Vlaga ispod vozačeve patosnice u 156!

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
Damjan156
Garaža: AR 156 2.0TS 155ks +chip tuning, +K&N filter

Chevrolet Captiva LT 2.0D AWD 150ks
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1189
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 11:04 pm

Vlaga ispod vozačeve patosnice u 156!

Čet Jul 24, 2008 12:47 am

Znači koji sam ja nesrećnik! :cray:

Proplakala mi Alfa iz vozačevih vrata,pa se sve sliva ispod patosnice!
Gledam sada na Alfa156.net i tačno je to to!

Slika

Mom slučaju pod F
Evo šta kažu:f)
There is a protective sheet behind the interior door panel that should be glued to the door. In one case it wasn't stuck very well.
Water runs down the window glass and (correctly) drips into the door where the protective sheet should direct the water to the drain holes at the bottom of the door. Water was running through the gaps in the protective sheet onto the interior panel, dripping through the bottom onto the rubber door seal then under the tread plate and under the carpet.

Sutra idem u Deltu,šta mislite jesu li oni ljudi koji mogu da mi reše ovaj problem??? Ili da idem kod nekog drugog?
:confused:
Ajde Alfisti pomagajte!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jul 24, 2008 9:22 am

moze biti da je auto bio opaljen! :roll:
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Čet Jul 24, 2008 10:59 am

Mogu da pomognu, ali ti za to stvarno ne treba Delta...potreban ti je limar kome ces da objasnis sta je problem i da uredno uradi.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
Damjan156
Garaža: AR 156 2.0TS 155ks +chip tuning, +K&N filter

Chevrolet Captiva LT 2.0D AWD 150ks
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1189
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 11:04 pm

povratak od prvog mastora

Pet Jul 25, 2008 1:26 am

Danas sam bio do limara gledao je ovo kod vrata i kaže da bi verovatno mogao da napravi.Međutim nije skidao tapacirung sa vrata da vidi taj odvodni kanal koji trba da bude zalepljen,ali uspeo da mi sjebe gumu onu oko stakla da bih video odakle voda dolazi! :mad:

Bilo je smo 1 cm gde nije dobro dihtovala(u koju je voda i verovatno ulazila dalje u vrata)i kreten je uspeo da mi sada bude 5cm tako ne dihtujuće gume!I na pamet mu nije palo da privremeno to napravi!Nego u ponedeljak tek kada dovezem auto i bude mi farbao i branike i još par sitnica...Kreten!

Dođem ja kući nadrkan na parkingu i reko aj da vidim i ostale podove još jednom...Kad se nisam ubio! :mad: Vlažno mi je i ispod suvozačevog sedišta!
I na desnom zadnjem!ispod tačno gde je onaj otvor od klime!

Zvao sam odmah mog majstora(na moru trenutno)da pitam jel se bave u Delti sa time,jer on tamo radi,kaže .ma to ti je mali hladnjak od klime,crevo nije dobro namešteno..Tačno onako kako i piše na sajtu,pitam ja pa da idem do Delte,a on .Ma nemoj odraće te,sačekaj mene stižem za 5-6dana..

Sada mi ništa nije jasno!Pa jel treba onda variti,ili stavljati metal zbog ovih rupa na centalnom kanalu(na slici pod A) jer piše zapušiti spolja?

A ovo od klime na suvozačevom mi nikada i pozadi nije bilo vlage!Da li mi je to sjebao majstor kada mi je vadio kompresor klime pa nije dobro vratio to odvodno crevo?

Ispod vozačevog jeste malo.(pa sam se tripovao ma od vode je koju sam uneo kada sam uneo na patkama)ali nikad toliko kao sada.Ono što mi je skrenulo pažnju je bio smrad vlage iz tepiha koji sam prvi put osetio pre 2 dana.

Idem u subotu kod još jednog limara pa ću videti može li on šta da učini povodom ove moje noćne more =[

Kakve sam usrane sreće pa nema boljke koja postoji na 156 a da me nije zadesila! :bluescared:
Korisnikov avatar
Player
Garaža: Gtv V6 TB
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 153
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 4:22 pm

Sub Jul 26, 2008 2:05 am

Za ovo napred ne znam, ali zadnja vrata mozhesh i sam uraditi ako si malo vesht sa alatom.

Ako sam dobro shvatio samo folija nije dobro zalepljena.
Normalno je da voda ulazi u vrata, zato su vrata od dole izbushena na jednom ili dva mesta (odvodni kanali).

Zato ispod tapacirunga imash zalepljenu foliju preko celih vrata da voda sluchajno ne probije i ne nakvasi tapacirung.

Ako je neko nekada skidao taj najlon verovatno ga nije lepio ponovo lepkom... u prevodu mozhe bilo ko da odradi to.
Nek samo josh provere da li su ti odvodi zapusheni.

A tog limara udri tim tapacirungom :lool:
Objects in the mirror appear
TO BE LOSING !!!
Korisnikov avatar
Damjan156
Garaža: AR 156 2.0TS 155ks +chip tuning, +K&N filter

Chevrolet Captiva LT 2.0D AWD 150ks
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1189
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 11:04 pm

povratak od drugog i trećeg majstora...

Sub Jul 26, 2008 9:36 pm

Juče sam bio kod električara da sredim sijalicu od točkića od klime(opet izgubila kontakt pa nije radila) i onda smo krenuli u akciju skidanja tapacirunga sa vozačkih vrata.

U jednom od 3 odvodna kanala sam našao komad stakla i vizit kartu! :mad: Zapušen je bio baš taj iz dela kojeg mi je voda i ulazila dalje na prag pa dalje u kola.Ona zaštitna folija je dobro bila zalepljena u donjem delu gde treba jedino je malo bila odlepljena gore oko brave.

Tako da se nadam da je to bilo uzrok prodiranju vode na vozačevoj strani.

Danas sam ipak išao i na centriranje vrata kod drugog mastora.Prednja je podigao malo više koliko je trebalo i na unutra a zadnja vrata ka spolja jer nisu bila u idealnoj liniji u odnosu na one crte na boku(bila su koji milimetar više na unutra).

Tako da je sada sve savršeno spolja,što se tiče vrata pa mi ostaje da vidim hoće li se voda ponovo javiti.

Za onu vodu na suvozačevoj strani i pozadi sam siguran da je u pitanju crevo odvoda klime,tako da samo klimu ne smem da palim još koji dan dok mi majstor ne sredi.

Videću... :|
Korisnikov avatar
Damjan156
Garaža: AR 156 2.0TS 155ks +chip tuning, +K&N filter

Chevrolet Captiva LT 2.0D AWD 150ks
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1189
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 11:04 pm

Uto Avg 12, 2008 11:49 pm

Danas zalepljene one zaštitne folije da nema voda više kojim putem da dolazi do tapacirunga pa niz njega da se sliva.
Zalepljena ona na vozačevim vratima i na zadnjim desnim.
Upozorenje za one koji budu menjali sajlu podizača (kao ja)ili elek.motor da obrate pažnju kada im budu skinulu onu zaštitu jer je njena funkcija jako bitna

ÄŚekam sad pljusak neki jači da vidim ima li rezultata...
Korisnikov avatar
Damjan156
Garaža: AR 156 2.0TS 155ks +chip tuning, +K&N filter

Chevrolet Captiva LT 2.0D AWD 150ks
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1189
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 11:04 pm

Sre Avg 20, 2008 7:49 pm

Operem danas kola na četkama i opet mi se provuče voda ispod vozačevih vrata! :mad: Kada je kiša ili pljusak nije ušlo ništa...ali carwash ga probi!

zadnja desna vrata,ne pušaju ni kapi više!Suva!

Ebem ti proklete zaštitne folije i onoga ko ih napravi tako debilne,da ako ih skineš iz nekog razloga treba se ubiješ da ih vratiš u prethodno stanje! :mad:
Nadam se da je zbog ono gumenog kedera-pedera koji ima lufta na staklu od vozačevih vrata,pa kada i to zalepim neće više ulaziti nikap... =[
Korisnikov avatar
igorkrnic
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: 2019 Stelvio Veloce 2.0AT 280ks
2020 Jeep Renegade 1.3AT 150ks
---------Ex---------
2020 Stelvio Quadrifoglio 510ks
2014 Giulietta 2.0D TCT 174ks
Lokacija: Kikinda
Lokacija: Kikinda
Postovi: 1484
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:46 pm

Sre Avg 20, 2008 8:34 pm

blah x(
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Avg 21, 2008 8:31 pm

j*b*g* :(

Mrzim vodu u kolima

Da te malo nasmejem,
kad sam sa caletom isao na Zastavin plac da podignimo novog Yuga,
izabrali smo onog koji je imao baru samo u gepeku a ostali nedaj boze,
ribarske cizme nebi pomogle da se ne ukvasis. ;)
Korisnikov avatar
Damjan156
Garaža: AR 156 2.0TS 155ks +chip tuning, +K&N filter

Chevrolet Captiva LT 2.0D AWD 150ks
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1189
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 11:04 pm

Čet Avg 28, 2008 10:58 pm

Neće više biti vode! =] he,he,heee...

Danas kad sam se čuo sa limarom kaže da su samo odvodni kanali bili zapušeni sa staklom koje je upalo kada je bilo razbijeno...

A već sam plaćao drugom majstoru da mi to sredi,i on je samo prodžarao po rupama,gurno šrafciger kroz rupu i reko .evo sad je dobro.!Kreten nije video koliko još ima jer nije skroz hteo da skida zaštitu!Koju sam mu platio da zalepi kako valja misleći da je u njoj problem!

E bem ti majstore :mad:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Avg 29, 2008 8:30 pm

damjane dzabe se nerviras vrlo slican je problem imao vlada na 145 ici i ubilismo se dok nismo nasli gde pusta moj ti je savet zasuci sam rukave i polako jer nijedan majtor nece da se bavi tim ''sitnicama'' jer treba da izgubi pola dana i nezna kako da ti naplati i pitanje je dali ce da ti resi problem ;) ;) ;)
Korisnikov avatar
Damjan156
Garaža: AR 156 2.0TS 155ks +chip tuning, +K&N filter

Chevrolet Captiva LT 2.0D AWD 150ks
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1189
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 11:04 pm

Pon Sep 01, 2008 11:38 pm

Izgleda da sam rešio =]

Danas sam ga gruvao sa puškiranjem i nije ništa pustio...ostaje da vidim da li će da izdrži i 10-o minutni car wash...
Korisnikov avatar
ilija156
Contact:
Garaža: alfa GT
Lokacija: Bgd
Lokacija: BGD
Postovi: 408
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 3:07 pm

Pet Sep 12, 2008 6:50 pm

evo resenja pur pena
Slika
Korisnikov avatar
Damjan156
Garaža: AR 156 2.0TS 155ks +chip tuning, +K&N filter

Chevrolet Captiva LT 2.0D AWD 150ks
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 1189
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 11:04 pm

Pon Sep 15, 2008 1:55 am

hahaha

Problem rešen,kako ima pljuskova ovih dana koliko oćeš imao sam i priliku da je istestiram dobro i nije pustila unutra vodu,NI KAPI! =]

Povratak na “Area Servizio”