Auto bez struje- svetli accu lampica u sred Grcke-Help :(

Forum namenjen svim problemima i specifičnostima vezanim za Alfe koje pod haubom imaju dizel Cuore Sportivo
Krkacic
Garaža: Alfa Romeo 156 FL 1.9 Mjet
Lokacija: Nis
Postovi: 68
Pridružio se: Ned Apr 30, 2017 3:11 pm

Auto bez struje- svetli accu lampica u sred Grcke-Help :(

Pet Sep 07, 2018 5:20 pm

Pozdrav kolege.
Danas,na izlazu iz Soluna mi zasvetli lampica za akumulator. Prvo sam pomislio da je u pitanju lazna uzbuna (mada ih nikad nije bilo) i da ugasim auto na par minuta i startujem opet ali ipak nisam jer mozda nece imati snage da zavergla.
Uglavnom pod greskom stignem u Vrasnu i tad su zasvetlele lampice za Airbag,ABS... Znaci ostao skroz bez struje.
Nakon gasenja probam da verglam i samo klik :)

Za sta mi je sve potrebna struja pri voznji? Mogu li da vozim kao danas sa praznim akumulatorom?

Pretpostavljam da je regler,jer sam PK kais odbacio iz sumnjivih-vrti se bez problema,klima radi...

Imate li bilo kakav savet?

Inace imam pomoc na putu Dunav-ovu,ali sumnjam da ce nesto moci da mi pomognu jer elektricar najblizi je verovatno u Solunu :)

PS Vrasna je selo sa kamenitom plazom :)
Korisnikov avatar
Veloce
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: ex Alfa Romeo GTV 2.0ts
ex Alfa Romeo GT 2.0jts
ex Alfa Romeo 159 1.9jtdm
ex Alfa Romeo GT 1.9jtdm
ex Alfa Romeo Mito 1.4tb
ex Alfa Romeo Giulietta QV
-Megane 3 RS CUP
Lokacija: Lazarevac
Postovi: 2787
Pridružio se: Sre Avg 03, 2011 8:36 pm

Re: Auto bez struje- svetli accu lampica u sred Grcke-Help :

Pet Sep 07, 2018 6:05 pm

Regler,eventualno alternator.
Ne mozes voziti bez punjenja,tj.mozes dok ne isprasnis akumulator.
Vrasna-Solun ti je deonica oko 100km.

Ne znam kako funkcionise to osiguranie,nikada ga nisam koristio. Predpoatavljam da si tek stigao na odmor,tako da imas vremena sa sredis auto do povrtaka. Kontaktiraj ih pa vidi.

Ukoliko to padne u vodu,napuni tvoj akumultor(mozes i kupiti punjac) i potrazi mehanicara/elektricara u Vrasni,Stavrosu i Asprovalti mora biti neki :) Za to vreme se potrudi da potrosaci budu milimalni muzika,klima,svetla itd.


Inace ukoliko se nekome desi da ostane bez punjenja struje u sred puta uvek se moze kupiti akumulator ili dva na pumpi i nastaviti putovanje uz minimalne potrosace struje. Neke od pumpi imaju punjace,ali i ako ih nema imaju u prodaji verovatno.
Krkacic
Garaža: Alfa Romeo 156 FL 1.9 Mjet
Lokacija: Nis
Postovi: 68
Pridružio se: Ned Apr 30, 2017 3:11 pm

Re: Auto bez struje- svetli accu lampica u sred Grcke-Help :

Pet Sep 07, 2018 8:49 pm

Hvala na brzom odgovoru :)
Moram ga resiti sutra jer radim od ponedeljka :( odmor je samo vikend,za mene.

Imam model 1.9 mjtd 110KW pa me zanima sta kod njega sve pokrece PK. Alternator i klimu samo ili ima jos neku funkciju?

Na nekom forumu procitao da moze da se zapali ako ne puni,da moze da rikne komp usled slabog napona... Ima li istine u ovome?

Sta od vitalnih stvari koristi struju? Jel treba struja za rail pumpu? Za neki ventil? Ja sam oko 140 km vozio i bez punjenja i taman kad sam usao u Vrasnu vidim ostale lampice se popalile. Jel sam imao srece?
Korisnikov avatar
Veloce
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: ex Alfa Romeo GTV 2.0ts
ex Alfa Romeo GT 2.0jts
ex Alfa Romeo 159 1.9jtdm
ex Alfa Romeo GT 1.9jtdm
ex Alfa Romeo Mito 1.4tb
ex Alfa Romeo Giulietta QV
-Megane 3 RS CUP
Lokacija: Lazarevac
Postovi: 2787
Pridružio se: Sre Avg 03, 2011 8:36 pm

Re: Auto bez struje- svetli accu lampica u sred Grcke-Help :

Pet Sep 07, 2018 10:23 pm

Servo pumpu,alternator i kompresor klime pokrece pk kais.
Vidi to je sve relativno,sto se tice mogucih daljih kvarova.
Struju koristi SVE :) Ok je 140km,imao si srece sto ti se desilo kod Soluna,a isao si u Nea Vrasnu.
Lapmice su ti se popalile jer ECU vise nije dobijao povretne informacije od senzora.

Alternator je na vecini Alfi prilicno nepristupacan. Potrudi se da nadjes majstora sto pre,jer imaj u vidu da mozda nece uspeti da osposobi tvoj i da ce ti trebati drugi.
Krkacic
Garaža: Alfa Romeo 156 FL 1.9 Mjet
Lokacija: Nis
Postovi: 68
Pridružio se: Ned Apr 30, 2017 3:11 pm

Re: Auto bez struje- svetli accu lampica u sred Grcke-Help :

Sub Sep 08, 2018 7:24 am

Iskreno sumnjam da cu naci majstora ovde tj majstora koji ce resiti kvar :) A i vikend je :)

Razmisljam se da bar nadjem gde mogu da dopunim svoj akumulator,i da kupim jos jedan nov pa kad se ovaj isprazni da ih zamenim. Verovatno cu sa ta dva izdrzati do mkd granice,a posle opet negde dopuna... Jeste cimanje i da put moze da potraje ali cini mi se da necu problem resiti kod lokalnih majstora. Vikend je,stajacu dosta na granicama i samo na cekanje ce otici full accu :)

Ova varijanta napominjem samo ako mozete da mi potvrdite da nece da se zapali stari alternator koji se vrti a ne puni!!!

Sad cu otici do obliznjeg majstora da proverim da li uopste radi danas i ima li delova u skorije vreme :)
Ili bar da mi proveri PK,mozda je zaribala remenica alternatora pa kais klizi preko nje- u toj varijanti ostajem bez kaisa,znaci i serva,a mozda i bez zupcastog :)

A sto se tice pomoci na putu,ne polazem nadu u njih jer im verovatno dostupan servis nije blizu pa mozda za sve moram da doplatim vise nego sto bi kostao servis,i na kraju mi 100 km odavde stoji auto par dana...
Korisnikov avatar
NeCi
Garaža: 159sw 1.9 jtdm
156sw 1.9 jtd
33 1.7 16v boxer
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 463
Pridružio se: Pet Okt 07, 2011 11:53 pm

Re: Auto bez struje- svetli accu lampica u sred Grcke-Help :

Sub Sep 08, 2018 7:35 am

meni je skoro crkao alternator, bas je zeznuto skinuti ga, a ja sam ga nekoliko puta skidao dok kvar nismo nasli... na kraju sam zamenio namotaj i diode , najbolja solucija da kupis akumulator nov ili 2kom pa polako nazad, i da nadjes majstora pitanje je sta ce uraditi i koliko ce naplatiti...
Korisnikov avatar
Veloce
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: ex Alfa Romeo GTV 2.0ts
ex Alfa Romeo GT 2.0jts
ex Alfa Romeo 159 1.9jtdm
ex Alfa Romeo GT 1.9jtdm
ex Alfa Romeo Mito 1.4tb
ex Alfa Romeo Giulietta QV
-Megane 3 RS CUP
Lokacija: Lazarevac
Postovi: 2787
Pridružio se: Sre Avg 03, 2011 8:36 pm

Re: Auto bez struje- svetli accu lampica u sred Grcke-Help :

Sub Sep 08, 2018 9:21 am

Proveri na pumpi da li ima punjac za koriscenje. Ili potrazi gde ima da se kupi,oni najobicniji ne bi trebalo da su vise od 20-25e.

Ukoliko se odlucis za povrstak kuci tako,kupi alumulator ili dva(drugi mozes kupiti usput ako zatreba) Naravno tvoj dopuni.
Korisnikov avatar
interceptor
Garaža: Crosswagon Q4, Smart City coupe
Lokacija: B. Petrovac
Postovi: 2173
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 2:55 pm

Sub Sep 08, 2018 9:52 am

Drugaru u Banjaluci na skupu crko aku. Stigli kuci do NS menjajuci medjusobno akumulatore na svakih 150 km.Ako si sam malo je problem jer nemaš sa kime menjati pa ne znam koliko akumulatora ti treba do kuce.

Sent from maj el dži ge-2 manji
Korisnikov avatar
interceptor
Garaža: Crosswagon Q4, Smart City coupe
Lokacija: B. Petrovac
Postovi: 2173
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 2:55 pm

Sub Sep 08, 2018 9:54 am

Izvinite crko mu alternator a ne akumulator.

Sent from maj el dži ge-2 manji
Krkacic
Garaža: Alfa Romeo 156 FL 1.9 Mjet
Lokacija: Nis
Postovi: 68
Pridružio se: Ned Apr 30, 2017 3:11 pm

Re: Auto bez struje- svetli accu lampica u sred Grcke-Help :

Sub Sep 08, 2018 10:31 am

Snaci cu se sto se tice akumulatora,tj naci cu negde punjac da dopunim moj i kupicu jos jedan.
Druge stvari me brinu:

Prilikom normalnog rada auta alternator radi sve vreme ali regler salje struju,a ako je aku pun regler prekida distribuciju struje. Znaci da ako mi je crko regler a alternator radi postoji sansa da se preoptereti regler i mogucnost pregrevanja,pozara...???

Da li je moguce da mi je crko accu i da ne prihvata struju od alternatora a da i dalje auto crpi struju od njega?

Izvinite ako laicki objasnjavam :)
genca
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW
Lokacija: Kladovo
Lokacija: Kladovo
Postovi: 1131
Pridružio se: Sub Maj 14, 2011 1:51 pm

Auto bez struje- svetli accu lampica u sred Grcke-Help :(

Sub Sep 08, 2018 10:50 am

Odmah preko puta Lidla u Nea Vrasni nalazi se auto servis. Srpkinja udata za Grka tako za sporazumevanje nece biti problema.
cuore sportivo
Korisnikov avatar
junky01
Garaža: Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD
Alfa Romeo GT
Lokacija: Krusevac
Lokacija: Krusevac
Postovi: 1732
Pridružio se: Sub Avg 04, 2012 1:25 pm

Re: Auto bez struje- svetli accu lampica u sred Grcke-Help :

Sub Sep 08, 2018 12:31 pm

Krkacic napisao:Snaci cu se sto se tice akumulatora,tj naci cu negde punjac da dopunim moj i kupicu jos jedan.
Druge stvari me brinu:

Prilikom normalnog rada auta alternator radi sve vreme ali regler salje struju,a ako je aku pun regler prekida distribuciju struje. Znaci da ako mi je crko regler a alternator radi postoji sansa da se preoptereti regler i mogucnost pregrevanja,pozara...???

Da li je moguce da mi je crko accu i da ne prihvata struju od alternatora a da i dalje auto crpi struju od njega?

Izvinite ako laicki objasnjavam :)
Suvise pitanja a samo jedna prosta provera kod bilo kog majstora bi resila vecinu dilema.
U kranjem slucaju mozes kupiti i sam unimer pa proveriti napon koji dolazi kada auto radi. ;)
Verujem da to mozes i danas naci u bilo kojoj radnji ako nema ni jedan majstor, mada mi je to neverovatno.

Evo cinjenica pa izvlaci zakljucke.
Sam aku ima 12 V napona(12,7V)...kada auto nije upaljen.
Kada startujes auto i alternator radi svoj posao na klemama meris oko 14V...sa dodavanjem gasa napon se blago penje.


Ako sledis ovu logiku, nemoguce da ti je crkao aku, vec je najverovatnije da ti je alternator otisao u vecna lovista ili sam regler pregoreo i ne pusta dalje.
Da je otisao akumulator, mogao bi da vozis i dalje jer bi se vozio na struji koju salje alternator....sve dok ga ne ugasis.

Da li je sada malo jasnija situacija? :)
Korisnikov avatar
interceptor
Garaža: Crosswagon Q4, Smart City coupe
Lokacija: B. Petrovac
Postovi: 2173
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 2:55 pm

Sub Sep 08, 2018 1:08 pm

Pa svi se nadaju prvo da je alumulator...

Sent from maj el dži ge-2 manji
Krkacic
Garaža: Alfa Romeo 156 FL 1.9 Mjet
Lokacija: Nis
Postovi: 68
Pridružio se: Ned Apr 30, 2017 3:11 pm

Re: Auto bez struje- svetli accu lampica u sred Grcke-Help :

Sub Sep 08, 2018 1:21 pm

Majstor preko puta Lidla ni juce popodne nije radio :(

@Junky01 Zemljace sad je jasnije, hvala. Znaci meni je riknuo alternator i dosao sam do vrasne sa napajanjem iz samog akumulatora. Pred Vrasnu je popalio sve lampice znaci tada ni pokazivac temperature nije radio,ali nije kuvao sigurno jer sam vozio 140 pa je vazduh radio svoje :)

Inace,dosao neki Grk i na kablove upalismo damu da ga sledim do servisa koji radi. Auto upalio bez problema,ali popalio sve lampice,ni brzinomer ni obrtomer ne reaguju,kao ni pokazivac temperature. Kad sam dosao u servis mehanicar je doneo neki powerbank za startovanje,jer sam ugasio auto zbog vrucine i nemogucnosti startovanja ventilatora za hladjenje. Kad sam startovao temperatura taman bila dosla do radne i tu poradio jos par minuta i iako sam skeptik mislim da za ta par minuta nije mogao da kuva :)

Tad je izmerio koliko puni i potvrdio Alternator Kaput :)

Accu je imao oko 5,x.

Uglavnom,cekam ponedeljak da se krene sa skidanjem i narucivanjem novog alternatora,pa ce do srede da bude gotovo-to su reci majstora :)

Zvao sam i Dunav,i dobijem odgovor da oni samo pruzaju uslugu pomoci na putu,tipa slep do servisa,i da ne pokrivaju nikakav servis osim onog osnovnog tipa izbusena guma,nestala vetrobranska tecnost,zamena sijalice i slicne nebuloze :) :) :)

Inace bice 200e minumum a posto Grk zna da sam u dobroj situaciji moze i 400 da kaze :)

A jel regler deo alternatora? Da ne bude zamena alternatora a u stvari regler ne radi,pa onda jos neki dan cekanja...
Krkacic
Garaža: Alfa Romeo 156 FL 1.9 Mjet
Lokacija: Nis
Postovi: 68
Pridružio se: Ned Apr 30, 2017 3:11 pm

Re: Auto bez struje- svetli accu lampica u sred Grcke-Help :

Sub Sep 08, 2018 1:44 pm

Kad sam powerbankom upalio auto poradio je mozda tih par minuta i ugasio se sam od sebe. Jel treba da sumnjam da mi riknuo komp usled slabog napona ili...
Jer ako je i to onda mi je najisplativije ili da placam Slep za Srbiju ili da ga ostavim tu :) :)
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Auto bez struje- svetli accu lampica u sred Grcke-Help :

Sub Sep 08, 2018 2:02 pm

Vidim da si počeo da rešavaš problematičnu situaciju i mogu samo da poželim sve najbolje. Ako ipak primetiš da te zavlače i da nešto nije kako treba, a u mogućnosti si da se dovučeš do Makedonije, pogledaj ovu temu:

viewtopic.php?f=13&t=60008

Jako korektni momci i u mnogo situacija spasavali su naše turiste uz mnogo predusretljivosti i minimalne troškove. Meni je "samo" riknuo akumulator koji tek što je izašao iz garancije i nije pokazao nijedan znak slabosti na povratku iz Grčke, ali izdao me je baš za vikend popodne. Čovek mi je nabavio novu Vartu i omogućio da se bez odlaganja i dodatnih problema vratim kući po planu, a umeo je da zasuče rukave i rešava kvarove i tokom noći kome je trebalo. Još jednom srećno i sve najbolje!

P.S. Moram i da se ogradim, sve se to dešavalo pre nekoliko godina i nadam se da su ti momci živi, zdravi i još uvek na toj lokaciji!
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Auto bez struje- svetli accu lampica u sred Grcke-Help :

Sub Sep 08, 2018 6:59 pm

Nee verujem da he riknuo komp, jednostavno, auto bez struje ne moze da radi...
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Auto bez struje- svetli accu lampica u sred Grcke-Help :

Pon Sep 10, 2018 7:54 pm

kao i svaka pomoc na putu oni pokrivaju samo slep do servisa ili neki manji kvar koji sami mogu da srede na licu mesta, trosak popravke naravno ne pokrivaju, mada ima opcija ako ne mogu da srede auto u servisu u roku od 5 dana valjda onda ti vracaju auto za Srbiju (zajedno sa putnicima) i pokrivaju trosak slepa do 1000e (tako je bar sa Atlas osiguranjem koje ja imam)
Raspitaj se kod Dunava oko tih opcija za slucaj da Grk ne resi problem u predvidjenom roku ;)
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Krkacic
Garaža: Alfa Romeo 156 FL 1.9 Mjet
Lokacija: Nis
Postovi: 68
Pridružio se: Ned Apr 30, 2017 3:11 pm

Re: Auto bez struje- svetli accu lampica u sred Grcke-Help :

Uto Sep 11, 2018 4:26 pm

Pozdrav svima,iz Nisa :)

Naravno auto je sredjen :)

Express service (Nea Vrasna) mi je resio problem. Juce ujutru kad sam otisao da dogovaramo detalje majstor kaze da mozda ne mora nov,ako imam srece. I naravno,imam srece-crkla neka elektronika diode se valjda zovu,i iscimao je nekog za brzu dostavu i sredio ga juce do 17h. Nisu mi pominjali pojedinacno sta kosta koliko,ali zbirno sve 200e :(
Imam nekako osecaj da su me odrali,ali jbg znaju da mi treba auto pa im se moglo :)

PS i accu su mi dopunili da mogu mirno na put :)

Inace,svracao sam i u servis preko puta Lidl-a,gde je zena srpkinja. Ona je prevodila i kod njega bi bilo ovako:
100+e skidanje i vracanje alternatora,i slao bi ga u solun u utorak,da ga vrate na ugradnju u sredu. A u solunu bi bilo od 40-150e u zavisnosti sta mu fali :)

Kolika bi bila neka realna cena kod nas za sredjivanje? Da li je moguce da su mi stavili novu elektroniku ili su verovatno sa nekog otpada nabavili?
Masinac
Drug Član
Drug Član
Garaža: AR 166 dizlo
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 787
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 7:52 pm

Re: Auto bez struje- svetli accu lampica u sred Grcke-Help :

Uto Sep 11, 2018 5:53 pm

Zasto mislis da su te odrali? To sto bi u Srbiji bilo jeftinije ne znaci da su te odrali. Racunaj da su kod nas "ruke" drasticno jeftinije nego u nekoj ekonomski jacoj drzavi. I u Srbiji bi ti cena bila sarena tako da je najbitnije da si sredio auto i lepo dosao kuci. :)
Korisnikov avatar
junky01
Garaža: Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD
Alfa Romeo GT
Lokacija: Krusevac
Lokacija: Krusevac
Postovi: 1732
Pridružio se: Sub Avg 04, 2012 1:25 pm

Re: Auto bez struje- svetli accu lampica u sred Grcke-Help :

Uto Sep 11, 2018 5:54 pm

Prvo dobro dosao nazad. Vazno da ste se zivi i zdravi vratili.
Moglo je biti i gore sto se cene tice...mislim, sam si rekao, moze im se.
Mozda te i jesu malo vise potkacili ali OK, vazno je da sada sve sljaka.
Ako su otisle diode onda jeste otislo i punjenje i stvarno si se vozio samo na struji akumulatora. :)
Ako ti je za utehu, barem ti je akumulator dobar :D
Uzivaj sada, sto je bilo, bilo je.
Korisnikov avatar
NeCi
Garaža: 159sw 1.9 jtdm
156sw 1.9 jtd
33 1.7 16v boxer
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 463
Pridružio se: Pet Okt 07, 2011 11:53 pm

Re: Auto bez struje- svetli accu lampica u sred Grcke-Help :

Uto Sep 11, 2018 6:17 pm

mene je kostalo malo manje od 100e ovde ali sam sam skidao kod drugara u garazi, i menjan je i namotaj i diode i mozda jos nesto ne secam se... oko 100e je i polovan bio tada .
ti si platio taman kolko da ne bude bezobrazno obzirom da je grcka u pitanju...
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Auto bez struje- svetli accu lampica u sred Grcke-Help :

Uto Sep 11, 2018 7:14 pm

Ukratko, dobro ti nama dosao nazad svojim kolima, i kad se sve sabere, mislim da si korektno prosao.
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Krkacic
Garaža: Alfa Romeo 156 FL 1.9 Mjet
Lokacija: Nis
Postovi: 68
Pridružio se: Ned Apr 30, 2017 3:11 pm

Re: Auto bez struje- svetli accu lampica u sred Grcke-Help :

Uto Sep 11, 2018 8:11 pm

Kolege,naravno,u pravu ste :)

I 300 da su mi rekli platio bih jer sam morao na posao,jos juce :) :) :)

Malo mi je bila jaka cena samo za diode,jer kod poznatog Alfiste prodavca polovnih delova alternator sa remenicom kosta 50e,pa sam razmatrao i o varijanti da nahvatam neki bus koji dolazi ovamo da se posalje iz Nisa-samo da bih ubrzao stvar,ne toliko zbog ustede :)

Porodica ostala,vratio se samo ja :(

Inace,da se pohvalim potrosnjom. Napunio ka grckoj na prvom Lukoilu,i u povratku u Kumanovu dopunio 36,28 litara za predjenih oko 610-620 km. Dakle oko 6 litara prosek,a drzao prosek 120-140 sem onog dela u Grckoj gde je 110 ogranicenje :)

@Junky01 od soluna do vrasne bez dopune,dakle oko 80 km,s tim sto sam prvih 10 km bio u gradu ostatak autoput,znaci oko 1h moze da izdrzi akumulator bez potrosaca tipa svetla,muzika,klima... ;)
Korisnikov avatar
EasyRider
Garaža: AR GT Q2 1.9 jtdm 16v
Ex AR 159 1750 TBi
Ex AR 156 1.9 mjet 16v
Ex AR 147 1.9 jtdm 16v
Lokacija: Belgrade SouthSide
Lokacija: South
Postovi: 314
Pridružio se: Sre Apr 20, 2016 4:50 pm

Re: Auto bez struje- svetli accu lampica u sred Grcke-Help :

Pet Sep 21, 2018 5:00 pm

Alfanatic napisao:Vidim da si počeo da rešavaš problematičnu situaciju i mogu samo da poželim sve najbolje. Ako ipak primetiš da te zavlače i da nešto nije kako treba, a u mogućnosti si da se dovučeš do Makedonije, pogledaj ovu temu:

viewtopic.php?f=13&t=60008

Jako korektni momci i u mnogo situacija spasavali su naše turiste uz mnogo predusretljivosti i minimalne troškove. Meni je "samo" riknuo akumulator koji tek što je izašao iz garancije i nije pokazao nijedan znak slabosti na povratku iz Grčke, ali izdao me je baš za vikend popodne. Čovek mi je nabavio novu Vartu i omogućio da se bez odlaganja i dodatnih problema vratim kući po planu, a umeo je da zasuče rukave i rešava kvarove i tokom noći kome je trebalo. Još jednom srećno i sve najbolje!

P.S. Moram i da se ogradim, sve se to dešavalo pre nekoliko godina i nadam se da su ti momci živi, zdravi i još uvek na toj lokaciji!
Da nisu to dva brata i otac, drze servis, iz srbije kad ides, umesto desno za Kavadarce, skrenes levo?
Alfom mojom kuci jurim, autobanom psujem mater

Povratak na “Diesel Potenza”