Zenox aditivi

Forum namenjen svim problemima i specifičnostima vezanim za Alfe koje pod haubom imaju dizel Cuore Sportivo
Korisnikov avatar
medrano
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 JTD
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 84
Pridružio se: Čet Sep 08, 2011 12:00 am

Zenox aditivi

Sre Feb 07, 2018 2:52 pm

Ima li neko iskustva sa Marly Zenox aditivima? Da li se isplati sipati bas njega? Ne mogu da pronadjem nikakva iskustva ni testove.
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: Zenox aditivi

Sre Feb 07, 2018 4:02 pm

Najbolja ulja na svetu. Najbolji aditivi na svetu.
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''
Korisnikov avatar
Rik
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: AR 156 1.9 JTD 2005
Renault Clio 1.2 1999
Lokacija: Beograd
Postovi: 1471
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 7:53 pm

Sre Feb 07, 2018 6:32 pm

Politika firme je takva da se ne reklamiraju, možda otuda da nema puno testova za pronaći.
Nas nekolicina sa foruma ima pozitivna iskustva. Pored Alfi, aditiv isproban i na nekim teškim dizel mašinama gde je odradio dobar posao.
Korisnikov avatar
Transporter159
Garaža: Alfa Romeo 159, 1.9 jtdm
Lokacija: Beograd
Postovi: 280
Pridružio se: Ned Mar 06, 2016 2:09 pm

Re: Zenox aditivi

Sre Feb 07, 2018 6:38 pm

Slobodno koristi,a sve prednosti ces cuti od valasnika Ace.
Korisnikov avatar
5rdj4n
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 110kw
Lokacija: Beograd
Postovi: 18
Pridružio se: Ned Jun 02, 2013 1:29 pm

Re: Zenox aditivi

Sre Feb 07, 2018 6:43 pm

Marly ulja su stvarno odlican izbor. Ja moju alfu hranim sa Marly uljem i vidim da joj bas prija. Sto se Zenox aditiva tice, ovih dana cu da ga ulijem, samo cekam neku duzu relaciju. Nemam neka specijalna ocekivanja ali ako je na nivou motornog ulja verujem da ce raditi ono cemu je namenjeno ;)
Korisnikov avatar
medrano
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 JTD
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 84
Pridružio se: Čet Sep 08, 2011 12:00 am

Re: Zenox aditivi

Čet Feb 08, 2018 11:15 am

Ja sam do sad imao iskustvo samo sa wynns-ovim injector cleanerom i moram priznati da sam osetio razliku. Problem koji se javljao pri hladnom startu kad je hladnije vreme kao posledica zaprljanih dizni je nestao. I posle desetak hiljada, sve je i dalje ok. Sada bih sipao nesto iskljucivo zbog prevencije.
Korisnikov avatar
Boxa
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: Stelvio QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 2965
Pridružio se: Sub Dec 26, 2015 2:40 pm

Re: Zenox aditivi

Čet Feb 08, 2018 11:51 am

+1 za Marly proizvode
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Zenox aditivi

Čet Feb 08, 2018 12:00 pm

+1 ja sipah u TB, mrdnulo nije :)
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Zenox aditivi

Pet Feb 09, 2018 10:08 am

nisam upoznat sa tim uljima pa ni aditivima, malo mi cudno da je najbolje ulje na svetu a nigde se ne reklamira, bar ja nisam video, cudna im politika ali dobro, nego nije valjda dokaz dobrog ulja to sto ga motor ne trosi i sto vidite da "prija vasem autu" ??? :rolleyes: ajde za aditive i moze da se provali dal rade posao ili ne, mada opet je u vecini slucajeva placebo efekat kao i kod drugih aditiva, ja sam probao svasta nesto pa nikakvog efekta nije bilo ali jel ima neko neke relevantne dokaze konkretno sto se ulja tice da je stvarno najbolje?
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
interceptor
Garaža: Crosswagon Q4, Smart City coupe
Lokacija: B. Petrovac
Postovi: 2173
Pridružio se: Čet Dec 23, 2010 2:55 pm

Re: Zenox aditivi

Pet Feb 09, 2018 10:37 am

Ja sam već par puta postavljao pitanje kako je to neko provalio da je ulje dobro,ajde ako je loše motor može da prolupa ali ako je dobro onda se ne desi ništa.Te ocene kako motor mirnije i tiše radi opet ne znače ništa.Možete i modričino 20/60 ulje sipati i radiće motor tiho i mirno a ne znači da mu je dobro.A pogotovo ocena da motor "to" ulje ne troši ne može biti relevantna.Pa me stvarno interesuje kako zaključite posle 5-10-15 kkm da je ulje extra.Pošto u stvari ne treba da se desi ništa ako je ulje kvalitetno ali isti tako se ništa ne desi i sa uljem srednjeg kvaliteta.Neke laboratorije ispituju ulje godinama u eksploataciji i na stotine hiljada km. a ovde to neko provali posle par hiljada km.
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: Zenox aditivi

Pet Feb 09, 2018 10:38 am

Po korekcijama dizni se vidi efekat aditiva. Ulja su koriscena u f1 a verujem i dan danas, dok naravno na bolidima pise Total, agip itd.. radna masina jednog drugara sa foruma se manje zagrevala pri najtezim uslovima rada prelaskom na Marly(temp ulja, vode, paljenje ventilatora)itd itd.. Boxi je pala potrosnja oko 0.6l prelaskom na marly na 159..itd itd
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: Zenox aditivi

Pet Feb 09, 2018 10:39 am

Jeste skupo ali probajte.. :)
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Zenox aditivi

Pet Feb 09, 2018 11:10 am

ok za aditive sam vec rekao da moze koliko toliko da se provali, eto korekcija dizni je jedan pokazatelj, mada mali broj ljudi to proverava tako, vecina sipa i odusevi se subjektivnim osecajem posle par dana kako auto bolje ide, manje dimi, manje se cuje, to je u 99% slucajeva placebo.

kod ulja ili bilo kog proizvoda nije poenta toga dal je skupo ili jeftino, nije sve skupo i kvalitetno, ja verujem da i jeftino ulje odraduje posao sasvim ok ako se na vreme menja jer kvalitet ulja moze da se odrazi jedino na duge staze i u extremnim uslovima expolatacije (primer pomenuta f1 ili neke druge trkacke sprave) sto mi ne mozemo da procenimo niti znamo jer su za to potrebna ispitivanja, dugogdisnja iskustva i sad da ne zalazim u dubiozu jer nije tema i polemisalo se mnogo vec u temi o uljima pa je glupo ponavljati se jer ce i ova tema vrlo brzo preci u takvu. Oda zamene do zamene, je glupo pricati o kvalitetu, pa sve i da si odradio 5 zamena jer ti nista sem potrosnje ulja ne mozes da vidis i znas.

Kako mozemo da znamo da je Marly ulje korisceno u f1? javno su to rekli? a ovamo rekalmiraju mobil, shell, total, itd. meni nije realno da jedna kompanija sa 100-godisnjom istorijom poput shella, mobila, i sl. ne moze da napravi specijalno ulje iskljucivo za f1 a moze da ga napravi marly koji pritom nema interesa da se promovise, ja prosto ne mogu da poverujem u tako nesto :rolleyes: cinenica je da u svetu autosporta nije sve kako se reklamira ali opet kod jakih svetski poznatih brendova ne verujem da ima mnogo odstupanja, mada opet i to se sve svodi na rekla kazala, ne mozemo mi sa sigurnoscu znati koje ulje koirsiti ferari, mclaren i sl. sem da verujem onom sto se propagira ili sto pise na sajtu marly-ja, sto opet nije nista precizno i relevantno, napisati da saraduju sa F1 timovima ne zanci mnogo, mogu da saraduju sa f1 timom u fazonu da koriste maziva za njihov teretni program, masine, alate i sl. :) a sumnjam da ferari javno kaze da koristi marly ulje u svojim bolidima, mozda ga koristi neka od ekipa koja nema ugovor sa nekim svetskim poznatim brendom ali ...??? za neke nize kategorije takmicenja ok ne sumnjam da su zastupljeni negde direktno u motorima

Temperatura ulja, vode i sl. mislim da takodje nije relevantan podatak jer zavisi od mnogo faktora ali ajde da se uhvatimo toga kao mozda jednog pokazatelja u slucaju radne masine koja je opet neki extremniji uslov exploatacije ali cemu onda koriscenje tog u automobilu koji se normalno vozi i nema nikakvih napora kao ta masina? A najvise me zaintrigirala recenica ili konstatacija kolege "vidim da mu prija", kako i na osnovu kojih podataka???

ne zelim ja da ubedim nikog da to ulje nije dobro ili bilo koji drugo, naprotiv, samo me zanimaju neke relevantne cinjenice a ne subjektivni osecaji i "rekao mi majstor" bilo koje ulje da je u pitanju a opet ponavljam da mi kao vozaci, pa i majstori to ne mozemo znati nikad, sve i da postoje sumnje ostace samo na sumnjama dok laboratorije i expertize ne dokazu suprotno.
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: Zenox aditivi

Pet Feb 09, 2018 11:23 am

Bas je u tome caka.. imas ljude koji zele NAJBOLJE u svom (prosecnom, kilavom) autu. Citaju o tome..probaju, to im je gust.. takvi nabasaju u Marly. Ko sumnja, treba i da proba. A ne da odmah kudi :)
Kompanija ne zeli da bude kopirana, imaju politiku " od uva do uva" i to funkcionise. Najnapredniji svetski avio radari od kojih zavise milioni zivota se lubrikuju Marly uljima.. kada budes dolazio ka BG javi se da popijemo pice i odemo u Marly da pitas licno sve gazdu, ujedno i masinca, da ti sve objasni, pa ako ti nesto ne bude jasno i uverljivo ti onda nastavi da sumnjas. :)
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''
Korisnikov avatar
Boxa
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: Stelvio QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 2965
Pridružio se: Sub Dec 26, 2015 2:40 pm

Re: Zenox aditivi

Pet Feb 09, 2018 11:30 am

Nisam ni ja verovao dok nisam u 159 nasuo, zato je zakazan i tretman za ujutru i za QV. Nista drugo. :)
bunga bunga
Garaža: 166
Lokacija: IN
Postovi: 431
Pridružio se: Sre Maj 03, 2017 11:02 am

Re: Zenox aditivi

Pet Feb 09, 2018 11:47 am

@alonso Pa i vise od 50% svetskog svemirskog i nuklearnog programa, ukljucujuci i te razne radare se podmazuje Lukoil -om. :D
Poslednja izmena od bunga bunga u Pet Feb 09, 2018 12:10 pm, izmenjeno 2 puta ukupno.
Korisnikov avatar
Boxa
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: Stelvio QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 2965
Pridružio se: Sub Dec 26, 2015 2:40 pm

Re: Zenox aditivi

Pet Feb 09, 2018 11:50 am

To je Marly, nego nalepe na raketu LUKOIL... marketing. :D
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Zenox aditivi

Pet Feb 09, 2018 12:35 pm

dobro posto se sve svodi na rekla kazala, pricu vlasnika uvoznika, podataka sa neta i sl. malo je glupo dalje diskutovati, isto sve ovo se moze reci, procitati i cuti i za ostle proizvodjace ulja, sve se svodi na devizu "svaki ciga svoga konja hvali"
Ne zanima me da sedim sa vlasnikom firme koja uvozi ulja i da mi on prica price, pa nece sigurno reci da je ulje lose :) Da si rekao da popricam sa dekanom masinskog fakulteta pa da to ima nekog smisla mada ni on ne moze da dokaze nista jer ga nije on pravio niti bio u njemu pa da zna kako radi posao a ovako mogu da odem kod bilo kog trgovca i cujem isto za bilo koje ulje. Posto vidm da na sajtu uvoznika, stoje alfe na slikama, onda mi je sve jasnije zasto ste ubedjeni da je ulje najbolje na svetu :D
Verujem da je ulje ok, kao i svako drugo, ali da je najbolje na svetu, sto je glavni trn u oku u celoj prici, za to treba mnoooogo dokaza a ne prazne price ;)


jos jednom da napomenem, nemam razloga da kudim niti hvalim bilo koje ulje, nikakvu korist od toga nemam, naprotiv i mene zanimaju neki podaci i cinjenice koji ukazuju na lose ili dobro ulje, ali relevantni podaci ne rekla kazala sto se uglavnom i pise po forumima zato me svaka ovakva tema i navede na komentare i polemiku jer nije ovo ni prva tema ni prvi forum gde se slicno pise ali naravno odavno je zakljuceno ovoj prici nikad kraja tako da i nema svrhe dalje polemisati bez relevantnih podataka, tako da sto se mene tice sve je receno
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: Zenox aditivi

Pet Feb 09, 2018 12:48 pm

Sto si se ukljucio u temu ako je sve receno?
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''
Korisnikov avatar
Transporter159
Garaža: Alfa Romeo 159, 1.9 jtdm
Lokacija: Beograd
Postovi: 280
Pridružio se: Ned Mar 06, 2016 2:09 pm

Re: Zenox aditivi

Pet Feb 09, 2018 12:59 pm

Dali ii ne je stvar licnog stava,i nije mi namera da otvaram raspravu.Ali samo moje iskustvo ,i kao korisnika pomenutog ulja i kao nekog kome je to izvorna struka.Tisi i mirniji rad,potrosnja O,na 400.000km iskjucivo gore pomenutog ulja i da dodam na tom motoru je svaki detalj fabricki.Da , motor je JTD.
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Zenox aditivi

Pet Feb 09, 2018 1:01 pm

alonso14 napisao:Sto si se ukljucio u temu ako je sve receno?
pa zato jer se pricaju bajke bez ikakvih dokaza ocigledno iz nekih interesa i jer tema lagano vuce na reklamu pa da neko ko procita prvi put i nije upucen u tematiku ne naseda na pricu kako je nesto najbolje na svetu jer za tako nesto nema dokaza, potrosnja ulja, rekao mi vlasnik, i pise na netu nisu nikakvi dokazi.
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
medrano
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 JTD
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 84
Pridružio se: Čet Sep 08, 2011 12:00 am

Re: Zenox aditivi

Pet Feb 09, 2018 1:04 pm

Evo da se i ja ukljucim...razumem da je politika firme da se ne reklamiraju, ali mi nije jasno kako neko od nezavisnih automobilskih, novinskih kuca, klubova...nije sproveo neke testove, ispitivanja?
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: Zenox aditivi

Pet Feb 09, 2018 1:09 pm

Medrano..ne sipaj marly.. sredice ti OMP za Fenix..izgleda da je njihov bot, kad ovako srcano pljuje po necemu sto nit je video..a kamoli probao..^^
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Zenox aditivi

Pet Feb 09, 2018 1:19 pm

kod mene se ne vidi propaganda ni jednog brenda a kad ukucam u search marly najvise je tvojih postova tako da.... :)
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: Zenox aditivi

Pet Feb 09, 2018 1:21 pm

Nek tema ostane u okvirima diskusije o uljima/aditivima
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...

Povratak na “Diesel Potenza”