Miris nafte/petroleja

Forum namenjen svim problemima i specifičnostima vezanim za Alfe koje pod haubom imaju dizel Cuore Sportivo
Korisnikov avatar
darkobb
Garaža: Alfa 147 1.9 jtd
Lokacija: Bajina Batsa
Postovi: 64
Pridružio se: Sre Okt 31, 2012 11:39 pm

Re: Miris nafte/petroleja

Čet Nov 12, 2015 9:26 pm

Ja sutra treba da radim pumpu, poceo da pusta jos prosle zime. Leti se ne oseca nafta u kabini jer je toplo vreme i verovatno se gumice malo rasire i dihtuju dobro a cim je krenulo lose vreme opet pocelo da se oseca, hladnije, gumice se skupljaju i pocinje da curi bar mislim da je tako. E sad imao sam polovnu pumpu za 60e a set za zaptivanje i rad 60e pa sam se odlucio na ovu drugu soluciju. A primetio sam da malo vise trosi.
aco
rookie
Garaža: Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16v
Lokacija: banja luka republika srpska
Postovi: 1
Pridružio se: Pon Okt 19, 2015 8:33 am

Re: Miris nafte/petroleja

Ned Mar 13, 2016 3:24 pm

Pozdrav Drugari


Znam da je proslo dugo vremena od rasprave na ovu temu ali se i meni pojavio problem slican ovome u prici.Pusta mi dizel na mali plasticni filter sa preliva od dizn. :cry: Sta ciniti po pitanju toga jer ja sam novi na forumu.Inace radi se o 147-ci 1.9jtd 16v mjet 103 kwh
Korisnikov avatar
Fica
Garaža: Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16v
Alfa Romeo 159 SW 2.0 jtdm 136HP
Lokacija: Nis
Lokacija: Niš
Postovi: 102
Pridružio se: Uto Okt 21, 2014 7:59 am

Re: Miris nafte/petroleja

Ned Dec 29, 2019 9:49 pm

Pozz društvo, kako je krenuo minus krenuo i miris nafte da se oseća pri jutarnjem paljenju. Proveeio sam creva i filter i sve je ok, cr pumpa ima malo masnoće ali ne vidim živu naftu. Miris se posle par minuta izgubi verovatno dok ispari ili dok pumpa zadihtuje (zaduje). Kako pali i vuče ok da li raditi dihtovanje pumpe ili čekati još. Smara ovaj miris naročito ujutru pošto vozim klinca u vrtić, a recirkulacija samo dodatno širi vlagu po autu.
Pitanje je da li i gde raditi pumpu, okolina Niša ima prednost?
Korisnikov avatar
tristatri
Drug Član
Drug Član
Garaža: 156 SW 1.9 16V
Lokacija: Nis
Postovi: 260
Pridružio se: Sre Jun 28, 2017 7:46 pm

Re: Miris nafte/petroleja

Uto Dec 31, 2019 5:36 pm

.
Ja sam imao sličan problem. Stim što mi je prvi sipmptom bilo malo nafte na betonu kod paljenja prošle zime, npr. za čašicu rakije. A slučajno sam primetio. Posle sam video da sliva niz karter (prema kabini) i kaplje kada radi motor. Potom kada stanem na semafor tada se oseća, dok u vožnji ne, jer odnosi vazduh miris.

Nigde nisam nalazio da curi, a pipao sam svuda oko i ispod pumpe, dokle sam god rukama dohvatao i mogao da vidim. Ipak bila je pumpa, procurila i manifestuje se kada je hladno. Progurao tu prošlu zimu i leto i jesenas slao CR pumpu servisu Žeravica u N.Miloševo. Ovde su mi rekli i da zaobidjem Niš. Ima i neko kod mataruške banje.

Kod ovih što sam slao, platio sam poštarinu na tamo i 12500 rsd. Sada je pumpa OK. Sa komunikacijom sa njima nisam bio sasvim, sasvim zadovoljan. Učinilo mi se da me je pre slanja nazad i odredjivanja krajnje cene ispitivao kakva je bila pumpa pre i koliko problema sam imao da bi odredio konačnu cenu. Ali ajde, možda sam se prevario ... Predihtovanje je toliko koštalo, a kada sam prvi put zvao pominjali su 14-15H. Tako da nakraj nije loše.

Problem je što se (valjda) kod skidanja pumpe i montiranja razupčuje se auto, pa majstor, koji to treba da radi, uzima za ruke, ali koliko to ne znam, jer sam ja radi nečeg drugog skidao glavu pa je to išlo usput. Zapravo radio sam čišćenje usisa i glave.
..
Korisnikov avatar
Fica
Garaža: Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16v
Alfa Romeo 159 SW 2.0 jtdm 136HP
Lokacija: Nis
Lokacija: Niš
Postovi: 102
Pridružio se: Uto Okt 21, 2014 7:59 am

Re: Miris nafte/petroleja

Uto Dec 31, 2019 8:16 pm

Baš tako, manifestuje se samo na minusu, danas otišla temp u blagi plus i odmah nema mirisa. Meni ne curi samo su masne one deklice na pumpi. Čekaću da prođu praznici pa onda, taman da vidim da li ima negde povoljnije. Inače ne mora da se razupčuje auto, remenica pumpe može da se blokira i ona ostaje a skida se samo pumpa.
Korisnikov avatar
Zika
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Selo
Postovi: 764
Pridružio se: Pon Mar 20, 2017 9:56 am

Re: Miris nafte/petroleja

Sre Jan 01, 2020 7:15 pm

Gde gledati curenje

[video][/video]
remont gumica

[video][/video]

[video][/video]

https://www.ebay.com/itm/CP1-Bosch-Dies ... 2076968696
Slika
Korisnikov avatar
Fica
Garaža: Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16v
Alfa Romeo 159 SW 2.0 jtdm 136HP
Lokacija: Nis
Lokacija: Niš
Postovi: 102
Pridružio se: Uto Okt 21, 2014 7:59 am

Re: Miris nafte/petroleja

Pet Jan 03, 2020 5:19 pm

Ma sve sam već odgledao i klipove i tekstove, ali ipak bih da neko sa više iskustva predihtuje pumpu. Ostaje pitanje da li preporučujete nekog iz ili u okolini Niša?
Korisnikov avatar
tristatri
Drug Član
Drug Član
Garaža: 156 SW 1.9 16V
Lokacija: Nis
Postovi: 260
Pridružio se: Sre Jun 28, 2017 7:46 pm

Re: Miris nafte/petroleja

Sub Jan 04, 2020 2:05 am

.
Vecina ljudi sa kojima sam pričao imaju pozitivna iskustva sa ovima što sam ih ja gore pominjao. Pa zbirno i ja. Cenu sam ti rekao koju su tražil. Tako da ako u Nišu traže taj rang cena ili blizu, onda mislim bolje je poslati kerirskom sluzbom tim u N.Miloševu, jer su ovi sigurno kvalitetniji i ovlašćeni su Bošov servis i sa garancijom od godinu. Ostaje samo pitanje ko bi radio skidanje i vračanje i koliko bi to išlo na cenu. Sam remont je trajao, sa slanjem i vračanjem, oko 7 dana.
.
Korisnikov avatar
Zika
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Selo
Postovi: 764
Pridružio se: Pon Mar 20, 2017 9:56 am

Re: Miris nafte/petroleja

Pon Apr 20, 2020 9:26 pm

Skidanje i vraćanje je bar lako, fiksiraš remenicu i lagano.
Slika

Povratak na “Diesel Potenza”