Problem sa ispustanjem vazduha iz kocionog sistema

Forum namenjen svim problemima i specifičnostima vezanim za Alfe koje pod haubom imaju dizel Cuore Sportivo
ab
abercrombie
Drug Član
Drug Član

Problem sa ispustanjem vazduha iz kocionog sistema

Sub Nov 01, 2014 8:10 pm

Molim za hitan savet oko ispustanja vazduha iz kocionog sistema na Alfi 156 2.4JTD-10v,110kw/150ks,2003.god!Danas sam krenuo da menjam kociono ulje Tutela DOT4,ali klesta su mi zakovana za diskove cim pipnem kocnicu!ispostovao sam celu proceduru :vadjenje ulja spricem koliko moze iz plasticne posude ,sipao novo ulje,odvijao redom sisice (srafove M8) dok je prijatelj drukao pedalu kocnice dok je bilo vazduha i jos dok ne krene novo ulje!Naravno ,u medjuvremenu ,kako se spusti nivo u posudi dolivao sam novo ulje,i sve tako na sva 4 tocka!Medjutim kada sam upalio auto i pritisnuo kocnicu,klesta su zakovala za diskove na svim tockovima!Probao sam posle i na samoj ABS centrali gde su cevi i oznacene za svaki tocak posebno,i tu je poteklo cisto ulje,ali opet isto.Cim upalim motor i pritisnem kocnicu klesta stegnu sva 4 diska i napred i nazad,!Katastrofa,neznam vise sta da radim,a vec sa 4 puta tako ozracivao sistem,a sada nece!Ako neko zna,gde sam pogresio,(mozda je trebao motor da radi,t.j ABS pumpa da se vrti ida i ona progura olje i vazduh ako ga je bilo)...Niznam,toliko sam trazio po forumu o ovom slucaju ali nikako da nadjem pravi savet.Molim za htan svet i pomoc oko ovog naizgled bezveznog i lakog posla!
POMAGAJTE braco Alfisti,Molim svakog ko se razume iole u ovaj problem!
Nebojsa
Korisnikov avatar
dejan nis
Garaža: Alfa Romeo 147 jtdm
Lokacija: Nis
Lokacija: Nis
Postovi: 645
Pridružio se: Sub Feb 01, 2014 4:56 pm

Re: Problem sa ispustanjem vazduha iz kocionog sistema

Sub Nov 01, 2014 8:24 pm

Trebao si da ga upalis da radi kad je drukano.Dali su kljesta zakovana na svim tockovima ili na nekom?
ab
abercrombie
Drug Član
Drug Član

Re: Problem sa ispustanjem vazduha iz kocionog sistema

Sub Nov 01, 2014 8:59 pm

na svim su zakovala,jbm mu zivot mi se smucio od ove gluposti.Znao sam da sam negde pogresio.A sta da probam,sutra da ispustim svo ulje prirodnim padom ili da upalim motor i da drukam i ispustam vazduh na ovo ulje koje je novo!To mi je i majstor rekao da sam trebao da uradim sa upaljenim motorom t.j ABS pumpom.Gledao sam osigurec nije izgoreo,vrti se pumpa i motorce za ulje.Hvala ti druze ti si jedini koji mi je dao neki savet,a ovoliko prisutnih on-line i niko da da bar neki mali savet.Razocaran sam ,mislio sam da ovde ljudi vise pomazu kada je nekom frka,a oni samo kafenisu,i prepricavaju jedne te iste price oko sminke i nebitnih stvari za pravu svrhu foruma.Hvala,druze.Pozdrav!
ab
abercrombie
Drug Član
Drug Član

Re: Problem sa ispustanjem vazduha iz kocionog sistema

Sub Nov 01, 2014 9:38 pm

Stvarno nemogu da verujem da je trenutno prisutno na forumu 12 registrovanih clanova,i da samo jedan od njih bude fer i posalje mi savet i predlog, u vezi mog nimalo prijatnog problema.Hvala Svima,a resicu ja problem,samo sto sam mislio da je ovo ozbiljan forum gde ljudi pomazu jedni drugima, a ne ovako....Nikakvu korist covek nema od ovog i sajta i foruma sem foliranja i dopisivanja desetak istih ljudi t.j administratora sa svojim prijateljima,pa se kao to racuna u neku pomoc i diskusiju o pravim i konkretnim problemima koji moze svakog da snadje.A zamislite samo da sam problem imao(ili bilo ko od Vas) na putu u nekoj nedodjiji?Stvarno sramota,razocaran sam sasvim u ovaj sajt kao i u forum koji treba da pomogne ljudima u problemu ODMAH,i to licno ovi sto su osmislili sajt,administratori ili ko je vec zaduzen za hitna pitanja i probleme.
Jos samo da podsetim,letos kada je trebalo da se zdere prase i razni rostilji sa pivom i rakijom,onda su mi se odjednom javili u roku od 5min njih 10 raznih clanova,kojima je glavna zanimacija i svrh posete sajta da pljuju po drugima i da gledaju gde ima za "dz", da se pije i jede.Hvala vam junaci,Alfisti!
rudicmiki
Garaža: Alfa 147 1.9 JTD
Lokacija: odzaci
Lokacija: Deronje
Postovi: 365
Pridružio se: Uto Jul 17, 2012 7:29 am

Re: Problem sa ispustanjem vazduha iz kocionog sistema

Sub Nov 01, 2014 9:42 pm

De malo pojasni kako zakuju kocnice?
Korisnikov avatar
bane
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 146 junior 1.4ts
Alfa Romeo 147 1,9jtdm
Lokacija: Novi sad
Lokacija: Novi sad
Postovi: 1929
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 10:10 pm

Одг: Problem sa ispustanjem vazduha iz kocionog sistema

Sub Nov 01, 2014 9:51 pm

Ajde ti sinovac da uzmes terapiju odmah.
Nije bre ovo servis pa cim ti javis da si zajebao stvar neko da skoci.
I kad vec pominjes prase i rostilj gde si bio kad su se davale pare za iste!

Sent from my Ladder using Tapatalk
Lepo je videti da ARCS i dalje diše punim plućima i dokazuje da je jedan od najboljih automobilskih klubova u Srbiji. Ako ne i najbolji…
Korisnikov avatar
dejan nis
Garaža: Alfa Romeo 147 jtdm
Lokacija: Nis
Lokacija: Nis
Postovi: 645
Pridružio se: Sub Feb 01, 2014 4:56 pm

Re: Problem sa ispustanjem vazduha iz kocionog sistema

Sub Nov 01, 2014 10:06 pm

Pa zakovao mu je servo kad je drukano prilikom ispustanja ulja iz sistema,pa je sad veliki pritisak i cim pipne kocnicu ona je verovatno tvrda i hvata cim se pipne.Osrafi na prednjim kljestima i pusti na slobodan pad da izlazi,pa onda na zadnje ponovi to isto ili na sva 4 istovremeno ako mozes to da izvedes,pa posle toga upali auto i onda drukanje i ispustanje.A propadne li kocnica kad odsrafis a taj neko drzi i kako ste ozracivali i ume li taj neko da druka.Da si otiso u servis dao flasu ulja i platio 500din nebi imao cimanje.
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Problem sa ispustanjem vazduha iz kocionog sistema

Sub Nov 01, 2014 10:24 pm

Auuu rodjače... Ovde lock a tebi odmaranje od ovog tebi neprijateljskog foruma. Hvala na učešću do sada kao i za onaj mail od ranije ;)
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!

Povratak na “Diesel Potenza”