Trebaju mi informacije u vezi novog zakona

Offtopic, kafenisanje, itd...
Korisnikov avatar
stajnajn
Lokacija: Nis
Postovi: 77
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 5:14 pm

Trebaju mi informacije u vezi novog zakona

Čet Mar 26, 2009 9:29 pm

Mozda ovu temu nisam trebao ovde da stavim ali ne znam gde bih mogao.
Ta prica se vuce vec duze vreme da kao trebaju da povecaju obuku vozaca na 6 meseci i ono valjda da prve tri godine vozi sa nekim koji ima vozacku 5 godine mada to je nebitno, bitno mi je ovo za 6 meseci.
Cuo sam u jednoj auto skoli da ce sad definitivno od ovog meseca to da se uvede i kao ko uplati do kraja meseca ici ce po starom a ovi posle po novom. Moj brat treba da polaze sad za neki mesec pa neznam dali da uplati sad ili moze i da saceka.

Dakle sta mozete da mi kazete o tome, da li se ta stara prica koju pricaju po auto skolama nastavlja ili je ovog puta stvarno.

Ili dal ima neki sajt gde to moze da se vidi.
imam temperaturu 75.20 *C
Korisnikov avatar
stajnajn
Lokacija: Nis
Postovi: 77
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 5:14 pm

Re: Trebaju mi informacije u vezi novog zakona

Pet Mar 27, 2009 3:57 am

E ovako radim trecu pa gledam oko ovoga.
Ono sto sam naso je to da zakon treba da udje uskoro u skupstinu na izglasavanje, e sad kada ce poceti da se primenjuje za auto skole to mi nije bas jasno ali verovatno u roku od 1 godine.
Obuka ce trajati duze ali to ce biti zbog toga sto kandidati moraju ici na casove iz prve pomoci i iz poznavanje saobracaja, poloziti to pa tek onda ici 30 casova voznje koje ce valjda trajati po 1 vremena.
Obuka ce biti skuplja za nekih 30 do 50 odsto.
Ko polozi dobija neku probnu dozvolu na 2 godine i zabranjeno mu je konzumiranje alkohola pre voznje i voznja od 23 do 5 sati.
Pozitivno je to sto ce se priznavati i u Evropi tako da se nece tamo morati ponovo polagati vec samo valjda zatraziti neko odobrenje i izvaditi dozvolu iz odredjene zemlje ili vec kako to ide ne znam.

Znaci verovatno je to fora da ce od sledeceg meseca poceti da hvata novi zakon, ali ako ima neko suprotnu informaciju neka mi javi.
imam temperaturu 75.20 *C

Povratak na “Cafeteria da Romeo”