Ugradnja TI sedista u 159-ku

Generacija najlepših Alfinih automobila iz novije istorije
alfa-u-srcu
Garaža: -

- Alfa Romeo Giulietta Turbo Benzina
-Alfa Romeo 159 TI JTS
-Alfa Romeo 159 JTDm
-Alfa Romeo 33 Boxer Imola Rosso
-BMW E30 coupe Brilliantrot
Lokacija: Lipovica
Postovi: 1697
Pridružio se: Sre Apr 10, 2013 12:36 am

Ugradnja TI sedista u 159-ku

Pet Maj 17, 2019 2:40 pm

Trazio sam temu po forumu ali nista konkretno nisam pronašao, pa sam resio da otvorim novu.

Uspeo sam da prikupim malo nekih informacija o ovome u temi za 159 kolege Save, ali nisam pronašao ono sto me konkretno interesuje.

Dakle, da li je moguce i kako povezati elektronsko pomeranje sedista, posto moja sadasnja nisu elektro podesiva. Da li postoji instalacija ili mora da se izvlači od nekud?
Negde sam citao da se instalacija za elektro podesiva nalazi u gepeku sa leve strane u onoj kutiji i da bi navodno moja 159-ka posto je u boljoj opremi trebalo da ima pripremu za to.

Video sam takodje da mora da se uradi prepravka na zadnjoj klupi posto moja nisu oboriva.
Ostalo bi trebalo da je isto, ako neko ima jos neku informaciju, slobodno neka doda.

I jos jedno pitanje, da li je neko mozda uspeo da stavi TI sedista iz SW-a u limo?
Rodjen da ne uspem, pa se zato duplo trudim
Korisnikov avatar
Relja
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 159Ti
Alfa Romeo 147Ti
Alfa Romeo MiTo QV
Alfa Romeo GTV 1750
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 652
Pridružio se: Ned Mar 22, 2009 3:49 am

Re: Ugradnja TI sedista u 159-ku

Pet Maj 17, 2019 9:56 pm

Instalaciju imas sigurno, pogledaj ispod sedista, imas 2 dzeka. Ono sto moze da bude da nedostaje su osiguraci u gepeku, sa leve strane., Otvori i videces da li su tu. Generalno nameste se brzo ako nemas. Nista ozbiljno za brigu :)

Sto se tice zadnje klupe, ja sam imao sedista iz jednog dela a ubacio sam od TI koja su na obaranje. Generalno nisam hteo da secem pregradni zid niti sta da se zezam oko toga jer bas ta pregrada daje cvrstinu zadnjem trapu. Znaci samo sam zasrafio sedista i teraj. Tamo gde uzmes sedista, obavezno uzmi sve sto ti treba za njih sa karoserije, rupe na tvom autu vec postoje.

Sa SW na limo ces ubacis ali tu su prepravke + donja klupa na SW je nekako cudna :D
alfa-u-srcu
Garaža: -

- Alfa Romeo Giulietta Turbo Benzina
-Alfa Romeo 159 TI JTS
-Alfa Romeo 159 JTDm
-Alfa Romeo 33 Boxer Imola Rosso
-BMW E30 coupe Brilliantrot
Lokacija: Lipovica
Postovi: 1697
Pridružio se: Sre Apr 10, 2013 12:36 am

Re: Ugradnja TI sedista u 159-ku

Sub Maj 18, 2019 10:00 am

Hvala kolega :arflag
Rodjen da ne uspem, pa se zato duplo trudim
Korisnikov avatar
Sava
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170ks
Lokacija: Beograd
Postovi: 1235
Pridružio se: Sre Dec 28, 2011 12:59 pm

Ugradnja TI sedista u 159-ku

Sub Maj 18, 2019 10:29 am

Ne mora da znaci da imas instalaciju, to su bas mesali u toku godina proizvodnje. Kod mene nije bilo, ni kod dugara iz 2006 koji je imao kozu.. Boxa je imao instalaciju, a nije imao ni grejace ni kozna sedista, i tako znam dosta primera gde su sarali..

Ukoliko nemas dva dzeka dole, vec samo jedan narandzasti koji je za air bag i pojaseve treba ti sledece (naravno ako zelis fabricko mesto za osigurace, inace uvek mozes da doveses pluseve pravo iz bodija i da budzis osigurace na drugom mestu):


- Plavo crni dzek koji stoji pored narandzastog, odseces ga sa auta koji ima, sa jedno 10-20cm kabla da mozes da lemis

- Zadnja kutija osiguraca, napojni kabal od bodija pa do kutije osiguraca(mislim da ovo nema svaka limuzina, ali zato svaki karavan ima zato sto mu tu stoji osigurac za zadnji brisac ili tako nesto..

Od kutije osiguraca idu plusevi do sedista, imas odvojene pluseve za elektro pomeranje i odvojene pluseve za grejace sedista, dakle 4 zice provlacis odatle..

- Pored toga su ti potrebne CAN linije da negde iskopas(ja sam iz bodija nasao semu i doveo do ispod sedista, onda razdvojio za levo i desno) i da dovedes do tog novog dzeka ispod sedista, na osnovu toga sediste zna kada da pusti da ga pomeras, tipa kad otvoris vrata uvek moze, nevezano da li je u kontaktu.

Pored toga ti trebaju mase i za grejace i za pomeranje, ali njih ucvrstis tu na podu negde..

Na linku ispod ces naci folder sa nekoliko sema koje su meni trebale za povezivanje, pa su medju njima i seme za elektro sedista, grejana sedista i can linije..
https://app.box.com/s/yzkjfq1f5626g1sox0cck2ffnyhnjjl4

Najbolje ti je da sam prostudiras seme i udjes u tematiku, nije tesko skapirati ih, samo pratis brojeve koji su uvek upisani na svim dzekovima i uvek imas vizuelni prikaz u cosku gde ti dzekovi stoje i to je to..

Sto se tice zadnje klupe, meni je konkretno jako znacilo da imam obaranje, pa sam izvadio taj lim koji sluzi kao pregrada. Busilicom su se razbusivali punktovi i u donjoj zoni je morala i brusilica da radi. Pored zadnjeg oborivog naslona su potrebni i dodatni levi i desni tepisi, keder koji drzi sve to na okupu i jedna prelazna lajsna koja spaja gepek i unutrasnji deo auta, sa tim delovima se nigde ne vidi prelaz izmedju gepeka i kabine, to jest deo koji je secen.. svakako je lepo ofarbati ga necim.

A za sedista od karavana, tesko je prepraviti ga da moze i obaranje da se napravi, moras da imas donorski naslon za limuzinu koja ima obaranje pa da prebacujes ceo kostur na kozu od karavana, a ukoliko nemas to, uvek ima opcija da se iz strane gepeka srafi kroz onaj gore pomenuti lim velikim samorescima direktno u naslon, i nema mrdanja..
alfa-u-srcu
Garaža: -

- Alfa Romeo Giulietta Turbo Benzina
-Alfa Romeo 159 TI JTS
-Alfa Romeo 159 JTDm
-Alfa Romeo 33 Boxer Imola Rosso
-BMW E30 coupe Brilliantrot
Lokacija: Lipovica
Postovi: 1697
Pridružio se: Sre Apr 10, 2013 12:36 am

Re: Ugradnja TI sedista u 159-ku

Sub Maj 18, 2019 1:52 pm

Sad sam gledao, ispod sedista imam dva dzeka :) narandzast jedan, a do njega jedan crni koji nigde nije zakacen. Samo vezan vezicom za taj narandžasti.
U gepeku iz kutije ide jedan debeli crveni kabl ka kabini i ima nekoliko dzekova koji nisu povezani, vec samo vezicom zakaceni. Mozda je neki od njih za to. Samo sam brzinski pogledao, kad uhvatim vremena prostudiracu lepo.
Svakako hvala na opsirnom objasnjenju.
Rodjen da ne uspem, pa se zato duplo trudim
Korisnikov avatar
Sava
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170ks
Lokacija: Beograd
Postovi: 1235
Pridružio se: Sre Dec 28, 2011 12:59 pm

Ugradnja TI sedista u 159-ku

Sub Maj 18, 2019 6:12 pm

Kud ne napisa ranije, odrah se od pisanja :D salim se, trebace svakako nekom ko ce se ubuduce igrati..

Trebalo bi da ti je onda sve plug & play..
alfa-u-srcu
Garaža: -

- Alfa Romeo Giulietta Turbo Benzina
-Alfa Romeo 159 TI JTS
-Alfa Romeo 159 JTDm
-Alfa Romeo 33 Boxer Imola Rosso
-BMW E30 coupe Brilliantrot
Lokacija: Lipovica
Postovi: 1697
Pridružio se: Sre Apr 10, 2013 12:36 am

Re: Ugradnja TI sedista u 159-ku

Sub Maj 18, 2019 6:35 pm

Pa pazi meni si vec dosta olaksao i ti i kolega Relja :drink
Evo sad sam gledao i na caletovoj 159 isto ima kao kod mene dva dzeka ispod sedista. Da li sam toliki srećnik ili su ove pre restajla vise trpali opremom 'bem li ga.
Jeste da imam onu kao bolju opremu na obe (aluminijum rebrasti, senz. svetla, senz. za kisu, zatamnjujuci retrovizor, fab. alarm itd...) ali nisam se nadao da ce imati dzekove.
Tema je svakako korisna svakom ko se odluci da ubaci bilo koja kozna sedista. Posto je vecina koznih elektro, ne samo TI :gr8:
Rodjen da ne uspem, pa se zato duplo trudim
Korisnikov avatar
Krneta
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
Lokacija: Batajnica
Lokacija: Batajnica
Postovi: 117
Pridružio se: Ned Sep 03, 2017 7:59 pm

Ugradnja TI sedista u 159-ku

Sub Maj 18, 2019 10:20 pm

I moja 159 nije ristajling pa ništa od toga nisam imao, izgleda da je to ako imaš sreće ništa drugo :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
alfa-u-srcu
Garaža: -

- Alfa Romeo Giulietta Turbo Benzina
-Alfa Romeo 159 TI JTS
-Alfa Romeo 159 JTDm
-Alfa Romeo 33 Boxer Imola Rosso
-BMW E30 coupe Brilliantrot
Lokacija: Lipovica
Postovi: 1697
Pridružio se: Sre Apr 10, 2013 12:36 am

Re: Ugradnja TI sedista u 159-ku

Ned Maj 19, 2019 1:34 pm

Moze biti.
Covece TI sedista je nemoguce naci u svetlijoj boji (bež, krem) kako kome volja da ih zove. A kod mene je takav tepih, ako ubacim crna moracu da menjam pola auta unutra :blink:
A mozda i napravim kombinaciju da ostavim krem tepih sa crnim patosnicama i crna TI sedista, video sam jednu tako spakovanu na stranom forumu, mislim da je neki Madjar radio i bas mi se dopalo. Videcemo jos...
Rodjen da ne uspem, pa se zato duplo trudim
Korisnikov avatar
Krneta
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
Lokacija: Batajnica
Lokacija: Batajnica
Postovi: 117
Pridružio se: Ned Sep 03, 2017 7:59 pm

Ugradnja TI sedista u 159-ku

Ned Maj 19, 2019 2:24 pm

Meni se iskreno ta kombinacija ne sviđa al ako je tebi to ok onda samo napred. Ja sam do sada video samo jednom TI sedišta sa el pomeranjem Sava je uspeo da ih nađe, dosta engleza je imalo takva sedišta al ti to ne odgovara jer je kod njih kontra volan i samim tim memorija je u desnom sedištu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
alfa-u-srcu
Garaža: -

- Alfa Romeo Giulietta Turbo Benzina
-Alfa Romeo 159 TI JTS
-Alfa Romeo 159 JTDm
-Alfa Romeo 33 Boxer Imola Rosso
-BMW E30 coupe Brilliantrot
Lokacija: Lipovica
Postovi: 1697
Pridružio se: Sre Apr 10, 2013 12:36 am

Re: Ugradnja TI sedista u 159-ku

Ned Maj 19, 2019 3:05 pm

Nisam skapirao koja konkretno kombinaciji ti se ne dopada? Sto hocu da ubacim krem TI? Ili sto kazem da ubacim crna TI a ostavim krem tepih?

Pa ja nasao jedna crna od karavana i ona bas elektro :D

Cale je pre par godina u x type od engleza (desni volan) spakovao kozna u standardni sa levim volanom. Znam da su prepakivali elektroniku i jos neke gluposti ali na kraju je ispalo super. Ali toliko cimanje svakako ne planiram.

U svakom slučaju nemam nista protiv i ako nisu elektro :)
Ako resim da ubacim crna, onda kad sam vec krenuo da jedem g.... jedem do kraja, tu bi onda isao i na crno nebo, stubove, crni mat aluminijum, tepih... Uh... Igranka zešća.
Rodjen da ne uspem, pa se zato duplo trudim
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Ugradnja TI sedista u 159-ku

Ned Maj 19, 2019 6:00 pm

I ja sam razmisljao o tome, isto imam krem enterijer kao ti...
Velika je zaje.ancija prepakivati sve to, ali ako neko bas ima visak vremena onda je ok...A druga stvar sto je tebi auto plav/teget, pa mi u kombinaciji sa crnom to malo djafte kurafte..Bez ljutnje, moje misljenje samo...
A sto se tice svetlijeg TI enterijera, pre ces da nadjes ciganina jedinca, ipak je to teska egzotika...
Evo jedan predlog, to sam ja imao u vidu, ali mi se toliko neda da se maltretiram: Da ti neko tipa MR performance-a uradi TI volan u krem varijanti i da napakujes krem tablu ako je vec nemas...Nadji satove sa restajlinga, i eto ti velike promene i ugodjaja ;)
ALFAFORZAITALIA
alfa-u-srcu
Garaža: -

- Alfa Romeo Giulietta Turbo Benzina
-Alfa Romeo 159 TI JTS
-Alfa Romeo 159 JTDm
-Alfa Romeo 33 Boxer Imola Rosso
-BMW E30 coupe Brilliantrot
Lokacija: Lipovica
Postovi: 1697
Pridružio se: Sre Apr 10, 2013 12:36 am

Re: Ugradnja TI sedista u 159-ku

Ned Maj 19, 2019 7:48 pm

Ma nema ljutnje naravno, prihvatam sve sugestije :gr8:
Ne volim krem tablu, sada mi je crna tabla, a auto je bas plav, nije teget, na suncu cak i drecavo plav.
Slika

Ova moja boja je dolazila fabricki i sa crnim enterijerom, evo jedna slika sa neta gde se vidi, tako da mislim da ne bi bilo neukusno.
Slika

Videcu na sta naletim, strpicu se ali kada uzmem da to bude ono pravo. Uvek mogu da ubacim klasicna krem kozna sedista i da bude sve fabrika. Ali me vuce TI :whistle:
Rodjen da ne uspem, pa se zato duplo trudim
Korisnikov avatar
Krneta
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
Lokacija: Batajnica
Lokacija: Batajnica
Postovi: 117
Pridružio se: Ned Sep 03, 2017 7:59 pm

Ugradnja TI sedista u 159-ku

Ned Maj 19, 2019 11:05 pm

Mislio sam na crna sedišta i tapacire a da ostane krem tepih ipak je TI varijanta dolazila sa komplet crnim enterijerom (plastike, nebo, itd...) Al opet ako tebi ne pravi problem samo napred sve je stvar ukusa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
alfa-u-srcu
Garaža: -

- Alfa Romeo Giulietta Turbo Benzina
-Alfa Romeo 159 TI JTS
-Alfa Romeo 159 JTDm
-Alfa Romeo 33 Boxer Imola Rosso
-BMW E30 coupe Brilliantrot
Lokacija: Lipovica
Postovi: 1697
Pridružio se: Sre Apr 10, 2013 12:36 am

Re: Ugradnja TI sedista u 159-ku

Ned Maj 19, 2019 11:32 pm

Razumeli se :gr8:
Rodjen da ne uspem, pa se zato duplo trudim
Korisnikov avatar
Sava
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170ks
Lokacija: Beograd
Postovi: 1235
Pridružio se: Sre Dec 28, 2011 12:59 pm

Ugradnja TI sedista u 159-ku

Pon Maj 20, 2019 10:25 am

Cak i da nadjes bež Ti sedista, na njima su ti tapaciri skroz crni osim bež kožnog dela, dakle donja plastika je crna, sto znaci da bi trebalo se uklapa sa crnom kasetom, crnim donjim B stubom, a sve to bi trebalo da se uklapa sa crnim tepihom i unutrasnjim pragovima. Nadam se da me kapiras sta hocu da kazem. Postoji i varijanta da se sam kožni deo sa tapacira prebaci na tvoj recimo (malo komlikovana Uradi sam varijanta), ali su opet sve plastike na tim bež Ti sedistima crne, tako da mislim da je sve osim crnog tepiha i plastika za Ti sedista ciganija, bez uvrede ikakve :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
alfa-u-srcu
Garaža: -

- Alfa Romeo Giulietta Turbo Benzina
-Alfa Romeo 159 TI JTS
-Alfa Romeo 159 JTDm
-Alfa Romeo 33 Boxer Imola Rosso
-BMW E30 coupe Brilliantrot
Lokacija: Lipovica
Postovi: 1697
Pridružio se: Sre Apr 10, 2013 12:36 am

Re: Ugradnja TI sedista u 159-ku

Pon Maj 20, 2019 11:15 am

Jasno sve, guglao, gledao, sada sam malo vise usao u materiju sta je i kako islo fabricki, jako retko štivo.
Pitanje za vas koji ste vadili nebo na limuzini , kuda da se iznese?
Rodjen da ne uspem, pa se zato duplo trudim
Korisnikov avatar
Sava
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170ks
Lokacija: Beograd
Postovi: 1235
Pridružio se: Sre Dec 28, 2011 12:59 pm

Ugradnja TI sedista u 159-ku

Pon Maj 20, 2019 11:52 am

Mozes na prednja vrata, mozes na zadnja, prednja sedista moraju napolje i racunaj da ces morati da presavijes nebo kao papir da bi ga izvukao, ali je prilicno elasticno pa se uglavnom vrati kako je bilo, retko kad se desi da ostane prelom..
alfa-u-srcu
Garaža: -

- Alfa Romeo Giulietta Turbo Benzina
-Alfa Romeo 159 TI JTS
-Alfa Romeo 159 JTDm
-Alfa Romeo 33 Boxer Imola Rosso
-BMW E30 coupe Brilliantrot
Lokacija: Lipovica
Postovi: 1697
Pridružio se: Sre Apr 10, 2013 12:36 am

Re: Ugradnja TI sedista u 159-ku

Pon Maj 20, 2019 12:41 pm

Hvala.
Pratim pa cu videti sta cu na kraju da pakujem. Naravno ne dolazi u obzir da to ne izgleda kako i dolikuje.
Rodjen da ne uspem, pa se zato duplo trudim
Korisnikov avatar
Super_genije
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 jtdm
-----------------------------
ex Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8V 2003
Lokacija: Bec Austrija
Lokacija: Bec Austrija
Postovi: 993
Pridružio se: Uto Maj 07, 2013 10:42 am

Re: Ugradnja TI sedista u 159-ku

Sre Maj 22, 2019 10:03 am

ako se spusti suvozacevo sjediste, nebo ulazi kroz zadnja vrata sa minimalno savijanja..
Assumption is the mother of all fuckups
Korisnikov avatar
Sava
Garaža: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170ks
Lokacija: Beograd
Postovi: 1235
Pridružio se: Sre Dec 28, 2011 12:59 pm

Ugradnja TI sedista u 159-ku

Pet Maj 24, 2019 4:00 pm

Sad kad si napisao, setio sam se da si mi govorio da si tako uspeo...

Povratak na “Alfa Romeo 159 | Brera/Spider | 8C Comeptizione/Spider”