AR 159 automatik

Generacija najlepših Alfinih automobila iz novije istorije
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: AR 159 automatik

Pet Maj 12, 2017 7:42 pm

Mislim da je samo TCT
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
Transporter159
Garaža: Alfa Romeo 159, 1.9 jtdm
Lokacija: Beograd
Postovi: 280
Pridružio se: Ned Mar 06, 2016 2:09 pm

Re: AR 159 automatik

Sub Maj 13, 2017 7:33 am

Haha,samo sam razgledao ,pitao za iskustva a tema odeeeee.Svakako hvala svima,moze pod

kljuc ,bato,tema
Korisnikov avatar
bokac
Garaža: 155 v6 & 156 jts ss
Lokacija: Ks
Postovi: 1601
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 2:31 pm

Re: AR 159 automatik

Sub Maj 13, 2017 5:46 pm

Ma kakav kljuc! Bas je zanimljivo :D
Slika
Korisnikov avatar
riddick84
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 jtdm, Q-Tronic
Lokacija: Beograd
Postovi: 223
Pridružio se: Sub Nov 12, 2016 12:33 am

Re: AR 159 automatik

Sub Maj 13, 2017 11:43 pm

Aj da se i ja javim na ovu temu jer sam tek sad video da ima ljudi ovde koji doslovno receno lupetaju vezano za automatski menjac.
U potpunosti bi se slozio sa Goxy-jem, i ja vozim 159 sa q-tronic menjacem i mogu samo jedno reci, verovatno se necu vracati na manuelni uopste vise. To je taj japanski aysin menjac ili kako se vec pise, sve sto je naveo Goxy je tacno. Taj isti menjac se ugradjuje i u mnogobrojna mercedesova vozila kao i ostalih jakih marki, jednostavno zbog pouzdanosti i kvaliteta samog menjaca. Potrosnja u odnosu na manuelni je minimalna razlika, cak stavise u nekim segmentima i manje trosi od manuelnog, kao na primer na autoputu. IvanNS, ja ne znam odakle tebi ta statistika ali meni auto ni u jednom slucaju nije trosio ni priblizno 9 litara u gradu, normalne voznje, a vozim automatik.
Sto se tice same voznje, taj menjac munjevito menja brzine i kakav god bio vozac, neces moci brze da menjas brzine od tog automatskog. Em sto brzo menja brzine, em je precizan, udobna voznja...jednom recju, po meni perfektan menjac!
Transporter, slobodno uzmi taj auto ako ti vizuelno dobro izgleda i ako su ostale komponente ispravne, naravno. Za taj menjac ne brini, nece te ostaviti na cedilu! Kao sto sam naveo, ja se verovatno vise ne vracam na manuelni jer me je taj menjac toliko odusevio da me je oduvao. Toliko o tome, nadam se da sam mogao i ja da ti pomognem oko odluke.

Pozdrav! :arflag :drink
Korisnikov avatar
IvanNS
Garaža: 159 kle kle kle, punto kle kle kle, superb kle kle kle
Lokacija: NS
Postovi: 192
Pridružio se: Ned Nov 13, 2016 8:44 pm

Ned Maj 14, 2017 12:19 am

U koje to mercedese se ugradjuje taj menjac? :)

Znam recimo da se ugradjuje u neke pezoe, citroene I opele I tamo je takodje uglavnom deklarisan da ide sporije od manuelca I trosi vise, ali dobro, kolektivno lupetaju :)

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
Korisnikov avatar
riddick84
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 jtdm, Q-Tronic
Lokacija: Beograd
Postovi: 223
Pridružio se: Sub Nov 12, 2016 12:33 am

Re:

Ned Maj 14, 2017 12:52 am

IvanNS napisao:U koje to mercedese se ugradjuje taj menjac? :)

Znam recimo da se ugradjuje u neke pezoe, citroene I opele I tamo je takodje uglavnom deklarisan da ide sporije od manuelca I trosi vise, ali dobro, kolektivno lupetaju :)

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
Druze, bez ljutnje ali ti si tu nesto gadno pobrkao :lol:

Ukucaj molim te na netu aisin gearbox i idi na wikipediju pa ce ti izaci u koja se sva vozila generalno aisin automatski menjaci ugradjuju. Spominju se marke kao sto su bmw, mercedes, Mini, VW, Porsche,...

Izguglaj malo bolje i to da li ide sporije. Em sto pise upravo suprotno, em sto smo i Goxy iz sopstvenog a i ja iz svog iskustva rekli da nije bas tako kako si ga ti opisao. Kad budes probao taj menjac javi se. I nemoj mi sad reci da jesi probao jer sigurno nisi, inace ne bi pisao to sto pises.

Pozdrav.
Korisnikov avatar
IvanNS
Garaža: 159 kle kle kle, punto kle kle kle, superb kle kle kle
Lokacija: NS
Postovi: 192
Pridružio se: Ned Nov 13, 2016 8:44 pm

Ned Maj 14, 2017 6:51 am

Ukucaj ti, posto pricas napamet, pitam te lepo taj konkretan menjac u koje se mercedese ugradjuje?

Ne neki drugi aisin, nego bas taj konkretan.

Ne zameram posto vidim da nemas bas iskustva, da si napisao to sto si napisao za zf8 koji sigurno nisi vozio, ne bi tako pisao za ovaj aisin6.
Sigurno nisi imao prilike da vozis nijedan drugi automatik ili makar iole noviji.



Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
Korisnikov avatar
Transporter159
Garaža: Alfa Romeo 159, 1.9 jtdm
Lokacija: Beograd
Postovi: 280
Pridružio se: Ned Mar 06, 2016 2:09 pm

Re: AR 159 automatik

Ned Maj 14, 2017 7:13 am

Alfisti,ljudi mojim Vas, ... Obojci placam pice na sledecem skupu,AUTO je kupljen...
Korisnikov avatar
Transporter159
Garaža: Alfa Romeo 159, 1.9 jtdm
Lokacija: Beograd
Postovi: 280
Pridružio se: Ned Mar 06, 2016 2:09 pm

Re: AR 159 automatik

Ned Maj 14, 2017 7:14 am

Htedoh reci molim vas, a ne mojim vas.Pardon
Korisnikov avatar
riddick84
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 jtdm, Q-Tronic
Lokacija: Beograd
Postovi: 223
Pridružio se: Sub Nov 12, 2016 12:33 am

Re:

Ned Maj 14, 2017 8:32 am

IvanNS napisao:Ukucaj ti, posto pricas napamet, pitam te lepo taj konkretan menjac u koje se mercedese ugradjuje?

Ne neki drugi aisin, nego bas taj konkretan.

Ne zameram posto vidim da nemas bas iskustva, da si napisao to sto si napisao za zf8 koji sigurno nisi vozio, ne bi tako pisao za ovaj aisin6.
Sigurno nisi imao prilike da vozis nijedan drugi automatik ili makar iole noviji.



Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

hahaha Druze ono sto sam ja imao prilike do sada da vozim,ukljucujuci i bas bas besna vozila (AMG, M5, Panamera) neces ti verovatno u zivotu voziti. Itekako znam o cemu pricam i imam iskustva. Ovim i zavrsavam bilo kakvu raspravu sa tobom jer nema svrhe.
Korisnikov avatar
riddick84
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 jtdm, Q-Tronic
Lokacija: Beograd
Postovi: 223
Pridružio se: Sub Nov 12, 2016 12:33 am

Re: AR 159 automatik

Ned Maj 14, 2017 8:34 am

Transporter159 napisao:Alfisti,ljudi mojim Vas, ... Obojci placam pice na sledecem skupu,AUTO je kupljen...
Drago mi je da si se odlucio, neces se pokajati. ;)

Veliki pozdrav! :arflag
Korisnikov avatar
IvanNS
Garaža: 159 kle kle kle, punto kle kle kle, superb kle kle kle
Lokacija: NS
Postovi: 192
Pridružio se: Ned Nov 13, 2016 8:44 pm

Ned Maj 14, 2017 9:31 am

Mislim da si tastatura vozac tako da jeste najbolje da zavrsimo, da se ne upetljavas jos vise ;)

Transporter cestitam na autu, ne mislim da je ovaj automatik los, reagovao sam mozda previse ostro na ono sam cim se ne slazem, ali je bilo previse spinovanja u pogresnom smeru.



Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
Korisnikov avatar
riddick84
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 jtdm, Q-Tronic
Lokacija: Beograd
Postovi: 223
Pridružio se: Sub Nov 12, 2016 12:33 am

Re:

Ned Maj 14, 2017 9:49 am

IvanNS napisao:Mislim da si tastatura vozac tako da jeste najbolje da zavrsimo, da se ne upetljavas jos vise ;)

Transporter cestitam na autu, ne mislim da je ovaj automatik los, reagovao sam mozda previse ostro na ono sam cim se ne slazem, ali je bilo previse spinovanja u pogresnom smeru.



Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
To bih pre rekao za tebe da si tastatura vozac. Ja znam sta sam vozio (barem jednom probao,nesto od toga i vise puta) ali to uopste nije tema ovde. Sve u svemu, taj automatski menjac je odlican, ne zato sto ga ja imam nego zato sto iz iskustva kazem i stvarno je tako i ne mozes da mi pricas kojekakve bajke i da govoris sta je dobro a sta je lose. Sad sam se jos vise uverio da nemas veze sa vezom.
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: AR 159 automatik

Ned Maj 14, 2017 9:57 am

Bilo bi mnogo korisnije za sve da se rasprava zadrži na tehničkom umesto na ličnom nivou.
Tema je odlična, ima još puno toga da se kaže na temu menjača koji su išli u 159ku (mislim da je 4 različita bilo ugrađivano) :drink
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: AR 159 automatik

Ned Maj 14, 2017 10:11 am

Momci,tema je odlicna da se nastavi,samo vas molim da se manje rasplinjavate sa nekim licnim natpisivanjem.
Vidim da obojica imate kvalitetno znanje,slobodno nastavite sa tim podacima :gr8:
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
IvanNS
Garaža: 159 kle kle kle, punto kle kle kle, superb kle kle kle
Lokacija: NS
Postovi: 192
Pridružio se: Ned Nov 13, 2016 8:44 pm

Ned Maj 14, 2017 10:21 am

Pa umesto argumenta koje nema se ide ad hominem.

Opet lepo pitam kolegu da navede u koje mecke je isao ovaj automatik iz 159 kako on tvrdi?

Takodje posto je uspeo naci na guglu primere gde je taj menjac brzi od manuelca neka I to okaci, nema poente da ostane nedorecen.
Npr. C5 mk2 2.0hdi ima isti menjac I vidim da je nesto sporiji I da nesto vise goriva trosi, sto bi bilo nebitno, da se ne insistira da nije bas tako.

Verujem da bi se uzivo bolje razumeli, ali ako ne mozemo da razmenjujemo argumente pre svega, bolje da ostavimo na tome da se ne slazemo.







Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: AR 159 automatik

Ned Maj 14, 2017 10:29 am

Da se nadovezem na Ivanov post,mene licno u voznji nije toliko interesovala brzina saltanja,vec sam komfor.
Svakako bih za kolege koje vole sportsku voznju,predlozio manuelni menjac,koji se "pokorava vozacu",dok kod Q-Tronic menjaca,postoji kompjuterska kontrola,koja stiti menjac od nekih "ambicioznijih" sportskih zahvata :D .
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
Transporter159
Garaža: Alfa Romeo 159, 1.9 jtdm
Lokacija: Beograd
Postovi: 280
Pridružio se: Ned Mar 06, 2016 2:09 pm

Re: AR 159 automatik

Ned Maj 14, 2017 12:27 pm

Da napisem i ja svoje iskustvo na putu od Kragujevca do Beograda.
Auto je fenomenalan, jak, prav kao strela, na 160kmh pustis volan auto ne skrene ni milimetra.
Sto se menjaca tice, jako brzo i skoro neprimetno menja brzine i sto rece Goxy, pruza jako veliki komfor, ne razmisljas u kojoj si brzini, veoma je tih i precizan.
Mozda pocinjem da zalim zbog toga jer ja vozim manuelca...vreme ce pokazati :)
Prijatno sam iznenadjem koznim sedistima, jer ne klizim i ne ispadam iz njih (mada sam ocekivao suprotno).
Potrosnja na autoputu je bila oko 6.5l , sto je iznenadjujuce dobro obzirom na tezinu i dvoje putnika.
Uskoro ce biti premijerno predstavljena na novoj tem, pod drugim nickom, ne brinite nista :)

Hvala i veliki pozdrav svima :arflag :drink
Korisnikov avatar
riddick84
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 jtdm, Q-Tronic
Lokacija: Beograd
Postovi: 223
Pridružio se: Sub Nov 12, 2016 12:33 am

Re: AR 159 automatik

Ned Maj 14, 2017 1:19 pm

Transporter159 napisao:Da napisem i ja svoje iskustvo na putu od Kragujevca do Beograda.
Auto je fenomenalan, jak, prav kao strela, na 160kmh pustis volan auto ne skrene ni milimetra.
Sto se menjaca tice, jako brzo i skoro neprimetno menja brzine i sto rece Goxy, pruza jako veliki komfor, ne razmisljas u kojoj si brzini, veoma je tih i precizan.
Mozda pocinjem da zalim zbog toga jer ja vozim manuelca...vreme ce pokazati :)
Prijatno sam iznenadjem koznim sedistima, jer ne klizim i ne ispadam iz njih (mada sam ocekivao suprotno).
Potrosnja na autoputu je bila oko 6.5l , sto je iznenadjujuce dobro obzirom na tezinu i dvoje putnika.
Uskoro ce biti premijerno predstavljena na novoj tem, pod drugim nickom, ne brinite nista :)

Hvala i veliki pozdrav svima :arflag :drink
Odlicno, drago mi je da uzivas u voznji,veruj mi i ja :D

Neces moci da se skines sa tog menjaca, milina je voziti ga. :arflag
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re: AR 159 automatik

Ned Maj 14, 2017 6:35 pm

Jel ima ovaj menjac programe kako agresivno da menja brzine?
Tj comfort - sport itd?
maki
Postovi: 6
Pridružio se: Sre Dec 17, 2008 11:20 pm

Re: AR 159 automatik

Pon Maj 15, 2017 3:35 am

Pozdrav drustvo..nisam se nesto puno ukljucivao ali eto zatrebalo mi sada...vozim 156 1.9 jtd vec 6-7 godina i sada gledam neku alfu 159 1.9 ali nenadjoh nesto pametno bar po placevima u NS,sve su to krsevi koji su stajali negde dok ih nisu preprodavci uzeli...lose rade i lose izgledaju,korozije na sve strane vec sam se pomalo razocarao..vidim jednu alfu 159 sa automatskim menjacem u NS i sad razmisljam kako bih otisao da je pogledam...mozda neko zna nesto pametno da me posavetuje za taj auto,da li mogu link pustiti ovde..hvala..Lep pozdrav!
Korisnikov avatar
riddick84
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 jtdm, Q-Tronic
Lokacija: Beograd
Postovi: 223
Pridružio se: Sub Nov 12, 2016 12:33 am

Re: AR 159 automatik

Pon Maj 15, 2017 5:48 am

maki napisao:Pozdrav drustvo..nisam se nesto puno ukljucivao ali eto zatrebalo mi sada...vozim 156 1.9 jtd vec 6-7 godina i sada gledam neku alfu 159 1.9 ali nenadjoh nesto pametno bar po placevima u NS,sve su to krsevi koji su stajali negde dok ih nisu preprodavci uzeli...lose rade i lose izgledaju,korozije na sve strane vec sam se pomalo razocarao..vidim jednu alfu 159 sa automatskim menjacem u NS i sad razmisljam kako bih otisao da je pogledam...mozda neko zna nesto pametno da me posavetuje za taj auto,da li mogu link pustiti ovde..hvala..Lep pozdrav!
Ako hoces pusti link da vidimo kako izgleda auto.
maki
Postovi: 6
Pridružio se: Sre Dec 17, 2008 11:20 pm

Re: AR 159 automatik

Pon Maj 15, 2017 9:16 am

evo ga link
https://www.polovniautomobili.com/putni ... -full-full
Korisnikov avatar
BobanR
Garaža: Brera 2.4
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 3703
Pridružio se: Čet Jul 31, 2014 8:34 pm

Re: AR 159 automatik

Pon Maj 15, 2017 9:26 am

Mislim da bi ove postove trebalo prebaciti u odovarajucu temu. Ipak bi ova trebalo da ostane o menjačima
Sébastien Loeb napisao:...Ore taj snijeg kao kombajn sjeno...
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: AR 159 automatik

Pon Maj 15, 2017 10:33 am

:podrzava
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”

Povratak na “Alfa Romeo 159 | Brera/Spider | 8C Comeptizione/Spider”