Poliranje...

Ulepsavanje i odrzavanje prepoznatljivog imidza; Alfa Romeo
Korisnikov avatar
Neewbie
Garaža: AR 147 Selespeed '01
Lokacija: Beograd
Postovi: 206
Pridružio se: Sub Feb 14, 2009 4:32 pm

Poliranje...

Sre Mar 04, 2009 2:48 pm

Jel ima neko neku preporuku za dobar servis za poliranje?I koje su cene aproksimatli? :D Hvala
Korisnikov avatar
Majoras V6
Garaža: @ Fiat Stilo (2005) van 1.9JTD 115ks @ Mercedes W210 E230 Kompresor @ VW Polo 1.4 16v
Lokacija: Beograd
Postovi: 366
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 5:53 pm

Re: Poliranje...

Sre Mar 04, 2009 3:33 pm

Cene su ti oko 70e... ;)
Alfa RULLS !!!
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Poliranje...

Sre Mar 04, 2009 9:53 pm

zavisi, cene su relativna stvar i zavisi kakvo poliranje hoces, dubinsko je da prvo osmirgla ceo auto i odstrani stari jedan osteceni laka pa onda pusti masinu, to je mnogo bolja opcija jer sam vidjao automobila posle takvog tretmana koji su bukvalno kao novi izlazili tj farbani, to ove kod mene kosta oko 100 i vise eura zavisi od majstora do majstora ali ima i za manje, a klasicno da samo pusti masinu preko laka kosta oko 50ak mad to je resenja samo za neosteceni lak ili blago osteceni uglavnom kod novijih ili skorije farbanih automobila, mada cu ja to raditi kod mene uskoro pa kako mu bog da, bice bolje nego sad ;)
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Neewbie
Garaža: AR 147 Selespeed '01
Lokacija: Beograd
Postovi: 206
Pridružio se: Sub Feb 14, 2009 4:32 pm

Re: Poliranje...

Sre Mar 04, 2009 11:32 pm

OMP napisao:zavisi, cene su relativna stvar i zavisi kakvo poliranje hoces, dubinsko je da prvo osmirgla ceo auto i odstrani stari jedan osteceni laka pa onda pusti masinu, to je mnogo bolja opcija jer sam vidjao automobila posle takvog tretmana koji su bukvalno kao novi izlazili tj farbani, to ove kod mene kosta oko 100 i vise eura zavisi od majstora do majstora ali ima i za manje, a klasicno da samo pusti masinu preko laka kosta oko 50ak mad to je resenja samo za neosteceni lak ili blago osteceni uglavnom kod novijih ili skorije farbanih automobila, mada cu ja to raditi kod mene uskoro pa kako mu bog da, bice bolje nego sad ;)
Ma nije nesto strasno, ima ogrebotinu po skoro celoj strani koja nije duboka, i slabo se vidi, ali mene strasno nervira...Plus tackice na vratima od kamencica ili tudjih vrata na parkinzima :banghead: , tako da kapiram da bi mi ta jeftinija varijanta bila sasvim dovoljna...A tebi zelim da "mu Bog da" da izidje iz servisa ko nov... :D Aj ziveli... :beerchug:
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Poliranje...

Čet Mar 05, 2009 12:15 am

pa vidi ovako nijedno poliranje ne moze da ukloni ili ublazi tackice od kamencica, poliranje moze da sredi samo ostecenja na lako i to u vsim slojevima laka sve sto je blize baz tj boji i ako je baza ostecena nema pomoci poliranjem, znaci gde god ti se vide bele tackice od kamencica znaci da je baza ostecena i tu nema vajde od poliranja :bye:
klasicno povrsinsko poliranje je dobro npr. za one odvratne ogrebotine od grana, zbunja i sl. zelenila pored puta, na parkinzima i sl. koje moramo kad tad za zakacimo i za razno razne fleke kao i posle nekog zafarbavanja ili lakiranja nekog dela i sl., sto je i slcaj kod novo ofarbanih vozila gde se tim povrsinskim poliranjem izvlaci dodatni sjaj i uklanjaju cestice prasine koje su eventualno pale na svez lak i sl.
ne znam, probaj, raspitaj se i vidi, meni ce to ortak da odradi jer se bavi time tako da me ruka ne kosta pa cemo onda polako videti sta i kako :rolleyes:
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
bokac
Garaža: 155 v6 & 156 jts ss
Lokacija: Ks
Postovi: 1601
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 2:31 pm

Re: Poliranje...

Čet Mar 05, 2009 11:01 am

Ako ti to drugar radi ti onda mozes i da ga prelakiras.Eeee,to je onda nesto drugo :thumbsup:
Slika
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Poliranje...

Čet Mar 05, 2009 2:01 pm

ma nije to posao, ako to radim onda bi ga celog farbao, jer i za lak moras da ga spremis dobro, zastitis i poskidas delove kao i kad ga farbas a glupo je lakirati ga samo a ne srediti ona sitna ulubljenja i sl. a da bi to sredio mora da se gituje a onda da se udara baza preko toga a to onda povlaci mogucnost razlikovanja u boji tog zaspricanog dela pa moze da se vidi fleka, a da bi to izbegao onda farbas ceo deo, npr. cela vrata ili krov i sl. a kad to tako uradis onda uradis i ceo auto u bazu :D :D :D, ma nije to tako jednostavno tek prelakirati auto, moglo bi to da je baza i lim savrsen pa se samo omatira povrsinski lak da se skine oseceni deo i onda udaris nov ali to kod mene nije slucaj, to je za neki nov auto ili skoro farban pa treba neko zaspricavanje i sl.
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
bokac
Garaža: 155 v6 & 156 jts ss
Lokacija: Ks
Postovi: 1601
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 2:31 pm

Re: Poliranje...

Čet Mar 05, 2009 5:23 pm

Pa nije ni poliranje prosta stvar.Kazu da ima posla za ceo dan.
I kad ga ispoliras ostaju ti ulubljenja i ostalo.
Slika
Korisnikov avatar
Blade
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 TI (Chadjava)
Alfa Romeo 156 V6 SP2 '02
Alfa Romeo 33 Veloce `88
Alfa Romeo 33 Permanent 4
Alfa Romeo 166 3.2
Ex: Alfa Romeo 33 S2 QV `89 part car
Ex: Alfa Romeo 156 2.5 V6 SP3 '01
Ex: Alfa Romeo 33 S3 part car
Ex: Alfa Romeo 33 S2 1.7 QV part car
Ex: 33 S1 1.3
Lokacija: Zemun
Lokacija: Zemun
Postovi: 1841
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 2:14 am

Re: Poliranje...

Čet Mar 05, 2009 11:34 pm

Znam ja jednog malog iz Batajnice koji radi poliranje a i dubinsko pranje i to dosta povoljno tipa poliranje od 2500 din pa na dalje (zavisi od velicine kola mislim da je za karavane oko 4000 din) ima one tripove grubo fino pa mleko . Nego mora da se zakaze unapred jer je u vojsci jos malo (svaki vikend je kuci) pa ko ne zuri ako mu odgovara eto eXtra varijante. :arflag
Samo da mu nadjem telefon ne znam gde mi je. :wave:
Jednom alfa uvek alfa !!!
Prva. druga serija 33 1.7 Veloce
Druga. treca serija 33 Permanent 4
Treca. Macchina bella 1.9 16v
Četvrta. 156 V6 Sp2 ili TI work in progress
Peta. 166 FL 3.2

Povratak na “Alfa Stile”