Odstranjivanje katalizatora + isključivanje egr-a, čipovanje

Generacija najlepših Alfinih automobila iz novije istorije
Korisnikov avatar
Transporter159
Garaža: Alfa Romeo 159, 1.9 jtdm
Lokacija: Beograd
Postovi: 280
Pridružio se: Ned Mar 06, 2016 2:09 pm

Odstranjivanje katalizatora + isključivanje egr-a, čipovanje

Sre Dec 14, 2016 10:26 pm

Pozdrav svima,

interesuje me sledeće:

Planiram da odstranim katalizator i isključim EGR ventil kao i DPF na mojoj AR 159 1.9jtdm 120ks.
Da li će smanjiti potrošnju, mišljenja i komentari su različiti.
Od par prijatelja imam informaciju da im automobili nisu smanjili potrošnju, dok mi neki kažu da im je smanjena potrošnja i do 1l, i to uglavnom na istim motorima od 120ks.
Potreban mi je pouzdan i dobar majstor kod kog neću morati da se vraćam "na dorade" milion puta.

Takođe, želim da čipujem auto na 140-150ks ali ne želim da dobijem trkački dizel, već hoću da mi se auto ponaša kao i sa originalnom mapom, ili što približnije originalnoj.

Naravno, cena je jako bitna, jer 90% tzv majstora kada vide Alfu misle da mogu da uzmu i bubreg.

P.S.

Ne mogu da se snađem sa temama i tekstovima, siguran sam da sam pročitao negde diskusiju o svemu ovome, pa vas molim da se ne ljutite i ukoliko je potrebno, da prebacite ovu temu gde treba.

Unapred hvala na odgovorima,

pozdrav :arflag :drink
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: Odstranjivanje katalizatora + isključivanje egr-a, čipov

Sre Dec 14, 2016 10:34 pm

Tema:

viewtopic.php?f=29&t=53558&p=1605087#p1605087

Ti zahvati mogu da ti smanje potrosnju u slucaju da su EGR, DPF ili katalizator u vecem problemu i uticu na normalan rad motora. U suprotnom nemoj ocekivati smanjenje, nego cak suprotno, auto ce biti starniji, bice ti interesantnije da malo zivlje stiskas papucicu gasa. :)

U svakom slucaju, eliminacija tih stvari samo ce da olaksa disanje motora.

Ko da mi cipuje auto je verovatno najgore forumsko pitanje je u istoriji. :lol:
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
ari
rookie
Garaža: Alfa Romeo 159 .1.9 8v
Lokacija: cg
Postovi: 9
Pridružio se: Pet Sep 07, 2018 10:17 pm

Re: Odstranjivanje katalizatora + isključivanje egr-a, čipov

Ned Sep 16, 2018 11:48 pm

Dragon napisao:Tema:

http://www.arcs.org.rs/forum/viewtopic. ... 7#p1605087

Ti zahvati mogu da ti smanje potrosnju u slucaju da su EGR, DPF ili katalizator u vecem problemu i uticu na normalan rad motora. U suprotnom nemoj ocekivati smanjenje, nego cak suprotno, auto ce biti starniji, bice ti interesantnije da malo zivlje stiskas papucicu gasa. :)

U svakom slucaju, eliminacija tih stvari samo ce da olaksa disanje motora.

Ko da mi cipuje auto je verovatno najgore forumsko pitanje je u istoriji. :lol:
ZDRAVO Ja sam sve to uradio na 159 8v zatvarao egr,skinuo dpf,cipovao na 160 konja .Auto mi trosi lokal strogi 9 do 10 l na 100km, na otvorenom mi trosi 6,1 lit,sad neznam dal je to normalna potrosnja .Ali zato auto ide ko lud .POZ...
Korisnikov avatar
Transporter159
Garaža: Alfa Romeo 159, 1.9 jtdm
Lokacija: Beograd
Postovi: 280
Pridružio se: Ned Mar 06, 2016 2:09 pm

Re: Odstranjivanje katalizatora + isključivanje egr-a, čipov

Pon Sep 17, 2018 1:45 pm

Nisam cipovao auto i verovatno necu,ide savrseno i ovako.Ukinuo sam dpf i egr,potrosnju je smanjio samo kad nije u guzvi.Ispod 8,guzva kao i pre zakucano 9.

Povratak na “Alfa Romeo 159 | Brera/Spider | 8C Comeptizione/Spider”