Puklo rebrasto crevo - pomoc?!

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Puklo rebrasto crevo - pomoc?!

Pon Sep 22, 2008 9:31 am

Evo i novog problema kod mene - naime, puklo mi je ono debelo crevo koje ide iza ptotokomera (rebrasto kao harmonika) i ne mogu ga naci ni u jednoj prodavnici, a ovde u Vranju (gde zivim) o Alfama stvarno niko nema pojam, pa Vas molim ako neko zna gde se mogu nabaviti takva creva ili sa nekog alfinog autootpada
POZZ, Srdjan, Vranje
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Sep 22, 2008 10:26 am

Za pocetak trazi po farbarama traku za bandaziranje, obicno je siva , siroka oko 8 cm, protkana nekim koncicima.

Izmeri duzinu celog creva i precnik na oba kraja , sa tom informacijom mozes i sa nekog drugog auta da stavis. Kod mene je sa nekog mercedesa, okraceno da moze da stane, i drzi vec 2 godine. Za polovno (i verovatno trulo) su mi trazili 30 eur na autopijaci u NI. To je deficitarna roba izgleda.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Sep 22, 2008 3:46 pm

Hvala komsiji iz Nisa, na ovako brzim odgovorima, a rekli su mi da se lepi LOCTATE lepilom i posle oblozi onom krpanom izolir trakom sto koriste autoelektricari
P.S. Da te pitam Deki: Da li ti vozis ALFU i gde u Nisu ima dobar servis za nju
POZZ, Srdjan, Vranje
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Pon Sep 22, 2008 5:45 pm

.Gumiplast. - Pančevo
CARA DUSANA 32
Tel: 013 319 047, 063 305 149, 063 8273 883

Traži Ivana i kaži kakvo crevo ti treba (dužina, unutrašnji prečnik na levom i desnom kraju, ugao, itd.)
Meni je puklo intercooler crevo, pa su mi napravili bolje nego original za 900din sa poštarinom. Šalju robu PostExpresom.
Pozdrav. Dušan.
Alfa je stil... ostalo je status...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Sep 22, 2008 6:19 pm

@levca5

tragaj na forumu, vojkan, pantelej, servis .auto-alfa..

@dusan

ova informacija za creva vredi zlata :lool:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Sep 22, 2008 6:43 pm

Hvala za ove informacije, a za crevo - pokusacu sutra da ga zalepim jer je uzduzna pukotina na samom rebru, pa ako nije dobro- pravac PANCEVO. U svakom slucaju HVALA
POZZ, Srdjan
Korisnikov avatar
jonicalfa
Garaža: AR 164 V6 turbo
Lokacija: Smederevska Palanka
Lokacija: palanka
Postovi: 288
Pridružio se: Pon Nov 24, 2008 8:29 pm

Pon Sep 22, 2008 6:55 pm

Pre nego sto stavis traku za bandaziranje, lepo isperi kompletno, kupi traku za temperature preko 80 stepeni celzijusa, siva aluminijumsska ima u svakoj farbari, bas je kao lepljiva folija, obavij snjom vise puta 180din. je nije skupa pa ne zali, potom traka sto koriste u americkim filmovima kad vezu nekom zarobljenom ili oko usta ili na ruke siva armirana oko 250din ima je dosta pa ne zali ni nju, bice bolje nego novo, mozes sprejom crnim preko toga ako ti smeta sivo.Gumu ce da nadjes al u ludilu, ili je tvrda kao tvoja od temperature ili spremna da prsne jer je krta.Srecno i put pod noge do prve farbare
Korisnikov avatar
ilija156
Contact:
Garaža: alfa GT
Lokacija: Bgd
Lokacija: BGD
Postovi: 408
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 3:07 pm

Pon Sep 22, 2008 8:03 pm

stani , imali to crevo odusak za vaduh sa strane ako ima onda se ne moze napraviti.Jedino da kupis tako metalno ima da se kupi sa cevcicom sa strane
Korisnikov avatar
ilija156
Contact:
Garaža: alfa GT
Lokacija: Bgd
Lokacija: BGD
Postovi: 408
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 3:07 pm

Pon Sep 22, 2008 8:14 pm

ovo malo crevo sa selnicama
Slika
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Sep 22, 2008 9:33 pm

Da, ovo harmonika crevo (kao na slici) i to bas na jednom od onih nekoliko #rebara# - mislim da cu uspeti da to zalepim, jer su mi trazili danas od 2000din, do 70e, - u svakom slucaju, hvala za povratne informacije

Povratak na “Area Servizio”