alfa 147 čudno "kliktanje" kvačila

Forum namenjen svim problemima i specifičnostima vezanim za Alfe koje pod haubom imaju dizel Cuore Sportivo
Korisnikov avatar
alonso
Garaža: Saab 9-3 2.0T Aero
ex Alfa Romeo 147 1.9 16v TI
Lokacija: Beograd
Postovi: 208
Pridružio se: Ned Sep 09, 2018 3:02 am

alfa 147 čudno "kliktanje" kvačila

Pet Nov 23, 2018 2:03 am

Otvaram temu u pokušaju da dođem do objašnjenja ili sugestije pre ponovnog skidanja menjača :) (ako za to bude potrebe).
U pitanju je 1.9jtdm 16v 150ks

Prvo da kažem da je pukao druk lager i da je on zamenjen. Ceo set kvačila i zamajac su stavljeni pre nekih 15-20 hiljada km i njihovo stanje se može slobodno opisati kao "NOVO", pa mi je prosto teško da poverujem da je druk pukao sam od sebe tj. da nešto drugo nije uzrok pucanja...

Dolazim do "kliktanja" iz naslova, koje je prisutno od kako sam uzeo auto, tj. dešavalo se i pre pucanja druka, kao i posle zamene. Kolega alfista na nekom stranom forumu je najbolje i najjednostavnije opisao ovu čudnu pojavu i jako sam mu zahvalan na tome, jer moje obšanjenje ovog "problema" traje par minuta i uključuje mlataranje rukama :lol: (šalu na stranu)

Treba reći da je ovo prisutno samo ponekada i da nisam uspeo da uhvatim neki obrazac šta prethodi tome... Pri stiskanju pedale kvačila, negde pred kraj kao da se pojavljuje neka prepreka/korak (ili kako god to možemo nazvati).

Najbolje objašnjenje (od kolege stranca) je dugme na hemijskoj olovci, kao da je ona kvačilo. Krenem da pritisnem papučicu (kao i dugme na olovci) i oseti se klik negde pred kraj (kao klik koji aktivira hemijsku). To je najbolje objašnjenje kako izgleda ova prepreka/korak/zastoj

Odmah da napomenem da ne bi bilo zabune, kvačilo posle ovog "klika" ne propadne do poda, niti je teže ili lakše pre nego što je bilo do te pozicije u kojoj klikne. Teško da mogu reći i da je ovo nekakva prepreka, jer ne traži jače stiskanje nego do tog trenutka (barem se ne oseti)

Nema baš nekog pravila kada će se ovo desiti, da nešto prethodi tome... Ali je evidentno da to kratko traje i nije prisutno veći deo vremena tokom vožnje, procena možda nekih 5% vremena, ako ne i manje... Takođe, kada ovo jednom "klikne", ponoviće se pri narednih nekoliko pritiskanja papučice kvačila, a onda će ponovo nestati... Primetno je i da je papučica za nijansu teža dok se ovo dešava (teža tokom tih par pritiskanja).

Da se vratim na druk lager... Jedino "upozorenje" da nešto nije bilo u redu sa kvačilom je bilo ovo što sam upravo opisao, ako to uopšte ima bilo kakve veze sa pucanjem druk lagera (odvalio se deo zaokružen na slici ispod)

Slika

Mogu slobodno reći da je opisano "kliktanje" bilo ređe pre pucanja druka...
Kvačilo pre pucanja druka nije bilo tvrdo, ali nakon montaže novog postalo je za nijansu mekše (kada radi normalno, dok ne klikće)

Set je pre mene zamenjen u švajcarskoj, tako da je druk koji se polomio stavljen gore, a novi ovde ...

Verovatno sam malo odužio temu, ali sam hteo da budem što detaljniji :)
nadam se da će mi uz vašu pomoć situacija biti malo jasnija, ili bar saznati uzrok pucanja, da li da brinem da će pući opet, i da li je pomenuta pojava uopšte problem
Unapred hvala!
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2450
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: alfa 147 čudno "kliktanje" kvačila

Pet Nov 23, 2018 6:25 am

Da li si proverio cilindre kvacila? Cilindar na menjacu i cilindar na pedali. Mislim da to kliktanje nema veze sa samim kvacilom vec sa nekim od cilindara. A sto se tice kidanja druka, kakva ti je viljuska druk lezaja? Cesto se desi da i ona bude pojedena pa dovodi do kosenja druk lezaja a ubrzo i pucanja.
Alfa Romeo - The car inside the driver.
Korisnikov avatar
ChobbyJTD
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Detelinara Novi Sad
Postovi: 603
Pridružio se: Čet Okt 30, 2014 10:20 pm

Re: alfa 147 čudno "kliktanje" kvačila

Pet Nov 23, 2018 8:17 am

I ja tipujem na cilindar kvacila za to kliktanje.
ognjen877
Garaža: Alfa Romeo 159 16v
Alfa Romeo 166 2.0 t.s
Lokacija: Beograd
Postovi: 81
Pridružio se: Pon Maj 29, 2017 8:13 pm

Re: alfa 147 čudno "kliktanje" kvačila

Pet Nov 23, 2018 9:02 am

kriva ti je tj imas lufta u viljusci u menjacu sto povlaci taj druk,meni je tako 2x pucao druk na 156, proveri to je garant
Korisnikov avatar
junky01
Garaža: Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD
Alfa Romeo GT
Lokacija: Krusevac
Lokacija: Krusevac
Postovi: 1732
Pridružio se: Sub Avg 04, 2012 1:25 pm

Re: alfa 147 čudno "kliktanje" kvačila

Pet Nov 23, 2018 2:21 pm

Sto se kliktanja tice, slozio bih se za cilindar kvacila. Na bivsoj 156-ic sam imao bas taj problem.Krene do negde i onda samo preskoci. Nije imalo nikakvog reda oko pojavljivanja. Dogodi se par puta pa nema izvesnog vremena.
Pukla je bila opruga na cilindru u kabini, i zavisi kako se "namesti" tako i radi.
Cilindar je bio kupljen i bas kada je auto krenuo kod majstora ceo cilindar se raspao po podu auta.
Posle zamene problem se vise nije pojavljivao.
Zanimljivo je da sam tako vozio par meseci i eto raspalao se bas kada je krenuo kod majstora :)
Korisnikov avatar
alonso
Garaža: Saab 9-3 2.0T Aero
ex Alfa Romeo 147 1.9 16v TI
Lokacija: Beograd
Postovi: 208
Pridružio se: Ned Sep 09, 2018 3:02 am

Re: alfa 147 čudno "kliktanje" kvačila

Pet Nov 23, 2018 5:05 pm

Hvala svima na odgovorima :)

proveriću to što ste rekli a kada to uradim dopuniću ovde... To me je i zanimalo da li su kliktanje i pucanje lagera bili povezani :) i ja sam u početku tipovao na neki od cilindara ali nakon pucanja i stavljanja novog, i nakon što se kliktanje ponovo javilo, čuo sam za mogući problem sa viljuškom, ali je tada već sve vraćeno nazad...
Korisnikov avatar
alonso
Garaža: Saab 9-3 2.0T Aero
ex Alfa Romeo 147 1.9 16v TI
Lokacija: Beograd
Postovi: 208
Pridružio se: Ned Sep 09, 2018 3:02 am

Re: alfa 147 čudno "kliktanje" kvačila

Čet Dec 20, 2018 8:14 pm

Mali update, cilindar još nisam promenio, ali sam uradio nešto drugo, što se nadam da je rešilo problem :) ispustio sam ulje na glavnom cilindru kako bi se napunilo "novim" uljem. Prvo ulje koje je ispušteno je bilo crno, potom je kvačilo nadrukano i ponovo ispušteno, takođe crno, i onda još jednom nadrukano nakon čega je tek krenulo "čisto" ulje.

Otišao na vožnju od 10-15km i izgledalo mi je kao da je kvačilo mekše, svakako prijatnije za vožnju.... nije menjalo tvrdoću i kliktanja nije bilo... situaciju pratim narednih dana pa ćemo da vidimo

da li se može pretpostaviti uzrok ove boje ulja, da li to može da bude jednostavno ako nije ispušteno ko zna od kada, ili je pre uzrok neki kontakt metala o metal u tom sistemu?
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4132
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

alfa 147 čudno "kliktanje" kvačila

Čet Dec 20, 2018 8:43 pm

Na kom “glavnom” cilindru?
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: alfa 147 čudno "kliktanje" kvačila

Čet Dec 20, 2018 10:19 pm

Zar to nije ulje za kocnice?
Slika
Korisnikov avatar
alonso
Garaža: Saab 9-3 2.0T Aero
ex Alfa Romeo 147 1.9 16v TI
Lokacija: Beograd
Postovi: 208
Pridružio se: Ned Sep 09, 2018 3:02 am

Re: alfa 147 čudno "kliktanje" kvačila

Pet Dec 21, 2018 2:01 am

Cilindar kvačila koji se nalazi na menjaču, ispod akumulatora.

Da, jeste ulje / tečnost za kočnice, zajedinčko je
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4132
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

alfa 147 čudno "kliktanje" kvačila

Pet Dec 21, 2018 11:16 am

E ok. Posto je glavni cilindar onaj na pedali pa je to malo unelo pometnju.

Tamna boja je verovatno od starosti, isto tako je moguce da su gumice popustile i pocele da se razgradjuju.

Vozi tako i prati nivo kocione tecnosti i da li kvacilo pocinje lagano da propada i menja opterecenje.
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: alfa 147 čudno "kliktanje" kvačila

Pet Dec 21, 2018 2:14 pm

Hoce to tako par dana da bude bas mekano kvacilo kad se taj cilindar '' ispere'', ali posle par dana se vrati na staro sve :)
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''
Korisnikov avatar
alonso
Garaža: Saab 9-3 2.0T Aero
ex Alfa Romeo 147 1.9 16v TI
Lokacija: Beograd
Postovi: 208
Pridružio se: Ned Sep 09, 2018 3:02 am

Re: alfa 147 čudno "kliktanje" kvačila

Pet Dec 21, 2018 7:32 pm

Zato pratim pa javljam dalje kako se razvija situacija :) bilo šta "čudno" ako primetim krećem sa zamenom cilindara...
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: alfa 147 čudno "kliktanje" kvačila

Pet Dec 21, 2018 7:48 pm

Ako krenes u tu avanturu, gledaj neki kvalitetniji I u paru ih zameni.. :)
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''
Korisnikov avatar
alonso
Garaža: Saab 9-3 2.0T Aero
ex Alfa Romeo 147 1.9 16v TI
Lokacija: Beograd
Postovi: 208
Pridružio se: Ned Sep 09, 2018 3:02 am

Re: alfa 147 čudno "kliktanje" kvačila

Pon Dec 24, 2018 6:24 pm

Kao što reče kolega @alonso14 , posle par dana sve se vratilo na staro, sledeća zanimacija je zamena cilindara... krećem od onog u kabini (iako znam da bi trebalo zameniti oba, ali takva je situacija trenutno :/ ...)
Korisnikov avatar
alfa156ZM
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 16V Mjet
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd,Vozdovac
Postovi: 213
Pridružio se: Uto Jul 24, 2018 12:01 am

Re: alfa 147 čudno "kliktanje" kvačila

Sub Dec 29, 2018 11:49 pm

alonso napisao:
Treba reći da je ovo prisutno samo ponekada i da nisam uspeo da uhvatim neki obrazac šta prethodi tome... Pri stiskanju pedale kvačila, negde pred kraj kao da se pojavljuje neka prepreka/korak (ili kako god to možemo nazvati).

Najbolje objašnjenje (od kolege stranca) je dugme na hemijskoj olovci, kao da je ona kvačilo. Krenem da pritisnem papučicu (kao i dugme na olovci) i oseti se klik negde pred kraj (kao klik koji aktivira hemijsku). To je najbolje objašnjenje kako izgleda ova prepreka/korak/zastoj

Odmah da napomenem da ne bi bilo zabune, kvačilo posle ovog "klika" ne propadne do poda, niti je teže ili lakše pre nego što je bilo do te pozicije u kojoj klikne. Teško da mogu reći i da je ovo nekakva prepreka, jer ne traži jače stiskanje nego do tog trenutka (barem se ne oseti)

Nema baš nekog pravila kada će se ovo desiti, da nešto prethodi tome... Ali je evidentno da to kratko traje i nije prisutno veći deo vremena tokom vožnje, procena možda nekih 5% vremena, ako ne i manje... Takođe, kada ovo jednom "klikne", ponoviće se pri narednih nekoliko pritiskanja papučice kvačila, a onda će ponovo nestati... Primetno je i da je papučica za nijansu teža dok se ovo dešava (teža tokom tih par pritiskanja).
praticu ovu temu,cini mi se da imam iste simptome :whistle:
Korisnikov avatar
alonso
Garaža: Saab 9-3 2.0T Aero
ex Alfa Romeo 147 1.9 16v TI
Lokacija: Beograd
Postovi: 208
Pridružio se: Ned Sep 09, 2018 3:02 am

Re: alfa 147 čudno "kliktanje" kvačila

Ned Dec 30, 2018 11:50 pm

@alfa156ZM

Cilindar će najverovatnije biti promenjen u narednim danima, posle nove godine.. pa ću i javiti rezultate :) nadam se pozitivnom ishodu tj. potpunom prestanku "kliktanja" i da će biti baš mekano (s obzirom da je set skoro pa nov)
Korisnikov avatar
junky01
Garaža: Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD
Alfa Romeo GT
Lokacija: Krusevac
Lokacija: Krusevac
Postovi: 1732
Pridružio se: Sub Avg 04, 2012 1:25 pm

Re: alfa 147 čudno "kliktanje" kvačila

Pon Dec 31, 2018 12:13 am

Da te pustim da se jos mallo radujes ili da te odmah razocaram. :D
Zamenom ce kliktanje najverovatnije nestati, kao sto smo i pricali ranije ali da ce biti nesto mekse, cisto sumnjam. Mozda izvesno vreme ali nece ni to dugo trajati...osim ako ti je sada bas zaglavio pa tesko ide, ali mislim da tako nije kod tebe.
Korisnikov avatar
alonso
Garaža: Saab 9-3 2.0T Aero
ex Alfa Romeo 147 1.9 16v TI
Lokacija: Beograd
Postovi: 208
Pridružio se: Ned Sep 09, 2018 3:02 am

Re: alfa 147 čudno "kliktanje" kvačila

Pon Dec 31, 2018 5:20 pm

ma meni je lično prava mera tvrdoće ovako kako je sad :) a ćaletu, i još nekima koji su probali je to previše tvrdo (tvrđe u odnosu na opele :D )
To je jedina stvar koja nije "menjana", jer kao što sam rekao set je relativno nov...
možda je, kao što mi reče jedan majstor, korpa lošijeg kvaliteta, pa je i zato tvrđe bilo oduvek (i da je druk i pukao zbog tvrde korpe...)

da ne odlazim sad na staru temu da li viljuška ima lufta, ili je kriva ili je lager bio lošijeg kvaliteta ...

tu je i ona večita "dilema" da li je alfino kvačilo i novo uvek tvrđe od ostalih ili ne...
Neko kaže da treba da bude mekano kao gas kad je sve u redu, a opet kad čujem objašnjenje da zbog kontra korpe mora biit tvrđe, i to mi ima smisla... :yes:
Korisnikov avatar
alonso
Garaža: Saab 9-3 2.0T Aero
ex Alfa Romeo 147 1.9 16v TI
Lokacija: Beograd
Postovi: 208
Pridružio se: Ned Sep 09, 2018 3:02 am

Re: alfa 147 čudno "kliktanje" kvačila

Uto Jan 22, 2019 12:12 pm

Došlo je vreme da ažuriram ovu temu sa novim informacija... Namerno sam sačekao da prođe malo više dana kako bih pokrio sve mogućnosti i mogao 100% da potvrdim rezultate... Odmah da napomenem da problem još uvek nisam rešio...

Zamenjena su oba cilindra kvačila, iako zbog para nije bilo u planu da zamenim oba, bez obzira što znam da treba tako, a i prema vašim savetima ... ali sam na kraju svakako morao to da uradim :lol: tako da bih savetovao da ko se upusti u to, svakako zameni oba, ako nije siguran da je neki skoro promenjen...

Prvo je zamenjen glavni cilindar (onaj u kabini), a nakon par dana i pomoćni (na menjaču)... Kao što je neko rekao, što se pomoćnog tiče ima dva tipa... na i u menjaču, kod mene je ovaj na menjaču (u pitanju je kontra korpa i običan druk lager, ne hidraulični, mada se to moglo shvatiti iz prvog posta ove teme, ali ne škodi da napomenem ponovo...)

Nakon zamene glavnog, kvačilo nije postalo mekše ali sam imao sam pozitivno mišljenje da sam rešio problem jer je bilo "prijatnije" za vožnju, nekako tečnije i snažije se vraćalo nakon puštanja... Sutradan sam krenuo na put i nakon nekih 100km vožnje sam osetio prvi "preskok / klik" (tada nisam bio siguran, ali se nakon dva dana opet ponovilo i onda više nisam sumnjao...)
Još prilikom zamene sam bio siguran da će morati i pomoćni da se promeni, jer je nakon stavljanja novog glavnog, pomoćni hteo nekad da zaškripi... što sam i uradio nakon par dana. Tada kada je menjan pomoćni, viljuška je pomerana jedno par minuta i nije se videlo da ima lufta, a prilikom menjanja druk lagera sa početka teme, rečeno mi je da je proverena i da nije kriva i da nema lufta...

Posle zamene i pomoćnog, papučica jeste malo omekšala i celokupan utisak rada kvačila je za sada najbolji (bolji nego posle zamene samo glavnog i evidentno bolji nego sa dva stara cilindra...).

Prošlo je 2 dana do trenutka kada sam osetio prvi klik... Razlika je što se sada dosta ređe javlja, ali je PRISUTAN, tako da problem nije rešen... videćemo da li će se frekvencija možda pojačati vremenom...
npr. ranije sam relativno lako mogao da ga nateram da se pojavi... prva, druga, pa stani, rikverc, nadrukam u mestu... sklopom ovih radnji relativno lako bi se pojavio, dok sada sa oba nova cilindra, nisam mogao da ga nateram uz i niz Avalu, uz često šaltanje i nameru da ga prouzrokujem....

Još jednom bih rezimirao u jednoj rečenici problem kada se pojavi... Kvačilo bude tvrđe, tj oseti se veći otpor par stiskanja pre nego što se desi klik (ne mora uvek da bude tvrđe pre klika, ali uglavnom jeste)

Nemam više ideju šta bi mogao biti uzrok ovoga... Po nekim stvarima što sam pročitao na internetu i savetovanja sa majstorima, ostale mogućnosti su da se druk lager tom prilikom izvlači iz korpe, da je viljuška kriva ili ima lufta...

Svakako, ovde se moje rešavanje problema zaustavlja, za sada... jer bi sledeća radnja bila ponovno skidanje menjača koje nije baš jeftino, a to sada ne mogu da radim... Voleo bih da čujem ostale komentare, i čak šta više nove ideje koje ne bi koštale da se testiraju kao što je skidanje menjača :)

na kraju bih napomenuo još, što nisam smatrao da ima veze sa ovim ali pošto mi više ništa nema logike ne škodi da dodam... Nemam nikakvih problema sa šaltanjem brzina i kretanjem... U svaku brzinu ulazi glatko i bez problema, nema nikakvih trzaja i vibracija pri kretanju ili šaltanju... Jedino što bih mogao da istaknem je da je ponekad malo teže izbaciti iz prve brzine u situacijama kada sam pre toga "kruzirao" prvom... Recimo, na semaforu sam i krećem nizbrdo, pritisnem kvačilo ali ako iz nekog razloga ne izbacim odmah iz prve već sačekam sekund, biće malo teže, ali ako sačekam trenutak i pokušam ponovo da povučem, ispašće glatko... Ovde mi nekako deluje da menjač u tom trenutku bude napnut pa da je zato teže, ali i ako je nešto problem ne mislim da ima veze sa ovim gore... (opet dodajem, ovo se ne dešava u normalnim uslovima kada krenem prvom i ubrzavam pa ubacujem u drugu... već samo ako sam konstantnom brzinom vozio prvom (nije uvek teže izbaciti u ovom slučaju)
Korisnikov avatar
alfa156ZM
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 16V Mjet
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd,Vozdovac
Postovi: 213
Pridružio se: Uto Jul 24, 2018 12:01 am

Re: alfa 147 čudno "kliktanje" kvačila

Uto Feb 05, 2019 8:46 pm

hvala drug na ovako detaljnom izvestaju...
Korisnikov avatar
alonso
Garaža: Saab 9-3 2.0T Aero
ex Alfa Romeo 147 1.9 16v TI
Lokacija: Beograd
Postovi: 208
Pridružio se: Ned Sep 09, 2018 3:02 am

Re: alfa 147 čudno "kliktanje" kvačila

Uto Feb 05, 2019 11:20 pm

Nema na čemu ;) dodao bih sad, s obzirom da je prošlo opet neko vreme, da se taj problem u velikoj meri "povukao" zamenom cilindara, tako da je sad dosta, dosta retko (do sada sam ga primetio samo tih 2-3 puta koja sam naveo u prethodnom detaljnom postu).

Kao što sam rekao, ja dalje ispitivanje završavam na ovome, ali bi sledeći korak bio skidanje menjača i detaljna provera i čišćenje viljuške druk lagera, osovine po kojoj šeta druk ... ja sam i pisao ranije da je ona proverena prilikom zamene druka, ali očigledno odokativna metoda i par probanja dal ima lufta nisu dovoljni.. ništa dok se ne skine i ne stavi na sto...
Korisnikov avatar
alonso
Garaža: Saab 9-3 2.0T Aero
ex Alfa Romeo 147 1.9 16v TI
Lokacija: Beograd
Postovi: 208
Pridružio se: Ned Sep 09, 2018 3:02 am

Re: alfa 147 čudno "kliktanje" kvačila

Pet Feb 22, 2019 2:29 am

Nakon što se "problem" vratio učestalo puna dva dana, odlučio sam da pokušam postupak podmazivanja viljuške sa alfaowner-a

Detaljno sam sve opisao u ovoj temi

Utisci su fenomenalni :) prošlo je samo 2 dana ali kvačilo nikada nije bilo ovako mekano, nema više zuba niti promene tvrdoće. Postupak ne traje dugo niti je težak a nadam se da će rezultati ostati dugo prisutni :gr8:
galoviccc1
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Stelvio 2.0 280ks
Lokacija: CH
Postovi: 112
Pridružio se: Čet Jun 14, 2018 11:05 am

Re: alfa 147 čudno "kliktanje" kvačila

Pet Mar 01, 2019 11:32 am

Čim sam video naslov, znao sam o čemu se radi... Apsolutno sve kao što si opisao...Mogu da pređem 500km, ništa, a mogu i 5km i da mi "klikne" 5 puta...Od reči do reči isti simptom imam kao što si napisao... A o tvrdoći da ne pričam, list na nozi x2 u odnosu na desnu hahaha Bravo majstore, veliko hvala!

Povratak na “Diesel Potenza”