact:
Garaža: ALFA 166 TS
ALFA 166 2.4 JTD
LANCIA LIBRA 1.9
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 1602
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 11:46 am

Re: BODOVI-Novi ZOBS

Sre Avg 19, 2009 2:00 pm

Gile je u pravu!
To je oduvek vazilo sem ako (znakovima, semaforima, saobracajcem) drugacije nije obelezeno!
ma
magic33
Drug Član
Drug Član

Re: BODOVI-Novi ZOBS

Sre Avg 19, 2009 2:50 pm

Antiradar uređaji su zabranjeni u EU.Radar detektori nisu,čak ih policije u EU preporučuju.
Korisnikov avatar
vnov
Garaža: Ex Alfa Romeo 147 1.6TS 120ks+chip
Ex Alfa Romeo Sprint QV 1.7 8v
Ex Škoda Octavia A5 FL 1.4TSI
Ex Fiat Punto Sporting 1.2 16v
Ex Alfa Romeo GT 1.9jtd 16v
Alfa Romeo Giulietta Sprint 1.4 tb 2020
Škoda Kodiaq
Peugeot speedfight 3
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 3407
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:27 pm

Re: BODOVI-Novi ZOBS

Sre Avg 19, 2009 3:01 pm

gile napisao:
> nepropustanje vozila iz suprotnog smera kod levog skretanja(ovo mi nije jasno to je moja dobra volja da li ću da ga propustim ja mu dodjem desni.)
Vlado, ako ti skrećeš u levo onaj i suprotnog smera ti dolazi s desna tako da on ima pravo prvenstva gde god da ide. Čini mi se da se to odnosi na levo skretanje.
Gile upravu si sad sam i ja skapirao.
magic33 napisao:Antiradar uređaji su zabranjeni u EU.Radar detektori nisu,čak ih policije u EU preporučuju.
Ako su mislili na ometavače onda ok to je i po starom zakonu bilo zabranjeno.
Slika
Korisnikov avatar
dexxxter
Garaža: 156 2.0 TS 16v
166 Facelift 3.2 V6 24v
Lokacija: Beograd
Postovi: 967
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:32 pm

Re: BODOVI-Novi ZOBS

Sre Avg 19, 2009 5:17 pm

Meni ovo najviše smeta
> 1 bod - nepropisno parkiranje(po Beogradu naći parking je noćna mora)Brat mi je vozač i na ovo se i on najviše žali da bi isporučio robu mora da pravi prekršaj
> 2 boda - kretanje u nedozvoljenom smeru u jednosmernoj ulici(ovo sam primoran po centru Beogradu da bih došao gde sam naumio)
> 3 boda - posedovanje i koriscenje antiradar uredjaja(nigde u EU nije zabranjeno korišćenje, Madjarska je morala da dozvoli kad su ulazili u EU.)
> nepropustanje vozila iz suprotnog smera kod levog skretanja(ovo mi nije jasno to je moja dobra volja da li ću da ga propustim ja mu dodjem desni.)
> - stalno upaljena oborena svetla(na ovo će najviše para da uzmu dešava će se da zaboravim da ih upalim)
Ovo ostalo čak i podržavam pogotovo u alkoholisanom stanju.
Vrlo brzo se nakupi 18 bodova ,a na koliko se beše brišu na 2 god.
1 bod - Za sta sluzi garaza? Dostava je regulisana i sada. Dostavna vozila mogu vrsiti dostavu u odredjeno vreme (tamo gde je problematicno)...
2 boda - Nije neophodno popeti se na neciju terasu ili parkirati ispred sanka kafica ili kluba u koji idemo...
3 boda - antiradar uredjaj i radar detektor nisu isto, Jammer je svuda strogo zabranjen, a detektori se cak i preporucuju, jer po nekim istrazivanjima povecavaju paznju vozaca
Levo skretanje je vec obrazlozeno, zasto bi nekog isekli...
Upaljena oborena svetla, zasto bi to bio problem, svi mi vozimo Alfe, a koliko je meni poznato svetla se sama gase kad se ugasi auto, a pale pri ponovnom davanju kontakta i paljenju vozila. Resenje je vrlo prosto... Drzati svetla uvek upaljena...

Poenta je voziti normalno, bez preteranog divljanja i sve ce biti OK. To sto ce to nekom tesko pasti... jbg... uvek moze busom ili taxijem...

:arflag :arflag :arflag :arflag :arflag
Slika
mimmy
Garaža: Ex Alfa 33 Boxer
Ex Alfa 156 1.8 TS
Ex Fiat Coupe 2.0 20V Turbo
Alfa 147 1.6TS
Lokacija: U garazi
Lokacija: 70.blok
Postovi: 318
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 12:29 pm

Re: BODOVI-Novi ZOBS

Sre Avg 19, 2009 5:28 pm

@Masinac
Apsolutno si u pravu!Za svako slovo!Ništa nije nedostajalo ni bivšem zakonu osim primene.....A i dalje će pojedinci divljati,lečiti svoje komplekse,ugrožavati druge i naravno......niko im nece smeti ništa
75...quando Alfa era Alfa!
Vitezovi lože kardanskog vratila
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Re: BODOVI-Novi ZOBS

Sre Avg 19, 2009 7:34 pm

Nije sprovodjenje problem... nego kolicina prekrsaja... jednostavnom racunicom dolazimo do toga da nema dovoljno policajaca da svi rae 24h i da stoje svuda gde treba po gradu...

tako da... samo drasticne mere mogu to srediti...

a meni licno je ovo i preblago...

iskreno niko ne treba da pravi ni jedan prekrsaj... ako negde zelis da stignes brzo... to samo znaci da nisi dobro organizovao svoje vreme... a nisu znakovi ni saobracaj krivi... da li ces otici jedan cosak dalje ili dva da bi skrenuo stvarno je nebitno...

a kakav je saobracaj u centru bolje je ici peske nego kolima... ja predjem za vreme radnog vremena 1km peske brze nego kolima... svaki semafor u takovskoj se ceka 5-6 puta... kako god... onda nervozni skrenu levo preko pune linije i naprave sudar... i onda niko ne ide nigde naredna 2 sata dok milicija ne zavrsi...

treba staviti... 1500 kamera... kazne a ti otpadnu usi... pa da vidimo...

kao u svajcarskoj... gazenje bele linije na pesackom prelazu, tj. ne zaustavljanje gde treba... 300e... hvala... pa da vidimo... niko ne pomislja o obilazenju kolone da stane na pesacki... za to ode dozvola do kraja zivota... i to je ok...

iskreno ja bi oduzeo bar 60% dozvola u beogradu odmah... iste sekunde... pa opet na polaganje... pa na probnu voznju.. pa da vidimo... nije voznja automobila pravo zagarantovano rodjenjem... to se uci i stice i isto tako gubi... ali su ljudi malo zaboravili na to...
Korisnikov avatar
dekideki
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2001. Alfa Romeo 156 2.0 16V
Lokacija: Cukarica
Lokacija: Beograd
Postovi: 4465
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:11 pm

Re: BODOVI-Novi ZOBS

Sre Avg 19, 2009 7:48 pm

mrtva slova na papiru.

*inace, istina je da veliki procenat gradjana ne treba da ima dozvolu. a i to je samo jos jedno mrtvo slovo na papiru kad ce neko opet "preko veze" da dobije duplikat u kome ne pise zabrana...

postujem saobracajne propise, btw. :grin:
Korisnikov avatar
nikouro
Lokacija: Beograd
Postovi: 66
Pridružio se: Sub Mar 21, 2009 8:01 pm

Re: BODOVI-Novi ZOBS

Sub Avg 22, 2009 8:47 pm

slazem se da treba uvesti red u saobracaju i smanjiti broj zrtava na putevima.voznja po beogradu je cista avantura, prosto receno zakon jaceg i brzeg ... mada nista nije bolje ni u ostalim gradovima srbije ( novi sad, kragujevac, krusevac. nis...) al je beograd najgori. auto put je takodje nocna mora...
sve u svemu videcemo kako ce biti ... nekom ce po djepu, nekom po vozackoj a vecini po automobolima...
Korisnikov avatar
Blade
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 TI (Chadjava)
Alfa Romeo 156 V6 SP2 '02
Alfa Romeo 33 Veloce `88
Alfa Romeo 33 Permanent 4
Alfa Romeo 166 3.2
Ex: Alfa Romeo 33 S2 QV `89 part car
Ex: Alfa Romeo 156 2.5 V6 SP3 '01
Ex: Alfa Romeo 33 S3 part car
Ex: Alfa Romeo 33 S2 1.7 QV part car
Ex: 33 S1 1.3
Lokacija: Zemun
Lokacija: Zemun
Postovi: 1841
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 2:14 am

Re: BODOVI-Novi ZOBS

Ned Avg 23, 2009 11:22 am

Pa realno nije problem zakon meni jedino ogranicenje a i tamo gde je bilo 40 sada ce biti 30 , pazi reci ulica sa cetiri trake regulisana semaforima koja ide kroz ceo Zemun 30 na sat pa meni auto trokira na 30 drugom :banghead: treba da mi prokuva prvom ili da vozim 33 i mucim auto na 1500 rpm :doh:
Ali postoji drugi problem a to je korupcija pazi agresivna voznja al ce tu da deru kako ti da dokazes da nisi agresivno vozio ?
Aj ti objasni cika milicajcu da to nije anti radar nego radar detektor pa kreni da se raspravljas sa njim ima da ti broji spenadle u priboru za prvu pomoc da vidi da li je kompletna el ima 29 ili po pravilu 30 :blackeye: jos gore moze da ti pise kaznu za neispravno vozilo ako ti na desnoj prskalici prska samo jedan mlaz a ne dva :bye:
Moja zamerka je sto ce da klepaju ker.... kes zbog milion gluposti koje moze da ti pise a stanje u saobracaju ce ostati isto pa makar i za nedavanje zmigavca bila kazna 500e a das pand... 100e i pusti te :glare:
Jednom alfa uvek alfa !!!
Prva. druga serija 33 1.7 Veloce
Druga. treca serija 33 Permanent 4
Treca. Macchina bella 1.9 16v
Četvrta. 156 V6 Sp2 ili TI work in progress
Peta. 166 FL 3.2
Korisnikov avatar
dejan555
Garaža: 147 2.0 TS selespeed
Piaggio X8 200ccm
Lokacija: Klagenfurt am Wörthersee
Postovi: 1428
Pridružio se: Pet Jun 12, 2009 8:26 pm

Re: BODOVI-Novi ZOBS

Ned Avg 23, 2009 1:15 pm

Tačno tako !!!
Naplaćaćemo se nenormalno, a ljudi će i dalje ginuti !!!

Najlogičnije bi bilo da se sve saobraćajne kazne koje se naplate
ulažu u obnavljanje puta gde su naplaćene.

Kod ograničenja u gradu na 50kmh treba preštelovati i semafore
koji su sada sinhronizovani tako da se zeleni talas hvata na 60kmh.
Potpuno nebulozno !!!
Za divljanje se slažem da treba naplaćivati kazne i za noćne trke,
za vožnju motora na 1 točku i za vožnju motora stojeći na sedištu.

Da li je neko od vas čuo da u obaveznu opremu ulazi i daščica za ispod dizalice ?!?!?
To je interventna nedavno tražila jednom poznaniku ...

Kažnjavanje na osnovu video snimka ?!?!?
Može ali da ja imam uvid u snimke. Neka naprave site
sa kamerama pa da i ja to mogu da pratim i da vidim da li
tamo gde su mene kaznili kažnjavaju baš sve za taj isti snimljeni prekršaj.
Sva sreća pa je ovo srbije - tehnika će se pokvariti usled neodržavanja.

Što se tiče poređenja sa švajcarskom - dajte nam javni prevoz kao tamo
i ja ću prvi prodati sva svoja prevozna sredstva osim bicikla !!!
Korisnikov avatar
nikouro
Lokacija: Beograd
Postovi: 66
Pridružio se: Sub Mar 21, 2009 8:01 pm

Re: BODOVI-Novi ZOBS

Čet Avg 27, 2009 10:30 pm

danas je u novinama bio dobar clanak o novom zakonu a vezano za tehnicku ispravnost vozila...naravucenije teksta -u teskim saobracajnim udesima najmanji procenat imaju vozila starija od 15 godina.
opet sirotinju po djepu...posto cemo placati i godisnji i kontrolni ... aaaauuuuu
Korisnikov avatar
REDZEP
Garaža: tomos APN 4,peglica,sporet na drva za rad preko zime
Lokacija: gde Timok pozdravlja Veljkov grad
Postovi: 581
Pridružio se: Pon Jul 27, 2009 11:26 pm

Re: BODOVI-Novi ZOBS

Čet Avg 27, 2009 11:44 pm

Aha..a jel kaze nesto za neispravnost svetlosne signalizacije,oce li
pubovi konacno da nameste da im rade sve pozicije i oba fara???????

Povratak na “Cafeteria da Romeo”