Otvorena hauba

Generacija najlepših Alfinih automobila iz novije istorije
ivanjski
Garaža: Alfa Romeo 159 JTDM 16V, 2008.
Lokacija: Kragujevac
Postovi: 36
Pridružio se: Čet Okt 27, 2016 9:22 am

Otvorena hauba

Čet Okt 27, 2016 9:39 am

Pozdrav svima,

nov sam na forumu i nadam se da neko moze da mi pomogne. Imam 159-tku JTDM 2008. Pre 20-tak dana udari me covek Ladom Nivom. Isao u rikverc i kukom pogodi tacno u bravu za otvaranje haube. Limarijski je sve odradjeno kako treba ali mi sad na bordu prijavljuje da je otvorena hauba iako to nije slucaj. Brava je sa dzekom na struju. Da li je od udarca riknuo neki senzor ili je nesto drugo u pitanju ne znam. Pregledao sam sve moguce oglase i neki od njih imaju bravu ali bez tog dzeka za struju.
Moze li neko moze da pomogne?

POZDRAV
Slika
Korisnikov avatar
riddick84
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 jtdm, Q-Tronic
Lokacija: Beograd
Postovi: 223
Pridružio se: Sub Nov 12, 2016 12:33 am

Re: Otvorena hauba

Sre Dec 14, 2016 9:34 am

Ne verujem da je riknuo senzor, mozda je od udarca brava u pravcu senzora nekako nagnjecena pa senzor konstantno prijavljuje kao da je otvorena hauba. Uzmi pregledaj bravu kod bravara koji se u to razume i ako se brava malo iskrivila neka proba da ti ispravi to, trebalo bi da funkcionise.

Naravno ako do sada nisi resio vec slucaj :D
Korisnikov avatar
b0jan
Garaža: Alfa Romeo 159 TBi Ti Q2
Lokacija: Kotor
Lokacija: Kotor
Postovi: 1624
Pridružio se: Pet Avg 09, 2013 8:47 pm

Re: Otvorena hauba

Čet Dec 15, 2016 8:59 am

Hm da sam na tvom mjestu prvo bih provjerio kabal, koji dolazi do bravice, na njega ukoliko neces da imas opomenu pri otvorenoj haubi mozes da stavis i relej koji ce da neutralise datu opciju odnosno pokazivace bord kompjuteru da je hauba zatvorena. Kod mene kabal dolazi sa strane vozaca, istom mozes pristupiti tek nakon skidanja branika ...

Slika

Povratak na “Alfa Romeo 159 | Brera/Spider | 8C Comeptizione/Spider”