Bosch-ov protokomer #fals# ili ??

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
ZE
ZEPP 46
Drug Član
Drug Član

Pet Nov 07, 2008 6:25 pm

ljudi...moja je 2002. i probao sam kineza...i mitdoriu...oba nisu valjala
Korisnikov avatar
sasa bg
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Mito 1.4 TBi
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 116
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 8:29 am

Sre Nov 12, 2008 6:46 am

Imao sam problem sa ler gasom i gubitkom snage na mojoj Alfi.

Vlada iz AMAG-a, (i Karlo naravno shok ) zamenio je neki ventil blizu leptir gasa, pregledao je svecice, bobine, kontakte, cekirao greske zamenio neki deo na kablu od svecica, pa tek onda ugradio drugi (probni) polovan BOSCH protkomer, privremeno dok ne uzmem Kineza, koji se po njemu ponasaju dobro, odnosno ili odlicno ili nikako, ali mogu da se vrate ukoliko nisu dobri. Naravno sigurniji je BOSCH, ali dubljina dzepa i zelja za ulaganjem odredjuju. On je po zelji musterija stavio nekoliko kineza i za sada nema nikakvih problema.

Bilo je vozi malo, i u pocetku mi nije nije isao bas nesto puno bolje, posle desetak kilometara, Alfa je opet isla kao luda (ide i sada dva meseca kasnije), ler gas je bio miran, kako treba, tako da sam zadrzao polovan BOSCH, ali cu verovatno u perspektivi uzeti novog kineza, posto ipak nije to vise nova tehnologija, tako da i kinezi mogu da naprave to dobro, a na kraju ako treba orginal BOSCH.

Poenta price je treba pregledati vise stvari, ne slabi samo protokomer vec i neke stvari pored njega i naravno treba majstor sa iskustvom, kome nije prevashodni cilj da prica neke price o kako on stavlja samo skupe orginal delove i pripremi te za dranje.
ZE
ZEPP 46
Drug Član
Drug Član

Sre Nov 12, 2008 4:07 pm

nisam ja ni rekao da svi kinezi i mitdorie ne valjaju..samo se treba ograditi po kupovini...za svaki slučaj...dogovoriti da može da se zameni.. ;) ..a provereni Boch je oko 150 e
Korisnikov avatar
sasa bg
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Mito 1.4 TBi
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 116
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 8:29 am

Sre Nov 12, 2008 9:48 pm

Ma nema problema, :lool: ja sam samo ispricao moje iskustvo i moju pricu sa protokomerom, iznosimo iskustva da bismo izvukli najbolje za nas i nase macchine.
ZE
ZEPP 46
Drug Član
Drug Član

Sre Nov 12, 2008 10:36 pm

...naravno druže...zato i kuckamo ;) ;) ..

Povratak na “Area Servizio”